CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Reply 178# kuewTiau

takmau bagi panas tanam pokok keliling rumah kan... nanti redup la...
ni yang buat nak beli umah kampung lak ni... huhuhu.. damainya...

Reply 181# jefrilza

beli la kak.berbaloi2.sy dok kl 5tahun,awl tahun ni sy pindah dok kt kg.mmg best sgt berada ng family.biase ujung2 mggu sebulan 2 bulan sekali n hari raya je jmpe.

Reply 180# kuewTiau

bukan akak nak cerita pandai.. tp akak rasa ada benda yang minat kat kuew tiau.. kenape dia minat.. nak kna csi lebih dalam lagi ni... bukan csi kan.. patutnya G.S.I... ghost scene investigaton kan...

Reply 183# jefrilza

ntah2 sbb sy ni suke sangat bnde mistik,tapi kalau berhadapan, toreh muke pon mmg xkuar darah,lutut lak macam blender,terketar2.dah tau penakot,bace gak
sy ni lomah semangat orgnye,kalau nk pegi mngutip buah mase musim buah,sy lah yg jga umah sbb mak+nenek pakai kuase veto "jangan ikot!".

best2. habis dah ker cerita? Sekarang ni, ada lagi ke gnagguan mcm dulu2?

Reply 185# muaz04

ada lagi muaz tapi takde mood... lagi suka baca cerita orang kat thread lain...

Follow Us
Reply 184# kuewTiau

hahaha.. macam akakla... memang minat sangat benda2 mistik ni... tapi takut yang amat...

Reply 187# jefrilza

hehe.normal kot bg org mcm kite kn.haha
    akk xde cite baru ke..cite akk seram tp jd lawak bile bercerita

pengalaman seram jiran selang 2 3 buah rumah dr rumah sewa aku...

jiran aku kak S ni jual burger kat depan rumah dia.. gerai burger ni di seberang jalan depan rumah kak s bersebelahan je dengan taman permainan kanak2... selalunya kedai kak S memang tutup lewat la... lepas kul 12 malam macam tu... satu malam dia sedang dok kemas2 barang2 nak tutup kedai... tiba2 dia terasa angin sejuk lalu menerpa tubuh dia... (huhuhu... seram aku)... kak S pun memandang sekeliling... berdebar jantung dia apabila dia terlihat cik pon terawang-awang melintasi padang permainan, tak jauh gerai burgernya... menuju ke sebuah rumah kosong... hilang cik pon dari pandangan mata.. kak S pun pengsan... dan mulai hari tu kak S dah tak berniaga burger lagi... lemah semangat katenye... tak sanggup dia nak berdepan dengan makhluk ni katenya...

agaknya cik pon ni.. cik pon yang sama aku khayal sebelum ni kot.. hmmmm curious...

Post Last Edit by jefrilza at 19-6-2012 16:57

semalam... macam biasa husband aku pergi kerja pukul 7.00 malam, balik pukul 1.00 pagi...

kebelakangan ni, taman perumahan aku banyak sungguh anjing liar... bila malam2, anjing2 ni suka melolong macam nampak sesuatu.. ini yang menyeramkan aku...

semalam.. aku dah nak masuk tidur.. aku pun tutup tv, tutup lampu depan.. masuk bilik dengan anak aku no2 n babygirl aku... utk pengetahuan korang bilik aku ni sebelah je dangan ruang tamu.. dan selalunya sound tv aku buka agak kuat, kiranya boleh didengari sampai ke bilik tidurla... anak no1 aku awal lagi dah masuk tidur.. aku pun letakkan babygirl aku atas tilam.. babygirl aku pun dok main2 ngan abang dia... tiba2 aku terdengar macam tv aku masih lagi terpasang.. bingit je bunyi dia... seingat aku dah tutup dah tadi.. tapi aku fikir positif maybe ter on sendiri sbb aku tertekan remote kot... aku pun bangun... waktu ni lampu bilik masih terpasang... pegi tengok... aik senyap je... dah off pun.. lampu pun dah off... gelap sunyi je.. tapi bunyi apa yang aku dengar tadi... tiba2 anjing kat luar rumah melolong... anak aku yang no2 tanya mama, bunyi apa tu.. aku jawab bunyi anjing... dah tidur... dan aku berhempas pulas memujuk babygirl aku yang takmau tidur... bagi nenen belah ni takmau... pusing belah ni pun takmau.. dia gaduh nak duduk, nak turun dari tilam... at last babygirl aku terpandang ke dapur.. aku taktau apa yang dia pandang, terus mai kat aku dan nenen tidur... hemmm... pintu bilik aku buka, nak bagi angin masuk sbb kalau tutup pintu mesti berkuap.... sebelum tidur aku baca al-fatihah 7 x buat pagar... baca ayat penggerak... baca ayat kursi.. Alhamdulillah aku tidur takde gangguan...

