CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

[KOLEKSI]Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 3

Close [Copy link]
nak tahu jugak kenapa seseorang boleh dirasuk wpon amalnya kuat..
dan ada jugak yg tak mudah dirasu ...
nagaijau Post at 28-6-2012 16:24
SEBAB TAK DE NURR, ATAU NURRnya  MALAP

Gangguan jin ni pelbagai, kalau solat susah nak khusuk pun gangguan jugak, kalau nak ikhlas tak dapa ...
hantukiller Post at 28-6-2012 16:46

oo habis camana tu
asik kena gangguan je. caner nak tenteram.
aku baca buku ramlee awang  murshid tu, hero dia laksamana sunan tak pernah kena gangguan. camana nak jadi hebat begitu?

Reply 39# hantukiller

wak pernah berdialog dgn jin ker?

Reply  hantukiller

myakayina Post at 28-6-2012 16:55

soklan yg amat bagus.....

rasanya tiap hari kot dia berdialog...
dirumah maupun opis...

Reply 23# hantukiller

sebut warak ni aku teringat pakcik aku...dia ada bini 3. mmg alim siap jadi ustaz x bertauliah lg. bini tua n ke3 ok. bini no2 ni ada saka...pakcik aku bgtau sendiri saka tu mkn darah siap ckp jin mkn tulang (pelesit). bini no2 tu mmg kurus gila. Semayang x tggai. Mak aku ckp pakcik aku dah terima saka bini dia. skang ni pakcik aku nak bg kat ank2 dia sapa pun x mau...skang ni bini no2 tu dok kat beijing umah ank dia (laki first) sbb pakcik aku x larat nak jaga..smpai nak mkn pun kn suap (mmg tggai tulang sj)...actually ada jgak kejadian yg berlaku..ank2 pakcik aku nmpak...

abg hantukiller btl ke jin lebih suka kacau org2 yg lebih kuat iman sbb dia nk menguji kita?dia nak tgk kita berubat macam mana dan dari situ dia akan cuba menyesatkan kita?sbb tu kalau umah yg lama ditinggalkan kosong,kalau kita masuk mst ada gangguan macam2 tapi kalau penagih2 dadah,mat rempit selamba je tdo kat umah kosong yg terbiar tanpa sebarang gangguan...dan sbb tu juga budak2 sekolah agama je yg selalu kena histeria berbanding budak2 sekolah tamil ke,cina ke...
amlisa Post at 28-6-2012 16:52
Tugas jin mengacau manusia ialah untuk menyesatkan manusia iaitu mengajak manusia semua masuk neraka bersama sang iblis. itu point utamanya.

Orang yg kuat iman, biasanya jin jin tahap rendah tak mampu menumpaskan, lalu jin jin yg rank lagi tinggi yg akan menyerang, biasanya ifrit dan jin islam yg jahat je dah tombang iman orang tu, jarang yg sampai tahap iblis atau azazil menyerang.... tapi lagi tinggi ranking jin, lagi halus tipuannya, malah dari segi matakasar tak nampak langsung pengacauannya tu

Rumah kosong jarang jin berkerumun, kalau ada pun seekor dua, jin lebih suka tinggal di rumah manusia yg berpenghuni, menjadi saka atau pendamping

Penagih dadah jin pun dah tak nak kacau dah, sebab memang dah hancuss, depa nak hapuskan cahaya iman pada manusia je

Follow Us
oo habis camana tu
asik kena gangguan je. caner nak tenteram.
aku baca buku ramlee awang  mu ...
MelahJanda Post at 28-6-2012 16:53
zikrullah sentiasa dihati dan bibir ikhlas hanya kerana Allah

Reply 46# hantukiller

Oooo...tq abg hantukiller atas penjelasan yg diberikan

Reply  hantukiller

myakayina Post at 28-6-2012 16:55
kalau jin merasuk pesakit, aku maki hamun jek..

Hari tu ada satu mamat kene rasuk, jin tu siap ugut aku, dia kata nak santau anak anak aku semua... last last aku cabar dia balik... ha... cepat santau sekarang aku nak tengok!! terdiam dia.... lepas tu aku kata, dah nak mampos pun masih nak ugut ugut aku... mampos ko... zassttttt ... hehe

Reply 44# nagaijau

dasyat nih..hari2 berckp dgn jin..

kalau jin merasuk pesakit, aku maki hamun jek..

