CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Syumaimah posted on 15-9-2013 02:32 PM
Haah tu la....

Citer jilat ni aku teringat peristiwa tahun 2010. Masa tu aku dah kawin. Mak aku ...

ishhh... geli aih... main jilat2 lak... agaknya dia jilat dulu baru isap ibu jari kaki kot...

As-salam TT

Suatu penceritaan yang hebat dengan pelbagai kisah menarik.. sangat menarik ..seronok & semakin teruja saya membacanya :-)

TT.. saya cuma nak tanya ... tentang uci TT yg kena buatan jirannya tu.. bagaimana TT dpt tahu motifnya agar dpt membeli rumah uci tu kelak andainya uci keluar dari situ?

Tq & teruskan penceritaan anda yg menarik & penuh mistik!

lupa lak nak cerita... tiga maghrib ke isyak tu mmg makcik an aku tak nangis tapi loceng tu berbunyi sendiri.. macam ada orang goncangkan walaupun buai tu takde sapa2 pi ayun...

k_a_a posted on 15-9-2013 02:52 PM
As-salam TT

Suatu penceritaan yang hebat dengan pelbagai kisah menarik.. sangat menarik ..serono ...

arwah tokwan yang cerita... waktu mula2 depa masuk rumah tu.. orang sebelah umah uci saya baikla gak.. rajin dok sembang2 ngan tokwan... yang si laki tu ada terlepas cakap dia dulu nak beli umah tokwan tu.. tup2 tokwan yang dapat.... begitu la lebih kurang...

jefrilza posted on 15-9-2013 02:58 PM
arwah tokwan yang cerita... waktu mula2 depa masuk rumah tu.. orang sebelah umah uci saya baikla g ...

oh gitu.. memang selalu kisah nya mcm tu dalam masyarakat kita.. nak tanah sebelah le etc...

TT takde cerita ke pasal idi yg ambik ilmu tok rimau tu ? yg dia tak tau nak hantar balik tu.. mungkin ada kisah2 menarik tentang "tok rimau" dgn ayah TT , paklang & idi tu ? :-)

k_a_a posted on 15-9-2013 03:04 PM
oh gitu.. memang selalu kisah nya mcm tu dalam masyarakat kita.. nak tanah sebelah le etc...

T ...

entah... lepas kes tu pakcik idi macam jauh dari keluarga saya.. agak2 setahun lepas tu ada pergaduhan kecil ngan arwah uci... lama jugakla dia merajuk sampaikan arwah uci meninggal pun dia tak balik.. sbb dia taktau lagipun kami langsung takleh contact dia... dia memang bawak diri jauh dari kami...

4 5 tahun kebelakangan ni je leh contact balik sbb anak dia dapat masuk uitm arau.. jadi dia kna naik keutara semula.. kalau tak dia bawak diri ke kl... bla jumpa balik takkan nak ulang balik cerita lama... tak syok la kan... dalam masa setahun sebelum bergaduh kecil ngan uci tu mmg dia ada pi berubat la tapi diam2.. uci dapat tau pun sbb anak dia yang bagitau...

arwah toklang lepas meninggal... dengar kata anak dia yang amik benda tu... tapi anak dia tu tak berapa rapat ngan ayah.. even kalau paksu balik beraya umah ayah saya.. takdelak nak ungkit cerita pasal arwah toklang atau anak dia.. macam dilupakan gitu.. nantilah saya balik esok saya tanya ayah pasal arwah toklang...

Last edited by jefrilza on 15-9-2013 03:55 PM

Follow Us
pasal ilmu tok rimau tu nanti saya tanya ayah saya....

inshaa Allah esok saya tangkap gambar umah ayah saya... dekat mana benda tu bediri bagai k...

best la forum ni...cerita la lagi akak...xsabar nk mmbaca nih...

Jefrilza sori la aku tumpang tepek kat thread awak eh

Aku nak citer pengalaman aku masa kat sekolah dulu. Masa tu tahun 1996 gitu. Aku sekolah kat sekolah berasrama yg agak femes di kuantan.

Masa mula mula daftar mmg x de apa yg pelik berlaky hingga la dalam sebulan dua lepas tu kwn aku dorm sebelah dan dorm hujung tu histeria. Memang kecoh la. Kwn aku kat dorm hujung tu dah sekali histeria terus balik kampung tukar sekolah. Lepas tu tiba tiba kwn aku kat dorm sebelah la pulek histeria. Dia ni teruk kena dan lama gak la...

