CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 48656|Reply: 23

sakit di celah peha

Salam,
Saya sekarang tgh mengandung anak ketiga dan kandungan nak masuk 4 bulan. Sekarang ni saya selalu sakit2 celah peha...contoh kalau kita angkat kaki sebelah semasa nk ambil air smayang...mmg terasa...masa berjalan...kadang2 terasa juga...cuma sakit tu x de la kuat sgt.. Semasa mengandung anak pertama dan kedua mmg ada sakit jugak celah peha...tapi itu bila kandungan dah cecah 8-9 bulan...kali ni kandungan baru nk masuk 4 bulan dah rasa sakit celah peha...normal ke? ada sesapa yg penah alami mcm saya x?

Reply 2# waneeda1904

tu la...selalunya yg sakit celah peha ni bila kandungan dah besar...tu yg pelik kali ni 4 bulan dah start sakit celah peha...tapi bila waneeda cakap pasal susu...hehe...mmg pregnant kali ni agak malas minum susu...kalo minum waktu pagi2...rasa nk muntah...kalo minum waktu mlm2 pun rasa nk muntah...tu yg asyik culas je minum susu ni...dan sy plak bile doc tanya minum susu ke x...saya jawab minum...hehe...takut kene marah...jadi doc x bg la kalsium...hhmm...mungkin jugak kan sbb kurang minum susu...x pe la...check up minggu depan sy tanya la doc...kene terus terang la jarang minum susu...kene marah pun hadap je la...

Reply 4# waneeda1904

tu la...mungkin jugak sbb kurang kalsium...pas ni mmg kene terus terang ngan doc...hehe...tq eda...

Reply 6# rosseamanda

tapak kaki x de la besar...sbb sy ni kurus je orgnye..tp bnyk duduk tu...mungkin jugak...kat opis mmg duduk je...bangun pun nk ke tandas, makan, smayang...

Reply 7# miesah

x penah plak cuba tuam kt situ...u pun dulu sakit kat celah peha/kelangkang ke? atau kat sekitar peha?

Reply 8# wiecyg

hhmm..sy check..x de plak urut timbul kat betis...varicose vein ni mcm mana sebenarnya?

Follow Us
Reply 12# wiecyg

ooo urat simpul...sblm saya pregnant...saya ada mengurut satu badan...masa urut tu...tukang urut tu ada cakap urat celah kangkang saya mcm bersimpul...pas tu die dah urutkan la...hhmm...maybe pregnant ni..kene balik kot...esok sy g check up...insyaAllah nnt sy akan tanya kpd doktor...tq wiecyg...

Reply 14# wiecyg

ye...betul jugak...sbb bila duduk lama...lepas tu nk berdiri...waa...mmg terasa...

Reply 16# miesah

ooo...saya bukan lenguh...tp sakit kat celah peha/kelangkang dekat kawasan miss V kita...ala...kalo mengandung...bila dah 8-9 bulan tu...bila kepala baby dah menekan ke bawah kan terasa sakit kat celah kelangkang kite... sakit mcm tu la rasanya...cuma skang ni saya baru mengandung 4 bulan dah terasa mcm tu...