CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25010|Reply: 152

Bro! Tolong Masak Ranc. Memasak No.?

sorry kalau salah board tapi ada je ranc. TV boleh park sini kan... dan xde lagi thread ni.

Aku tengok ranc. ni tak best lah. tak berjaya membuat penonton melekat depan tv/ tukar siaran sbb :

1. zamir kaku. Kemistri antara fikri dan Nik Mikel je...
2. artis call bros suruh masak really fake, walapun kita tau mmg ikut skrip tapi x menjadi. ermm senang2 je artis call dan suruh masak itu ini...errmmm. serupa je suruh artis jemputan dtg makan.

Fikri tu dtg dari mana ye? mmg selebriti chef ke apa...?

Ketuk2 Ramadhan lagi best compared Bros nih... Konsep yg gagal. Menu Bintang di tv RTM (host Misha Omar dan Chef tak kenal pun cam kureng jek dari segi persembahan - bukan masakan)

Kalau cam haram tred ni, bungkus je lah....

p/s : rasa cam 'geli' dengar selebriti chef Anis Nabila (icip-icip) bercakap. ya ampun.... bulan ramadhan.

just my 20 sen****
Last edited by takeshi_anwar on 9-8-2012 10:29 PM

Last edited by takeshi_anwar on 9-8-2012 10:31 PM

Last edited by takeshi_anwar on 10-8-2012 11:21 AM

aku sebenarnya agak geli tgk nik mekel memasak ahahahaa..dia suka perah asam limau pastu gaul2 ngan tgn..
memang xde kemistri kdg2 kalo nik mekel masak si zamir tu cam lalat je sekadar bantu2 gitu je..
patutnya sorang dahlah masak bukan byk sgt pun masakan nak kena buat..
stail dorang masak sempoi2 ala 5 rencah 5 rasa tp xmenjadi lgpun depa bukannya chef pro pun kan
si fikree tu xtau mai dr mana yg pasti bukan budak mastercef

tak best pun rancangan ni. chef2 itu terutama nik maikel dipilih astro untuk hanya menjadi hidangan mata bagi perempuan yang rembes dengan mereka sahaja.

baik tengok sherson lian. lagi entertaining.

chazey posted on 9-8-2012 11:17 PM
tak best pun rancangan ni. chef2 itu terutama nik maikel dipilih astro untuk hanya menjadi hidangan  ...

Dah la Nik Mikel tu buncit sikit kan.... hehehe sorry..

Suchi posted on 9-8-2012 11:10 PM
aku sebenarnya agak geli tgk nik mekel memasak ahahahaa..dia suka perah asam limau pastu gaul2 ngan  ...

op kos 5R5R  memang layan....  

episod pertama ada mentioned yg fikri tu budak lepasan kolej mana ntah dalam bidang kulinari... mesti ada kabel ngan producer or somebody berpengaruh dlm penerbitan rancangan ini...

tapi bagus dan gigih lah rancangan ni 30 episod kan...genap sebulan puasa.

Jom berbuka ngan Sharifah Shahira gak yg best. Ketuk2 ramadan tetap rancangan masak no??? satu! di mana? di Malaysia...Alhamdulillah....

Follow Us
jefri90 posted on 9-8-2012 11:41 PM
episod pertama ada mentioned yg fikri tu budak lepasan kolej mana ntah dalam bidang kulinari... mest ...

oic... maybe la kot.. tp mungkin dia diujibakat juga....

knp x ambik peserta MC yg lain ek? agaknya diorg x boleh bagi komitmen kot atau muka tak komersial

Mesti Astro ada offer jugak kat laki nyah cina tu sapa nama tu..... Last edited by takeshi_anwar on 9-8-2012 11:46 PM

letih aku ngan ayat " rancangan memasak no 1 di malaysia"

trademark ketuk2 ramadhan..aku rasa selang seminit kot si sheila rusly tuh cakap..muntah darah..

rancangan neh pon mau kelim no 1 kah??

skymania posted on 9-8-2012 11:50 PM
letih aku ngan ayat " rancangan memasak no 1 di malaysia"

trademark ketuk2 ramadhan..aku rasa se ...

Mungkin KKR ada bukti rating no. 1 ranc memasak.. xkan la berani claim no 1 skrg ni...

Abang K tak masuk ke? diakan peserta air mata lelaki Masterchef Malaysia yang suka pada Nik Maikel

TT tak tgk Hidangan Barakah? Chef pak arab shakap kedah kt alHijrah.. Syok gak. MasyaAllah syedapnya tgk dia masyak.

aldinaa posted on 10-8-2012 12:27 AM
TT tak tgk Hidangan Barakah? Chef pak arab shakap kedah kt alHijrah.. Syok gak. MasyaAllah syedapnya ...

Tak tengok la.. itu tazkirah kan? sorry kalau salah....

aku suka gak tgk rancngn ni, atleast aku belajar utk buat smbal udang petai yg lg sedap dr si nik tu...

Tazkirah sambil masak style timur tgh

masakan arab kat tv alhijrah nampak lagi best....tp tak igt nama ape rancangan masakan ni ape....

fikri tu adik kepada hairi anak wayang astro ofkosla abg dia yg rekomenkan .tambah lagi dia ade pengetahuan dlm bidang masakan.senang nor nak join klo dah ade kabel.

Kak SR duk ulang2 ckp nombor 1 tu sama je mcm amboi3x AA suatu ketika dulu. Bestfren le mase tu katekan...

Kalau ikut kata2 motivator, kita kena ulang2 kata2 yang baik2 sebegitu supaya jd kenyataan.

Tp setakat ni larat tgk 2 episod saja.. Mula2 tgk diana daniele n then johan botak. Pastu x larat dh tgk. Kak SR kalau time dia bercakap tu cam garang je .. Asal aku rasa cenggitu ek? Hehehe

tak silap aku si fikree tu penasihat or kira team yg menjayakan masterchef msia/selebriti secara blakang tabir. kira dia yg ajar utk show tu b4 on TV esp time mchef selebriti.  suka tgk cara dia masak. lg nmpk cekap dari yg 2 tu. zamir tu lg worst! kaku mata melilau cam juling dok tgk ppl blakang camera.

aku tengok 2 episod aje.. sampai sekarang tak tengok lagik.. kaku tu biasa lah sebab mungkin mereka baru..

patotnya nik mikel ni sorang je pon dh cukup...ni smpi 3...dlm dapor kecik...sesak aku tgk...rimas mak noks....