CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tak_Syg_Mulut

SAM (saya amat mencintaimu)

Aku pun rasa film ni x best pun. Cuma pcubaan yg baik bwat film genre mcm ni. Mmm.

aku baru pas tgk citer ni..
nak kata best sgt tu.. x kot.. tp ok laa utk pengarah yg 1st time mengarah..
citer ni mmg saspen.. buat kita tertanya2..
tp.. aku mcm kurang phm lak.. ke aku yg slow?
Sam tu pskizo, org yg ada penyakit ni mmg akan terdengar suara2 halus & bygkan bkn2.. mcm part yg byk Sam wujud tibe2 tu, kira suara halus dia la tu kan..
tp yg aku x phm, Haikal tu wujud ke x sbnrnya? mcm kurang jelas. ke imaginasi dia je? rasa mcm wujud la kan sbb ada part Jeff tu panggil2 Haikal tu.

tlg bg pencerahan.

kupu2siang posted on 18-9-2012 12:00 PM
aku baru pas tgk citer ni..
nak kata best sgt tu.. x kot.. tp ok laa utk pengarah yg 1st time menga ...

ni ape yg aku paham la ek :

haikal tu wujud..kan ade dialog sam kata haikal la punca identiti sam yg kedua muncul dlm diri sam..maksudnye, haikal pukul kepala sam menyebabkan alter ego sam muncul dan rancang segala2nya sampai kat kilang pv6 tuh..dan alter ego sam la yg dera lisa..sam kiranya berlawan dgn diri dia sendiri..dan ade dialog sam pengsan kat tempat lain, bangun kat tempat lain..dia ade split identity..

cuma aku expect jalan citernye lagi marbeles dari ini..

kalau salah harap maap.

arisa_imamura posted on 18-9-2012 01:24 PM
ni ape yg aku paham la ek :

haikal tu wujud..kan ade dialog sam kata haikal la punca identiti s ...

ooo ok2 phm.. pndpt aku, kalu dia wat watak haikal tu x wujud just imaginasi sam tu je lg blh menampakkan yg dia pskizo.. sbb kalu haikal tu wujud, mmg la kalu org yg jns baran & cemburu mcm sam tu even xde penyakit pon rasa nak bunuh2 je haikal tu..

just my opinion

kupu2siang posted on 18-9-2012 01:32 PM
ooo ok2 phm.. pndpt aku, kalu dia wat watak haikal tu x wujud just imaginasi sam tu je lg blh mena ...

setuju..aku pun mengharap storylinenya lebih mencabar dari ini sebenarnya..konon2 sam dari awal cuma berimaginasikan jadi kekasih lisa sajok..in real life, lisa tak pandang sebelah mata pun kat dia (sekadar contoh jalan cerita yg aku harapkan)..and haikal la sebenarnya kekasih sejati lisa..haha

aku paling tak faham watak jefri dan plot dia penah jadik boyfren lisa..ala2 tempelan jer..takdak pun takpe

arisa_imamura posted on 18-9-2012 01:37 PM
setuju..aku pun mengharap storylinenya lebih mencabar dari ini sebenarnya..konon2 sam dari awal cu ...

haaaa... aku pon pndapat mcm ko.. tp aku rasa pengarah saja je wujudkan jeff tu jd ex lisa, haikal tu mmg wujud supaya citernya jd saspen n penonton tertanya2, sapa sbnrnya yg bunuh? jeff ke haikal?

masa nak ujung2 cter, part flashback tu pon aku mcm terfikir gak ntah2 lisa yg x wujud, khayalan sam sajork tp bila teringat ada neelofa (kwn lisa), makanya andaian aku tu x btl..

apa pon aku rasa kalu haikal x wujud lg menarik kot cter ni..

Follow Us
aku rasa idea utk watak2 mcm mamat tgk montot lisa dlm lif, 2 mamat lepak ngutuk sam kapel ngn lisa yg dlm toilet ngn watak haikal tu dh ckup utk buat sam rasa diri dia ada persaingan yg byk kt opis...cuma watak haikal tu terlalu over...aku pon nympah..
tp malangnya, sepanjang dlm movie ni aku x dpt rasa yg sam ni takut relationship ngn lisa tu dengan adanya watak2 kt atas ni..

apa2 pon, not bad citer ni...but still bunohan & songlap best bagi aku utk movie dlm jangka masa setahun ni...

aku siap langgan astro first lagik...aku dok ulang dok ulang tgk citer ni sampai laki aku naik tensen

ok la citer ni not bad...tapi jenuh aku nak explain ngan anak sedara aku...sbb dia ingat sam ni antu tapi part lisa mati tu aku tak tacing sangat feel tak sampai kat situ....

kesian lisa sampai la ke mati pon tataw yang sam dok sepak2 kepala dia

tadela unexpected sangat cerita bi.dah banyak crita skizo kat hollywood or dlm novel.tapi not bad..far2 better dari puluhan filem sampah sepanjang tahun ni..good job shafiq.

sapa tak paham macam ni cerita dia.

Haikal serang sam dengan lisa kat rumah lisa time sam nak ambik tu.lisa pengsan kena pukul dengan haikal.sam yg dah kena pukul kat muka pintu bangun balik pukul haikal sampai haikal pengsan.sam dah jadi gila.bawak dua dua yg pengsan tu gi kilang pv6.kat situ dia kurung seksa lisa pastu dia gila sorang sorang main dengan bayangan sendiri.

keje kamera yang sangat rajin dari Shafiq.

bole tahan..layan la juga suka tgk lisa ngan sam jd couple gila2 gitu
tapi kesudahan yg menyedihkan 2 2 pon mati
malang betol nasib si lisa ni 2 2 bf pon gila