kebelakangan ni aku selalu rasa terganggu... hari khamis hari tu.. kawan sekerja aku yang wife dia terkena buatan orang ni minta tolong aku tanya pasal  perawat yang aku kenal, citer punya citer aku pun teingat nak minta ayah aku suruh 'menengok' tentang wife kawan aku ni... ayah aku pun menengok la... ayah aku cakap benda yang menumpang wife kawan aku ni agak kuat... kna cari perawat yang pandai baru boleh sembuh...

lepas tu, malam tu tidur aku lak yang tidur terketar2.. sejuk weh... sejuk macam berendam dalam ais wo... aku dah siap mengerekot dah.. cakap pun tak boleh.. ketat hidung... sejuk gile... husband aku peluk pun tak jalan... bubuh selimut 2 3 lapis pun tak jalan... turn down kipas pun tak jalan... yang mulut aku dah terkumat kumit baca ayat2 yang aku tau... babygirl terjaga nak nenen, pun aku dah tak amik tau... sejuk... takleh bukak selimut...  nak subuh baru aku pecah peluh... tu pun off terus kipas...

tak dapat aku bayangkan kenapa aku boleh kesejukan sampai macam tu sekali.. lupa nak abag malam tu malam jumaat... keesokannya leher dan bahu aku sakit sangat... langsung tak boleh pusing... sbb aku tidur mengerekot kot... tapi hati aku rasa ada orang tak suka  aku tolong wife kawan aku ni... aku m.c. 2 hari... tak tanya lagi pasal kawan aku khabar wife dia tu..

Rate

1

kenapa waktu aku tengah menaip cerita kat korang tadi.. pintu kabinet fail belakang aku berbunyi macam orang ketuk.. bila aku tengok terus senyap... dan sekarang aku keseraman sorang2.. huhuhu...

tapi memang la kan.. benda ni kalau kita fikir seram.. memang kita rasa seram... buat2 biasa je.... kalau fikir sangat... nanti mengganggu fikiran dan emosi kita pulak.. tak elok kan...

lupa nak cerita kat korang satu cerita... aku pun dah terlupa... tapi teringat balik sbb aku terfikir macam nak berniaga kuih lak...
   setahun dua selepas arwah uci aku pindah masuk taman perumahan dia tu.. aci aku pun berniaga kuih... kebetulan waktu tu aku cuti sekolah.. dan aku rasa waktu tu umur aku dalam  11 tahun macam tu... aku dan maksu aku ditugaskan menjual kuih dari rumah ke rumah dengan menaiki basikal.. pagi dan petang... dan dek terlalu gigihnya.. kami mula menjual seawal 6.15 pagi... huhuhu... (waktu tu tak rasa takut lagi maa)....
   suatu pagi yang dingin, kami pun menjelajah, sampai la ke satu jalan nak masuk taman baru... memang jalan ya.. macam sempadan taman dua taman perumahan berlainan... atas jalan tar tertulis tulisan cina yang semestinya aku tak paham apa maksudnya... aku ngan maksu aku pandang sekeliling... ada gak rumah yang berlampu... tapi suasana gelap dan hening je.. aku pun cakap kat maksu aku... jom kita pi tempat lain la... kami pun patah balik....
    balik umah aku cerita kat uci aku, kebetulan makcik yang tumpang letak kuih kat uci aku pun ada sama.... aku ngan maksu pun bagi detail pasal jalan yang kami lalu tu... masuk kot ni... keluar kot ni semua... aku cerita kat atas jalan tar tu ada tulisan cina... kat situ mana ada taman.. orang takdan buat lagi... tanah lapang lagi... depa tulis cina sbb orang2 yang tinggal kat kawasan taman yang dah siap tu kebanyakannya orang cina dan depa selalu nampak kawasan lapang tu macam hidup... maknanya ada perumahan asing di situ... tulisan tu macam bgtau tu kawasan hangpa.. ni kawasan kami la...  "dilarang masuk" la kot kan... patutla... nasib baik kami tak masuk....
    petang tu kami jual kuih lagi.. saja ajak maksu aku lalu kat kawasan tu... curious.. budak2 kan... memang betul... lapang je.. baru nak dibuka... rumah2 yang dah siap... siap ada lampu lagi tu... rumah sapa?..
    sejak hari tu, uci aku tak bagi keluar awal2 jual kuih... pukul 7.00 pagi baru keluar... huhuhuhu

