CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moteto

Revisited - Kes muslimah dirogol 8 lelaki india di Kangkar Pulai 2 tahun lepas.

Close [Copy link]
Reply 457# moteto

tolong jangan dibuka2 lagi keaiban si mangsa ni, takde dapat pengajaran apa pon daripada cerita detail yang mengaibkan ni.

Reply 459# moteto

Aku doakan lapan orang lelaki india paria tu mati dibunuh sebab menghina dan merosakkan masa depan keluarga magsa. Hanya kerana ditegur mereka berdendam sampai macam tu. Doakan semua india paria tu mati. Tak layak langsung mereka dapat penghormatan sebagai manusia.

Reply 457# moteto

Jadi mana pergi yang empat lagi?

Dan mengapa cuma tiga sahaja yang dikenakan hukuman rogol dan seorang sahaja yang dikenakan hukuman seks luar tabii(oral)?

sadisnya.. my sympathy for the victim's family.. org india mesti mencontohi org melayu.. rogol, bunuh, liwat mmg takde dlm kamus org melayu.. jgn ikut perkara setan tu..

Reply  moteto

tolong jangan dibuka2 lagi keaiban si mangsa ni, takde dapat pengajaran apa pon  ...
al-asil Post at 22-6-2012 15:58

Ada pengajaran...aku bole jer nak citer lagi detail tapi biarlah takat ini sahaja...

Post Last Edit by moteto at 22-6-2012 16:24
Reply  moteto

Jadi mana pergi yang empat lagi?

Dan mengapa cuma tiga sahaja yang dikenakan hu ...
Neraka Bulan Post at 22-6-2012 16:02

Bro, sebenarnya mereka ditangkap berasingan. 4 dituduh di mahkamah lain, dan 4 lagi dituduh di mahkamah lain sebab ada beberapa pasukan polis dibentuk untuk buru mereka dan bile dapat tangkap ada IO berbeza dan IP berbeza.

Masa mula2 nak tuduh dulu DPP ada cadangkan mereka dibicarakan sekaligus...tapi yang batch 4 orang mula2 kena tangkap dah ngaku salah awal2 dan jatuh hukum.

Yang kite tengok dalam berita nie bile yang batch 4 yg lain nie buat mockery atas hukuman yang dijatuhkan sebab tuh mereka dapat liputan dan mereka pun seolah-olah cam tak insaf dan mohon buat rayuan untuk kurangkan hukuman...sebab tuh kite cuma byk dpt citer pasal Steven Lim and geng aje compare dengan yg batch lagi satu.

Pendek citer, in the end mereka semua mengaku salah...cuma citer Steven Lim and the geng nie dapat liputan lebih sebab depa pakat gelak2 masa hakim jatuhkan hukuman.
Pasal hukuman berbeza antara rogol dengan oral tuh lebih pada fakta kes la yang aku takde akses so takleh nak jawab

Follow Us
Reply  moteto

Aku doakan lapan orang lelaki india paria tu mati dibunuh sebab menghina dan  ...
iskans Post at 22-6-2012 16:00

Aku pun doa benda yang sama...geram bro! :@
Tapi pelik ade pulak org kate takde pengajaran yang boleh diambil dari tragedi nie..

Reply 466# moteto

Betul ke si isteri itu sudah meninggal dunia?

Dan apa cerita mengenai si suami itu? Sudah pulih dari trauma ke?

Reply  moteto

Betul ke si isteri itu sudah meninggal dunia?

Dan apa cerita mengenai si suami  ...
Neraka Bulan Post at 22-6-2012 16:30

Citer pasal isteri meninggal dunia saya dapat dari kawan arwah same2 student master sains komputer kat UTM..die ade blog jugak ceritakan pasal kawan die (mangsa) yang meninggal. Saya tak tengok sendiri la pun dengar cerita org tapi bab2 kematian nie kan menda serius..
Tentang suami kitaorg lost track...tak tau ape cerita die dengan anak die..harap mereka semua sihat dan tabah hadapi ujian.

Buat orang melayu semua.....

