CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nobito

Pengaruh Bugis...Adakah Suatu Penjajahan ke atas Melayu?

nobito posted on 8-8-2012 11:35 AM
Kenapa tak letak je nama Me Layu...kenapa nak pakai nama Malayalam sebagai nama negara?

Malu ne ...

hahaha ok kau tunjuk kan aku bukti yang nama MALAYSIA dirujuk sebagai malayalam.

dah la mengaku jer la kau mmg malu pon nak tulis bugis caprut sebagai bangsa tiem isi borang ok2 aku boleh faham

seng_kuseng posted on 8-8-2012 11:37 AM
hahaha ok kau tunjuk kan aku bukti yang nama MALAYSIA dirujuk sebagai malayalam. ...

Pemerintah Malaysia ramai dari Kerala dari zaman Melaka sampai Mahathir...

Sebab tu nama negara ni Malaysia...Malayali...Malayalam...kenapa tak pilih Me Layu????

nobito posted on 8-8-2012 11:42 AM
Pemerintah Malaysia ramai dari Kerala dari zaman Melaka sampai Mahathir...

Sebab tu nama negara ...

hahahah,aku tanya mana bukti nama MALAYSIA tu diambil dari kata dasar malayalam bukan dari dasar TANAH MELAYU.kenapa kita LAGILAGILA kau tak der tulis ker,

nobito posted on 8-8-2012 11:20 AM
Aku BANGSA MALAYSIA...boleh ke tong sampah BANGSA ME LAYU kau

caprut cepat la aku nak bukti nie caprut,kalau tak malu la nnti org baca kau mengaku bangsa MALAYsia,

cepat skit belek kitab LAGILAGILA kau tu...

seng_kuseng posted on 8-8-2012 11:47 AM
caprut cepat la aku nak bukti nie caprut,kalau tak malu la nnti org baca kau mengaku bangsa MALAYs ...

Aku bersyukur sebagai orang Malaysia..Malaysia ni dipimpin oleh Malayali.

Perkataan Me-Layu dengan Malay jauh bezanya tapi hampir dengan Malayali...

nobito posted on 8-8-2012 11:53 AM
Aku bersyukur sebagai orang Malaysia..Malaysia ni dipimpin oleh Malayali.

Perkataan Me-Layu den ...

tak ada bukti la tu ,sebab dah termalu mengakau bangsa MALAYsia ,sebab dah rasa terhina jadi BUGIS caprut,

caprut aku nak tye nie kau amik SPM tak?

Follow Us
seng_kuseng posted on 8-8-2012 11:55 AM
tak ada bukti la tu ,sebab dah termalu mengakau bangsa MALAYsia ,sebab dah rasa terhina jadi BUGIS ...

Aku bersyukur duduk di Malaysia dengan masyarakat berbilang kaum..dan majumuk dimana Melayu menghormati kaum2 lain

Dan bersyukur nama negara ni tak hina dengan mengambil dari nama Malayali...Malay dalam bahasa Melayu x da maksud tapi dalam bahasa Malayalee ada maksud so jelas korang yang klaim2 dari Malayalee punya bahasa
Last edited by nobito on 8-8-2012 12:00 PM

nobito posted on 8-8-2012 11:59 AM
Aku bersyukur duduk di Malaysia dengan masyarakat berbilang kaum..dan majumuk dimana Melayu mengho ...

aku nak bukti nama MALAYsia tidak diamik dari kata TANAH MELAYU la caprut kau nie...tp kenapa kalau org cakap malaysia negara majmuk mesti org cakap berbilang bangsa ada MELAYU CINA INDIA DLL,tp tak sebut pon BUGIS CAPRUT erk...

seng_kuseng posted on 8-8-2012 12:08 PM
aku nak bukti nama MALAYsia tidak diamik dari kata TANAH MELAYU la caprut kau nie...tp kenapa kala ...

Kenapa tak letak nama Melayu????????

Kenapa pakai bahasa Tamil????????????????????

Malay tu dari bahasa Tamil....apa maksud Malay dalam bahasa Melayu?????????????????????????

nobito posted on 8-8-2012 12:19 PM
Kenapa tak letak nama Melayu????????

Kenapa pakai bahasa Tamil????????????????????

hahabukan ker dah letak nama tanah melayu lepas tu ditukar kepada MALAYsia kau nie faham ker tak ,yer2 aku faham la bila dah kantol mengaku MALAYsia mmg susah nak konar baring bagi bugis caprut..

aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut aku bangsa melayu,nobito bugis caprut

Bugis dah ilang telor la tu...

" Post kau ni penuh dengan cacian seolah2 Melayu ko tu sangat bagus sedangkan Melayu masih mencari2 udara di tanah sendiri."

-----> Post kau yg sudah2 pun penuh jugak dengan cacian dan hinaan seolah2 Bugis kau tu sangat bagus sedangkan Bugis masih mencari2 udara di tanah orang atau lebih jelas...  di TANAH MELAYU.