Fisrt kena dia kena kat dorm dia. Masa tu dia meracau racau la dan mata dia merah duk perati sorg senior ni. Then dia ok bila ada ustaz ubatkan. Tak lama kedian tu dia kena sekali lg kali ni lagi teruk dan kami pakat angkut dia pi surau pompuan serta baca yassin. Dia ni masa tu asyik la duk pandang pintu. Bila dia dah ok dia citer masa kitaorg duk baca yassin tu ada dua org sorg lelaki tua dan budak kecik duk gelakkan kami baca yassin salah tajwid.

Pastu masa peristiwa histeria ni hangat berlaku aku n kwn baik aku si I ni prep kat bilik prep bawah kat blok depan sekali dan hujung blok. Dan belakang blok prep tu ada satu lg blok asrama pompuan. Masa study tu aku n si I ni mengadap blok satu lg yg mana masa tu gelap sbb seme penghuni turun prep. Tepi blok tu ada tangga dan pokok pokok. Kira sekolah aku ni tengah hutan gitu la....

Masa duk prep tu aku perasan kwn aku ni asyik la duk pandang tangga yg gelap tu sambil muka takut takut. Aku tanya dia ko tengok apa. Kwn aku ni spesis kuat semangat tak macam aku penakut. Dia cakap ko ada nampak tak pompuan rambut panjang atas tangga tu? Aku lihat la x de pape.... Lg cuak aku pastu kami baca apa yg patut n barulah hilang benda tu...

Bila dah asyik kena ganggu barulah senior cerita dulu dulu ada sorg pelajar pompuan skandal dgn cikgu situ dan mengandung. Pastu dia makan ubat gugur kandungan dan janin tu dia flash kat toilet yg aku selalu pakai.... Ngeeeee takut.

Tp dia alami pendarahan teruk dan dia meninggal atas katil kat blok aku dan dorm aku tp tak tau katil mana sbb senior takut kami ni takut. Sejak tu asrama lelaki n pompuan kena kacau. Bila sembang dgn kwn lelaki depa citer selalu kena kacau kat toilet. Selalu terserempak pompuan ala ala cik pon tu bertenggek kat singki dan selalu dengar org basuh baju. Selalu kena time lewat mlm,... Huhuhu

Ntah betul ke tidak citer tu tp aku pun rasa aura situ x ok la....

Aku nak citer pengalaman masa aku mengajar kat tadika kat shah alam dulu.

Masa tu aku baru grad dan jadi guru tadika. Tadika ni rumah dua tingkat paling hujung. Aku ni dulu jenis berani jugak la. Selama duk rumah tu aku tak rasa pape. Aku duk dgn tiga org cikgu lagi. Hari tu hari ahad so bila ahad seme keluar ke bandar la. Ada yg balik kampung. Perantau mcm aku ni just ke bandar je lah.

Naka jadikan satu cerita haritu aku sampai rumah awal dr org lain to dekat maghrib gitu la... So aku masuk mandi dan solat kat ruang tamu bawah. Atas adalah bilik darjah utk budak budak tadika tp tak ada meja dan tak ada kerusi.

Sedang syok aku berzikir tu tiba tiba bunyi bising kat tingkat atas mcm bunyi org tarik kerusi meja. Aku pun hairan tingkat atas mana ada kerusi meja so aku agak rumah sebelah.

Masa tu aku naif so aku biarkan bunyi tu berlaku sampai kwn aku balik baru stop. Bila kawan aku balik aku story kat dia pasal jiran sebelah duk alih perabot lalu apa yg kwn aku cakap ni buat aku terkedu. Dia cakap eh ko lupa ke rumah sebelah kan kosong x de org.... Huhuhu

Nape la aku selalu kena. Pernah berlaku jugak kat tadika sama. Seme org balik kg sbb weekend dan tinggal aku sorg kat rumah tu. So nak ilang takut aku ajak sorg kawan baik aku ni lepak tido sana. Dia setuju la. Kami tido kat ruang tamu n masa nak tido x de pape berlaku. Tak lama tu aku bangun dlm jam 3 pg nak terkuncil. Aku gi la dapur. Dah selesai aku basuh tangan kat singki pastu aku dengar kat tingkap tepi singki tu ada suara pompuan bg salam tp salam dia tu mcm pelik la apalagi bertempiaran aku lari sampai tersepak kwn aku yg sedang tido. Dia terkejut dan tanya kenapa. Dan dan tu jugak la kedengaran tapak kaki berjalan mundar mandir luar pintu... Aduhhh.... Kami kat dlm ni rasa nak nangis dah tp syukur la lepas tu tapak kaki tu senyap....