Hari tu ada satu mamat kene rasuk, jin t ...
hantukiller Post at 28-6-2012 17:03

ni mesti jin yg berpangkat..berani ugut2 ni...

sebut warak ni aku teringat pakcik aku...dia ada bini 3. mmg alim siap jadi ustaz x bertauliah lg. bini tua n ke3 ok. bini no2 ni ada saka...pakcik aku bgtau sendiri saka tu mkn darah siap ckp jin mkn tulang (pelesit). bini no2 tu mmg kurus gila. Semayang x tggai. Mak aku ckp pakcik aku dah terima saka bini dia. skang ni pakcik aku nak bg kat ank2 dia sapa pun x mau...skang ni bini no2 tu dok kat beijing umah ank dia (laki first) sbb pakcik aku x larat nak jaga..smpai nak mkn pun kn suap (mmg tggai tulang sj)...actually ada jgak kejadian yg berlaku..ank2 pakcik aku nmpak...
az4620 Post at 28-6-2012 16:58
Ye, ini satu contoh yg bagus untuk dinilai....

walau kita tak tinggal solat, rajin baca AlQuran, rajin solat malam, rajin zikrullah, puasa dan sebagainya, tak semestinya saka saka atau jin jin tu semua boleh lari, malah terlalu jarang jin yg kepanasan akibat kewarakan kita tu. tapi kalau jin peringkat bawahan seperti hantu hantu dan dewa dewa, mereka memang tak tahan lalu lari... tapi kalau ifrit ke atas, jangan harap, sebab mereka pun leh baca Quran, leh sebut nama nama Allah

ni mesti jin yg berpangkat..berani ugut2 ni...
myakayina Post at 28-6-2012 17:09
tak lah, dewa siam jek.... tapi banyakkkkkkk

tak lah, dewa siam jek.... tapi banyakkkkkkk
hantukiller Post at 28-6-2012 17:11

ingatkan dewa antu siam kuat.. kalah jugak yer..     wak, jin yg bole ikut kita baca Quran ni yg susah sket nak halau kan..? klu kita baca Quran dia siap boleh betulkan bacaan kita..

NGAPA JIN JUN BOLEH MASUK KE JASAD WALAUPON ORG TUH PATUH PADA SYARIAT???? ADOIIIII SOALAN CEPUMAS.

Aku cer bagi pendapatlah yer...hehehe..kiter balik ke asal.

Jin di tugaskan utk kaco manusia,tak terkecuali walau sorang pon. manakala dlm diri manusia tu pulok ade di sediakan tempat yg memang dibolehkan si jin/jun tuh menginap bersenang lenang. semua org jin boleh masuk berjalan2 cuma pasal menginap tu berbagai2 ade menginap sekejap, ade yg tak leh nak menginap.

rasanyer kalo kiter boleh tapis udara yg kiter hirup hari2 tu ambik oxygen saja. baru kiter boleh tapis jin2 dari masuk ke jasad kot ekekeke.

ingatkan dewa antu siam kuat.. kalah jugak yer..     wak, jin yg bole ikut kita baca Quran ni yg susah sket nak halau kan..? klu kita baca Quran dia siap boleh betulkan bacaan kita..
myakayina Post at 28-6-2012 17:18
kalau jin yg pandai baca Quran, tak kiralah jenis apa, memang tak terkesan dengan pembacaan kita.... tapi kene tengok jugak sapa yg membacanya....

Ada kalanya boleh test, katalah ada 4-5 orang mengadap jin yg merasuk.... cuba baca satu ayat yg semua boleh baca, contohnya ayat Qursi atau Al Ikhlas.... dalam 4-5 orang tu, walau ayatnya sama, tapi reaksi jin adalah berbeza, malah ada yg boleh terbakar jika orang yg membacanya tu siang malam asik membaca ayat tu sebagai zikrullah.

kalau ayat quran tak jalan, banyak kaedah lain

Al-israk:

65           Sesungguhnya hamba-hambaKu (yang beriman dengan ikhlas), tiadalah engkau ( ...
hantukiller Post at 28-6-2012 15:08

Aslkm semua, WT bagilah tip2 skit mcm mn permulaan bg kitaorg yg jahil ni nak latih diri utk ikhlas beribadah hanya pada Allah...sy akui memang susah...tapi dah cuba sedaya upaya...tp baru nak zikir cam dah terdgr mcm2 kat telinga "zikir2 nanti kuar aura putih"...secara tak sengaja dah jadi tak ikhlas dah sbb nak mengharapkan aura putih...iskkk geram rasa...

