CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zircon

Lokasi berbuka 2012 (area sekitar KL & putrajaya)

dr.R posted on 10-8-2012 11:42 PM
Minggu lepas aku berbuka puasa di Tirai Ratus Shah Alam, entah aku malas nak komen lebih-lebih sebab ...

Ni gambar di Tirai Ratus Shah Alam minggu lepas, gambar blur juga ikutkan hati malas nak tepek. Nanti aku upload pula gambar di Make Sunway Pyramid tu, yang tu kat kamera family aku jadi mungkin esok aku upload.

Rate

1

Betul2 terliur aku di buatnye...
Dr. R ni mmg rajin berbuka luar la.. aku pun rajin gak.. tp bulan pose ni tak berkesempatan.
Hubby balik lmbt, so buka mana dan je, kadang dlm kereta, kadang kat ofis tp byk kali la tapau & makan di rumah adik.
Sekali jelah dpt berbuka di Kenny Rogers Empire, so aku tak snap pic lah ye.. cume nye aku bosan skit makan kat Kenny Rogers Empire ni.. tak baper sedap. Selalu aku makan kat Maju Junction, sedap aje.. maybe gravy dia kut..
Pastu last week dpt lah berbuka pose di Chakri Palace KLCC - buffet RM84.90++ - TOTALLY NOT RECOMMENDED!!
Siap tulisan besau lagi.. serius!! Makanan tak seberapa.. tak sedap sgt pun. Mahal aje lebih!!
Yg sedap pada aku, nasi goreng nenas & teh tarik dia shj.. yg lain hampeh!!
Pastu dia tak replenish la.. Nyesal kami pegi... kalo tau gitu amik ala carte sudah.

Rate

1

zircon posted on 11-8-2012 12:58 PM
Dr. ape beza nett dgn ++ eh?

kalau nett tu, harga bersih.

kalau ++ - harga kasar. belum tambah service charge & gov tax.

nak murah, pilih dia tulis nett.

kalau booked hote, biasanya mmg ada ++. tanya harga nett. suh dia kirakan.

dr.R posted on 11-8-2012 03:52 PM
Ni gambar di Tirai Ratus Shah Alam minggu lepas, gambar blur juga ikutkan hati malas nak tepek. Na ...

rajin betul ko berbuka kat luar.
ko mmg suka makan ke?

ko cari bini, yang jenis pandai masak ke atau so-so?
lepas kawen, makan umah memanjang ke atau teruskan sifat ko nie - makan luar sentiasa?

kalau makan luar sentiasa - untung ler bini ko (utk spesies malas masak mcm aku. )

tapi, jangan risau..mmg ada perempuan rajin & suka masak.

note : aku assume ko blum kawen. kalau ko dah kawen, sorry lah yek.

sabtu lepas aku berbuka ngan family kat kelantan delights subang ......makanan mmg sedap sorang rm68 tapi cam tak banyak choice ,....jw marriot yg rm60 tu lagi banyak ....

okay lah..raye pon nk dekat dah..zircon nk amek kesempatan nih
utk mengucapkan SELAMAT HARI RAYA AIDILFITRI MAAF ZAHIR
DAN BATIN kpd smua forumers kat sini..

semoga puasa & amalan kita tahun nih diterima hendaknye..
maaflah kalu ade terkasar bahasa sblum nih..

akhir kata,
sambutlah salam Assalamualaikum dr zircon..hehe
jom layan lagu nih..amek feeling raye sket..hehe..slamat hari raye!
Last edited by zircon on 16-8-2012 11:28 PM

Rate

1

Follow Us
dr.R posted on 11-8-2012 03:52 PM
Ni gambar di Tirai Ratus Shah Alam minggu lepas, gambar blur juga ikutkan hati malas nak tepek. Na ...

sedap2 nyemenu kt ciini..

nk g jugak la weekend nnt

soully85 posted on 15-10-2012 12:19 PM
sedap2 nyemenu kt ciini..

nk g jugak la weekend nnt

Dah pergi belum?, kalau belum cuba beli http://www.streetdeal.my/deals/v ... nt_Shah_Alam._.html ni dulu, murah ni untuk 2 orang baru rm25. Tapi boleh redeem start rabu ni, aku dah beli nanti nak pergi kalau free sebab tak perlu reservation.

Aku dah beli ni juga http://www.streetdeal.my/deals/v ... nt_Shah_Alam._.html dan dah redeem pun, puas hati dengan harga rm10 dan lokasi pun senang kat Seksyen 7 Shah Alam. Yang ni beli terus boleh redeem, masa aku pergi dulu ramai juga orang yang redeem terutama pelajar dan tak cukup aku siap beli nasi mandi kambing dia murah je rm16 tapi memang sedap.

zircon posted on 10-8-2012 02:23 PM
ye kot..yang kat cruise tasik putrajaya tu..
tyme tgh makan ktorg snep pic..baru prasan backgro ...

zircon, kalau nk udang2 besar, seafood2 sedap, western food, dan tmpat privacy kt ne ek? means cm santai dan boleh bawa keluarga? aq dh blacklist umbai since kena tipu dengan peniaga c food sana mcm makanan hotel bg aq banyak yg lahanat. gambar jek cantik dalam template. bila makan aq tak dapat bezakan air milo, nescafe. tak dapat bezakan ikan 3 rasa. bg aq tmpat biasa2 kalau pandai masak mmg terangkat perut. jd nk cari tmpat yg boleh naikkan selera dan permandangan cantik. cadangkan lah. tima kasih

dr.R posted on 10-8-2012 11:38 PM
Tadi berbuka puasa di Sheesh Mahal, Subang Jaya bersebelahan Hospital Sime Darby sebab kebetulan har ...

ko makan ke makanan pakistan sana? aq pernah muntah sebab makan ayam 3 rasa yg cucuk pada lidi tu aq pk ayam campur kuih kauci. rupa2nye masakan pelik gila seyh. ayam boleh campur apa entah.  dia nak buat cm nugget fishball cucuk. aq tak pasti tu masakan india atau pakistan atau arab. tp yg pasti geng2 meka lah juga memasak tu. lahanat sungguh. patut lah baru ku perasaan aq sorang je melayu kt situ yg lain org2 geng2 meka buka puasa. tp bukan kt tmpat ko lah. kt area BB bukit bintang.huhu