Syumaimah posted on 16-9-2013 05:55 PM
Aku nak citer pengalaman masa aku mengajar kat tadika kat shah alam dulu.

Masa tu aku baru grad  ...

tak pe Syumaimah... ceritala k.. sharing is caring kan....

jefrilza posted on 17-9-2013 05:29 PM
tak pe Syumaimah... ceritala k.. sharing is caring kan....

ni pelan umah ayah aku

sory la guys aku tak reti nak upload gambo.. leh tolong tak....
Last edited by jefrilza on 17-9-2013 05:58 PM

leh tak ni testing... testing

laaa... nape takleh boh gambaq pun....

info terbaru dari ayah saya....

yang arwah toklang saya punya  tu belum diturunkan atau di ambil sapa2...

ayah saya tipu sbb saya dulu pernah termimpi arwah toklang.. pastu saya tanya ayah benda toklang tu pi kat sapa... ayah saya tipu kata anak dia amik.. padahal takde apa yang amik.. mohtip ayah saya cakap mcm tu...

n ayah saya risau gak.. takut benda tu mai kat dia.. ayah saya takmau sbb benda tu kena menurun n sah2 khurafat lagi syirik...

nauzubillahi min zalik...

RE: pengalaman seram....... (update... <kisah moyangku pawang buaya>)

hari raya haji baru2 ni...

tiba2 terkeluarla cerita yang tak kusangka-sangka... bila paksuku (adik ayah aku) bertandang je.. rumah aku pasti akan riuh rendah dengan suara dia yang kuat... hahahaha... kat tv siaran astro ada cerita pasal pawang buaya... tup2 paksu aku cerita moyang kami iaitu tokwan ayah aku ni dulu pawang buaya...

nama arwah moyang kami tok mat jadi... dia dulu berasal dari perlis berbangsa cina tapi kerana sekian lama berkahwin dengan isterinya yang berbangsa cina tapi tak mempunyai anak malah dituduh mandul maka moyang kami membawa diri ke pulau pinang dan berkahwin dengan moyang perempuan kami tapi alhamdulillah beranak pinak malah ada anak kembar lagi..

moyang kami tok mat jadi ni, dikatakan kalau nak melintas sungai dia akan memanggil buaya... panggilannya begini " awang.. mai  sini sat aku nak melintas sungai ni" maka timbullah sang buaya.. lalu naiklah moyang kami diatas buaya dan selamat sampaila dia keseberang...

tok mat jadi ni ada seorang adik, tok mat lazim namanya... dia ni memang real punya pawang buaya.. sebab kalau ada dengar saja buaya mengamuk di daerah terdekat maka sampaila dia, akan dibunuhnya buaya tu lalu disimpan matanya... buktinya,... ayah aku pernah terjumpa satu guni yang penuh dengan mata buaya..

tok mat jadi ngan tok mat lazim ni bukan dua beradik je ada lagi adik2 lain tapi hanya mereka berdua saja yang memeluk Islam.. yang lain masih beragama asal iaitu buddha...tok mat jadi menetap dan meninggal di pulau pinang manakala tok mat lazim menetap dan meninggal di perlis.. macam kebetula je ayah aku kembali ke negeri asal tok dia... masih ada lagi saudara kami yang bergama buddha.. ada yang buka kedai barangan elektrik di kangar.. ada yang buka kedai pakaian... tak sangka kan...

tapi sayang takde satu pun keturunan tok mat jadi atau tok mat lazim yang menjadi pawang buaya...

Last edited by jefrilza on 3-11-2013 01:50 PM

tapi keturunan tok mat jadi ada yang jadi tok bomoh.. iaitu arwah toklang aku... adik tokwan aku..

untuk pengetahuan korang.. aku memang tak pernah sempat bertemu dengan arwah tokwan aku ni.. sbb dia meninggal waktu ayah aku tengah dalam rekrut polis...