CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syarih

Mengapa Mesti Ada Kad Kredit?

jenglut posted on 26-9-2012 03:21 PM
Ni utang salah satu kredit kad saya masa zaman 'gelap' dulu..tu baru satu, ada lg 4 kad yg burst..al ...

leh tau dak engkou keje ape dan berapa pendapatan sebulan?

syarih posted on 27-9-2012 02:45 PM
Fulamak...begitu besar nya utang engkou... kalau cam nih tidur malam pun tak leh lena weh..

tido lena je..sbb mlm debt collector tak kacau
tp siang tepon senantiasa berdering bro..hahhaha

saya bisnes kecil2-an aje bro..jual insuran hayat..itu je yg mampu..nak bisnes mega2 sy tak pandai

jenglut posted on 28-9-2012 01:41 AM
...

tak pe asal ada kerja dan pendapatan. jual insuran pun ok la nih sebab orang ramai dah ada kesedaran. terutama produk takaful. yang penting tu kena la rajin. soal hutang tu kalau banyak gitu tentu lah pening kepala dengan debt collector tu. kalau nak convert to fix repayment pun rasanya sebulan pun kena ada 4-5k jugak la tul tak. kalau AKPK rasanya lebih kurang dua ribu (kalau tak silap la).

Saya nak kongsi beberapa amalan yang mungkin mampu membantu memberi jalan keluar dari masalah hutang nih.

1.  perbanyakkan selawat tafrijiah kalau boleh sehari semalam seribu kali...kalau dak pun buat setakat terdaya.
2.  solat dhuha setiap hari ...kalau mampu 12 rakaat sehari tapi kalau dak pun sekadar 2-4 rakaat setiap hari.
3.  solat tahajjud setiap malam ...sekurang-kurangnya 2-4 rakaat atau sehingga 12 rakaat.
4.  solat wajib 5 waktu jangan ditinggalkan.
5.  perbanyakkan istigfar.

buatlah seikhlas mungkin dan berdoalah kepada Allah, insyaalah Allah akan tunjukkan jalan keluar kepada kita kepada setiap masalah itu walau  berat mana sekalipun. Allah tak akan selesaikan masalah itu bagi kita tetapi Allah akan berikan jalan penyelesaian kepada kita atau sekurang-kurangnya ia meringankan beban kita dengan menunjuk jalan keluar kepada masalah itu. Jangan kita beribadat dengan mengharap Allah menghapuskan masalah kita pula itu tak betul tu. Masalah tetap ada dan akan ada selagi kita bernama manusia. jadi biar apa masalah sekali pun asalkan Allah beri petunjuk dan membuka rezeki kepada kita insyaallah itu lah yang terbaik.

Saya pernah dengar Dr Rozmey bercerita perihal bagaimana beliau boleh berjaya menjadi  jutawan berjaya hari ini. Beliau pernah jatuh satu ketika dahulu sehingga menanggung hutang sebanyak dua juta ringgit pinjaman bank dimana hospital miliknya menanggung kerugian besar setiap hari (rugi 30 ribu ringgit sebulan.) namun beliau bangkit dan berusaha disamping amalan yang saya sebut kan diatas. Sekarang beliau memiliki wang simpanan sehingga RM150 juta dan beliau adalah seorang dermawan yang bagus sekarang ini dimana sumbangan beliau telah memberi kejayaan kepada surau dekat rumah saya untuk membina dewan kuliah yang lengkap.

Rate

1

...

mungkin ada orang akan kata saya nih dah berdakwah pula...tak gitu..dakwah tu dakwah jugak...tapi pengalaman perlu la juga dikongsikan. saya juga mengahadapi masalah pinjaman peribadi dan kad kredit berjumlah RM20k semua dan masalah bermula apabila kerajaan mengurangkan perbelanjaan penyelenggaraan mesin pejabat terutama komputer. kesannya keatas pendapatan saya amat ketara dimana 3-4 bulan lepas hanya 1/3 dari pendapatan saya yang saya dapat. jadi bayaran bulanan kepada pihak bank juga tertunggak. nak convert ke fix repayment pun kira tinggi juga jadi akhirnya saya ke pejabat AKPK. alhamdulillah permohonan dan proses yang saya buat telah berjaya dimana saya perlu membayar sebanyak RM370 saja sebulan sehingga selesai.

mengenai pembayaran utang rumah pula saya keluarkan duit KWSP akaun saya dan isteri. bayaran bulanan kepada bank telah di buat sehingga tahun 2016. So sekarang saya cuma perlu bayar utang kereta bernilai rm660 sebulan dan AKPK rm370 sahaja. itu adalah jalan terbaik untuk meringankan kos sara hidup hari ini. Saya memerlukan satu hingga dua tahun untuk memulihkan keadaan dan dalam masa yang ada itu juga saya mendapat kelegaan dengan plan restructure yang saya buat itu.

