CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Reply 100# kucengcomel

apelah nak dikejar harta dunia tu kan... selagi kita hidup dan sihat... harta tu kita boleh cari... sabarla kuceng... Allah mesti nampak kebaikan kuceng dan keredhaan kuceng bila kuceng tak balais perbuatan diorang tu kan...

TT ..tak de gambar sekitar umh mak mertua ke paya tu ke? kasik up skit la kat sini...hehehehe

sorila shahoney.. sibuk sangat.. i promise u... 2 hari i cuti ni .. i akan cuba tangkap gambar banyak2 untuk disajikan pada u all semua k...  this i promise u... tungguuuuu......

sorila shahoney.. sibuk sangat.. i promise u... 2 hari i cuti ni .. i akan cuba tangkap gambar banya ...
jefrilza Post at 31-5-2012 10:29

yeyyyyyyyyyyyyyyy trimas2222amik gambar waktu senja..malam..hehehe.....trimas...jasamu di kenang

Reply 104# syahoney
nakal u suruh i tangkap gambar waktu malam... senja ok la kot... sorry la dear.. i ada anak kecil.. takmaula... satgi baby i takleh tidur lak tau... naya i...

opsss... lupa nak ucap terima kasih santeira sbb bagi saya kredit... terima kasih daun keladi.. kalau boleh bagila lagi... hehehe... terima kasih... huhu...

Follow Us
Reply  syahoney
nakal u suruh i tangkap gambar waktu malam... senja ok la kot... sorry la dear.. i ...
jefrilza Post at 31-5-2012 11:37

orettt leh je..mana2 pun trimas

huwaaa... therad cek ni dah turun carta... takpe... cek cuti 2 hari.. nanti cek upload gambar kasik u all k... so selamat bercuti...

sadap citerr dalam thread ni..

suka cara tuan tanah bercerita... nak baca pun senang sbb x der ayat singkat-singkat.. teruskan berkongsi cerita tuan tanah... x sabar nak baca lagi n

dah terkebelakang dah cerita aku...
cerita fresh.. malam jumaat lepas..
husband aku kerja malam... as a chef assistant kat satu cafe ni.. di bandar darul aman golf n country club...
so... malam jumaat 31.05.2012, husband aku balik la dalam pukul satu lebih... kebetulan pulak malam tu, anak2 aku nak tidur kat ruang tamu... so... aku pun bentang toto dan bawak keluar tilam anak2 aku... so, tidurla kami berbaris dgn anak aku yang sulung tidur berdekatan pintu depan.... bila husband aku balik... aku pun buka pintu sikit je... dia pun masuk.. sembang2 sat.. husband aku pun pi basuh muka... aku pun tengah memandang ke dapur.. bila aku kalih belakang... hidung aku terbau sesuatu yang wangi sangat... bau bunga ros yang fresh.. bau tu clear, dekat sangat dgn hidung aku... bukan macam terbau-bau gitu... macam orang letak bunga ros betul2 kat hidung... aik... hati aku dup dap... aku ingat kotla... makcik sebelah jemur baju.. kot2 bau downy ke.. tapi takkan la dia jemur baju malam2.. selama hari ni dia tak pernah jemur baju malam2... aku pandang ke dapur semula... tak berbau pun... pastu aku kalih belakang lagi... bau bunga ros dok menyucuk hidung lagi... aku pun baca ayat penggerak 3 x, dan baca al-Fatihah 7 x... lama2 bau tu hilang...
husband aku pun tutup lampu.. kami pun baring2 nak tidur... aku pun cerita kat husband aku... dia kata jalan yang dia guna utk balik tu... sunyi sangat malam ni... selalunya ada jugak selisih dengan  kenderaan lain.... mungkin sbb malam jumaat kot... waktu dia tengah bawak motor tu pun hati dia ada berdebar2 gak... aku pun kata takpa la.. aku dah baca apa yang patut tadi... tiba2 aku rasa seram.. tapi aku kesian kat anak2 aku... aku pun tidur la mengadap depa yakni aku terpaksa memandang ke pintu... alhamdulillah takde apa yang berlaku.. aku pun tak mimpi apa2... cuma aku terbayang2 benda tu tengah tercatok menunngu depan pintu... hisshhhh...  malam tadi nak aku mintak nak tidur luar aku kata sori.. mama tak larat nak angkat toto... heheheh...
mak mertua kau cakap... kalu malam jumaat berbau wangi... ahli keluarga kita yang dah tiada balik, nak tengok keluarga dia...

nk citer nk citerr. . .
sedap sungguh baca citerr TT ni..
tak sabar jugak nak tengok picc, baru boleh hayati sikit.. hehe

best lah TT. Emmm org tua2 memang selalu beranggapan begitu..kalau malam jumaat, ada bau wangi..mesti kata ruh ahli keluarga dtg menjenguk..wallah hu alam...yer ker idak. harap yg baik2 jer lahh bila kita terhidu bau wangi ni. kalau part bau busuk mcam bau najis tu confrim jin syaitan yang dtg. Yg tu..manja memang pernah lalui....tgh malam hingga satu pertiga malam...memang terkejut juga bila mula2 berhadapan dgn bau ni. Tapi lama2 bila dah tahu nak baca apa...bau tu dah tak datang lagi hingga sekarang. alhamdulillah...dgn izin Allah jugalah. TT, sambung lah lagi yer bila dah free nanti.

Reply 113# manja377

betulla manja... mintala yang baik2 je yang datang kan...

Ini pulak pengalaman seram ayah aku…
Masa mula2 ayah aku masuk polis, ayah aku dihantar untuk ber ...
jefrilza Post at 28-5-2012 12:47

eh TT org perlis ke?aku pun org perlis.umah tok husband kat mata ayer gak.jalan yg bertentangan dgn masjid,umah betul2 tepi rail ketapi.kg kersik tu belah mana?

gile lah best thread ni!thanks TT krna berkongsi

TAHNIAH TT jalan cerita yang menarik..

berdebar2 bila baca..mudah difahami.memg ngeri la cite tt ni,macam2 yg awak alami,paling ngeri kepala tu putus...ya ALLAH kuatnye semgat awak n family hadapi ye..

Reply 22# jefrilza

uiks...kg mertua ko kt jitra ke? hahah..rumah aku kt jitra....

Besh citer TT nih. Tapi kalo TT wat perenggan mesti lagi senang TT nak menulis, idea pun senang nak flow mase menaip.

Reply 59# sara2511

ye la tt..berry pun nak tau..mcm mana perhubungan dgn org tu now?napa marahkan anak tt kalu dah tau ada org yg buat dia..sian dia..budak kecik memang la nampak semua benda..