CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grrl_friday

Dah bertunang, tapi ada perasaan kat orang lain.

ko mungkin boleh ckp dugaan pertunangan..ko pun boleh anggap pe aje.ko pun boleh ckp melibatkan perasaan.ko sdiri tanya diri ko..adakah ko akan terkilan kalo tunang ko buat benda yg sama pada ko??ataupun satu hari kelak suami ko buat sebegitu pada ko??ko sdiri harus bg 10 sbb pada diri ko knp harus terima laki2 lain sdgkn ko dh btunang.kalo aku aku xkn pilih bf ko skrg..dh tahu org btunang pun dia mampu kacau..xmustahil dia dh kawin pun isteri org brani kacau.kalo berubah n tak ok lah.maaf ckp..kdg2 org ni dh btunang pun,tp tetap xmenjaga diri sbgai tunangan org..tetap mengeletis mengedik sana sini.kalo tahu diri masih nak menggeletis memilih..senang je..kenapa btunang??kita yg buat pilihan..jgn pulak salahkan takdir.

sbb tu ckp..bertunang ke kawin ke..bukan perkara main2..banyak perasaan perlu djaga.kalo dulu tahu masih mcari yg terbaik..kenapa tetap bertunang??bg aku..nilah hakikatnya..manusia xpernah puas dgn apa yg ada.terlalu tamak..dah bertunang pun masih mencari..sekali yg dicari xseindah yg dsangka???nak salahkan sape??salahkan takdir??sedangkan diri sdiri yg cari psl.

ko buat lah solat istikharah.mtk petunjuk..tp peringatan aku pada yg lain2..lain kali kalo masih memilih..masih rambang mata..jgn lah bertunang..dah bertunang xsuka tiba2 boleh pulak ckp nak pentingkan perasaan sdiri.perasaan org lain xpikir.dan yg dah bertunang..kalo hubungan dlm ptunangan pun xtahu jaga.tu tanda kegagalan pertama.aku tgk banyak je org yg dah btunang..tp batas2 dgn laki2 lain xjaga.kalo rasa masih nak menggeletis..xpyh tunang..kan senang cite.mungkin wujud laki2 yg pandai amik hati pandai cantas tunang org..tp kalo betepuk sebelah tgn kita xmengedik sama xjadikan??

Rate

1

saya ikut kata hati, and dah pun putuskan pertunangan saya. saya dah terus-terang dengan bekas tunang saya pasal perasaan saya kat lelaki lain ni and dah pulangkan cincin. berat hati saya untuk luahkan semua ni, tapi saya tak nak tipu dia and diri saya lagi. kitorang tak contact for 2 weeks, and saya ingat dah hilang dia untuk selamanya. but bebaru ni dia contact saya and dia terima dengan hati terbuka. memang sangat down dalam tempoh ni, tapi at the same time rasa lega dah luah semuanya.

ada yang cakap pilih mana yang dekatkan saya pada Allah. Actually dua-dua sama baik. Cuma perasaan saya lebih kuat pada lelaki yang baru ni. So saya ikut kata hati and pilih dia, and terpaksa lukakan bekas tunang saya. Apa yang saya rasa and dah lalui hanya Allah yang tahu. Memang silap saya, tapi saya betul2 takde niat nak lukakan sesiapa.

dah 5 tahun saya dengan bekas tunang bersama, saya dah anggap dia macam family saya sendiri and saya bersyukur dia masih boleh terima saya sebagai kawan. memang masih ada rasa bersalah, tapi lepas dah jujur dengan diri and semua orang, saya rasa lebih lega and tenang. saya sentiasa doakan yang bekas tunang akan jumpa pmpuan baik yang boleh bahagiakan dia seikhlas hati.

grrl_friday posted on 23-7-2012 04:32 AM
saya ikut kata hati, and dah pun putuskan pertunangan saya. saya dah terus-terang dengan bekas tunan ...

Salam.