Rate

1

seronok baca cerita kt sini..btw, sy baru kt sini..slama ni silent reader je tp trminat lak nk komen..hehe..pasal klu nmpk tepi menda tgh jln tu kwn sy ad experience..nsb baik dia tu jnis berani..sy sejak da dewasa ni kureng da pengalamn gitu..tp zaman dok asrama dlu mmg mcm2 la.. mujur jns kuat semangat gk..

lupa nak cerita kat korang satu cerita... aku pun dah terlupa... tapi teringat balik sbb aku terfiki ...
jefrilza Post at 19-6-2012 18:06

menarik!  nl lgi criter he3

Bile mau smbung? Lonely nie.

Reply 194# jefrilza

kak,semalam ank buah umo 3tahun cerita dia nmpk hantu kat bilik air.
sy tnye dia camne ropanya, sekali dia jawab
"yo pata baju putih,ramut panye"
translate= dia pakai baju putih rambut panjang.
hoho...dan-dan je lepas tu ade batu bergolek atas bumbung then masuk rumah.
wat d fish betol.:@

Nak tumpang cite gak leh x ,TT..
Kes ni xde la takut sgt cume xsangka je...

ANTU MAIN REMOTE ASTRO

Dipendekkan cite,ms tu da kol 12lebih,so berangan la masuk tido..offkan tv depan,tp xoffkan recoder astro sbb nak smbg tgk dlm bilik plak (smbg wyre utk link dr astro utk tv dlm bilik). kunun nk tgk tv smbil baring2 le..remote kat luar masa tuh...
tgh syok2 tgk,tibe2 keluar info astro ~~alah,klu korang nak tgk info sesebuah cite tu kan nnt ada keluar satu box kat bwh kan..~~ sy pelik la,camne lak bole jd camtu? en hubby tekan ke..? xsilap masa tu dia ada dlm bilik game dia dok ngadap game ape tah.. tp sy wat dunno lg sbb mls nk pk,tgh syok tgk cite (lupe cite ape tah),..

Selang beberapa minit,terjadi lg... aik..? so sy pon g la jenguk kat luar (ruang tamu sebelah bilik je) tp xde ape2 lak..remote pon elok tletak kat meja tv tu.. kebetulan masa tu en hubby keluar dr bilik game dia sbb nak masuk tdo dah... dia tny ,"jenguk pe?. sy jawab xde pe la,sbb xnak cite psl ni,konpom2 je dia gelakkan n kang gelar sy paranoid plak.
Sy masuk bilik balik,n baring sebelah hubby smbil tgk tv..x lama tu keluar lg info..! ah,sudah..dia main2 plak.. tp sy diam je. En hubby sy lak tny sy "remote awak pgg ke..?". sy buat muke smbil ckp"manada,manaleh remote dr dlm bilik..? kan decoder kat luar..".......
masing2 diam pastu laki sy trus ckp agk kuat..."nak tido lah,dah penat ni...assalamualaikum semua!!" smbil off tv dlm bilik tu...

Sy leh lak xrase ape2 sgt,trus tarik selimut dan zzzzzzzz...alhamdulillah xde pe...cume geram dia main2 lak dgn remote,cam xde menda len nk buat...

TAMAT...

Reply 199# waheedatul

nakal dia no... main remote lak... dia just nak bgtau dia ada la tu...