CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2280|Reply: 23

Tengok nii..Wajah Kebanggaan Melayu Umno..

Me...layu  bolehhhhhhhhh!!!!!!!!

Apalah puak PR nih... semua melayu tu berniaga untuk membebaskan melayu dari cengkaman penjajah kau mana tahu!

mereka berada dalam lembaga pengarah demi untuk memastikan bahawa operasi kompeni tersebut tidak keterlaluan hingga boleh menjejaskan sensitiviti orang Islam.

Justeru, kehadiran mereka adalah penting dan semua umat Isle malaysia patut berteima kasih mepada mereka

PR lebih kepada cemburu... sikap melayu lama...  

Ini ke yang dipertahankan kedaulatan Melayu…

Follow Us
PEPPERMAN posted on 9-9-2012 01:51 AM
mereka berada dalam lembaga pengarah demi untuk memastikan bahawa operasi kompeni tersebut tidak ket ...

Dengan adanya org ini, org islam tak gi kat mesin judi? org islam tak gi kedai sport toto?
APa maksud ko operasi kompeni tidak keterlaluan? Kalau minuman yg memabukkan disisi Islam, sikit atau banyak acohol ada dlmnya..ia tetap haram. Even, org tukang isi minyak kat lori bawa arak pon dpt saham dosa sekali tau tak.. inikan pula lembaga pengarah dlm kompeni arak.
Last edited by mohd_ali on 9-9-2012 12:18 PM

umngok buat dosa xper. nnti gi haji selalu. gi umrah byk kali. utk socikan dosa2.

kittycomel posted on 9-9-2012 03:45 PM
umngok buat dosa xper. nnti gi haji selalu. gi umrah byk kali. utk socikan dosa2.

itu fatwa umno...tak mgaji al-quran...dalam al-quran pon dah cakap...

sure tansri alwi yg rekomen Ning Baizura dan MizzNina perform ujung bulan ni

menarik gak kalo tngok nama2 di atas tu , berapa kali gi haji berapa kali gi umrah. bkn aper , aku perasan byk kali puak2 camni salunye rajin pi mekah. contohnye cik pijat bile kantoi fidelot rajin je ulang kali buat umrah. ....

kittycomel posted on 10-9-2012 10:47 AM
menarik gak kalo tngok nama2 di atas tu , berapa kali gi haji berapa kali gi umrah. bkn aper , aku ...

kak.. sepolitik2 kita ni.. tang ibadat dengan Allah biar Allah yg tentukan.. kita ni siapa la.. nak serang tang lombu tu takde hal.. bila da masuk bab2 ibadat ni biarkan dia nak tapau sikit bekalan2 dia tu.. sbb dua2 belah sama aje perangai bab ibadah pun nak serang2.. cam mano ni? kata menjanjikan perubahan.. ni sama aje dengan janji dicapati gini..

artcrime posted on 10-9-2012 01:51 PM
kak.. sepolitik2 kita ni.. tang ibadat dengan Allah biar Allah yg tentukan.. kita ni siapa la.. na ...

Ada logiknya pendapat tuan.... biaq yang selama ini hanya pandai bercakap dan menyalahkan orang lain, terasa diri depa sendiri pun bertepek kurap dan panau jugak... tak maksum mana pun...

Nadim posted on 10-9-2012 02:31 PM
Ada logiknya pendapat tuan.... biaq yang selama ini hanya pandai bercakap dan menyalahkan orang la ...

so jgn duk lebih2 hentam org tanpa usul periksa...kena btg hidung bru kenaiiiiiii..

Ada logiknya pendapat tuan.... biaq yang selama ini hanya pandai bercakap dan menyalahkan orang la ...

hep! aku da ckp jgn curah minyak diatas api. nak tegur biar secara lembut, lebih ilmiah lebih bagus.. ;) nanti xde la manjang kene cop lombu aje.. tak gitu? penat2 mak pak lahirkan as manusia.. kena cop lombu la.. syaiton la.. apa mau jadi makhluk2 gini..

kak.. sepolitik2 kita ni.. tang ibadat dengan Allah biar Allah yg tentukan.. kita ni siapa la.. na ...

jgn panggil aku kak. meremang bulu roma ! Aku jantan wpon nick aku comey lotey.

facts are facts haper. puak2 umngok ni mmg salunye rajin pi mekah kalo dah tersepit. tp balik dari mekah xde nmpk perubahan pon. kalo yg tak bertudung tu tetap tak bertudung. beza besar dgn PAS , xde nk heboh2 kalo gi mekah. yg pasti org PAS walo pegasng jawatan tinggi mana pon x pernah songlap duit rakyat.

kittycomel posted on 10-9-2012 05:14 PM
jgn panggil aku kak. meremang bulu roma ! Aku jantan wpon nick aku comey lotey.

facts are fact ...

lerrr.. jate rupenye! hahaha.. mati2 aku ingat ko tino. lol. sorry beb! hahaha.. funny!

memang itu fakta.. memerli jgn sampai tahap menghina boh.. cam UAI.. perli2 tak attack personal org tu.. kan molek gitu.. ;) tapi bab dosa pahala tu tak leh la kita tentukan.. cuma beza dengan org2 ameno ni.. sbb dia tu as kerajaan so org pandang lebih la.. role model gitu la katakan.. tapi ada yg betul ada yg terbabas.. hampir sama aje dua2 blah bila bab2 hina2 maki2.. tu buat aku maleh nak pangkah dua2 jadinya.. tapi tgk keadaan dan hasil dari janji melangit dan situasi.

artcrime posted on 10-9-2012 08:09 PM
lerrr.. jate rupenye! hahaha.. mati2 aku ingat ko tino. lol. sorry beb! hahaha.. funny!

memang  ...

pas ngan umno tak sama lah kawan ! yg dok ckp sama tu puak2 umno jer yg bimbang lar ni makin ramai cerdik pandai sokong pas. kalu mu kawan dgn puak umno n gaul sama puak pas mu akan nmpk perbezaan yg nyata. Terutama dari segi prinsip dan nilai2 hidop. lg byk bergaul lg byk mu akn perasan bhw umno nk perintah sbb nk dpt keuntungan hasil dari kuasa yg di mandatkn. tp pas lebih berpegang pd AMANAH yg di beri dan bkn utk duniawi n kepentingan peribadi. beza tu bro!

jgn halang hak melayu atas kilang arak dan judi!!
hak-hak org melayu memilih agama sendiri mesti dipertahankan

hidup melayu!!

kalu dah keje kompeni arak ngan judi, biar tuhan tentukan??
...kira blom komfom dosa-pahala la yek?

well, ada kemungkinan ke kerja kilang arak ngan judi dpt pahala??
...darurat, terpaksa kot? hehe.

...tapi i confuse part "sapa la kita nak tegur sesama islam"
patut la bini berjambul remos, telanjang bogel pon takberani tegur.

12Next
Return to list New