CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefrilza

pengalaman seram.......

Reply 156# kuewTiau

tu la pasal kot... kena jadi mami bling-bling baru depa respek kot...

Reply 157# kuewTiau

tak marah pun.. ceritala.. entah2 kita senasib... boleh gak kongsi2 pengalaman kan...

Reply 158# cocoagirl

saya pernah dengar ustaz berceramah.. kita kena jadi seperti sepohon pokok yang berbuah... biarpun di baling dengan batu... tapi kita balas dengan buah... yakni bersabar dan membalas setiap kejahatan tu dengan kebaikan...
tapi orang yang macam saya hanya ada sedikit kesabaran... dan tak mampu membalas kejahatan orang tu.. biarpun dengan kebaikan hatta kejahtan pun... saya lebih suka menjauhkan diri dan membiarkan orang itu dengan tanggapan mereka sendiri... biarla.. mereka dengan cara mereka.. saya dengan cara saya.. yang penting saya tak pernah membelakangkan syariat Allah... berserah je pada Allah.. insya Allah.. satu hari kebenaran akan memihak kepada kita kan...

Reply 163# jefrilza

Kita serupa...saya pun mcm tu. Kalau saya dah tau org tu ada buat jahat kat blkg saya akan cuba jauhkn diri dr org tu. Bukan apa mulut saya bleh tahan gak walupun saya ni pendiam.

Reply 162# jefrilza

akk ni jenis kuat jgk kan.hebat la kak.haha.
sy ni byk dengar cite dari sepupu sepapat je.dlm 2mggu kawen,tros cerai.sepanjang 2mggu xpnh tido sekali.penyebab nya PHD jgk.smpai begitu sekali di bomohkan.dunia2
yang sorang lagi yg silapnya dia bg gamba penoh kt llaki,kene sihir smpai buruk bernanah kt ketiak.mmg kesian sangat smpai jalan macam robot.
bab terlangkah lak,kene kt nenek.ade org letak "something" dlm botol then tanam kt sebelah umah dalam area kebun.alhamdulillah semua dapat dipulihkan sepenuhnya...

last week sy kene kaw2. "dia" jalan betol2 kt sebelah mase tgh tido
alkisahnya, mase tu tido kt hall,kononnya nk tggu mak smpai dari kl. tetiba dengar bunyi bnde bergolek kt bumbung **umah kg...
pastu bunyi kucung menderam kuat sangat.memula abaikan. pastu naik sheikh la plk,dia jalan kt sebelah **umah papan kalau berjalan bunyi nye leh dengar.jengket la tang mane pon,mmg akan dengar...
bila berpaling kt sebelah xde pape,mase tu just pikir +ve,maybe perasaan je.
uji kite lettew.huh..

Follow Us
Reply  syahoney

baru ni.. ada la pi umah mak mertua cek tu... dah tak berapa nak indah dah... du ...
jefrilza Post at 10-6-2012 12:01

sayangnyer

Reply 164# cocoagirl

senasibla kita cocoagirl... biarla apa orang nak fikir dan kata pasal kita... hidup ni memang.. nak bagi orang suka kat kita memang payah sangat.. nak bagi orang benci dengan kita senang je kan.. dengan jelingan pun dah buat orang tak puas hati dengan kita...

Reply 166# kuewTiau

sabar je lah.. lalu kat sebelah...
nasib baik la.. saya ni dah tua2 macam ni kurang dah sikit ujian macam tu... myabe semangat pun dah tak berapa nak kuat kot...

Reply 167# syahoney

ye la syahoney.. sayang sangat... dah makin semak... paya tu pun dah tak cantik dah... dulu masa saya ngan husband duduk situ.. kami rajin kemas paya tu.. sampai nampak ikan berenang... orang2 kampung pun yang lalu selalu puji.. bagusla bini jefri.. rajin.. kami tengok sejak dia dok umah ni..umah ni nampak cantik je.. takla semak sangat.. mungkin tu la yang biras saya dengki sangat tu... entahla.. cerita byk pun tak guna kan..

nak upload bagi u all tengok pun malu.. sbb rumah mak mertua dah uzur sangat... kan umah papan.. kalau tak rajin dibaiki memang senang nampak tak cantik... lainla umah batu.. touch-up sikit2 pun dah nampak lawa...

