CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moteto

Revisited - Kes muslimah dirogol 8 lelaki india di Kangkar Pulai 2 tahun lepas.

Close [Copy link]
Reply  moteto

owh..yup..kesian sgt.ni pandangan aku lah..cerita yg ko bukak ni aku baca n a ...
fire_place Post at 22-6-2012 17:33

Yup, puncanya sebab katenye gril lock kat pintu belakang rosak dan bole masuk...pintu kayu pun rasenye sendal jer kalau ikut keterangan. 8 ekor tuh masuk mase dah nak subuh, mungkin diorg cuba cari jalan nak masuk sejak tengah malam..cuba macam2 cara last2 jumpe jalan masuk ikut pintu belakang.

Itulah pengajaran yang cuba kite kongsi dan bincang sama2...

1. Pastikan jangan ada loophole kat rumah kite macam grill rosak, pintu kayu takde kunci/gangang, rooftop yang mudah dimasuki, lobang bawah tanah etc etc..

2. Kalau kite nampak segerombolan mereka nie bertindak macam samseng atau haiwan, jangan bertindak sendiri..hubungi polis.

3. Sentiase alert dengan persekitaran rumah kita dan jiran2...cepat2 laporkan polis jika nampak ade org yg tak dikenali mundar mandir kat area rumah kite. Contoh jiran melayu tapi ade India terngendap-ngendap...cam pelik pulak, takkan sedare kot?

4. Ini pesan saya sendiri la, sediakan senjata berdekatan dengan katil/bilik tidur dan sorok celah2 katil. Bukan ape, ini saya sendiri amalkan dan pesan kat org rumah. Saya belikan die pisau kecik yang mmg bole grip, penyerang susah nak rampas dan saya ajar die teknik2 camne nak buat tikaman maut ke jantung kalau2 diserang. Pisau tuh sampai skrg ade celah katil, just in case!

ada gak chinese dikalangan geng india ni ek?..
archilless Post at 11-5-2012 23:45

mak dia pariah , bapak dia cina, babi dgn biawak masak satu periuk ,samsu dgn tuak tunggang sekaligus..anak setan.

seratus sebatan cara hudud macam sikit je. cara british pun sikit.
ushioz Post at 11-5-2012 23:46

100 sebatan ke atas kes mcm ni dlm hudud amat berat..utk pengethuan ko dalam 100 kes belum tentu ada yg hidup bila disebat...ko boleh semak dgn fakta di Saudi Arabia. Allah xkan menghukum dgn hukuman  melainkan hukuman itu mampu memuaskan pihak teraniaya dan membawa kpd insaf pelaku samada hidup atau mati.Hudud ni khas dari Allah utk digunapakai sbg perisai kpd jenayah dan memberi keadilan kpd yg berhak dan menghukum yg layak dihukum.
Kes civil sini rogol tu 20 tahun ,kalau ada sabit kes lagi tambah beberapa tahun lagi...org yg dianiaya tetap x puashati . Sebab tu aku kata ,bawa ke mahkamah sekalipun tetap x puashati ,sebab apa yg mahkamah beri tu x setimpal langsung.kadang2  dilayan mcm kes hilang kasut saja.

malaysian indian yg banyak buat jenayah di malaysia perlu di hantar pulang sahaja ke mumbai...
ifanonline Post at 12-5-2012 00:00

nanti apa pula kata Amitha Bachan pula..... ini bakal menjejaskan industri perfileman Bollywood yg terang2 kuat berkhayal.

Kepada yg cuba utk menjalinkan keharmonian kaum, aku ucapkan syabas..
Sama ada kalian berada di ka ...
SulurBidar Post at 12-5-2012 02:05

aku sokong ko.

Reply 470# iskans

bole crita tak knapa laki cina suka pompuan melayu?kal laki india tu tau la sbb india kat tmpt praktikal dulu dy ckp,pompuan melayu putih skit dari pompuan india.pastu jenis tak kecoh2 sgt.contoh,kalo bergadoh,takdela sampai nk heret 1 family dtg mintak penjelasan.

tapi yg laki cina tu tak tahu la plak.

