CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ingincantik

petua mengugurkan bulu

farahanafarah posted on 17-9-2012 12:58 PM
cari jangan tak cari..iols selalu guna hijau..dia ada tiub pink juga rasanya

da  penah try.makin lebat jdnye..beberapa kali pakai veet... tp tak makin halus pon..lebat lg adr huhu..pki waxing pon same...
tak tau la.. nk laser tak cukup duit... ade sesapa yg tau cara lain?

limauais posted on 17-9-2012 02:25 PM
da  penah try.makin lebat jdnye..beberapa kali pakai veet... tp tak makin halus pon..lebat lg adr  ...

ikut orang la kot..ni iols dah setengah tahun xpakai sebab xde mood nak melumur..lagipun now 24jam tertutup, xde yang nak tengok.. selama tak pakai tu xde la makin lebat ke apa..biasa je, malahan ada part yg terus xde bulu...dulu before pakai veet ada je tumbuh situ.. iols pakai yang shower punye..guna span dia, sambil mandi licin segala...hehe

farahanafarah posted on 17-9-2012 02:49 PM
ikut orang la kot..ni iols dah setengah tahun xpakai sebab xde mood nak melumur..lagipun now 24jam ...

boleh ltk gmbr x....tkut tsalah beli...

yg petua sy bg tu,sy wt..smpai skrg ada skit je bulu yg tumbuh...nnt update lg...

aku pun pakai veet yang kaler pink .. tapi sekang tengah preggie orang kata tak boleh pakai veet masa preggie
so sekang ni dok konpis nak buang bulu kaki cammaner ..nak shave nanti bulu jadi kasar dan gulung2 nak try lah petua tt

liawseng posted on 18-9-2012 11:19 AM
aku pun pakai veet yang kaler pink .. tapi sekang tengah preggie orang kata tak boleh pakai veet mas ...

try la,sbb sy tgk kt blog mana nath,dia ckp klu serasi cara ni dengan badan kita, bulu yg tumbuh akan halus n bulu kurg tumbuh...mcm sy plak,dh sebulan baru 2 3 urat yg tumbuh...hehe

just nak tanyer kemusykilan....

knp ye org sibuk nak buang bulu kaki nie??? (bg perempuan lah)
timbul masalah ker kalu bulu kaki lebat???
bkn ker kalu dah mula cukur atau bt sesuatu yg lain lagi menimbulkan masalah....
mcm kalu dah mula cukur... bulu kaki akan naik lagi tebal dan kerinting dr yg asal... kan ker nak menyusahkan...

saya pun jns yg berbulu kaki yg mcm byk jgklah kan... tp entah taktau sbb apa takde plak terfikir nak cukur/cabut...
sbb dah itu dah diberikan olehNYA... so terima je lah...
lagipun sbb bkn pakai skirt pendek... apa nak diherankan...
bila dah berkahwin, suami plak jns yg tak kisah...

tp iyelah kan... rambut sama hitam hati lain2...
masing2 penerimaan...

maaflah ye bkn nak timbulkan kemarahan pd sesiapa...

Follow Us
ingincantik posted on 18-9-2012 08:57 AM
boleh ltk gmbr x....tkut tsalah beli...

yg petua sy bg tu,sy wt..smpai skrg ada skit je bulu yg ...
  1. http://www.google.com.my/imgres?um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid
Copy the Code
xreti la nak paste pic forum baru ni...sat nak try..gugel je veet in shower hair removal...warna hijau, dia satu set dengan span sekali

liawseng posted on 18-9-2012 11:19 AM
aku pun pakai veet yang kaler pink .. tapi sekang tengah preggie orang kata tak boleh pakai veet mas ...

sis, klu bulu lebat nak dekat2 nak bersalin kena / terpaksala menebas.. kang t doc & nurse tgk mau terperanjat bulu mengalahkan jantan.. hahaha.. sara pun tgh prgnt tgh dok cari idea camne nak clearkan bulu2 kaki ni.. dah lama xpeduli makin lama makin kerinting dia..

clatiniey79 posted on 18-9-2012 06:00 PM
just nak tanyer kemusykilan....

knp ye org sibuk nak buang bulu kaki nie??? (bg perempuan lah)

sis, mcm sara mmg keturunan bulu roma lebat.. klu perasan bulu tgn rita rudaini aaaa, mcm tu la bulu tgn sara.. masa kecik2 nenek selalu pesan ko jgn pakai suar pendek, laki tgk geram sbb bulu roma ko tu seksi.. so dah nenek ckp camtu & sbb sara mmg suka pakai suar pendek sbb dulu masa kecik2 mcm tomboy, sara pun cukurla bulu kaki.. hahahaha

kesimpulannya, bulu kaki ku kerinting sudah.. skrg dah kawin kenala jaga penampilan depan hubby, klu nak minta dia picit kaki pun malu klu dah bulu mcm bulu dia je..