India paria sekarang dah lain, mereka mensasarkan untuk melakukan jenayah / mencari untung dengan cara terutamanya kepada mereka yang berharta, mempunyai wang walaupun tak kaya serta aset yang mempunyai nilai lumayan jika dijual kembali....

Sasaran utama ialah Melayu dan Cina. Melayu sasaran utama kerana orang Melayu tak akan mudah memahami bahasa mereka dan kurang serius/mahir dari segi perundangan. Selain itu, orang melayu pertubuhan sosialnya tak kuat dan hanya politk murahan "berbalah sesama kaum dari parti politik berlainan'".

Jadi, isu perpaduan dan membanteras jenayah pada orang melayu adalah pekara kedua.
Dan orang Melayu memang penyabar. Apa apa pun terjadi pada orang Melayu akan ditenangkan oleh ahli politik Melayu yang boleh diugut dengan undi dan isu sokongan orang India pada pentadbir Melayu. Malah, sekali polis bagi arahan... yang akan patuh ialah orang Melayu (Bersih 2.0 lain) cina no 2, india last...

Cina jadi sasaran pada aset mereka seperti wang dan emas. Malah kurang sikit cina dijadikan sasaran sebab merka mampu mengupah / dapatkan khidmat guaman yang mahal dan isu perpaduan cina dan india takkan berbangkit. Kerana pentadir negara dan keselamatan awam adalah orang Melayu, tugas orang Melayu jaga keselamatan mereka..

Tambahan lagi, dari segi aspek keselamatan dan pengawasan rumah, orang Melayu masih rendah.... Bukan no 3. Tapi rendah.

Dan akhir sekali, perempuan melayu memang diminati oleh kaum india dan cina. Faham-faham lah...

Jadi tolong, mari kita bersatu. Bukan nak putuskan hubungan sosial dengan kawan cina dan india. Cuma kita kena kuat, tegas dan paling penting.... Bersatu.

(Ini adalah pandangan saya yang amat menjurus kepada nasihat)

Reply 470# iskans

Setuju sangat dengan bro Iskans, problemnya ada sesetengah dari 'kaum' tuh mula meroyan bile orang melayu cerita pasal PERPADUAN!

Aku pun doa benda yang sama...geram bro!
Tapi pelik ade pulak org kate takde pengajaran yang ...
moteto Post at 22-6-2012 16:25

Masih nak menjaga hati bangsa India kot. Tak berfikir dalam, kita nak bincang isu paria melampau patut mati dan apa telah mereka lakukan. Bukan nak buat cerita aibkan arwah. Cuma penegasan diberikan sebab masih ada lagi memperkecilkan isu kes kangkar Pulai.

ada pengajaran daripada tragedi ni, yang tu ko jangan takut. tapi apa pengajaran yang ko rasa orang  ...
al-asil Post at 22-6-2012 16:44

Ada pengajaran, dan rasenye post tuh saya tujukan pada bro neraka bulan berkenaan pertanyaan die. Tapi percayalah, saya yang bukak trid nie, saya yang terkesan dengan pemergian arwah dan musibah yang dihadapinya...takde niat pun niat di hati untuk membogelkan atau memalukan arwah.
Pengajarannya ialah jika kite tak bersatu dalam menentang penjenayah2 'kaum' tuh mereka boleh bertindak lebih dahsyat dan melampau lagi..jika kite tak berwaspada satu hari nanti benda yang jauh lebih teruk dan jijik die boleh buat kat kite.

Tapi ingatan dan teguran bro tuh saya ambik maklum dan ucap terima kasih atas ingatan..sebenarnya saya bole cerita lebih detail TETAPI saya memilih hanya part2 tertentu bagi menjawab pertanyaan bro2 dlm forem dan juga supaya kite beringat agar tragedi nie tak berulang kembali..