Follow Us
Nabi suruh kita bertindak balas....nabi pun kalau sebut ,mesti sebut  nama satu kaum, satu  ...
HannahMontana Post at 22-6-2012 17:40

Aku setuju dgn statement ko..

Zaman Bani Abbasiyyah, seorang Muslimah dicabul kehormatannya di Sri Lanka (ketika itu dipanggil wilayah Hind),  satu bala tentera pimpinan Muhammad ibn Qasim dihantar oleh kerajaan Bani Umaiyyah (tanpa banyak soal) utk menuntut bela ke atas wanita Muslimah tersebut..

Oh ya! Kepada mereka yg masih memperkecilkan kes ini, which is jgn prasangka pada kaum or what eva.. aku rasa sama ada kalian duduk kat area T'ganu / Kelantan / Pahang / Kedah utara/ Shah Alam atau duduk kat kawasan populasi penduduk Melayu 80% above coz Melayu yg duduk kawasan area ni kurang tahap kewaspadaannya terhadap kaum lain..

Kami yg duduk kat kawasan populasi Melayu less than 50% lebih kenal kejahatan kaum lain..

p/s: Demi Tuhan, aku tidak akan mengundi mana-mana calon bangsa India beragama Hindu.
p/s2: Aku harap bro moteto dan rakan-rakan polis yg lain dapat seksa pelaku ni dgn cara yg paling menyeksakan.

Reply  iskans

bole crita tak knapa laki cina suka pompuan melayu?kal laki india tu tau la sbb in ...
puccafan Post at 22-6-2012 18:38

Ko nak tau kenapa?

Aku ada kenal rakan skerja aku, Chinese and womanizer...
Dia cakap, pompuan Cina 'tak sedap'
Pompuan Melayu lebih 'sedap' dan 'lazat'.. Body baik..

Aku diam je sebab dia dah langgan pompuan Melayu..

siapa kata ISA itu tidak selaras dgn Islam?

Bani Umaiyyah dan Bani Abbasiyyah sudah melaksanakan ISA (semestinya nama berbeza)..
Dan Kedua-dua empayar itu semestinya lebih baik daripada kerajaan kita yg ada skarang ni..

Aku menyokong ISA hanya utk membela mana-mana ummah Islam yg dilakukan sedemikian rupa..

Reply 489# SulurBidar

oooooooo.gituu...ok.noted.same goes to indian man jgk la.ada la jgk dy crita yg dy suka dgn pompuan melayu pasal hal2 dlm kain ni

moteto, i ada kemusykilan sikit kat sini...time kejadian pukul 6 lebih dah kan...penjenayah ramai smpi 8 org..pulak tu puak keling ni kan jenis bising...jiran2 sebelah tak dengar ke suara penjenayah2 ni?....geram sgt i kat penjenayah keling ni....:@:@:@

Reply  SulurBidar

oooooooo.gituu...ok.noted.same goes to indian man jgk la.ada la jgk dy cr ...
puccafan Post at 22-6-2012 18:54

Pergaulan aku dgn masyarkat majmuk M'sia telah mendedahkan aku akan kejahatan dunia rakyat M'sia berbilang kaum..

Aku kenal kejahatan Cina dan kejahatan Keling paryah.

siapa kata ISA itu tidak selaras dgn Islam?

Bani Umaiyyah dan Bani Abbasiyyah sudah melaksanakan ISA (semestinya nama berbeza)..
Dan Kedua-dua empayar itu semestinya lebih baik daripada kerajaan kita yg ada skarang ni..