Auntie rasa hanya TT yg tahu apa tindakan yg terbaik utk diri anda. Auntie bersetuju dgn tindakan TT utk berterus terang dgn bekas tunang dan memilih utk memutuskan ikatan pertunangan drp meneruskan perkahwinan dgn perasaan berbelah bagi. Mungkin tiada jodoh TT dgn bekas tunang. Dan insyallah semoga TT and bekas tunang akan menemui pasangan masing2 yg mencintai anda.

Cuma kenapa TT bertunang sebegitu lama - sehingga 5 tahun?

All the best TT...

kadang2 benda ni dtg dr gatal dri sendri. aku rse aku seakan pnh rse benda2 cm ni. tp x la seteruk cam ko ni. yg truk nye ko ni ko lbih penting kn dri sndri. ape yg die buat ko ikot je. kononnye atas dasar 'mmg dah smpi waktunya' suka ke tak suka ko letak no 2. patutnya ko kne tnya dri ko dlu..nak x trus kn? dh la awal2 ko ckp die takde attraction tp jgn kate kapel, ko siap iyye kn je ape die nk smpi dah bertunang? byk ctk muke ko! ke ko ni terikot2 kwn2 yg dh btunang ko nk btunang.. pnyakit gak ni.

aku rse tunang ko terlalu baik dan terlalu bg apa sj yg ko nak. sbb tu ko rse die boring and xde attraction disitu. 1 je la aku pesan kat ko nak bg dunia ko gelap gulita ke x. cube ko byg kan dunia ko tanpa dia! mcmane nk mghargai seseorang??? cuba ko byg kn dia takda utk ko. mse tuh la ko dpt rse tggi rendah dunia nih. or kalau2 dia ade gf lain..mau merengkok ko melalak. belajar la erti meghargai seseorang.. belajar lah menghargai kasih syg yg dah ada. belajar lah menetapkan pendirian dan hati.

maaf klu kate2 aku kasar. tp aku ckp base on experience dan keliling aku..

Rate

1

saya ikut kata hati, and dah pun putuskan pertunangan saya. saya dah terus-terang dengan bekas tunan ...

Ko ni dah melukakan byk hati lah
Hati kuarga ko kuarga dia dan dia sendiri

Walo bekas tunang ko ckp dia memahami keputusan ko
Tp cuba ko pikir...Ko rasa apa bila berada di tempat dia skg ni.. Hepi eh

tt dah wat keputusan yg meow rs amat berat but mcm tt kate rs lega n tenang. yelah bkn senang nk idup ngan perasaan yg x mnentu. ape pon yg blaku skarang, baik atau sbaliknye, inilah keputusan tt. u did what u tot was best 4u, n 4 him.
samada tt n ex tunang boleh trus bkwn, itu x penting 4 now. now u need 2 focus on urself. mmg ade org kate selfish, but stimes, kene wat camtu.  kate dia baik kan? dia akn jumpe org len yg akan mhargai diri dia. u need 2 let go.

pliz spend dis time 2 reflect, bwk btenang, n jgn pk2 sgt psl ex n yg satu lg tu. when u r feelg vulnerable, down, takut tt akan wat perkara yg tt sendiri x suke, sthing u'll regret. mcm2 org akn kate, itu biasa. berani wat keputusan,brani hadapi segala yg akan mdatng. so tt, meow hrp tt btabahlah ... byk2 bsabar mhadapi segala ape yg bkl dilalui. ething will come 2 pass, insyaAllah.

Rate

1

Follow Us
Itu dugaan dlm pertunangan.Dugaan mmg terlalu bayk.Sebenarnya,mayb awk x cintakan skandal awak tu.Awak cuma rs yg awk cintakan dia sbb awak msh tercari2 perasaan cinta terhadap tunang awak.Awak kata awak sayang.Mustahil sedikit pun perasaan cinta xder.Sy rs lebih baik awak perbanyakkan solat istikharah.Mohon dari Allah swt.Siapa jodoh awak yg sebenar. Insyaallah awak akan temui jawapannya.

