CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Reply 198# kuewTiau

akak rasa ada orang yang menghantar benda utk mengganggu keluarga adik la... terutamanya adik... or saka... dah pernah berubat saka tak sebelum ni...

Reply 201# jefrilza

xpenah lak.sebab susah nak percaya bnde-bnde camni.tapi suka baca lak
rupa-rupanya hari yang sama jugak ade anak jiran nampak kak lang lompat dari satu bumbung ke bumbung sebelah.waktu tu dalam kol7++...sampai kat bumbung umah saya  kak lang tu ilang. mata merah.malam tu jugak ank buah saya nampak kak lang kat area dapur. btw, ank buah tu umo 3thn.

apa benda tu yg suka mkn katak.. ada lampu2 tuu.. terbang rendah cari katak.. langsuir kan.. dia ada waktu senja ke mlm.. dia tak kaco org tapi org yg suka kaco dia
pontianak, langsuir itu pun makhlok Allah jugak..

Reply 203# kintan

yang suka makan katak tu bukan ke balan2 ke atau pun orang panggil penanggal ke...

jefrilza posted on 28-6-2012 04:10 PM
Reply 203# kintan

yang suka makan katak tu bukan ke balan2 ke atau pun orang panggil penanggal k ...

kenapa manusia nak kacau dia pulak... kacau yang macam mana?

hari tu balik umah ayah saya kt perlis utk sambut puasa..
sampai kat sana, ada dua tiga orang sepupu saya sebelah ayah datang umah ayah saya untuk berubat sepupu saya yang sakit.. sakai akibat buatan sihir orang, bukan orang lain.. kakak sendiri sbb jeles bila suaminya dok gila kat sepupu saya ni... sepupu saya ni dlm keluarga dia, pada penglihatan saya dia yang paling cantik, lembut, baik gitu...
waktu dia berubat tu.. dia dah meracau.. kira nak lari keluar dari rumah je.... mungkin kepanasan sbb bacaan quran ayah saya kot,entah macam mana kakak dia dua orang ni boleh terlepas pegangan diorang... so sepupu saya yang sakit ni pun lari keluar.. dah satu hal nak cari malam2 gelap ni... adik saya ngan kakak dia pun cari dia, tiba2 terdengar budak2 naik motor menjerit... sori sambung.. nak balik dah ni... sorri sangat2 k

aiseyyy menng....baru nak tumpang baca...to be continue laa pulok

mana butang RSS feed nih...TT cepat sambung

Follow Us
hurmmmm lama lagi ke nak kena tunggu ni?

jefrilza posted on 6-9-2012 06:07 PM
kenapa manusia nak kacau dia pulak... kacau yang macam mana?

hari tu balik umah ayah saya kt pe ...

sambungan...
lepas dengar suarai budak2 naik motor menjerit... adik saya ngan kakak2 sepupu saya pun pegi la lari ke tmpat yang diorang dengar jeritan tu...
diorang pun terjumpa sepupu saya yang sakit ni tengah menyangkung kat tepi jalan, tepi bendang tu... dengan rambut kusut, tutup muka.. muka pucat macam hantu dah...
adik saya pun tarik sepupu saya ni masuk rumah... melawan dia takmau masuk dalam rumah... tengah ayah saya berubat tu... kakak sepupu saya dua orang ni pulak yang tak senang duduk... rupa2nya benda tu dah pi kat diorang berdua lak... dah tarik2 rambut... marah meracau...
kacau ni.. ayah saya kata.. ayah saya suruh mak saya pi ambil air kat dapur.. nak sembur kat diorang... waktu mak saya pi amik air kat dapur.. mak saya pun turut diusik sekali.. (maaf ye saya tak boleh nak tolong apa2 sbb saya kna kunci anak2 saya 3 orang ni dari diusik... terkumat-kumit saya baca surah kursi, alfatihah semua, merungut suami saya sbb kami balik kampung wrong timing katanya)  
ayah saya pun semburla tiga2 beradik ni... okla sikit.. ayah saya kalau boleh takmau sembur ni.. sembur air liur katanya tak sopan.. tapi dah teruk sangat keadaan diorang..
malam tu semua pakat tidur kat umah ayah.. pada masa yang sama nak pantau keadaan diorang...
dalam tidur ayah saya mimpi, benda tu datang marah dia... dia tanya kenapa masuk campur... ayah saya kata dah hang kacau anak2 aku.. aku kena tolong anak2 aku.. benda tu warning.. dia takkan putus asa... dia akan kacau lagi sepupu aku.. lepas tu ayah aku pun terjaga.. sambung tidur balik.. ayah aku mimpi sepupu aku yang sihir adik dia sendiri.. muka macam tak puas hati je...
masya Allah... manusia kalau dikuasai marah dan dengki... sanggup buat apa sahaja kan... keesokkannya.. diorang bertiga kena mandi limau dan akar sintok... pastu sisa limau dan akar sintok tu dibuang ke laut... alhamdulillah selesai

jumpa sepupu aku yang sakit waktu hari raya hari tu... alhamdulillah sihat sikit, berseri je muka.. badan pun dah naik sikit...