Aku menyokong ISA hanya utk membela mana-mana ummah Islam yg dilakukan sedemikian rupa..SulurBidar Post at 22-6-2012 06:49 PM

ISA ni memang bagus as long as takde kena abuse.

kalau amik pengajaran macam dalam post 479 - 481 dll tu ok la, ni sampai tang melalui jalan si mangsa tu kena tala pon nak bagitau kat sini, aduh kesiannya la kat arwah tu..

dah la si arwah tu memang meninggal sebab trauma & malu..

Semoga allah yang maha pengasih menutup aib2 kita..

Setuju dengan al-asli..

Wei moteto ko pegi delete pst belakang tuh. Tak patut cerita secara detail kepada umum.

ada member india  aku (yg educated)  memang tak suka kaum dia sundri
lkick2113 Post at 15-5-2012 16:01

depan ko...mulut dia kata x suka....dalam hati dia ,ada ko tahu secara sahih ? Sesiapa boleh menipu bilamana xde siapa mampu detect penipuan dia tu ,apatahlagi yg di semat dlm sanubari tu....x kosse aku nak percaya ckp si pariah semcm itu.

Post Last Edit by HannahMontana at 22-6-2012 20:09
Aku setuju, jangan bagi muka...Polis agaknye fobia dengan kes kugan dulu apabila bangkai kugan d ...
moteto Post at 15-5-2012 17:28

maaf ..aku bukan nak menambah bara....jauh sekali nak sponsor petrol...
kes Kugan tu , tetap penjenayah tu Kugan.

Hanya org2 yg mengkaji kes sgt faham, tp surat khabar parti pembangkang yg membesarkan isu ini sheingga menampakkan PDRM tu mcm jahat...maklumlah pakat sepakat ,kenalah sama2 jaga hati ,joo bur ,mulut ,celah sana celah sini supaya x rasa hati kannnnn...

maaf , tp kenyataannya , bila sampai part politik ,mana2 bahagian yg ada selalu jadi mcm itu.....tau2 nak cari salah

Cuba fikir ,agama,bangsa sendiri ...itulah saudara2 kita yg termaklum yg sepatutnya kita utamakan hak2 mrk dan kita tegakkan keadilan dan beri sokongan utk kita sama2 heret manusia2 durjana yg buat dajjal tu dan humban mrk dlm neraka dunia...mrk xkan insaf...hanya mati shj sebagai satu pengajaran utk org2 yg mmg dajjal.

kalau amik pengajaran macam dalam post 479 - 481 dll tu ok la, ni sampai tang melalui jalan si mangs ...
al-asil Post at 22-6-2012 19:15

Setuju dengan al-asli..

Wei moteto ko pegi delete pst belakang tuh. Tak patut cerita secara detai ...
Neraka Bulan Post at 22-6-2012 19:23

Maaf lambat reply, jalan jem tadi..

Untuk memuaskan hati bro al-asil dan dengan persetujuan orang yang bertanya iaitu bro neraka bulan saya akan edit post tersebut dan buang bahagian2 yang sensitif tersebut.

Harap dapat memuaskan hati semua pihak..

moteto, i ada kemusykilan sikit kat sini...time kejadian pukul 6 lebih dah kan...penjenayah ramai sm ...
exclusive_vvip Post at 22-6-2012 18:58

Kalau ikut keterangan suami mangsa, masa tuh die baru bangun tido nak semayang subuh. Rumah die dua tingkat dan bilik die kat atas. Dari belah atas tuh die nampak beberapa lelaki India dah ada kat ruang tamu rumah. Die nak lari tapi 2-3 ekor thambi tuh cepat2 kejar die dan pukul die. Rasenye mungkin ada bunyi kecoh2 sket tapi biase la dalam kul 6 pagi tuh masih gelap lagi dan rasenye jiran2 pun tak dengar ape2.

Bile dipukul die kena ikat, anak die ade bersama isteri.. seterusnya tak perlu la aku cerita...

maaf ..aku bukan nak menambah bara....jauh sekali nak sponsor petrol...
kes Kugan tu , tet ...
HannahMontana Post at 22-6-2012 20:06

Aku setuju dengan statement ko nie..