CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cyberjaye

Sykt. Anak Mahathir - Petron & Arak

Close [Copy link]
pejuang-pejuang Islam pon nak buat sesuatu, ambil masa & bergenerasi
macam penaklukan Kota Constantinople oleh Sultan Muhammad Fatih
usaha dimulakan sejak zaman Muawiyah lagi, kemudian disambung oleh Khalifah2 berikutnya
melemahkan Constantinople hingga pada zaman tersebut, dengan kerajaan dan angkatan tentera yang dibentuk sesuai & kuat imannya telah berjaya terbentuk
maka tumbanglah ia pada zaman Constantinople

Sama juga dengan perjuangan ikhwanul muslimin di Mesir & negara-negara Arab
Ia telah di mulakan sejak zaman As-Syahid Imam Hassan al bana lagi
menentang kerajaan sekular namun hasilnya baru kelihatan sekarang

Di Malaysia - Kelantan telah lama diperintah PAS
maka banyak lah dasar-dasar telah dapat dilaksanakan
manakala di negeri-negeri lain cuma sepenggal, banyak lagi perlu dilakukan
sebab perubahan itu perlu Istiqamah bukan mendadak
baru lah kesannya ketara kelak

Seperti proses menstabilkan negara selepas merdeka
ada era-era tertentu juga
bermula menuntut kemerdekaan, dan pasca kemerdekaan pun banyak juge peringkat-peringkatnya

As for how Petron cut a deal with MAS, dulu ExxonMobil yang ada deal supply petrol to MAS. Since Petron took over the downstream business of ExxonMobil last year, I guess the deal is just a continuation/transition je kot.
farfar Post at 11-7-2012 20:15

Dulu MAS ambik kat Petronas!

aku curious lah.. kenapa kalau ada komen2 org yg try nak be a bit more diligent dlm urusan agama dia, byk lak yg komen2 menidakkan. biar ajelah org tu nak buat apa pun.

kan dah kata, kalau tak mampu nak usaha dapat pahala byk2, macam bangun solat malam ke, etc, etc, kita cuba kurangkan buat dosa.

yg korang pegi hentam kata politik lah, bodoh lah, is so not condusive.

ok la aku tak banyak ilmu macam hang.....
jadi aku nak tanya hang la sbb hang ni banyak ilmu..
...
Al Lebam Post at 12-7-2012 12:13

Tuh laaa..aku pon belek2 tak jumpa lagi ni nama anak mahathir... kat mana weyyy yang dok bising2 kata ada anak che det ni.. bagi la link nak tgk... ???? aku cemana pon tak peduli petron ni arak ka tak arak...sbb cemanapon aku isi petronas jek..tengoklah stesen minyak mana yang sediakan surau pada hampir setiap stesennya...Betapa petronas dah banyak bantu anak bangsa melayu ... betapa banyak petronas menyumbang duit pada negara ...so peduli lah orang nak cakap minyak dia tak ekonomikal la pa jadah ,yang pasti aku rasa ni ja cara aku nak menyumbang pada negara dan bangsa secara tak langsung...kalau terdesak sgt baru ler aku terpaksa isi stesen lain..

pendapat aku boikot ini kaitan dengan politik
kebetulan arak  mana melibatkan sensitiviti org islam..ada advantage disitu...
, kebetulan time mahathir banyak cakap isu2 hak melayu semua.. depa .bimbang ngan mahathirisme semua tuh
kalo betul  apa yg dicakapkan mahathir kenapa nak sentap kan..
puak pencacai PR pun ambik kesampatan higlite isu halal haram mcm tujuan politikkan agama  atau sebab agama

aku fikirlah jika di atas semua salah mungkin tujuannya menentang kronisme
ikut artikel raja petra tu ada ahli perniagaan cina yg kroni BN
kenapa DAP dan PR tak higlite kan depa..tak boikot busniss depa
balik balik anak mahathir, daim, syed tu...
tak adil lah...mcm ni kata nak transparent...good gov bagai...

Reply 113# Al Lebam

Mmg lah dia bukan PEMILIK San Miguel tu.. Tp dia salah soerg BOD... Dah kena DELETE dpd website eh?? Dulu hader...

Follow Us
dulu ada tered pasal anak madey tu kat CI...
aku malas nak korek

Selalunya.. Nak jadik BOD dlm syrkt besar ni seseorg tu ada pelaburan (saham) dlm tu.. Samada share tu mmg ujud atau sekadar atas kertas... Ni berita mengenai perlantikan Mirzan nih..

Post Last Edit by baghal_bortuqal at 12-7-2012 17:16
aku curious lah.. kenapa kalau ada komen2 org yg try nak be a bit more diligent dlm urusan agama dia, byk lak yg komen2 menidakkan. biar ajelah org tu nak buat apa pun.

kan dah kata, kalau tak mampu nak usaha dapat pahala byk2, macam bangun solat malam ke, etc, etc, kita cuba kurangkan buat dosa.

yg korang pegi hentam kata politik lah, bodoh lah, is so not condusive.
sesenjek Post at 12-7-2012 16:09

diligence?

lets see:
1. san miguel beli esso malaysia. tukar jenama kpd petron. san miguel pelabur, membeli bisnes yg dah sedia ada (yakni jual beli minyak). apa syubhahnya?

2. maxis + astro dimulakan dgn modal dari duit judi trek lumba kuda + NFO. moslem yg pakai perkhidmatan maxis, asterok, syubhah ker idak?

