CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluezink

Resident Evil: Retribution:Lebih aksi kureng serem

aku smpi skrang tak paham....dlm re4 umbrella corp based kt bawah tanah kan sbb satu dunia dah kene infect ngan T-virus ni...habeh tu yg umbrella corp gigih gak nak wat super soldier watpe? masih ade lg ke superpower dunia yg nak berperang ni? heran...

worst film ever ....  xbest  langsung

annehuda posted on 18-9-2012 03:27 PM
aku smpi skrang tak paham....dlm re4 umbrella corp based kt bawah tanah kan sbb satu dunia dah kene  ...

ada laa kot ... tp apa yg aku paham derang buat real life scenario under water (antartica)
setiap orang kene klon...

outcast posted on 18-9-2012 03:34 PM
ada laa kot ... tp apa yg aku paham derang buat real life scenario under water (antartica)
setiap ...

tu le dlm re4 kan survivor yg tinggal tu pun dalam 1 kapal je...so pekejadahnye plak umbrella corp nak wat lg super soldier ni? ptt theyols ni bekerjasama jelah ngan alice nk cipta ubatnye.

eh eh memandai je aku haha

annehuda posted on 18-9-2012 03:36 PM
tu le dlm re4 kan survivor yg tinggal tu pun dalam 1 kapal je...so pekejadahnye plak umbrella corp ...

aku pun kompius gak ..
alih2 ada  real-life scenario  ......
ades migrain aku pk
ahaha .... tp re-5  mmg x best ... mcm re-2 ... mmg  kelaka
aku x leh stop  gelak ......

aku rasa x semua orang still affected , in some countries  masih ada yg x kene
tp paling teruk affected  US aaa kot...

outcast posted on 18-9-2012 03:34 PM
setiap ...

fyi...sebenarnya kesemua scenario yitu..kononnya berlaku kat underneath ice somewhere in Russia..not in antartika
Bagi ak, dari segi plot cerita ini, merupakan seri RE terburuk sepanjang masa,we’ve had 5Resident Evil films since 2002………..tat’s right 2002. tat’s 10 years of T-virus raged zombies running the streets. 10 years of Alice waking up in an Umbrella lab and successfully escaping. 10 years of the Red Queen telling people “You’re all going to die down here”.  10 years of the umbrella corporation security rivaling Storm Troopers and the gang from Cobra as the worst shooters in movee history..itu blom lagik gossip pasal adda wong yg pelat dan kaku dalam lafaskn dialog...dan bynk lagikk nak ceter kalu pasal watak laen
bukan ak saja kata  ramai para gamer dan tukang review ckap mcm itu. Bukan hanya banyak hal tak masok akal aka Keganjilan, tapi peristiwa di pelemkn  jugak bertentangan dengan plot cerita RE yang sudah ada. Penggunaan clone, dan juga berbagai monster serta peristiwa yang sudah penah terjadi di seri-seri sebelumnya juga terasa sangatttt klise, murahan, dan mencerminkan kemalasan sang penulis plot dan pngarah dalam berkarya. Jika ada yang mengatakan bahwa cerita dari RE 5 ini bagus, maka boleh laa dipastikan mereka adalah merupakan  fanboy ekstrim aka kipas sosah mati dari RE ..tak pun mreka terhibor dgn adengan slo mo action tika alice mmbntai zombie dgn pakain cat suit nya yg ketat itu
okay ak bagi bbrapa cth...kita ke scene dimana  ketika Barry yang sudah dicakar oleh Licker soper beso, tiba-tiba saja kuat lagi bernapsuuntuk bertarung, dan bahkan tadak menunjukkan tanda-tanda infeksi sama sekali (mmangnya dia memakai First Aid Spray hape kerr?)Padahal di seri pertama jika di follow... dipastikan bahwa cakaran Licker akan membuat sesapa terinfeksi oleh T Virus. Barry rupanya juga kebal terhadap tembakan senjata, karena setelah "menelan" beberapa butir peluru tepat di dadanya, ia masih bolehbangun senyom lagik untok mbunuh musuh .ketika Alice  bertemu dengan Ada Wong, agen dari Wesker yang diperintahkan untuk "membantu" Alice. Wesker mengatakan bahwa ia memerluhkan Alice untukmemerangi para zombie. Sekali lagi ini adalah suatu peristiwa yang menggelikan, mengingat di seri 3 sudah di pastikan bahwa darah dari Alice adalah... vaksin ...ya vaksin yang berguna untuk menyembuhkan T-Virus. Untuk apa Wesker mem"butu*"kan senjata? Tinggal memproduksi vaksin yang diambil dari darah Alice maka permasalahan akan terpecahkan bukan??No matter how bad it is, ak sure we’ll see Alice again in..maybe in two years ...maybeewith more clones and even slow motion fight scenes

