CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Reply 107# syahoney

ehehe sha memang expert bab ambik gambo kan sha kan..cik ponti kat umah sya wujud lagi ke?

waa saya pon pnh mlm jumaat terbaau kapur barus [img][img][img][/img][/img][/img]

Reply  syahoney

ehehe sha memang expert bab ambik gambo kan sha kan..cik ponti kat umah sy ...
berrygurl Post at 4-6-2012 20:24

cik ponti dah tak de...yg baru baru ni pocong....sekor lagik tak tau apa....asyik dok dengar2 je...mintak2 tak nampak la..keadaaan badan tak mengizinkan..huhuhuhuhu...

Reply 123# syahoney

Sya masih dok kat umah yg sama ke?Tu la, dalam keadaan cam tu toksah la g jenguk2 benda tu..biar je la dia kat luar umah tu..janji jgn sampai menumpang umah & badan..

Reply 115# erin86

ye... saya membesar di perlis dari umur saya 4 tahun sampaila kahwin... kampung kersik atas sikit je ngan satu-satunya sekolah cina kat pekan mata ayer tu...  kalau tak silap kampung tok husband u tu orang panggil ORAN kan... dekatla dengan sekolah kebangsaan oran kan... dah lama dah tak pegi mata ayer... kalau raya, rajinla melawat kawan2 lama ayah saya kat situ...

Reply 118# asamfy87

iye... sekarang pun saya dah menetap di jitra... ikut husband...

Follow Us
Reply  syahoney

Sya masih dok kat umah yg sama ke?Tu la, dalam keadaan cam tu toksah la g  ...
berrygurl Post at 5-6-2012 09:21

aah duduk rumah sama la...tak de nak dok umh lain. mmg tak mo jenguk pun lagipon skang dah tak de kuar malam2 mcm dulu n balik mlm2 sgt...hahahahha...kadang2 terdengar2 kat luar rumah tu buat tak tau je....

Reply 119# tarabas1976

ok.. nan ti saya try buat perenggan k...

Reply 120# berrygurl

itula masalahnya.... saya ni, kalau saya dah tak baik dengan orang tu sampai bila2 pun saya tak akan berbaik dengan orang tu... tu la kekurangan saya... jahat kan saya ni...

Reply 129# jefrilza

Ala saya faham, kekadang memang hurt sgt..tambahan plak kite memula cuba bagi good impression, pastu tak dihargai..standard la..apa2 pun sgt kureng asam la org tu :@

Hmm nak tanya skit..kalau x menyinggung perasaan tt la, arwah ayah tt endup tau tak family dia tak sker & buat jahat pada mka tt?

Reply 124# berrygurl

memeng kerja benda tu nak mengganggu orang je kan...

semalam, sebelum husband sya balik dari kerja.. dia ada dengar kawan2 dia bercerita pasal hantu orang tua memakai jubah putih selalu dok berlegar2 di jalan yang husband saya gunakan untuk balik ke rumah... dahla dia balik pukul 1 malam... kawan2 husband saya cerita sekarang ni... kat area Malau memang heboh dengan cerita orang tua berjubah putih ni la...

Seram tol..kekadang tak nak percaya tapi benda2 cam nih wujud..

dah terkebelakang dah cerita aku...
cerita fresh.. malam jumaat lepas..
husband aku kerja malam... ...
jefrilza Post at 3-6-2012 18:04

aritu teringt kt arwah atok sangat2.tapi xde la rapat sangat ng arwah mase arwah idop..cite kt mak,mak cakap tu maknenye atok ingt kt kite jgk,so kene sedekahkan al-fatihah...semoga atok bersama ng org2 beriman kt sane.ameen...

sebut pasal wangi teringt lak bulan lepas balik berdua ng akk,dlm kol11-12mlm lalu kt area Bukit 7 (org pantai timur tahu la kekerasan area cni), mase tu kete gedang !!gedung!! bunyi lagu, tetiba bau wangi sangat macam bau kemboja kubur...kitorang da cuak sbb mase tu kete sebijik je.tros ttp radio bukak yaasin kt phone.bau tu ikot lama sangat,naseb la "bau wangi" tu x ttp pandangan kitorang....(mak cik pon kene kt area sama,tetiba kabus tebal ade kt depan,naseb dia berhenti kete n bace2 sket,kabus ttu ilang rupa2nya kete da ade kt tebing gaung.)

*mmg x tgk pon kt side mirror.takot ade yg bergayut kt atas.

Reply 41# jefrilza

ksian mak ko..tp nsib baik sembuh jgk..x sngka ngn family sndri pn nk wt cm 2..

TT...uci tu pangkat apa???

Reply 135# gabob94

gabob94, uci tu maksudnya nenek dalam bahasa rawa... uci saya orang rawa... bukan jawa ye.. oranng rawa ni byk lagi kat gopeng.. tapi kebanyakan la ni depa suka guna perkataan opah... tapi famili saya masih mengekalkan gelaran ni.. anak2 saya panggil kat mak saya uci.. nanti cucu saya pun akan panggil saya uci jugak... insyaAllah kalau panjang umur...

Reply 134# iri890

kalu dah hati tu sakit bukan dia nak kira adik beradik ke tak kan... saudara mara ke tak... hummm... entahla...

Reply 133# kuewTiau

kadang2 seram gak kan dengan bau wangi ni.. buat kita keliru.. benda apa yang mai dekat kita... kalau bau busuk tu kita memang dah boleh syak dah.. mesti benda2 yang tak elok dan tak baik kan.. macam sayala.. bagi saya.. saya lagi seram kalau terlihat muka hantu yang tersengih, tersenyum sinis dari muka hantu yang tengah marah.. sebab bila tersengih ni macam ada muslihat jahat kan.. very suspicious... eeee... seram la...

ingat tak cerita yang saya terkhayal ada cik pon depan pintu rumah saya tu.. muka dia waktu tu tersengih la... eiii seram bila ingat balik.. macam real je.. padahal terkhayal je...

tengah refresh,,ader kisah seram nih..