CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moribb

Berita Bergambar UMNO-APCO (lempar Mikrofon page 11 )

kittycomel posted on 11-10-2012 10:58 AM
mgkn ko x kisah anak ko mcm tu sbb ko pon sama gak mcm ittew juga. like father like son.

waaaaaaaaaaa...........hebat org pas ni....mulut lancang....ko belum kenal dunia lagi dik.....hehehehehehehehehe.....

ni la contoh org pas yg kononnye islam....

mcm ni cara ko bercakap.....? mmmmmmmm patut ludah kahak je muke ko ni....

akughi posted on 11-10-2012 10:55 AM
dia bukan paham ape yg ko cakap.....

pattern anak2 pemimpin umngok boleh katakan semua...SEMUA ko perasan tak pattern yg sama. bygkn camner kurengnye didikan ugama kt umah diorg tu. bygkn mentality mak bapak diorg pulak. See my point or not? With their kind of  mindset kita nk mintak oghe2 gini nk susun-atur seluruh sistem termasuk sistem pendidikan utk anak2 kita n utk  ummah2 muslimin muslimat yg seterusnye ? tngok anak mereka pon tak terurus lg mau urus satu negara. Hadoiiiiiiiiiiiiii !!!!

aku bkn nk sesajer ckp sini ok. Aku kenal/tau anak anwar secara x sengaje sbb dia rakan sepupu aku. Serious la aku lihat beliau n adik beradik beliau di beri didikan ugama yg baik. Aku ckp ni bkn sbb yg pompuan tutop aurat tp selain itu perangai mereka'( anak laki2 n juga pompuan) juga sgt baik. Pasal solat pon nmpk sgt mereka prihatin n yg laki2 xde hal kalo takat kene tarik ke depan utk jd imam pon xde masaalah. Aku x leh bygkn anak2 pemimpin umngok yg lain ade tak yg mampu mcm tu. silap haribulan kang terkencing dlm suar sbb bapak kt umah pon.................... fhm2 jer la.

so...........................those are the things yg mybbkn aku pyh nk reject anuwar semata2 sbb video yg mn video pon ikut zmn skrg bkn pyh sgt pon nk buat. Kalo panggil usop selam mcm2 dia boleh buat sbb skrg dah canggih. BUT take into account peribadi anak2 anwar , i hv doubts n stll think , like most m'sians do that those sex accusations thingy are all political.

kalo ckp psl fotoshop anak2 pemimpin tu , oh well , ramai yg personally kenal budak2 tu and it tallies.

akughi posted on 11-10-2012 11:04 AM
waaaaaaaaaaa...........hebat org pas ni....mulut lancang....ko belum kenal dunia lagi dik.....hehe ...

ludah ajer ke bang ? tak nk tumbok ker ? mesti ko org semua rasa bengang sbb anak2 pemimpin umngok boleh katakan semua2 mcm itu bkn? tentu wishing wishing diorg tu ada aura baik , bkn ? jgn harap la. tengok pokok boleh tau buahnye.

kittycomel posted on 11-10-2012 11:17 AM
pattern anak2 pemimpin umngok boleh katakan semua...SEMUA ko perasan tak pattern yg sama. bygkn  ...

nak berforum tu tak salah....nak cakap ape pun tu hak ko....tapi berpade pade la....jangan sampai kurang ajo sangat nak sebut mak bapak, anak, adik beradik kat sini....kurang ajo namenye tu....ko ni ade belajar adap tak? jangan la smp kurang ajo nak kaitkn anak org ngan politik....  ko ni budak lagi ko tak tau ape ape pasal didik anak.....ko tu kawin pun belum ape yg ko tau pasal didik anak....

ko jangan samekn kebodohan aku ngan ko tu... ko ingat aku nak suruh anak aku buat bende yg tak senonoh ke? nak suruh anak aku buat dose ke? mak bapak mane yg bodoh sangat tu...? mak bapak mane yg nak anak dia buat dosa?

cakap tu guna otak....sbb tu aku suruh ko jadi dewasa....tak de la kurang ajo mcm ni....

kittycomel posted on 11-10-2012 11:24 AM
ludah ajer ke bang ? tak nk tumbok ker ? mesti ko org semua rasa bengang sbb anak2 pemimpin umng ...