Follow Us
bluezink posted on 19-9-2012 12:35 AM
fyi...sebenarnya kesemua scenario yitu..kononnya berlaku kat underneath ice somewhere in Russia: ...

sebab tuh sepanjang tgk RE-5 ..aku gelak.....
mmg murahan giler plot citer  .. harapkan pada scene letup2  jer
yg wesker nk  Alice sbb human di ambang kepupusan .... kira dia x da untung aaa kalo semua manusia mati ..
x boleh nk jual vaksin & virus ...

bukan movie RE jek yg makin tak seram, tapi game RE pun kurang da seramnya..
dah jadi citer action n game action shooter jek..
tp apapun, aku follow gak both movie n game RE ni..
October Resident Evil 6 keluar... yeayyaa....

baru nak tgk sok

nanie posted on 20-9-2012 12:48 PM
baru nak tgk sok

tgk je....tgk as stand alone...kalau ko polo citer ni dr no 1 smpi 4 mmg la ko akn terasa betapa tak logiknye citer ni....

annehuda posted on 20-9-2012 02:19 PM
tgk je....tgk as stand alone...kalau ko polo citer ni dr no 1 smpi 4 mmg la ko akn terasa betapa t ...

aku mmg tak tgk cite ni. member yg nak tgk. aku layankan aje.
mati la mlm sok aku menguap byk kali

atra kelima2 RE,ni yg tak bape best...mcm takde matlamat walaupun matlamatnya wesker ni nk mntk tlg alice..aku rse ngantuk giler walaupun byk adegan lwn2..tp byk sgt bab terkejut2..skt jantung aku.

boring tahap gaban citer nih......even aku follow dari 1st

best..aritu tgok kat setia city mall...pompuan yg jual popcorn tu lawa.. Syima namanya

klu la simulasi tu wujud kat Malaysia nih

nape ling bing bing bercakap cmm robot.. x smooth lansung..

elnor_81 posted on 20-9-2012 02:55 PM
atra kelima2 RE,ni yg tak bape best...mcm takde matlamat walaupun matlamatnya wesker ni nk mntk tlg  ...

memang pun...kalau sampai bab sunyi takder bunyi semacam je tu... wa tutup telinga sesiap dah...

True-X posted on 22-9-2012 02:05 PM
nape ling bing bing bercakap cmm robot.. x smooth lansung..

pasal dia olang cina maaa.....

oh tidak!!! aku dah kene mandrem dengan series resident evil movie... org dok kate citer ni hampeh... tapi aku bagi 10 bintnag kat mubi nih...

dah ar... aku tarik baling rating aku.. aku tak layak untuk bagi rating kat mubi ni, sebab aku dah kene mandrem untuk like mubi ni....

fly_in_d_sky posted on 16-9-2012 09:50 AM
dah tgk ptg semlm
cinema x penuh sebb ramai balik kg kot r nak dkat tgh2 bulan
bajet lari ler kot  ...

leon kan kononnya pemain basketball/model jam rolex (sila refer RE4) so, okeh la tuh leon is leon

geenie posted on 26-9-2012 02:02 PM
leon kan kononnya pemain basketball/model jam rolex (sila refer RE4) so, okeh la tuh leon is leon  ...

ahaha x pasan
kene tgk balik dr RE1 ....