kucing aku pun kena buang bulu sebab kurap kutu bagai....eh korang pun mcm kucing aku ke...tanya ni sbb tak paham

sara_thrash posted on 18-9-2012 08:55 PM
sis, mcm sara mmg keturunan bulu roma lebat.. klu perasan bulu tgn rita rudaini aaaa, mcm tu la bu ...

betulkan kalu dah stat cukur bulu kaki mmg akan tumbuh lain dr yg asal....
kasar dan kerinting... tu sbb dr awal lagi sis tak cukur sbb tak tau kesan kemudian hari....
kebetulan plak jns yg tak brapa nak kisah sgtlahkan ttg ketumbuhan dan kelebatan bulu di badan ini...
bulu2 roma halus nie pun tumbuh di atas bibir (kata paling senang misai)... dr dulu hingga kini... apatah skrg sjk2 guna produk yg dah bersesuaian dgn kulit ditmbh dgn tempekan collagen di muka kulit muka dah mcm cerah sikit dr dulu, lagilah nmpk ketara misainya tu....
tp disebabkan dulu ms arwah tokwan masih hidup pernahlah meluahkan perasaan pd dia, sbb kawan2 kat sekolah selalu ejek mcm lelaki ade misai... dlm nada yg lembut dia menjawab tak payahlah nak dicukur misai tuh.... mungkin TUHAN ciptakan sebegitu ader hikmah disebaliknya.... sbb tu lah sehingga kini tak sibuk pun dgn misai yg ader...

tmbhan plak dpt suami yg tak berapa nak amik pusing bab2 bulu di bdn dan muka...
sis pun jaga ketrampilan diri... tp yg sis utama kan penjagaan dalaman... luaran pun jaga jgk...

tp mcm yg sis ckp, lain org lain caranya.....
apapun sis mohon maaf pd yg terasa... takde niat utk menyinggung perasaan sesiapa...

mat_jenin posted on 18-9-2012 10:01 PM
kucing aku pun kena buang bulu sebab kurap kutu bagai....eh korang pun mcm kucing aku ke...tanya ni  ...

ermmm... hanya pendapat... tak baik disamakan manusia dgn haiwan....
kalu tak faham sekalipun, jgn beri perumpamaan manusia dan binatang....

setiap insan terselit dalam hatinya untuk berbuat baik...cuma adakah langkah pertama diambil awal atau lambat....

clatiniey79 posted on 19-9-2012 09:24 AM
kalu tak faham sekalipun, jg ...

ngape tk leh sama...ko ingat manusia tu mulio sangat.......sometime apa yg mnanusia buat binatang pun tak wat.......

ce baca balik aku tak kata a sama ngan kucing...adakah kes korang  ada kurap atau sakit kulit cam kucing aku tu yg aku tk paham apasal nak gugurkan bulu...mesti ada sebab macam kucing aku tu pasal kutu, kurap hahhaahhahhaa
Last edited by mat_jenin on 19-9-2012 02:23 PM

mat_jenin posted on 19-9-2012 02:19 PM
ngape tk leh sama...ko ingat manusia tu mulio sangat.......sometime apa yg mnanusia buat binatang  ...

apa2 je lah.....

mcm mana nak halus kan balik bulu yg kasar tu yeh??
sy guna epilator..mula2 sakit dah lama2 x sakit bila cabut..

clatiniey79 posted on 19-9-2012 09:24 AM
kalu tak faham sekalipun, jg ...

gua sokong lu clatiniey, kekadang nak melawak biar btempt kan...

I ada buat treatment laser buang bulu... Kat clinic. iPL, duit abis byk Tp bulu masih ada. So bila tanya doc ckp hormon i la.. Mcm2 lg.. Geram la dgn janji2 manis beautician ni..

mawarika posted on 21-9-2012 02:19 AM
I ada buat treatment laser buang bulu... Kat clinic. iPL, duit abis byk Tp bulu masih ada. So bila t ...

after bt treament bulu tumbuh byk or kurang yeh??

MizzPopLuv posted on 21-9-2012 04:43 PM
after bt treament bulu tumbuh byk or kurang yeh??

Bulu tumbuh kurang. Tp masih tak hilang la... Takdanya licin mcm model2 buang bulu tu.... Bila nak repeat treatment doc ckp kalau buat tak bole jugak...sbb cahaya laser tu tak dpt tangkap sbb halus sgt bla bla bla... Kalau nk buat gak tunggu 3 4 tahun lg... Sebenarnya istilah permenant hair removal tu bukannya selama2nya hilang.