susah nak bercakap ngan budak budak.....dia tak paham ape ape....lantak ko la dik....aku ni bercakap ngan ko ni...tak de fakta pun...Don tu pro PAS...org kuat pas... tapi aku ngan dia kawan mcm biase....ko bace la posting aku ngan dia...ade merapu mcm ni...? aku ngan Don relax je bertikam lidah...tapi masing masing tau jage batas kata kata..... ko ape yang ko tau?

ko cakap ikut sedap mulut je....bile org sergah ko balik....mula la ko cerita itu ini...

kittycomel posted on 11-10-2012 10:16 AM

aku dah lama ckp dah benda ni.

anuwart tu ntah yer ntah tak psl amoi n liwat sbb umngok dah byk kali create lakonan. apetah lg video tu controversi ntah lakonan org lain. family nuart sendiri ckp bentuk bdn x sama terutama bhgn perut si pelakon.

Itu..biasalah, bila tak mengaku macam2 kata x sama lah, dan pelbagai lagi.
Suruh buat pengakuan menafikan dengan cara islam, tak berani pulak.

Follow Us
akughi posted on 11-10-2012 11:27 AM
nak berforum tu tak salah....nak cakap ape pun tu hak ko....tapi berpade pade la....jangan sampai  ...

manader aku sebut nama sesaper kt sini. aku tulis secara general jer pasal nak dan bapak dan keluarga dan ia apply kpd mana2 family...kalo ko terase xtau la aku wpon ade juga org tua ckp saper mkn cili dia yg terasa pedasnya.

Mengikut kata org tua2 , tengok buah tau pokoknya. tengok pokok pon tau buahnye juga.

tulis camtu pon ko nk sentap ngape? bkn ke tu mmg apa yg tok nenek kita ckp dari dulu2 lagi. Petua tu bro!

rashiman posted on 11-10-2012 12:32 PM
Itu..biasalah, bila tak mengaku macam2 kata x sama lah, dan pelbagai lagi.
Suruh buat pengakuan m ...

pasal pengakuan2 ni aku pyh nk makan. jack the ripper pon kalo polis tangkap xkan ngaku punyer. tingt anak sedara aku umur 2 tahun. dah terbau dah berak dia. bile mak dia nk bwk pi kt toilet dia xmau. dia ckp lom berak. hahaha. padahal bau taik dia bkn main kuat. biaser ler manusia jgn kata budak xnk ngaku inikan pula org dewasa. yg ngaku xtau laki n anak2 bela lombu pon ader. pendek kata itulah sifat manusia. xder saper nk ngaku berak tngh jln.

aku wishing ade bukti yg lebih kuat utk sabitkn nuart sbb masa ni rata2 kalo survey mostly org tetap rasa its political thingy. kita dok gaduh pasal anwar juga byk buang masa kita. end of day kita alpa ape jd kt bgsa kita. anak bgsa kita yg makin cetek ugama. kite miss out isu yg lebih besar drp anuwart. And melayu makin mundur.

kittycomel posted on 11-10-2012 12:54 PM
pasal pengakuan2 ni aku pyh nk makan. jack the ripper pon kalo polis tangkap xkan ngaku punyer.  ...

Takut bumi Malaysia dengan penduduknya menjadi songsang jika tersalah pilih Ketua Negara yg mengamalkan gaya hidup songsang.

rashiman posted on 11-10-2012 01:12 PM
Takut bumi Malaysia dengan penduduknya menjadi songsang jika tersalah pilih Ketua Negara yg mengam ...

kalau................kalau........................kalau.......................kalau..............typical rashiman suke ber"kalau".

jika = kalau kan?

kittycomel posted on 11-10-2012 01:15 PM
jika = kalau kan?

buat apa menanggung risiko, bila kita sudah tahu macam2 citer mengenainya, buat apa nak jadikannya Ketua Negara utk memimpin kita.
yg berciter pun bukannya orang lain, orang2 disekelilingnya juga termasuklah Prof Shahnon.