Masih nak menjaga hati bangsa India kot. Tak berfikir dalam, kita nak bincang isu paria melampau ...
iskans Post at 22-6-2012 16:44

Yup, PENGAJARAN yang besar dan dibincangkan sejak page #1 tak dinilai, tapi bab2 cerita 'DETAIL' pulak yang dinilai..takut terangsang ke? Aku personally tak lalu atau selera nak terangsang bile kawan aku citer dengan detail ape yang terjadi...rase sedih lagi ade lah! Entahlah...

agak2 ada tak wanita muslimah yang jenis baik2 ni bila jadi mangsa rogol/liwat/dll mahu kisah tragedi mereka didedahkan detail camni sampai satu dunia boleh baca

buatnya si arwah tu tak redha kisahnya dibogelkan camtu, jenuh..

Reply 469# moteto

aku xphm..bini dia mninggal dunia knp???ke kecederaan dalaman???sori lah aku xphm..coz td baca ckp lps kena tu,bini dia bngun lepaskan suami dia..siap ckp dia dh xsuci..pastu sempat bg keterangan kat polis.kiranya bukan meninggal masa tu lah eh??

Reply  moteto

aku xphm..bini dia mninggal dunia knp???ke kecederaan dalaman???sori lah ak ...
fire_place Post at 22-6-2012 17:11

Yang saya dengar berkenaan psikologi...mangsa alami trauma dan mengikut cerita kawan arwah die macam terlalu trauma sangat sampai makan minum tak selera dan anak dia pun macam tak terjaga...die meninggal dunia kire-kire setahun lebih lepas tragedi tuh berlaku...kesian kan?

Reply 478# moteto

owh..yup..kesian sgt.ni pandangan aku lah..cerita yg ko bukak ni aku baca n amikkan pengajaran.coz xsilap aku ada sikit kecuaiankan???aku xtahulah..ada yg aku baca katanya pintu belakang tak kunci ke kunciny rosak ke mcmtulah..
so dari kisah ni..aku lebih berhati2..mcm kat umah aku ni,tepi tu jalan besar..jd banyak juga mat rempit..tp india,xtau dtg dr mana.aku bukan prejudis diaorg jahat..tp langkah berhati2.kdg2 buat pkara myakitkan hati..suami aku mcm nak tegur..aku ckp bia lah..coz kdg2 org mabuk ni bukan kt tahu tindakkan dia.dan sebab kisah ni lah..aku berhati2,dan berjaga dlm setiap pkara.

kisah ni kalo diamik positif jd positif.amik negatif jd negatif.sbb kisah ni aku jd berhati2.aku suri rumah..so aku selalu mgendap n pantau luar2 rumah dr tgkap..smbil tgkkn umah jiran aku.nak djadikan cerita satu hari ada 2 org india ni ulang alik,dan keadaanya mcurigakan..lpstu dia cuba msuk rumah belakang aku,rumah india juga.so aku rasa sikap berhati2 aku, yg dulu kdg2 ambil endah xendah mmg bbaloi.

p/s:bg aku kisah ni bnyk pgajaran..pilihan kat tgn kita untuk ambil yg mana.pilihan aku..jgn cuai n sebarangan tegur org..anda pula bagaimana??

Post Last Edit by HannahMontana at 22-6-2012 17:55
marah perogol tu = betul
marah satu kaum tu = salah.

nabi tak ajar pun suruh blame satu kaum, sa ...
batmana Post at 11-5-2012 21:15

Nabi suruh kita bertindak balas....nabi pun kalau sebut ,mesti sebut  nama satu kaum, satu kaum ....sebut nama sebut kaum ,assabiyah mana...amat penting perilaku dan bangsa nya itu...bagi menentukan tahap bangsat  mrk dan jenayah telah mrk lakukan keatas org2 yg x bersalah. Mcm kes Sosilawati tu ....susah sgt ke nak jatuh hukum, bukti depan mata saja...ada2 saja yg x kena. Kebanyakan paria ni dibela ,...utk tujuan tertentu oleh org2 tertentu...jgn xtahu pula.

Al-Fatihah.

aku lak amik pengajaran jugak. hati2 ngan semua org. n aku citer kat suami aku pasal dia jenis baran bila drive suka hon2 keta lain yg buat silap. aku ckp kt dia, kalo abg sorg drive sukatio la nak buat apa.tapi bila bawak anak bini, jgn dok hon xtentu pasai,nanti depa follow, yg nak teruk kami ni.
laki aku dah insap