" Di Indonesia tiada istilah penjajahan Jawa ke atas Bugis...dan tiada istilah penjajahan Bugis ke atas Jawa"

-----> itu kata kau! hakikatnya tak ngaku lagi tu... jadi bangsa Malaysia buat apa? gi kayuh balik laaa duduk sana kalau tak..!

"Kalau Jawa menjajah Indonesia sudah tentu Indonesia memakai bahasa Jawa sbg bahasa rasmi sebaliknya bahasa Indonesia yang digunapakai..."

-----> kat Malaysia pakai bahasa Bugis ke? kau pakai bahasa apa sekarang? siapa kena jajah ni? kantoi ke?

kat indonesia kena jajah kat malaysia pun kena jajah! ceh.. malu jadi bugis poyo ni !

" aku rasa ada 2 thread yang membincangkan pasal Revolusi Sosial di Sumatera...ko boleh pergi ke thread sana...sebab perbincangkan ko keluar dari topik yg nak dibincangkan

Baca tajuk tu baik2"

-----> pertama, soal sejarah sesiapapun tak boleh mengasingkan asal punca atau sebab musabab terjadinya sesuatu peristiwa yg berlaku terkemudian atau selepas nya kerana ia nya saling berkait dan menjadi penyebab. Jadi kalau nak bincang sesuatu bab sejarah sebagai contoh.. "sebab kedatangan orang bugis di tanah Melayu.." .. kita perlu perihalkan juga asal mula peristiwa yg terjadi di negeri asal, contohnya..... :

" Para raja-raja di Nusantara mendapat desakan oleh pemerintahan Orde Lama (Soekarno) untuk membubarkan kerajaan mereka dan melebur dalam wadah NKRI. Pada tahun 1950-1960an, Indonesia khususnya Sulawesi Selatan disibukkan dengan pemberontakan. Pemberontakan ini mengakibatkan banyak orang Bugis meninggalkan kampung halamannya. Pada zaman Orde Baru, budaya periferi seperti budaya di Sulawesi benar-benar dipinggirkan sehingga semakin terkikis. Sekarang generasi muda Makassar & Bugis adalah generasi yang lebih banyak mengonsumsi budaya material sebagai akibat modernisasi, kehilangan jati diri akibat pendidikan pola Orde Baru yang meminggirkan budaya mereka."

jadi kalau nak bincang cara betul, buat cara betul ok? bukan masalah tak baca tajuk baik2 tp kau tu tak mengaku kantoi dan tak boleh nak jawab soalan orang, alih2 kau spin benda lain revolusi Sumateralah apa lah, pas tu kata bangsa Melayu masuk tong sampah...  bangsa bugis kau masuk mana? lubang bontot?

"Bangsa Melayu seciput memang suka klaim2

Malas nak layan perbincangan ko sebab offtopic...skang ni tajuk adalah Pengaruh Bugis bukan Pengaruh Melayu atau Pengaruh Jawa

Melayu bodoh tak reti baca..sembang nak gempak perasan hebat bagai "

-----> itulah kau ni dari awal lagi dah silap... Bangsa Melayu ni bangsa besar! yang kata kecil, seciput, kosong, lompongan semua tu yg mula2 keluar dari mulut Suwekarno asalnya... datang kau dengar terus semangat berapi2, percaya, ikut bulat2 sampai buang bangsa asal lulur kau sendiri dan cuma bawak etnik bugis kau join satu bangsa baru ..Indonesia!

Bukan masalah offtopic kat sini tp kau punya topic tu yg masalah.. !  stupid and divided topic!

Kau tu Bugis bodoh tak reti baca dan memikir! bukak kat thread Melayu nak ajak sembang topik Bugis yg konon paling hebat.. sembang dgn mak kau jelah kalau gitu!

"Ko boleh buka thread baru...buat soalan baru.

Pengaruh Melayu tak pernah wujud dalam sukatan KBSM"

----->Silap lagi...! yang ko gi percaya bulat2 teks buku sejarah tu buat apa?  semua org pun tahu dlm buku tu banyak cerita cover-up dan tak accurate! patutla senang kena gadai dan dibangang2kan dek Jawa.... kalau kau ambik bulat2 sukatan Malaysia ke, Indonesia ke, jd mcm gini jelah kau sampai bila2... bodoh sombong! (bukan hina ni cuma bidalan kata)

"Ngaku je ko tak mampu nak buat thread Pengaruh Melayu..sebab Pengaruh Melayu tu tak wujud"

-----> bukan dia tak mampu buat tapi benda2 tu semua tak bawak kita kemana2.... nak bangga diri sangat mcm kau buat apa?
Aku bagi kau satu contoh je lah pengaruh Melayu yg orang putih malah seluruh dunia pun pakai perkataan ini.....