Carilah pemimpin lain yg lebih menyakinkan.

rashiman posted on 11-10-2012 01:21 PM
buat apa menanggung risiko, bila kita sudah tahu macam2 citer mengenainya, buat apa nak jadikannya ...

iyer iyer iyer pemimpin lain contohnye najib kan ? baru lah berkaliber. sgt lah berkaliber. rekod pon bersih dan suci. isteri pon elok. anak2 juga elok. tak pernah mkn  rasuah. tak pernah guna duit rakyat. mmg sgt baik lah dia ni. iyer iyer iyer. oh yer isteri dia juga pandai berjimat cermat dan dah menyimpan wang sejak kecil. iyer iyer iyer iyer la tu.

kittycomel posted on 11-10-2012 12:54 PM
pasal pengakuan2 ni aku pyh nk makan. jack the ripper pon kalo polis tangkap xkan ngaku punyer.  ...

so what u gonna do about that...

reject UMNO and bring PR will solve the problem?

jangan sampai nak lepaskan diri dari mulOt buaya sanggOp terjOn dalam mulOt harimau... at the end mati tetap mati jugak... bezanya mati dlm mulOt buaya dengan mati dlm mulOt harimau jer...

cipOt_cedOt posted on 11-10-2012 02:27 PM

mcm dgn anak kdg kene nasihat. ade kalanye nasihat xmau dengar kita debik biar sedar n insaf.

umngo ni x pernah kena jentik. lemak dah naik kt kepala. kasik dia tumbang satu penggal insya'Allah bersihlah dia dari kekotoran yg ada.

satu kali ni umno tumbang confirm org2 umno yg kotor akan lari kuar dan yg tinggal insya'Allah puak2 umno yg masih bersih. mase tu boleh la aku n ramai yg lain lg reconsider. masa ni the only cleansing option is ABU .

cipOt_cedOt posted on 11-10-2012 02:27 PM

Bagus la ko dah ngaku keadaan skrg org melayu dlm umngok ni ibarat dlm mulut buaya. al maklum buaya kan? manader yg jinak.

tp jgn silap yea. ade harimau yg jinak. so dari mati sdlm mulut buaya ape salahnye pi lompat kt harimau. mana tau harimau tu jinak.

kittycomel posted on 11-10-2012 02:38 PM
mcm dgn anak kdg kene nasihat. ade kalanye nasihat xmau dengar kita debik biar sedar n insaf.

...

ahahaha... orang munafiq kalau kumpulan dia tumbang dia akan lari masok kumpulan lain... itu la untOng jadi munafiq... hehehehe... tak pernah belajar ke...

ko ingat dengan tumbangkan UMNO boleh hapuskan golongan munafiq ke... hhehehe... cetek pengalaman kehidupan la ko ni...

rashiman posted on 14-5-2012 10:14 AM
Post Last Edit by rashiman at 14-5-2012 10:16

umum tahu yang hudud ini merupakan hukum khas dari Allah kepada umat nabi muhammad yang mana termaktub dalam al-Quran..jika UMNO betol2 perjuangkan islam.pasti sudah lama hukum hudud di jalankan..dah 55 tahun pegang malaysia.

kittycomel posted on 11-10-2012 02:42 PM
Bagus la ko dah ngaku keadaan skrg org melayu dlm umngok ni ibarat dlm mulut buaya. al maklum bu ...

kalau bab nak citer pasal jinakkan binatang... dinosaur pun boleh kasi jinak... hheheh... cetek pengalaman hidOp la ko ni...

din_pc posted on 11-10-2012 02:46 PM
umum tahu yang hudud ini merupakan hukum khas dari Allah kepada umat nabi muhammad yang mana terma ...

hudud jer ke benchmark untuk jadi Islam...

kalau hudud jer benchmark dia aku setuju la UMNO tu kapir...

tapi macam mana pulak kalau aku kata cam gini...

buat demo bergasak ngan polis sampai masOk hospital untOk BERSIH, boleh... dapat jawatankuasa peringkat parlimen...

buat demo bergasak ngan polis sampai masOk penjara untOk HIJAU, boleh... dapat jawatankuasa peringkat parlimen...

buat demo bergasak ngan polis sampai kena buang kerja untuk orang terjun bangunan, boleh... pun dapat jawatankuasa peringkat parlimen...

buat demo bergasak ngan polis sampai mampos untuk HUDUD, err... dah 55 tahOn UMNO perintah... belOm pernah sekali pun... kenapa yek?