Dan,buat ms terdekat jgn hubungi kedua2 nya. Awak akan rs pada siapa awak lebih rindu n awak rs bersalah jika awak tidak mengendahkannya.Disitulah jawapan nya.Cuba dulu.Sbb sy pernah srh kawan sy buat benda yg sm.Alhamdulillah..kekal smpai sekarang. Dan ayat yg sy selalu ingat utk diri sendiri.. CINTAILAH ORNG YG MENCINTAI KITA.BUKAN CINTAKAN ORG YG KITA CINTAI KERNA DIA AKAN TINGGALKAN KITA UTK ORG YG DIA CINTAI..

Rate

1

hmmm tu pasal org kata jgn tunang lelama..dh putus tunang pun. harap berbahgia la ye. jgn esok2 ko lak dapat merasa bahana yg ko dh bagi kt xtunang tu dahhhh. selamat berpuasa la aku ucapkan.

AshSiddiqa posted on 23-7-2012 08:21 PM
Itu dugaan dlm pertunangan.Dugaan mmg terlalu bayk.Sebenarnya,mayb awk x cintakan skandal awak tu.Aw ...
CINTAILAH ORNG YG MENCINTAI KITA.BUKAN CINTAKAN ORG YG KITA CINTAI KERNA DIA AKAN TINGGALKAN KITA UTK ORG YG DIA CINTAI..

so betullah apa berlaku dengan ex tunang TT,
TT tak cinta tunang dia dan dia tinggalkan tunang dia tuk orang dia cita...

pernah dgr statemenet kahwinlah dgn org yg mencintai kita dan bukannya org yg kita cinta sbb org yg kita cintai belum tentu akan menyintai kita. tp org yg mencintai kita sah2 la mmg mencintai kita.

tp tgk gak la on situation, kalo perogol ke perampok yg suka kat kita, x kan nak pakai teori ni jgk khen?

faraway1 posted on 24-7-2012 12:29 PM
so betullah apa berlaku dengan ex tunang TT,
TT tak cinta tunang dia dan dia tinggalkan tunan ...

Wallahualam..

Itu terpulang pada hati TT nih sendiri.Kalo hati dia kuat nk bersama dgn org yg dia cinta baik buat keputusan awl.Or TT leh try dua2.Cakap nk x kawen ngn TT.yg tuanang tu mmg sah nk kn TT kan.Tapi tengok skandal TT tu jwb apa.Sbb sy cakap mcm nih dr pengalaman.

otai_g posted on 24-7-2012 01:51 PM
pernah dgr statemenet kahwinlah dgn org yg mencintai kita dan bukannya org yg kita cinta sbb org yg  ...

MMg la..yg tu kita pk logik sendiri la.Dh 5 thn bsama x kan x tau dia tu jenis lelaki yg mcm mana.

jgn lepas ko kawin nnt klua citer cmnih sudah...

"saya sudah 5 tahun berkahwin.. dah hilang perasaan kat suami.. and then terjumpa seorng lelaki ni... "

.. just sayin..

jgn lepas ko kawin nnt klua citer cmnih sudah...

"saya sudah 5 tahun berkahwin.. dah hilang perasaan kat suami.. and then terjumpa seorng lelaki ni... "

.. just sayin..

AshSiddiqa posted on 24-7-2012 01:04 AM
Wallahualam..

Itu terpulang pada hati TT nih sendiri.Kalo hati dia kuat nk bersama dgn org yg d ...

itu dinamakan kalau tak da jodoh, sehari sebelum kahwin
pun boleh jadi, mungkin jodoh TT sudah tersurat bukan dengan tunang dia,
lagipun bukan jodoh ajal maut di tangan tuhan...
ayat ni selalu dengar bila laki tinggalkan wanita
dan berkahwin lain, atau laki nak kahwin lagi,
tapi dalam kes TT ini tak diguna pakaike

TT pon dah mintak putus tunang...kalau boleh jgn la mendoakan yg buruk2 utk TT. Cuba la kita tgk dari sudut yg lain, mungkin mmg setakat tu perhubungan dia dgn ex-tunang...mungkin dgn org yg baru TT akan lebih bahagia...who knows right? Ni semua Qada' dan Qadar Allah...kita sebagai manusia hanya mampu merancang...

