CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 53495|Reply: 24

Nissan Serena vs Exora

nak tanya sesapa yang sedang pakai serena. currently pakai waja, tapi family dah bertambah dan anak makin besar jadi mula dengar anak2 bergusti kat belakang sebab sempit.

terpikir dua option - Nissan Serena / Exora. Mana satu space besar and convenient? Innova tak berkenan sebab macam tapir pencen ;)

maintenance wise cemana? saper2 yang pakai exora gold, performance? fuel consumption?

yg penting bajet mcmna bro..jauh beza pric serena dgn exora nih bro...

mcm langit dgn bumi je beza dia.....nissan serena tu dah sama level dgn Innova/estima/ODC...
dari segi space dan CC....dah jauh sgt bro.... huhuhuhu
kalau ko nak buat perbandingan ezora ni dgn grand livinake?...avanza ke? bolehla tahan lagi...

Reply 1# telfast

klau nak price compare tt....harga nissan serena second hand tahun 2008 lebih kurang sama dgn harga exora prime baru...

kawan dah pkai exora lebih kurang 4taun..so far ok la...pasal maintanen die...xlah berat sgt..
cume ade beberape part yg byk kali tuka...mcm abs sensor...aircon sensor..tu je la yg jdi masalah pnguna exora ni..but underwarnty lagi..no hal la..but after dah abs waranty kene la kuar duit sndri...heeeeeee

comparison yang tidak munasabah :-D

Follow Us
Family aku guna serena highway star dari tahun 2002-2010 manakala proton exora aku penah tgk ajalah tak penah test drive,so nak compare dengan telus memang tak boleh la,cuba dari pandangan aku,kalau compare space,kompom2 serena besar banyak lagi dari exora.Sepanjang 8thun menggunakan sarena tuh,memang tak penah langsung ada problem apa apa,mungkin sebab bapak aku jenis servis on time..dari segi enjin,memang sr20de power to weight ratio amat kena sangat dah dengan body serena ni..pick up ok jek walaupun van ni agak besar,exora kalau campro bukan turbo aku xleh nak bayang ler cemana enjin dia nk bawak body exora tuh sebab kakak aku guna gen2 campro auto pon dah rasa semcam ja berat .. kk..opis dah nk tutup..nanti smbung review..haha

Family aku guna serena highway star dari tahun 2002-2010 manakala proton exora aku penah tgk ajalah  ...
Rocketra Post at 11-7-2012 17:04

Aku hanya pernah sewa Serena ni, tapi macam kuat minyak je.
Or maybe sebab tu keta sewa (banyak tangan guna)?

bab minyak ni agak relatif...bergantung pada pemanduan dan bebanan dlm keta jugak la kan.. bagi aku still economical ..

nak beza dua2 tuh memang jauh beza la.......

kalau ikut price serena tuh compare dgn innova atau starex......

Tak puas hati la Serena, ntah bila nak tukar model.

Innova tak berkenan sebab macam tapir pencen ;)
telfast Post at 9-7-2012 13:33

Tapir pencen....wakakakakaka...

Tak puas hati la Serena, ntah bila nak tukar model.
maja07 Post at 12-7-2012 16:16

Tu la pasal. Jepun dah pakai model baru Serena 2 kali dah.
(Model kat Malaysia sekarang ni dah ketinggalan 2 version)

Reply 1# telfast

soalan ni tepat kena pada aku dan aku rasa aku antara yang layak menjawabnya sebab aku baru je sebulan beli Serena 2nd hand tahun 2008 (latest facelift) dengan trade in Waja Campro 2007. Aku sama macam ko anak dah bertambah jadi 4 orang dan perlukan MPV dan aku pun tak suka Innova, bahkan aku tak berkenan dengan Exora walaupun dah test drive 2 kali (CPS dan Bold CFE).

Aku cari MPV senang je sebab ciri yang aku nak:
1- Luas dan bersaiz besar, tapi bajet paling tinggi enjin 2.0. Kalau lebih maka roadtax pun lebih tinggila.
2- Ada sliding door. MPV 2.0 yang ada ciri ni di Msia dua je, Serena dan Mazda5, tapi Mazda5 lebih kecil 3rd row.
3- Seat 3rd row mesti boleh split dua (Grand Livina tak boleh).
4- Ada aircond untuk penumpang belakang.   
5- Bajet hanya 80-90k. Aku takkan beli kereta/MPV lebih dari itu, lebih baik beli aset (macam rumah/tanah).

Ciri paling best Serena ialah seat 2nd row boleh pusing mengadap tepi (ke dalam) dan belakang, fleksibel la.

Setakat ni memang puas hati walaupun Serena 2nd hand, tapi enjin smooth, tip-top dan interior exterior macam baru, see to believe. Memang betul lah setengah orang cakap, beli 2nd hand kereta Jepun lebih baik daripada beli Proton baru.

pernah naik exora dan pd pandangan aku exora x la seteruk spt disangkakan..

walaupun org kata kereta jepun bagus2, tp depends jgk.

my ex-opismate trade in avanza dan amik exora dan dia ckp sgt x menyesal...

err avanza kira ada bau2 japan la gak kan?

Reply  telfast

soalan ni tepat kena pada aku dan aku rasa aku antara yang layak menjawabnya seba ...
nazad Post at 12-7-2012 20:01

kes saya pun mcm nazad juga. dulu pengguna waja 2005 dan trade in beli new serena comfort harga Rm136k. beli tahun 2009. alhamdulillah xde apa-apa problem dengan serena. dari segi keluasan, mmg luas siap anak2 boleh golek2 dlm tu kalau seat belakang lipat. SC nissan kata serena sama luas dengan alphard. FC kuat sikitlah lebih kurang RM0.20/km. kereta saya baru habis warranty 3 tahun dan insyaallah rasanyer pakai jerlah keta ni hingga habis loan hehe..

minggu lepas aku balik JB (spg renggam)
dgn kelajuan yg dihalalkan kerajaan....kadang2 tertekan gak smpai 150kmh...
dari rumah (rawang) aku isi RM60, smpai spg renggam minyak dah nak abis..(kira habisla tu)
esok nya  balik KL..isi lagi RM60...smpai rumah ada lagi setakuk....so aku anggarkan kos minyak aku pergi/balik RM110....ok lah takdelah kuat sgt dgn muatan penuh 7 org dewasa...
aku konvoi dgn adik aku (bawa waja) minyk dia RM90.... beza RM20 je dgn MPV... fikir2kan lah...

- tapi aku bukan pakai serena la....tapi kete jepung la juga.... hehehe

Reply 16# otai_g

Avanza ni bau Indonesia lagi kuat dari Jepun.

kes saya pun mcm nazad juga. dulu pengguna waja 2005 dan trade in beli new serena comfort harga  ...
along7576 Post at 13-7-2012 10:51

Adus! Cam mana Serena lebih besra dari Alphard tu? Terutamanya versi Serena jyang di kual kat Malaysia

minggu lepas aku balik JB (spg renggam)
dgn kelajuan yg dihalalkan kerajaan....kadang2 tertekan gak ...
zulka Post at 13-7-2012 11:47

brother zulka bukan pakai innova ke

12Next
Return to list New