CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CariMalay

terlalu pendek. macam mana nak jadi tinggi?

Semua org dlm keluarga ko rendah2... Ni namanya genetic ler... Tkleh lawan la..

tapi, growth hormone deficiency pun boleh jadi juga... Tengok MESSI... Dah berapa lama dia dok ambik growth hormone injection... Club Barcelona dok support cost ubat tuh... Takda la dramatic improvement ketinggian dia kan? Dok kecik macam tuh jugak, tp still lincah terer main bola...in his case, dia mmg diagnose kurang growth hormone-(kelenjar pituitari dlm otak dia tk rembeskan growth hormone)...dia ambik growth hormone injection bukan untuk tinggi- tapi nk maintainkan kesihatan- otak, jantung, muscle etc...

So, kalau nk tinggi growth hormone is not the answer!! Janganla memandai cari jugak beli kt black market ker apa..  Lg byk problem nanti... Lg pun griwth hormone ni dlm bentuk injection bukan ubat...

Tapi kalau concern jugak, pegi jumpa pakar Endocrinologist, buat test dulu
http://en.wikipedia.org/wiki/Growth_hormone_deficiency

Post Last Edit by CariMalay at 3-6-2012 14:27
Semua org dlm keluarga ko rendah2... Ni namanya genetic ler... Tkleh lawan la..

tapi, growth horm ...
ghettoVet Post at 2-6-2012 13:23

aku TAK rasa semua orang dalam keluarga aku rendah2 sebab abang aku memang 167 ke atas. aku tak pernah tengok dia ukur dia punya  ketinggian. mungkin 167, mgkin 170. tapi aku gerenti takkan bawah 167 dan ape yg aku cakap ni bukan tokok tambah perisa ajinomoto. aku memang cakap 100% benar dan takde tokok tambah. memang tu ketinggian dia.
aku pernah browse dalam internet terjumpa byk web kata injet growth hormon memang wujud dan berkesan. tapi untuk budak2 je ?! tu aku tak pasti. tak caye cuba cari sendiri kat google tu.

ade sorang bapak sedara aku umur 45+, dia tinggi cam bapak aku. mak dia rendah skit je ngan aku. tapi anak dia sebaya ngan aku umur 18 tahun tinggi setinggi2 nye. bila aku berdiri sebelah dia, paras dagu dia je. dah la hensem, tinggi berotot, bila berdiri kat sebelah dia aku rasa diri aku ni kerdil sgt2 dan hina walaupun dia tak pernah sesekali menghina aku. so aku tak rasa ketinggian faktor genetik semata-mata

aku rasa org2 yg tinggi dan takleh faham camne perasaan sedih org bertubuh rendah  ni baik jgn bagi komen la  kat sini...

ada lelaki tinggi 150+ juga..kira 160 tu tak de la rendah sangat..ok la tu dik...janganla tertekan sangat fikir bab ketinggian ni.....

ingat tinggi best ke

ermmm.. aku dulu pon pendek jugak.. family aku seme pendek.. mak n ayah.. kakak2.. lepas spm aku sajer2 tanye kawan aku.. die kate.. ko exercise jer.. aku bangun pagi panjat kolah air dlm bilik air tuh.. pastu bergayut... abis bergayut2 aku sentap2 kaki.. nak bagi belen panjang kaki ngan tubuh.. aku buat dlm setahun lebih.. now aku dah 181cm... dulu 150++ something lah.. tapi mesti kuat semanggat.. usaha.. jangan dok berangan jer lebih.. chai yuk

salam

nak kongsi pengalaman skit..masa umur 14 tahun ada kenal dengan adik kawan yang jauh lagi rendah dari aku..lepas beberapa tahun, nampak dia lagi tinggi dari aku..tanya dia apa rahsia? "main badminton hari-hari..." permainan badminton banyak aksi 'jumping smash'..jadi, aku buat andaian sendiri yang banyak melompat akan membuatkan individu tinggi dari biasa?! ke?!

ps: mamat tu masuk akedemi..

