CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zircon

Lokasi berbuka 2012 (area sekitar KL & putrajaya)

PURI PUJANGGA leh bagi 4 BINTANG dari 5....
Esok menu baru. Setiap minggu berganti menu
Ada menu nasi beriani, nasi minyak. Kari daging & Masak tempoyak.

dilaOHdila posted on 29-7-2012 11:35 PM
PURI PUJANGGA leh bagi 4 BINTANG dari 5....
Esok menu baru. Setiap minggu berganti menu
...

yeay..kire ok lah tu..baru2 nih zircon ade buke puasa kat restoran rimba bangi..

mber ckp agak femes tmpt tu ngan dekorasi die..tapi malangnye mase ktorg

pegi diorg x strt wat buffet lg..huhu..so ktrg order ikan bakar sume je..tapi not bad la..

zircon bagi 3 daripada 5 bntang..huhu

p/s:zircon xleh nk post pic sbb tenet slow..pkai broadband..hehe

zircon posted on 29-7-2012 11:54 PM
yeay..kire ok lah tu..baru2 nih zircon ade buke puasa kat restoran rimba bangi..

mber ckp agak  ...

OO dekat PKNS bangi tu ke?
Rimba Pkns tu sedap taw. selalu kalau lunch kat situh memang best

Ada pobem lah nak upload photo kat sini zircon
Lancape ok je
bila POtrait jadi Lanscape
tak shuntek jadinya...
nnati dilla report kat Admin erk....

Ini menu yang ada di Puri Pujangga hari ni IFTAR

western pun ada....

Sabtu dan ahad ni ingatkan tak mahu berbuffet, tapi entah macam mana boleh pula kaki gatal nak berbuffet. Semalam penat mencari baju raya dari 1Utama sampailah Jusco Bukit Raja, kebetulan keluar 1Utama sekitar 5pm disebabkan kaki dah lenguh sangat sebab bershopping seawal jam 12 tengahari lagi. Penat sangat sampai terkeluar perkataan buffet, sambil tunggu family bershopping aku duduk  mencari info pasal buffet di sekitar psaraya tersebut. Ada terbaca pasal buffet di Hikaya? di Uptown Damansara rm35nett dan D'Tandoor rm49++, aku terbaca pula La Gomera di Damansara Perdana dengan rm36++. Akhirnya setuju berbuffet di La Gomera sebab ianya unik sedikit menyajikan makanan ala Sepanyol dan parking pun senang sebab di Uptown tu aku paling stress kalau nak mencari parking.

Aku cuba juga call untuk booking tapi entah kenapa no telefon tak wujud, jadi aku terus walk in ke sana sekitar jam 5.30pm untuk booking. Memang dah fully book tapi akhirnya seorang pekerja dia reserve kan juga 1 meja di bahagian luar, ada masa terluang pergi ke pasaraya berdekatan Jaya Grocher ke apa dah lupa dan perasan ada juga sebuah restoren ala Thailand menyajikan buffet dengan harga rm25++ di kawasan berdekatan pasaraya tu (lain kali boleh cuba). Kembali ke restoren tu jam 6.30pm sambil duduk sambil berborak di meja luar, datang salah seorang pekerja cakap ada pelanggan batalkan reservation jadi kami boleh duduk di dalam. Masa masuk tu dah ada beberapa pelanggan bangsa cina sibuk makan, aku hanya sempat mengambil gambar masa masa mula-mula sampai tu dan apa yang aku makan sebab orang dah berkerumun dan perut minta di isi jadi tak sempat nak ambil gambar.

Dapur dia ada 4, 1 untuk makanan dalam belangga, 1 untuk dessert, 1 dapur untuk western dan 1 lagi untuk appitizer.

Rate

1

Follow Us
Sabtu tu pula aku shopping dari Mid Valley dan kemudian di Sunway Pyramid dan lepas berbuka puasa ke PKNS Shah Alam pula. Di Sunway Pyramid mulanya booking di Nando's tapi masa bershopping tu ternampak restoren baru namanya 'MAKE', ingatkan sebutan english Make rupanya sebutan Kelantan Ma-ke=Makan. Kebetulan dia ada buat buffet ramadhan, jadi apa lagi terus batalkan booking di tempat asal dan berbuka di sini. Harga rm35++, menum masakkan negeri Kelantan macam kerabu, dagang, hujan panas, gulai kawah, ikan tongkol, ayam percik dan banyak lagi. Gambar menyusul sebab di dalam kamera keluarga aku, kat tablet aku pun ada tapi sekeping saja.

dr.R posted on 30-7-2012 09:28 AM
Sabtu dan ahad ni ingatkan tak mahu berbuffet, tapi entah macam mana boleh pula kaki gatal nak berbu ...

menarek jugak ni....

dr.R posted on 30-7-2012 09:28 AM
Sabtu dan ahad ni ingatkan tak mahu berbuffet, tapi entah macam mana boleh pula kaki gatal nak berbu ...

ok tak la gomera ni? xsilap groupon ade wat promo ari tu.
tgk menu nama pelik2 takot xleh masok tekak plak makanan spanish ni

nanie posted on 30-7-2012 11:59 AM
ok tak la gomera ni? xsilap groupon ade wat promo ari tu.
tgk menu nama pelik2 takot xleh masok t ...

