CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 76886|Reply: 78

terlalu pendek. macam mana nak jadi tinggi?

aku malas nak wat drama kat sini. kang ada yg ngantuk pulak. baik aku terus terang je rasanya.
camni, aku punya ketinggian 160 cm dan 5,4 kaki kalau tak silap aku. aku masih ingat, aku berhenti membesar masa umur aku 12 tahun dan pada masa tu,   ketinggian aku 160 cm dan 5,4 kaki. Sekarang ni, umur aku dah genap 18 tahun, selalu jugak aku ukur ketinggian aku, tapi langsung tak membesar walau sikit pun.

ayah aku dalam 162 ~ 163 cm camtu, kakak aku sama tinggi ngan ayah aku, abang aku dalam 166~ 167. mak aku 156~157 cm.

kalau korang nak tahu, akulah orang terpendek dalam kalangan keluarga aku dan jugak sedara mara aku. sedih dan malu jugak bila ada adik2 sedara aku perli2 aku kata aku ni pendek padahal aku lahir dlu dari dorang. tapi apa nak buat, aku terangkan kat dorang bukan aku yg nak jadi pendek. semua Allah yg buat. terdiam terus dorang.

so, apa yg aku dah lakukan utk jadi tinggi?

1. aku pernah bergayut setiap hari selama 1 bulan, memang aku rasa aku jadi tinggi sikit, tapi aku rasa lepas tu aku jadi pendek balik. terus aku benti buat. tak tahulah kenapa.

2. aku pernah telan 2 jenis pil kapsul beli dari farmasi. jenis pertama, kuatkan tulang. jenis kedua tak silap aku bagi hormon. aku terus pakai ubat tu selama 3 bulan masa umur aku 15 tahun. tapi memang menghampakan, macam tak ada apa2 kesan. apa yg aku tahu lagi, nak jadi tinggi ni kurang berkesan dengan cara telan2.

3. minum susu. aku pernah minum susu tepung khas untuk orang dewasa  selama 1 tahun tiap2 pagi masa nak pergi sekolah masa umur aku 15 tahun. tapi masih tak beri sebarang kesan.

selepas terkilan dengan semua hasil kerja keras aku tak berhasil selama bertahun2, aku pun berhenti buat benda2 tu lepas umur aku 16 tahun sampai lah sekarang, 18 tahun. tapi sekarang, aku tiba2 masih tak berpuas hati dan masih meracau2 cari jawapan utk jadi tinggi.

selepas search punya search kat google, aku terjumpa yg ada ahli body builder ambik satu ubat injet. nama benda tu Human Growth Hormone (HGH). abang aku pun salah seorang ahli body builder, tapi aku tak pasti kalau dia ada ambik. kalau dia ada ambik pun dia takkan bagitau aku. memang abang yg tak guna.

so, soalan aku sekarang, aku dapat rasa dengan cara ni memang akan berkesan. cuma aku risaukan side efet dia, kesan sampingan.

kepada sesiapa yg tahu pasal HGH nih dan pernah buat pastu berkesan, boleh tak share skit kat sini ? kat mana aku patut ambik dan mahal ke kos dia? boleh dapat kat farmasi atau hospital/klinik? kalau nak nombor telefon aku, aku boleh bagi. aku duduk area selangor.

Terimalah seadanya..org pendek murah rezki..

bukan pendek. tapi rendah.

aku pun nak tinggi

Biasanya org pendek n kecik molek ni comel n cute. Malah kelihatan lebih muda. Tinggi2 sgt pon x seronot jugak. Mana ada pendek lah mcm tu. Standard ja aku tgk. Nak jadi pramugari pon boleh je lepas... ~

TT ni lelaki ke pompuan ?...terimalah seadanya pemberian Allah...HE knows best...macam i dulu time skolah rendah kategori tinggi...time beratur kat perhimpunan pon, belakang2 je ssb tinggi...tapi msuk skolah menengah tinggi i stop takat 5 kaki 1 @ 2, camtu je...frust gak i...penah gak terfikir nak makan pil hormon...tapi skrg takpe la, sbb i dpt husband yg x berapa tinggi...