lepas tu adik saya pun risik2 la sapa budak naik motor yang menjerit malam tu..
rupa2nya kawan2 adik saya jugak yang rajin mai melepak rumah ayah saya.. adik saya tanya apa yang diorang nampak... budak2 ni dua orang naik satu motor... kawan yang tengah bawak mototr tu tak perasa lagi.. yang bonceng nampak dulu... mungkin sbb mata dia dok melilau je kot... tiba2 yang bonceng ni menjerit hantu dan terjun motor lari patah balik pi umah jkkk..... bila kawan dia menjerit dan lompat baru la yang bawak motor tu perasan.. dia pun menjerit sambil pederas motor dia ke depan, dia tak patah balik pulak....
hahaha adik aku bantai gelak kat depa...

makaikh... makin lama makin kejam plak kejadian kejadiannya. sambung lagi TT.

6VI6 posted on 11-9-2012 01:24 PM
makaikh... makin lama makin kejam plak kejadian kejadiannya. sambung lagi TT.

tulah.. sebenarnya dunia sihir ni memang kejam, gelap dan hitam.. tapi tah nape manusia suka sangat dengan sihir...

nak tumpang cerita gak la blh x TT? hehehe

rumah abang sy 3 tingkat so, tingkat 1 tu ade 2 bilik, bilik maid ngn bilik tok tetamu...tp due2 bilik tu kosong la...
tingkat 2 plk ade 3 bilik dan tingkat atas ade 1 bilik. family abang tido kat tingkat 3 la....
jadinye tingkat 1 dan 2 kosong la... jadi sy duduk tingkat 2 sorng...
time malam memang seram rase ade bende yg dok memerhati...
kat dalam bilik sy tu ade aircond dan kipas syiling...tp tiap mlm sy tido mmg pasang kipas syiling je, xpasang aircond pon tapi ble keesokkan paginye kipas teroff sendiri dan aircond teron...mmg seram la sebb remote aircond tu lex atas almari...

manja123 posted on 12-9-2012 11:18 AM

rumah abang sy 3 tingkat so, tingkat 1 tu ade 2 bilik ...

tak tanya abang ke kot2 dia yang tolong on kan...
amboi umah sampai 3 tingkat... tapi dah yang nak duduk tak ramai.. so banyak la bilik kosong kan...
pakcik saya dulu dok umah 3 tingkat gak... tingkat atas sekali dia buat bengkel utk print baju dan bilik kat tingkat tu buat tempat simpan stok baju dll, tingkat 2 ofis ngan stor simpan baju yang dah printed, dia tidur bilik bawah... bilik kosong pun terlebih 1 je... tapi maaf cakapla.. kalau pi umah dia, nak naik smpai tingkat atas tu meremang je...
selalu naik ngan maksu.. siap kepit peluk lagi... dahtu kalau dengar apa2 je.. kelam kabut lari turun tangga... yelah.. rasa macam sayup je.. kalau jerit pun takut orang tak dengar...
berbalik pada cerita manja, bilik2 kosong2 tu walaupun takde orang duduk.. minta la kakak atau manja sendiri rajin2 jenguk, kemas, nak masuk tu bagi salam, tengok keliling bilik, baca alfatihah, 3 qul dan ayat kursi, hembus perlahan2, dengan niat kerana Allah.. supaya benda2 halus ni taknak menumpang... lagi bagus jadikan 1 bilik utk solat, 1 bilik lagi utk bacaan... biar bilik tu berfungsi... jangan dibiarkan tak dijengah lebih 3 hari... takut ada yang nak menumpang k... just pendapat saya la...

manja123 posted on 12-9-2012 11:18 AM

rumah abang sy 3 tingkat so, tingkat 1 tu ade 2 bilik ...

rasa ada orang memerhati.... hmmm...
jangan sekali2 dicabar benda tu ye.. biarkan saja... rajin2la baca al-quran...
solat 5 waktu jangan lupa k... kalau takut jugak... jadikan alfatihah, 3 qul ngan ayat kursi ni amalan.. niat kerana Allah k.. semoga manja dilindungi dari gangguan jin atau manusia k...