Boleh tahan juga sebab kedua orang tua aku boleh layan, sebab banyak menu berasaskan kambing dan ayam. Aku pun ada perasan promo tu tapi tak mau beli sebab rancang tahun ni malas nak berbuffet, sekali rupanya baru seminggu puasa aku dah pergi 2 buffet dan kalau tau beli kupon saja boleh jimat. Menu dia menarik untuk yang berselera urban, payayas tu aku tak makan sangat setakat rasa saja, tapi orang tua aku mengakui ianya enak dan boleh layan. Spegeti dan lasagna pun sedap, ada 2-3 jenis berlainan dan paling banyak pizza ada 6-10 jenis tapi aku tak makan pun.

Aku lebih pada meratah lauk sebab rugi kalau makan makanan berat dulu, banyak ambil ayam goreng rempah (rasa pelik masam pedas macam salsa), lamb chop dan salmon bakar (2-3 kali topup tapi kena beratur sebab konsep dia masak masa tu). Banyak juga menu aku tak tau namanya dan tak pernah rasa sebelum ni, aku rasa ambil sedikit-sedikit tapi ada 1 belangga tu kambing berkuah pekat rasa pedas jadi pilihan aku sampai 3 mangkuk aku makan sebab isinya jadi lembut dan kuahnya pekat melekit.

pergh... dasyat tmpt nih... patutlah abis cepat voucher.... huhu

dr.R posted on 30-7-2012 12:19 PM
Boleh tahan juga sebab kedua orang tua aku boleh layan, sebab banyak menu berasaskan kambing dan a ...

Aku bace pon dah terasa kesedapan nye..huhuhu..share la lagi!huhu..

Aku baru2 nih ade bbke kat Papa John ioi (kat wings baru sebelah seoul garden blkg Nando's)..boleh than la..mule2 sebenarnye hesitate nk pegi sbb org xrmai ..tapi pegi jelah sbb xpnah lagi mkn kat si2 plus kat umah dah survey siap2 ape yang ade kat si2..ni bukan buffe ye..hehe

Aku g 2 org je ngan mber..smpai je sane (dlm kol 7) igtkan nk trus order set yg ktorg tgk online..upenye skang nih dorg ade set menu special for ramadhan..menu ramadhan tu harge rm35 ( for 2 person )  n set yg ktorg tgk sblum nih em29.90 ( for 2 person)..so ktorg amek set ramadhan tu..Dlm set Ramadhan tu ade 9 inch pizza, mushrum soup 2, potato wedges + onion ring + chicken wing and air ape tah (warna ungu n bergas)..Pas tu ktorg add spegeti 2..huhu..Aku nih jenis xreti beza2 kan makanan mane lagi sdp, so kalu tny aku sedap ke x mmg aku akan ckp sedap la.. n total smua rm66 for 2 person kire sorg rm33 la..

Pas nih nk try bbke kat little pantry pulak sbb mber aku ade tgk kat si2 ade buffe n nmpk cam sedap..huhu..Nyum2

Rate

1

dr.R posted on 30-7-2012 09:35 AM
Sabtu tu pula aku shopping dari Mid Valley dan kemudian di Sunway Pyramid dan lepas berbuka puasa ke ...

dah dpt baju raye ke?kaler ape?bape psang?hehe

zircon posted on 2-8-2012 06:53 PM
dah dpt baju raye ke?kaler ape?bape psang?hehe

DR beraya sakan taun ni Zircon

dilaOHdila posted on 2-8-2012 08:26 PM
DR beraya sakan taun ni Zircon

gitula gamaknye..shopping sane sini..hehe

tempat makan ape yang leh tengok cerite P.Ramlee tu?sambil bukak posa tgk citer bujang lapok

Dimarmalam posted on 6-8-2012 10:57 PM
tempat makan ape yang leh tengok cerite P.Ramlee tu?sambil bukak posa tgk citer bujang lapok :laugh3 ...

nang di Kuwi dim?
kopitiam ke? hehehe

dilaOHdila posted on 30-7-2012 12:09 AM
western pun ada....

dila..kalau berbuka kat puri pujangga,
dorang ada surau tak.
pas berbuka leh sambung makan tak..
mcam best ja.. nak pegi lah..

jepp posted on 7-8-2012 06:55 AM
dila..kalau berbuka kat puri pujangga,
dorang ada surau tak.
pas berbuka leh sambung makan tak.. ...