Ekonomi negara kita sekarang sebenarnya tidak menentu. ramai jiran saya yang bekerja kontraktor telah tidur dan tukar pekerjaan kerana tiada projek terutama projek kerajaan. sekarang masing-masing menunggu budget 2013...tapi apa ada pada budget?

syarih posted on 28-9-2012 08:34 AM
mungkin ada orang akan kata saya nih dah berdakwah pula...tak gitu..dakwah tu dakwah jugak...tapi  ...

pendekatan yang baik dan praktikal....
tak ramai yang punya hati cekal macam Tuan.... syabas

aarie posted on 28-9-2012 11:04 AM
pendekatan yang baik dan praktikal....
tak ramai yang punya hati cekal macam Tuan.... syabas {:1_ ...

hamba berusaha dan berdoa seupaya hamba...yang lain hamba berserah kepada Allah s.w.t

Follow Us
...

byk gak hutang cc ko

dah setel dah ka? or still dlm proses?

Saya sangka orang bekerja sendiri je yang ade masalah kad kredit...tap ari tu saya ke pejabat AKPK ramai juga orang kerja kerajaan yang sedang menanti giliran untuk mendapat penerangan...ermm...tentu ada sebab ye mengapa mereka boleh jadi begitu!!

baby_pingu posted on 29-9-2012 10:30 AM
byk gak hutang cc ko

dah setel dah ka? or still dlm proses?

Ni surat settled yg sy dpt dulu
Siap ada refund terlebih byr lagi..huhuh

syarih posted on 30-9-2012 03:31 PM
Saya sangka orang bekerja sendiri je yang ade masalah kad kredit...tap ari tu saya ke pejabat AKPK r ...

overlap byk sgt..

jenglut posted on 2-10-2012 02:47 PM

bagus la ko....dapat settelkan .... leh kongsi siket tips ko selesaikannya...

aku skrg pakai debit card jer....dah lama aku tak pakai credit card....and now..aku langsung takder kredit kad...

jenglut posted on 2-10-2012 02:47 PM

bestnya dah setel hutang

amirul_nazri posted on 2-10-2012 05:26 PM
aku skrg pakai debit card jer....dah lama aku tak pakai credit card....and now..aku langsung takde ...

debit kad lagi bagus....ada duit guna je...tak de duit simpan ...bank pun tak cari...hati pun senang..

it's depand dgn individu tue jugek. klo da dr zaman azali da kuat rambang mata. mmg payah nk ubah. jika tau apa tujuan kad CC tu digenggam. insyaalah berhemah jer cara penggunaannya

sbb selalu travel luar negara...

syarih posted on 2-10-2012 09:46 PM
debit kad lagi bagus....ada duit guna je...tak de duit simpan ...bank pun tak cari...hati pun sena ...

rugi debit kad. lebih baik park duit tempat yg dividen tinggi.  kredit kad dlm 20 days xda interest. so byr before that. simple as abc.

syarih posted on 22-9-2012 12:27 AM
Kita boleh guna khidmat AKPK sebagai benteng untuk mengelak masalah besar dengan pihak bank. Dan a ...

sampai skrg aku heran kenapa ada yg terjebak sampai tpaksa menghadap akpk ??   tak ukur baju di badan sendri ka..

tobby posted on 4-10-2012 12:40 AM
sampai skrg aku heran kenapa ada yg terjebak sampai tpaksa menghadap akpk ??   tak ukur baju di ba ...

bukan tak ukur baju di badan sendiri...tapi ada urusan diluar jangkaan kita yang menyebabkan pendapatan kita mengecil atau tertangguh...bukan semua orang mempunyai pendapatan tetap...ada orang yang mempunyai pendapatan turun naik mengikut pasaran...

syarih posted on 2-10-2012 03:08 PM
bagus la ko....dapat settelkan .... leh kongsi siket tips ko selesaikannya...

salam bos,

nanti sy share pengalaman membayar hutang2 lapok tuu..huhuh

tak sempat2..busy laaa nii