kali ni cerita lucu sikit.. tapi still tak off topic...
alkisahnya.. sebelum raya hari tu husband saya ada la selisih faham dengan rakan sekerja dia.. alah benda kecil je.. rakan sekerja dia ni aneh2 sikit.. belajar silat, tapi taktaula habis ke tak.. selalu cakap jangan letak pisau kat dia la.. satgi pisau tu terbang tikam dia la.. kiranya budak ni agak berlagak jugala.. so, sebab tak tahan, husband saya pun sound dia... bila dah sound.. husband saya pulak risau kot2 budak ni tak puas hati ke apa ke.. risaula budak tu sihirkan dia..
so saya pun remind la dia.. berhati2 bila makan atau minum... kalau budak tu bawak makanan dari rumah, ambil la tp jangan makan.. smpai rumah nanti buangla.. yelah takmau bg orang kecik hati kan... sebelum makan ke minum ke baca bismillah betul2 k....
satu malam dia call, waktu ni saya dah balik umah ayah saya, sbb nak raya kan... husband saya bgtau, dia boh air sejuk dalam cawan.. tiba2 cawan tu pecah...
so.. saya kata takde apa2 kot... saja cawan tu nak pecah... malam esoknya dia call lagi... cawan yang dia tuang air sejuk tu pecah lagi... alamak.. ni dah serius ni.. saya pun suruhla ayah saya menengok... ayah saya pun cakapla, takpa aku nak tengok sat, satgi hang telefon balik...
hihi.. tang ni yang lucu tu.. ayah saya tanya kat husband (cakap terus melalui telefon k), sebelum hang tuang air sejuk tu ada tak hang basuh dulu cawan tu ngan air panas.... husband saya jawab.. ya, ada gak basuh ngan air panas.. hemm... ayah saya cakap... takdak apa2 aih.. dah cawan tu hang basuh ngan ayaq panaih, paihtu hang pi tuang ayaq sejuk pulak, mana cawan tu tak pecah...
hahaha.. bila saya cakap ngan dia.. buat saspen je.. ingat nak kena santau dah tadi.. saya tanya buat apa basuh cawan tu ngan air panas.. husband sya jawab dengan selambenya...sajala.. dah dia rasa cawan tu tak bersih... saya jawab balik.. rugi je dua bijik cawan.. nasib baik boss dia tak bising...
tapi saya still pesan berhati2 gakla... hati orang kita tak tau...

jefrilza posted on 12-9-2012 12:13 PM
tak tanya abang ke kot2 dia yang tolong on kan...
amboi umah sampai 3 tingkat... tapi dah yang n ...

xpulak sy tany kat abang cz bilik tu sy kunci dari dalam....
tu la agaknye byk sgt bilik kosong jd ade bende yg ddk kat dalam bilik tu....
tp rumah tu biras sy penah meninggal kat umah tu..tp bilik bawah la...
takot roh die xtenteram tu yg dok kacau ke kan..mne la tau

manja123 posted on 12-9-2012 01:38 PM
xpulak sy tany kat abang cz bilik tu sy kunci dari dalam....
tu la agaknye byk sgt bilik kosong j ...

roh dia dah terpisah ngan kita.. dah ke alam barzakh..
kalau ada  pun.. qarin arwah je la yang dok berlegar tu..
nak tanya la kan.. yang manja kata roh dia tak tenteram tu.. arwah meninggal secara aib ke... arwah ada tak hutang yang tak dilangsaikan... kalau semua ni ok, takde masalah... insya Allah... roh arwah dah selamat di alam barzakh... wallahu a'lam...

mama baca thread ni dari pagi tadi skrg dekat kul 2 baru abih, mama concentrate gitu...harap nak tengok gambaq yg tt janjikan, tp tak dak...jgn la lupa letak...bukan apa, gaya penceritaan yg indah buat imaginasi mama berirama membayangkan suasana kampung tt dgn denai dan sungainya....rumah mertua pun betul betul kampung, kat Tg Karang, keliling sawah dan belakang rumah pulak laut....kak lang ni tok sah ckplah...masa mama dalam pantang, mama duduk dalam kelambu dgn anak sulung yg tengah pegang botol ni....bilik mama tepi tingkap, dan di luar tingkap pulak pokok pokok pisang, kelapa dan belukar tebal....kak lang boleh ketawa berdekah dekah tepi tingkap, mcm bohsia dapat mat motor!!! mama azan kuat kuat...sampai gempar satu rumah!!! abah mertua lari keluar mai tengok, dia tanya apa pasai...mama pun ckp lah, tu ada sora pompuan gelak mengilai kat luaq sat sat ni, pak mertua amik keris lama dia, panjang dalam 15cm tu keluaq....dia pi kat luar dan buat apa entah, dalam 20 min lagu tu dia masuk....yg lawaknya, kak lang tu cakar dia kat belakang....esok pagi kami semua tengok....kesan cakaran tu jadi lebam membiru.

kuang ajaq kan...

mamaezah posted on 13-9-2012 01:56 PM
mama baca thread ni dari pagi tadi skrg dekat kul 2 baru abih, mama concentrate gitu...harap nak ten ...

tanjong karang.. kak ipor kita kawin ngan orang tanjong karang... kat situ suasana kmpong lagi kan.. pasai gambar tu nantila pinjam kamera adik balik perlis nanti... musim2 hujan macam ni lagi la teduh umah mak mertua tu.. dingin damai je....

jefrilza posted on 12-9-2012 12:18 PM
rasa ada orang memerhati.... hmmm...
jangan sekali2 dicabar benda tu ye.. biarkan saja... rajin2l ...

banyak pengalaman awak. leka kita baca. hehe.

kita pun selalu amalkan baca alfatihah, ayat kursi and 3qul. lg2 bila terjumpa dgn benda tak diundang. alhamdullilah sampai skrg okay.