"AMOK"

"Aku BANGSA MALAYSIA...boleh ke tong sampah BANGSA ME LAYU kau"

-----> Silap lagi.... banyak no silap kau ni! Kan aku dah cakap tadi Bangsa Malaysia Bangsa Indonesia ni semua baru wujud! Ia diungkap dan dicetuskan semata2 untuk tujuan perpaduan dan kesatuan kaum atau etnik kalau ambil contoh di Malaysia (Najib) dan Indonesia (SuweKarno)... Dalam dendang politik kita guna rentak politik tapi asal usul tetap tak ubah!!!

dalam bab ini, bangsa Melayu tetap bangsa Melayu! Boleh ke lobang bontot Bangsa Malaysia kau tu..

aku faham kau ni ... nak masuk bangsa Melayu tak mungkin sebab dah makan cakap2 buku sejarah peninggalan tulisan penjajah.. walaupun kat ic tulis bangsa Melayu.. tiba2 PM Najib (kebetulan darah Bugis) cetuskan wadah Bangsa Malaysia, apatah lagi pertalian darah tu ada sama .. tu yang iya2 ngaku bangsa Malaysia tuh.. janji bukan Melayu!

Wei encik Nobito! (namo bogih ko namo jopun ni?) walaupun telah diwar2kan Bangsa Malaysia tapi DEB, kuota, hak keistimewaan, ketuanan, pemerintahan dan hak2 kekal orang Melayu dan pribumi tetap sama dan dilindungi mcm dulu2..  cina dan india pun tau semua ni... budak cina baru lahir semalam pun ic dia tetap tulis bangsa cina jugak... diorang pun tahu genetik mereka tak ada setitispun darah Melayu jadi nak taknak terima jelah drpd apapun takde..

itulah kau ni senang terpedaya (BODOH) sampai sibuk membangga2 dan mengangkat etnik sendiri malah memperleceh2kan BANGSA galur (SOMBONG) yang akhirnya kalau seluruh Bangsa Melayu di negara ini hancur akibat perpecahan, jangan ingat etnik Bugis kau atau Bangsa Malaysia kau itu terangkat naik! Sama2 jugaklah jatuhnya nanti.. (LOPONG)

patutla bangsa dan negara Indonesia itu wujud, sebab terlampau ramai orang yg kurang upaya berfikir mcm kau ni...! senang kena tipu!      

" Malay tu jugak merujuk kepada Malay-alam...jangan nak klaim2 n berebut dengan orang Malay-ali pulak.

Kalau dah Me Layu... Me Layu je la nak ngaku Malay pulak

Kenapa malu kena hine Me Layu2 ke sampai mengaku Malay2? "

-----> alahai .... ni apa pulak sampai Malay Alam Malay Ali dah ni..? Kena tang nak kondemkan Melayu kau cepat terima, pandai asingkan sukukata 'Me-Layu' bagai kononnya layu, hina ....  Bila nak tegak hujah kau, kau asingkan lagi suku kata Malay-Alam, Malay-Ali... Malayalam ke Malayali ke apa kena mengena ni? bunyi pun dah macam bunyi keling....? kau fikir sikit ye..., Malay adalah sebutan inggeris bagi Melayu, Alam pula dah ok lah sebutan bahasa Melayu bagi dunia/buana atau dalam konteks ni adalah negeri.  kat situ dah nampak cubaan memesongkan asal-usul dari sudut perbandingan perkataan! itupun kau terima bulat2?  

bukan nak klaim apa2... Melayu adalah Melayu, itu saja! tak payah kau nak Yunan kan ke, Keling kan ke... Melayu asal dari Kepulauan dan Tanah Melayu! Malayalam tu adalah satu bahasa kat Kerala, India sanunnn...!

Melayu tak pernah mengaku Malay ke, Malayalam ke, MalayAli ke, orang2 yg buta sejarah dan mcm kau je yg pandai2 ni walhal ... even nama Malaysia ni pun Inggeris yang bagi, dah doh siap prepare sblm merdeka lagi tau ke ni?

" Kenapa tak letak je nama Me Layu...kenapa nak pakai nama Malayalam sebagai nama negara?

Malu negara kena hine..Me Layu Me Layu Me Layu Me Layu ke?

Tahu pun malu...tahu nak ikut ajaran Islam lak bagi nama baik2 "

-----> dah jauh sangat sengal kau ni... memang dulu Malaysia ni namanya Tanah Melayu, inggeris datang lidah pelat lalu dipanggilnya Malaya, lepas tu ditukar dan diberi nama rasmi jadi Malaysia lepas merdeka... kau ni indonsial tebal lagi ni! ngaku kata bangsa Malaysia??  dari dulu sampai sekarang tak pernah terhina dan rasa malu pun pakai nama Melayu ni reti?

Malu negara kena hina? siapa yang hina ni? kau ke yang hina? ni aku nak kasi satu bab tentang BANGSA BUGIS YANG HINA DAN TERLAKNAT PENGIKUT KAFIR:

" Selain sebagai perompak, karena jiwa merantau dan loyalitasnya terhadap persahabatan orang-orang Bugis terkenal sebagai serdadu bayaran. Orang-orang Bugis sebelum konflik terbuka dengan Belanda mereka salah satu serdadu Belanda yang setia. Mereka banyak membantu Belanda, yakni saat pengejaran Trunojoyo di Jawa Timur, penaklukan pedalaman Minangkabau melawan pasukan Paderi, serta membantu orang-orang Eropa ketika melawan Ayuthaya di Thailand..."

HEHEHE ... SIAPA YANG HINA DAN PATUT RASA MALU NI?