lagi satu kan wak, sblm ni sy tak pernah nak fikir pasal amal perlu ikhlas ke tak, tp lepas wak asyik sebut psal amal kena ikhlas tanpa putus2 Allah cam nak tunjuk pd saya betapa pentingnya keikhlasan ni..kebetulan mcm2 ayat yg saya jumpa yg betapa perlunya kita utk ikhlas hanya kpd Allah..contohnya masa baru2 kenal board MPS ni & baca lak wak sebut psal ikhlas, bila balik baca tafsir kebetulan tetiba jupa ayat yg Allah sebut psal hamba yg beramal ikhlas pada nya tp dah lupa surah apa sbb dah lama kejadian ni...besok tu ada email kwn antar pun sama kebetulan email psal suruh kita ikhlas beribadah pd Allah dan bnyk lg lah petanda2 nya ... tp napa susah sgt nak ikhlas ye wak?

Aslkm semua, WT bagilah tip2 skit mcm mn permulaan bg kitaorg yg jahil ni nak latih diri utk ikhlas beribadah hanya pada Allah...sy akui memang susah...tapi dah cuba sedaya upaya...tp baru nak zikir cam dah terdgr mcm2 kat telinga "zikir2 nanti kuar aura putih"...secara tak sengaja dah jadi tak ikhlas dah sbb nak mengharapkan aura putih...iskkk geram rasa...

lagi satu kan wak, sblm ni sy tak pernah nak fikir pasal amal perlu ikhlas ke tak, tp lepas wak asyik sebut psal amal kena ikhlas tanpa putus2 Allah cam nak tunjuk pd saya betapa pentingnya keikhlasan ni..kebetulan mcm2 ayat yg saya jumpa yg betapa perlunya kita utk ikhlas hanya kpd Allah..contohnya masa baru2 kenal board MPS ni & baca lak wak sebut psal ikhlas, bila balik baca tafsir kebetulan tetiba jupa ayat yg Allah sebut psal hamba yg beramal ikhlas pada nya tp dah lupa surah apa sbb dah lama kejadian ni...besok tu ada email kwn antar pun sama kebetulan email psal suruh kita ikhlas beribadah pd Allah dan bnyk lg lah petanda2 nya ... tp napa susah sgt nak ikhlas ye wak?
naaimahi Post at 28-6-2012 17:28
Ikhlas ni adalah keputusan dari perbuatan atau amalan kita, dan kita tak mampu mengukurnya, sebab hanya Allah yg tau keikhlasan sesaorang. Walau kita rasa kita dah cukup ikhlas, biasanya tak.... masih terlalu jauh lagi nak capai ikhlas tu, tahapnya berbeza beza bergantung sapa yg buat...

Tips yg biasanya ialah setiap nak mulakan aibadah atau zikrullah tu, sebut sekali, Ya Allah, ni aku nak ibadah atau zikir semata mata nak puji engkau ya Allah, aku cuma nak mengingati engkau, aku tak peduli engkau nak bagi apapun pada aku, aku tak kisah, yg penting aku nak puji dan ingat engkau.... kemudian teruslah berzikir dan terus berzikir.... ni yg aku buat la, tak tau kaedah orang lain buat macamana

ada jugak org yg solat tak pernah tinggal... tp ada saka tanpa disedari..
Rafina Post at 28-6-2012 16:10

ade mmber sy..alim giler,pkai jilbab labuh tp ade saka...mmg asik kne kacau mase blajo dulu...

Ikhlas ni adalah keputusan dari perbuatan atau amalan kita, dan kita tak mampu mengukurnya, sebab ha ...
hantukiller Post at 28-6-2012 17:36

selalu jg tertanya2, ikhlas ke aku...??? yg dikatakan ikhlas tu cemana...???

saya selalunya, time wat kerja2 umah..memasak..lepak2...sedaya upaya, sedaya upaya cuba untuk sebut nama allah...kurang2 'astaghfirullah' laa...yer laa dosa banyak, mmg kena 'astaghfirullah' banyak2 laa kann...hati dan lidah just sebut...tapi tak pikiaq apa2 laa...kadang2 tu, just pikiaq nak isi masa...dok sorang2...sementara nak tggu anak2 balik sekolah..n mr darling balik keja...
bley ker camtu...???