Saya percaya TT akan bertanggungjawab dgn segala keputusan yg dia buat..    

tq mod juju atas kredit..

aku rasa klu org yg syg ko,dh pasti dia syg ko..
tp org yg ko suka, xtau lg keikhlasan dia cemana..
ko psti ke dia btul2 cinta n syg ko jgk?

jgn menyesal sudahlaa..sekurgnya lepas kawin ko boleh pupuk rasa syg, cinta sumer tu..
tp klu ko lepaskan tunang ko tu,boleh jdik ko dh hncurkan hati dia,mcm2 perkara dia boleh buat
kat ko..klu dia baik,mgkin xdelaa apa2 jdik..
tp ko mmg kejamlaa klu ko buat tunang ko mcmni..

ko solatlaa istikharah..klu ko putus tunang dgn dia,aku anggap yg
ko bukan pompuan terbaik utk tunang ko,
tunang ko x layak dpt ko yg hati kejam x ikhlas mcmni..

aku mmg heran ngan ko yg terang2 niat nk mempermainkan tunang ko..
patut awal2 ckp x suka,xde perasaan n jgn terima pinangan tu..
tp aku rasa mgkin ko rasa x secure,tkut andartu terus pulak klu x pilih dia..
tp bila ko dpt pengganti bru,terus ko nk lupakan dia cmtu je..
hinalaa ko ni tt..

kisah benar yg aku paparkan sebelum ni terjd kat kluarga terdekat
aku dan kami di pihak lelaki..

aku lgsung x salahkan pihak lelaki klu pihak lelaki
x hadirkan diri di mjlis kawin dia sndiri,sebab drpd dia memperjudikan rumahntgga dia
yg dia tau xkn bahagia,perceraian awal2 lgi diminta, buat apa dia teruskan perkhwinan tu
klu hya utk bergelar duda?

aku citer tu aku nk ibaratkan ko mcm pompuan tu laa..
mempermainkan perasaan org dan libatkan jgk keluarga dia..
klu stkt berkapel x libatkn sper2 lg taw..
ni dh bertunang,ko pkirla sndiri..maruah sper yg ko sdg main2kan ni??

bunga_lestari posted on 24-7-2012 09:30 AM
tq mod juju atas kredit..

aku rasa klu org yg syg ko,dh pasti dia syg ko..

hahahah setakat putus tunang sudah dianggap ada hati kejam
aduhai macamlah kes TT ni kes pertama dalam dunia ini,
semua macam tak biasa pulak dengan kes kes camni
padahal melepak kat kat board forum cari ni,
memacam kes ada

mungkin TT putus tunang adalah atas kehendak maha esa jugak,
lupa jodoh ajal maut rezeki tu ditangan tuhan,
kat board ni selalu orang tulis....
dan manalah tau sebenarnya dengan TT putus tunang sebenar bawak
kebaikkan tuk TT, mana tau sebenar tunang TT bukan sebaik yang Tt rasa,
dan plus kita ni ada kenal tunang TT sampai TT dikatakan kejam...
apa yang berlaku ada kebaikkan dia, plus ornag islam macam
kita ni selalu dikatakan inilah takdir.

faraway1 posted on 24-7-2012 11:47 PM
hahahah setakat putus tunang sudah dianggap ada hati kejam
aduhai macamlah kes TT ni ke ...

pd aku kejam dr segi mempermainkan perasaan org sbb dr awal lg ada niat..
dh x suka knp terima jgk..tp betullah, dah mgkin takdir kan..

tu sbb aku kata cubala solat istikharah, mana tau kot pilihan yg dia buat tu terbaik utk dia..

bunga_lestari posted on 24-7-2012 10:06 AM
pd aku kejam dr segi mempermainkan perasaan org sbb dr awal lg ada niat..
dh x suka knp terima jg ...

TT ni dah putus tunang pun
so bla bla memanjang pun tak guna..