Follow Us
aku lelaki bukan perempuan.  aku nak jadi tinggi ni bukanlah nak lawan kuasa Tuhan. tapi, orang yg memikul beban tu sendiri yg akan rasa azabnye.
disebabkan terlalu banyak penghinaan yg aku terima dan selalu jadi bahan lawak jenaka macam badut takde perasaan oleh kawan2 sebaya ngan aku, sedara mara dan termasuklah adik beradik aku, aku sekarang ni nekad nak jadi tinggi.

kenapa aku tak senormal macma orang laen? kenapa aku selalu jadi bahan lawak/lepaskan geram bila cuba nak bergaul dengan kumpulan rakan sebaya yg majoriti tinggi2 belaka? kalau aku tak layak, dengan sape lagi aku nak berkawan?

Kesiannya hidup ko. Takpe, aku memahami. Hey, aku pun rendah. 5'3 ft je. Tapi, aku perempuan la. Aku pun masih nak tinggi walapun dah capai umur 17 tahun. Ada perempuan yg masih membesar w/pun dah 20 tahun. Aku harap aku termasuk dlm kategori ni, hihi.

ko  minum susu dewasa ape mse umo 15 tu? ensure kahh?

awak nie lelaki ke...klu pompuan 160cm 2 cukup tinggi 2..berbanding Rocky nie cuma 149cm je...mmg la setiap kali tgk org tinggi mesti jeles,kadang2 rasa mcm kita nie x sempurna,x mcm org lain kan...byk cara ada sebenarnya...bukan dgn berserah je...byk wang anda byk pula peluang...antaranya ubat ketinggian china,suntikan,msukkan lapik kasut yg mrangsang ketinggian...sapa x nak tinggi beb..Rocky klu banyak wang...musti banyak tinggi...hehe

160 tu xla pendek mna....kdg2 faktor dressing tu pn bg pengaruh jugak agar kelihatan rendah ke x...

aku pmpuan, 150cm je...bila pkai heels yg x smpai 3 inci pn aku rsa la..jln sblah partner aku , bahu n mata kami jd 1 level je...mkna nya partner aku tu pendek la ye?....

ko  minum susu dewasa ape mse umo 15 tu? ensure kahh?
marvelez Post at 27-5-2012 17:37

dutch lady kot rasenye. aku x brapa ingat

oo bru aku tau. korang sangka aku ni pompuan sebab aku punye gambar profile rama2 jantung tu yek? takpe nanti aku tukar. hikhikhik

patutnya masa kecik tuh ko dah telan putih telur byk2
kalo gayut lama2 pun tgn ko yg panjang, bukan badan..heheehehe

cam aku 12 thn dah 168cm..malu woooo
kira dah tak tinggi lg dah...syukur

aku rasa ko kene tuko cara berpakaian supaya tak nampak rendah
jgn pakai suar senteng nampak stokin lak nnt
kang org kata giler apa mamat nih...gurau ajelah (sbb kwn laki aku rendah, nak nampak tggi dia pakai saur senteng...sabo ajelah)

aku pun rendah jugak..huhu

Post Last Edit by CariMalay at 30-5-2012 05:35

oh yeeee sape pernah try bendaalah nih, http://www.tambahketinggian.com/index.php?ref=afym

tak silap aku benda tu macam tempat lapik kasut pastu ade duri2?! entahla. tapi sesape pernah  try, boleh bagi komen skit tak?

tiap2 hari lompat2

jengok la web ni mana la tau berhasil

http://emjayjb.multiply.com/journal/item/43

melantak la gandum dr sekarang! gud luck

tiap2 hari lompat2

gud luck

tiap2 hari lompat2

gud luck

tiap2 hari lompat2

melantak la gandum dr sekarang! g ...
JohnDeSouza Post at 31-5-2012 17:33

mekasih atas info yg best lagi berguna tu. mgkin satu hari nanti bila aku dah ada anak aku akan didik anak aku makan gandum. tapi aku dah 18 tahun, harapan untuk jadi tinggi pun dah macam makin kurang. tapi demi cintaku pada ketinggian, walau papepun aku akan try jugak..