CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pyropura

..Indon rupanya takde lagu Raya yang hebat

Close [Copy link]
nononcrux posted on 14-8-2012 02:37 PM
haaaahaa. .nganjeng lbh

nak tempek lagu raya..asyik tak jadi je..

wartakita posted on 14-8-2012 02:49 PM
Hehehehehe ..... Ikhlas-lah jika mereka juga bersikeras mengatakan bahwa lagu 'Terang Bulan' cipla ...

ada jugak orang indon percaya lagi negaraku ciplakan dari lagu terang bulan ..typikal indon..

aku suka sambutan aidilfitri cara kita....tak kira lah, takbir raya sedu sedan ke.... lagu raya ke...makanan di hari raya, budaya balik kampung..pasang panjut..ziarah menziarahi.. tak kisah golongan hipokrit ni nak kata apa....tapi aku suka...ni cara kita..... Last edited by penyo on 14-8-2012 03:00 PM

aku pulak sebagai orang urban suka aidilfitri cara scandinavian..

cth: - menyanyi sambil jemur ikan kod    

C.K posted on 14-8-2012 01:33 PM
pada saya definisi baharu itu luas dan besar....bukan hanya tertakluk kepada membeli kepada yang b ...

Kita juga disaran menyambut dgn serba sederhana tp meriah...tidak pulak disaran membazir diluar kemampuan...

btw..apakah tukar2 langsir setiap kali raya itu adalah adat penganut hindu???...kesangsian di situ.

Spt yg kita maklum pd hari raya...kita disaran ziarah menziarahi antara satu sama lain...mungkin tuan rumah ingin menghias rumah mereka agar nampak cantik utk dipandang(tidak semesti semua bertukar baru...semua ikut kemampuan)..menghidang tetamu dgn hidangan kuih2 yg meletop utk membezakan antara hari raya yg mulia dgn hari ahad bulan berikutnya.

kesimpulannya pada aku...bagaimana carapun ummah melayu menyambut hari raya aidil fitri...tidak menjadi kesalahan...malah harus dipuji..asalkan tidak melanggar batas syariat org Islam.

apakah saranan korang2 yg kurang menyenangi cara2 ummah melayu ni beraya??? nak ikut style arab??? afrika??? org asli??? atau menyambut ala kadar dgn anggapan tiada beza pun hari raya dgn hari biasa...

smbutla ikut yg mampu, jgn bermewah2..jgn salahi syarak sudah..

yg aku tk suke bile ada yg beraya pi ke cinema..tgk movie.. raya apela agaknya..

Follow Us
Yg bestnya perayaan Eid Fitri nie, setiap bangsa dan negara ada cara sambutan masing2. Kat Malaysia lain, kat Indon lain, kat Arab lain. Arituh aku tengok kat China, diorang celebrate dgn beramai2 selautan ummah pegi ke masjid, habis jer semayang, yg lelaki semua menari beramai2 di tengah bandar. Meriah sungguh.

tak boleh2 nak paste lagu raya dari indon ni

Muntz posted on 14-8-2012 09:17 PM
Yg bestnya perayaan Eid Fitri nie, setiap bangsa dan negara ada cara sambutan masing2. Kat Malaysia  ...

Uishhh mun... mana buleh menari² nih mun... menghina kesucian isele konsepnya...

JalakLenteng posted on 14-8-2012 09:21 PM
Uishhh mun... mana buleh menari2 nih mun... menghina kesucian isele konsepnya...

Mana2 yg taste oriental tu, masa tu lah sesuai utk cuci mata.

Yg bestnya perayaan Eid Fitri nie, setiap bangsa dan negara ada cara sambutan masing2. Kat Malaysia  ...

itu le aku cakap........ setiap tempat ada cara tersendiri menyambut aidilfitri ni. tak payahlah nak hipokrit sana sini
yang penting kita kena tahu sesetengah perbuatan yg kita sambut tu adalah budaya semata2 dan utk kemeriahan sahaja.

paling xleh blah lagu raya Metallica, mcm sial je

sedih,. pejam celik, pejam celik, bulan puasa hampir sampai ke penghujung.

lagu raya sedu sedan mintak nyawa ala2 merangkak kat tangga umah kpg.

penyo posted on 14-8-2012 02:58 PM
aku suka sambutan aidilfitri cara kita....tak kira lah, takbir raya sedu sedan ke.... lagu raya ke.. ...

..,sebab dah terbiasa kan, biarpun banyak yang tak kena....alah macam kita sebut "goreng pisang"  sebagai kata nama lah kan, tetap disebut walaupun dari segi bahasanya salah.... Last edited by pyropura on 14-8-2012 11:42 PM

...at least China Moslem sambut raya tu lebih menepati spirit hari raya, yakni BERGUMBIRA...tak macam mulayu bersedey berhiba pada hari Allah suroh bergumbira....

...even koliang pariya pun ada lagu Raya nan hebat, Indon manaaa...??

pyropura posted on 14-8-2012 11:54 PM
...even koliang pariya pun ada lagu Raya nan hebat, Indon manaaa...??

http://www.youtub ...

Hehehehe ....... Hebat ..... Hebat .... Hebat  .......

penyo posted on 14-8-2012 09:55 PM
itu le aku cakap........ setiap tempat ada cara tersendiri menyambut aidilfitri ni. tak payahlah n ...

Sbenarnya kesedihan sewaktu beraya tu bukan pasal sedih semata2. Ianya kerana sedih tak dpt nak bergembira dgn org2 yg tersayang. Tapi bagi aku, tak perlu lah tiap kali keluar iklan raya, keluar iklan sedih2 manjang. Drama malam raya pulak drama yg meruntun jiwa bagai. Kan elok kalau buat iklan yg sederhana2 jah sudah. Aku rindu dgn zaman hari raya bilamana stesen2 TV pakat tayang sarkis awal2 pagi.

apa kes ni...banyak juga lagu mengenai ramadan dan hari raya indon...ada lagu raya diorang di nyanyikan semula dari penyanyi disini...aku rasa diorang lebih dulu buat lagu raya berbanding kita yg banyak bermula dari 70an...