Reply 171# jefrilza

nak malu ape nye kak.standard la tu.tapi umah papan ni kan kalau nk dikira,berjuta tau sbb sekarang kayu sangat mahal.hahahhaha..think +ve.

Reply 169# jefrilza

haha.yang xleh blah nk usik time dok sorang,cer usik time tgh reramai berkumpul *sy tggal umah nenek sbb mak ank bongsu,so ,kalau raya ke kenduri ke,jadik tmpat persinggahan la.
2,3 menjak ni pon mak asyik nampak saya tapi yg sebenarnya bukan sy pon.contoh kalau sy dalam bilik,mak nmpak sy dok dalam kete.apakah...?ish...ish...ish...

banyaknye cite TT.. semua menarik.. untung TT, tu semua kira pengalaman hidup kan.. ye la, kat dunia nie macam2 jenis manusia ada, sedara mara sendiri pun belum tentu leh percaya. Makcik saya (kakak ipar ayah) pun tak sudah2 buat nenek saya n makcik2 yg lain.. sebab rebut harta pusaka je.. rumah nenek tu dulu letak nama pakcik sy (suami dia) masa mula2 beli tahun 70-an dulu. Tapi dia pulak yg lebih2..mmg habis suami dia pun dia buat, sampai dah jadi cam dungu je, ikut je apa dia cakap...hmm ntahla..macam2..

Reply 172# kuewTiau

betulla kan... kalau diikutkan kayu lagi mahal dari bata kan... akak memang suka duduk umah papan lagi... berbanding dengan umah batu.. bila malam tidur kerkuap.. rumah papan dingin je.. hahaha...

Reply 173# kuewTiau

dia pun takut nak usik waktu ramai2.. kena sorang yang ada ilmu sikit... hangitla dia...

ooo.. dia merupa kuewtiau la... memang dia minat kat kuewtiau la tu... ada tak dia merupa mak kuewtiau bila kuewtiau dok sensorang... nak csi sikit ni...

Reply 174# ninjago

memang la kan.. orang macam ni memang ada ... dalam keluarga mana pun mesti ada... tak pernah lagi la akak jumpa satu keluarga yang boleh duduk aman damai... takde hasad dengki, iri hati...

macam wife kawan sekerja akak tu.. bila pi menengok, perawat tu kata bekas kekasih wife dia yang buat... tapi hati akak berat mengatakn adik beradik dia yang buat... sbb kebetulan kawan akak tengah dok bina rumahla kat tanah ayah dia ni.. pastu dia ada cakap baru2 ni ayah dia ada bergaduh kecil dengan abang dia... entahla... kesian kat wife kawan akak tu sbb wife dia ni baik..

Reply 175# jefrilza

betol2...xpayah nk on kipas segala.tu pon berselimut lg...
kalau hujan,xyh cakap la.tapi ptg panas la sket...akk nnti tempek gamba kt jambatan tu boleh..?nk tgk kengerian nya..ekeke

ooo.. jambatan tandop tu ka... nanti k...

Reply 176# jefrilza

xde lak.aish,mntk jauh la kak.

mase kecik2 dulu ayh bawak la mak n kaklong(mase tu baby lg) g melawat rumah org sakit, mase nak balik ayah cakap "jom semua kite balik"..
sekali smpai umah kak long menangis beriya.rupanya 'bende' tu perasantan ayh ajk dia sekali.kebetulan mase tu arwah atok ade lg,dia cakap larik sekeliling umah smbil hentak2 kaki.kononnya nk bg bnde tu takot la.alhamdulillah pastu kaklong ok.
mase arwah atok ade kecik2 dlu sy suke main2 kt area belakang umah.waktu senja lak tu.sekali atok cakap "masuk lah,hantu raya tgh tgk tu"...

bercerita lak.maaf tt n mod..