3. yg melayu moslem bawak pegi anak2 ke atas kota keriangan genting. the whole bloody genting group is based on judi. syubhah doesnt do justice. BERSEKONGKOL is apt.

tetibe datang lah pulak preacher terlebih dosage isele sontap dgn pre-emptive konar strike of tuding jari kat org lain kengkununnya org lain tu non practising moslem sbb mempersoalkan kewajaran tuding jari ke hulu jatuh hukum dosa ke hilir tanpa tahu hujung pangkal.

prffthhhhhhhh....

mungkin ni jawapannya sbb ngape DAP n PR tak attack tauke cina kroni BN:
quote dari raja petra

For every Umno crony there are dozens of Chinese corporate personalities who make money through their Barisan Nasional connections. Name me a Chinese tycoon and I will show you their links to Barisan Nasional. From the time of the first Prime Minister, Tunku Abdul Rahman, Chinese businessmen have used their political connections to make money.

But the opposition focuses their attacks on the Malays (or pseudo-Malays like Syed Mokhtar Al-Bukhary). The Chinese, who do the same as these Malays, or worse, are spared these attacks.

Do you know that there is one Chinese Yang Berhormat from Johor (Barisan Nasional YB, of course) whose brother is the head of the Chinese underworld that controls the prostitution, drugs, gambling and loan shark syndicate? Why is Pakatan Rakyat not attacking him when it has already been revealed that he even controls the police force and can influence the transfers and promotions of police officers?

[b]The answer is simple. It is because this particular underworld boss donates large sums of money to the opposition. This is one smart Chinaman. He gives money to Barisan Nasional. He gives money to the top police officers. And he also gives money to Pakatan Rakyat. Hence Pakatan Rakyat does not expose him or attack him.

esso milik pemilik arak ka? nasib baik la dok boh petronas ataupun shell jer

Post Last Edit by Al Lebam at 12-7-2012 23:09
Reply  Al Lebam

Mmg lah dia bukan PEMILIK San Miguel tu.. Tp dia salah soerg BOD... Dah ke ...
Manami Post at 12-7-2012 16:37

tu la yang pening.. nama mirzan dalam isu san miguel ni dah dispin oleh pembangkang sampai dah tak tahu hujung pangkal dah..
dari posting kat dalam ni pun kita boleh tengok.. ada yang kata san miguel kepunyaan anak mahathir..
lepas tu ada pulak kata dia ahli lembaga pengarah
last2 ada pulak kata dia pakai proxy...

Bagi la link utk page yang bagi tau anak mahathir jadi BOD tu.. sbb kalau  kalau dulu dia dalam BOD.. mestilah nama dia akan keluar dalam Annual Report Co. bagi tahun tersebut.. tak boleh nak kelentong delete ssana sini sbb itu official document yang company kena submit to the controlling authority..
kalau ada link boleh kita sama2 verify..baru la tak ada keraguan... sbb direct dari source..
tapi kalau setakat cut and paste entah dari mana punya blog susah la kita nak verify.. kan???

karut. dia take over stesen minyak ja....
Decaffeinated Post at 11-7-2012 22:50

Nope. Tak karut. San Miguel memang take over downstream business of ExxonMobil. Together dengan stesen minyak. How do I know? Coz I work for Esso.

Post Last Edit by farfar at 12-7-2012 22:23
Dulu MAS ambik kat Petronas!
cyberjaye Post at 12-7-2012 13:44

Dulu tu bila? As for last year before the transition was announced that SMC took over port dickson refinery and the petrol stations, ExxonMobil was the supplier for MAS. Kalau kau naik MAS, kau boleh nampak lori tangki ExxonMobil yang isi minyak pesawat. Kalau kau cakap pasal 10 tahun lepas ke ape, yang tu aku tak sure la.

esso milik pemilik arak ka? nasib baik la dok boh petronas ataupun shell jer
DTECCONAN Post at 12-7-2012 18:28

Let me correct. Esso SOLD the petrol stations to SMC who also owned the highest share for Petron which is part of Phillipines national oil company.

By the way, kalau betul pun SMC tu anak Mahathir punya, apa yang jadi isu besar sangat pun?

Kalau isunya sebab dia dapat petrol stations tu atas sebab nama dia anak Mahathir or dia bribe, berita tu memang tak betul dan opposition memang sengaja carik pasal untuk gain political mileage.

Kalau isunya dia Muslim tapi jadi tokey company yang asalnye jual arak, aku tak nak komen. Dosa apa dia buat, lantak dia lah tanggung. God is the better judge of our intentions.

Nope. Tak karut. San Miguel memang take over downstream business of ExxonMobil. Together dengan stesen minyak. How do I know? Coz I work for Esso.
farfar Post at 12-7-2012 21:15

dah tu ko skrg kerja dgn San Miguel ka?...

For the uninitiated....
untuk yang kehulu kehilir kata san maguel tu anak mahathir punya cer tengok laporan tahunan syarikat san miguel berkaitan anak mahathir ni..

Annual report 2008

Annual Report 2009

Annual Report 2010

Annual Report 2011

Dari laporan tahunan syarikat maka dapatlah disahkan bahawa Mirzan yang kununnya didakwa sbg owner San Miguel duduk dalam Lembaga Pengarah cuma utk satu tahun sahaja iaitu pada tahun 2009.

Lepas tu tak dak dah... yilekkkk...

jadi camno sekarang??? Tak paa.. jom kita pakat2 tuduh secara berjemaah dia sekarang ni owner San Miguel pakai proxy... hahaha (bak kata sorang forumer)

diligence?

lets see:
1. san miguel beli esso malaysia. tukar jenama kpd petron. san m ...
baghal_bortuqal Post at 12-7-2012 17:15

spot on la bro....

For the uninitiated....
untuk yang kehulu kehilir kata san maguel tu anak mahathir punya cer tengo ...
Al Lebam Post at 12-7-2012 23:06

UMNO da bayar sam miguel..