Follow Us
aku TAK rasa semua orang dalam keluarga aku rendah2 sebab abang aku memang 167 ke atas. aku ...
CariMalay Post at 3-6-2012 14:21

yer btol tu...setuju..org yg tinggi x kan phm feel org yg rendah...sy pon rendah tp sy ppuan...dulu sy pon sibuk nk tinggi mase zaman skola..sampai beli yg alas kaki yg duri2 tuh..tp tula mase tu x btol2 pakai...so x nmpak plak effect dia...tp now...sy redha...lg pon sy ppuan xpe kot...kdg2 rase besyukur coz jauh beza dgn org yg sebaya dgn sy..sy lg nmpak jauh lebey muda...hehe

tp dlm kes awak...awak tertekan sbb awak lelaki...tu sy phm sgt2...sedangkan sy ppuan pon slalu kne kutuk sbb bertubuh rendah...sakit hati...marah..dendam semua ade...apatah lg awak lelaki...xpe..bersabar yer...

ermmm.. aku dulu pon pendek jugak.. family aku seme pendek.. mak n ayah.. kakak2.. lepas spm aku saj ...
ajis_kg Post at 3-6-2012 23:00

betul ke ni ajis?? takkan bergayut boleh tinggi? jenuh i bergayut dulu..rendah gak sampai sekarang

betul ke ni ajis?? takkan bergayut boleh tinggi? jenuh i bergayut dulu..rendah gak sampai sek ...
noor2 Post at 4-6-2012 10:19

bergayut bukan mcm monyet tuh darling... try buat cam pilem rambo tuh

bergayut bukan mcm monyet tuh darling... try buat cam pilem rambo tuh
ajis_kg Post at 4-6-2012 10:22

noor pernah tgk rambo 4 jer...ada ke yang bergayut filem tu..

tp..orang kecik ni memang awet muda dan comel..bak kata sorang forumer dalam ni.......tp i tak termasukla..

noor pernah tgk rambo 4 jer...ada ke yang bergayut filem tu..

tp..orang kecik ni memang a ...
noor2 Post at 4-6-2012 10:24

haah.. jarang jumpa org tggi muka awet muda kan...

haah.. jarang jumpa org tggi muka awet muda kan...
ajis_kg Post at 4-6-2012 10:35

maafla cakap..kalau tinggi badan berisi..memang cepat nampak berumur..tp kalau kecik..baik lelaki atau perempuan memang nampak muda ja..

yer btol tu...setuju..org yg tinggi x kan phm feel org yg rendah...sy pon rendah tp sy ppu ...
MariaClara Post at 4-6-2012 09:02

akhirnye ade gak org yg paham perasaan aku... huhuhuhuhu

ermmm.. aku dulu pon pendek jugak.. family aku seme pendek.. mak n ayah.. kakak2.. lepas spm aku saj ...
ajis_kg Post at 3-6-2012 23:00

aku dulu pernah gak bergayut selama 1 bulan tapi tak pernah lak sentap2 tu. kalau regangkan kaki ngan badan tu adelah gak. sampai merah2 muka aku darah tak jalan. hehe

aku dulu pernah gak bergayut selama 1 bulan tapi tak pernah lak sentap2 tu. kalau regangkan kaki n ...
CariMalay Post at 4-6-2012 23:25

1 bulan .. paling kurang 1 tahun laa abg

kakak sy dulu kecik je mase tkt 1...tgk kat gambar class dia..dia la paling kecik..kudut dh la dgn hitam (kutuk sikit jek)

skali tu dia pi jongging tiap pagi..tetibe dia jadi tinggi..dia ckap sbb dia jogging tu kot..xtau  la kannn Allah maha kuasa....

kire tggi la jgk tu..kirenya lepas la msuk polis/askar.
aku ni rendah je..
penat gak la kena kutuk..mcm bdk2 skolah je

160 ok la ...xde la rendah mana..

ni dia machine yg boleh tolong nko jadi tinggi.  tak tau mana nko boleh beli kat msia p aku beli kat singapore.

aku beli nie pasal aku ada masaalah lumbar.  ada testi boleh tinggi lah!  all the best ok

kat Jepun ada kn buat surgery untuk jadi tinggi ? die letak kayu kt tulang belakang,