CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azradiza

ALL ABOUT SOUTH KOREA PART 12

Close [Copy link]
suesz posted on 25-11-2012 12:25 PM
salam all.. semalam tengok running man, theyall kat Little france..ari tu macam i came across u guys ...

kat page 1 satu ...

naik train pegi Cheongpyeong station .. from there can either amik taxi ( dlm 16k won one way) or take gapyeong tour bus ( 5,000 won - tapi interval time agak lame la)
Last edited by azradiza on 25-11-2012 12:40 PM

NakCari posted on 24-11-2012 11:54 PM
salam tumpang tanya..kalau nak g korea ni bercuti sakan sampai 2 minggu agak2 berapa habis?

Itu very subjective. Lain orang lain cara spend. Klu nak shopping sakan, byklah duit spend. Klu tak nak shopping, nak sightseeing je, sikitlah spend.

yanakakijalan posted on 25-11-2012 10:32 AM
frust ler kalo tk dpt tgk show tu. hopefully dpt ler tgk nanti.

Jgnlah frust. Manalah nasib ko baik kali ni.

Aku baru tukar RM ke KRW 2 hari lepas. Siot mahal KRW skrg. Paling murah aku dpt KRW1000 kena RM2.92.

aku dh balik msia.. heheeh selamat membedal makanan malaysia puas2..sehari 2 ni.. hahahaah

thanks utk korg yg byk membantu.. overall trip ke korea mmg da bomb ! hahahaa nak repeat musim berlainan plak mybe spring.. aku stay kt StayKorea area Hongik Univ. even tho lg seminggu nak pegi baru aku book.. sebaik ade kosong.. heheeh nak pergi senang sbb xyah tukar2 train dr epot.. str8 je.. blk pon sama.. xde la aku nak memunggah beg2 tukar naik train.. hehehe.. owner yg baik..

aku gi korea ni nak tgk autumn je..dedauan berkaler2.. alih2 bole dpt jejak kaki kat snow skali.. haahahah alhamdulillah.. pegi nami island last monday.. otw dlm train.. nmpk putih2.. aku igtkan baja dorg letak kt pokok or sayur2.. hahahaha sekali tgk kt landasan.. ade putih gak.. jakun sekejap.. hahahahaah

memula nak gi petite france.. tp sbb terlambat gerak dr hostel... plus bile smp kt changepyeong st.. bus akan smp lambat.. so decide naik blk train gi gapyeong utk ke nami island terus.. tp sblm tu.. posing2 dgn snow kt luar station tu.. hahahaahh.. sebaik gi nami awal.. sbb bile kitorg nak blk dr nami ptg tu.. sbb matahari dh muncul.. snow cair.. .dh jalan lecak.. nmpk cam br lepas hujan.. x cantik ok! sebaik dh posing awal2.. heheeh

pegi petite france dr jeti  naik taxi.. sbb nak tunggu bas lmbt lg.. kene 15kwon.. sebab aku g ber3.. so kira okies la.. tp petite france xde pepe pon.. hahahah cam bosan je.. juz cntik utk bergamba la.. blk aku naik bus gapyeong tu..

overall.. best gile la korea ! hahahaah.. g 6hari cam x cukup je..

p/s : aku ade terserempak ngan TA yg student kt korea.. tp cam payah nak bg kerjasama.. nape ek ? huhuhuhu aku tanye direction.. dorg ckp xtau.. ke x paham bahasa melayu ? kene ckp dlm korean ek ? heeheheh yg best bile aku tanye mana tempat A.. die ckp penah dgr tp xtau.. bile aku dh dpt cari (tanye kt org korea.. dorg mmg bersungguh2 nak tlg! salute ok!) alih2... dlm sejam pastu..aku nmpk die bwk rombongan cik kiah die gi tmpt A tu... bile nmpk aku n the geng.. die cam malu2.. erkkk x paham aku..

akubudakmuor posted on 25-11-2012 03:21 PM
aku dh balik msia.. heheeh selamat membedal makanan malaysia puas2..sehari 2 ni.. hahahaah

thanks ...

hahaha bese le tuh..lain org lain perangai...puhuhu..mebi ko kene ckp korea kut baru dia nak tulung..eekkekeke..anyway..glad ko ade experience yg best kat sana..sila ripit lagi byk kali..hehe

Peterpan17 posted on 25-11-2012 02:45 PM
Jgnlah frust. Manalah nasib ko baik kali ni.

Aku baru tukar RM ke KRW 2 hari lepas. Siot mahal  ...

kat sg wang haku tgk pun mahal gak..2.92..kat midval ari jumaat 2.89..uhuuu giler mahalll

Follow Us
yehaaa...sapae2 yg travel to korea this coming winter (January) yg dah siap itenary...pls share...

chimei posted on 25-11-2012 04:05 PM
hahaha bese le tuh..lain org lain perangai...puhuhu..mebi ko kene ckp korea kut baru dia nak tulun ...

hehehe.. btol la tu chimei.. lain org lain perangai.. heheeh.. tp yg aku satu suke org korea ni.. even tho x reti ckp english.. tp die punye beria ria nak tolong kite tu.. bile kite x paham.. die tarik g jumpe kwn die soh explain.. hahaahaha.. mmg korea dihatiku.. hahahahaah...

satu pgalaman x best bile makan kat ikan bakar dongdaemon.. otw blk nak keluar tu.. kat simpang.. mamat korea ni selamba badak kencing kt depan2 lorong kuar masuk tu.. aduhhhh... spoil !!

chimei posted on 25-11-2012 04:09 PM
kat sg wang haku tgk pun mahal gak..2.92..kat midval ari jumaat 2.89..uhuuu giler mahalll

Itulah kan. Mahal gilos. Last april aku tukar baru RM2.79. Adik aku pergi Korea 1/12-5/12 company dia antar. huhuhu!! Seronok gila dia. Walaupun pergi bekerja, sempat lg dia plan nak buat Mt Sorak day trip. Dpt dia rasa winter & snow. Dia siap kata nak beli 2 tilam korea tu yg beli dari Dongaemun. Mentang2 naik MAS. Company kuar duit, tak kisahlahkan. Klu duit sendiri kena kisah. Hahahahah!!

akubudakmuor posted on 25-11-2012 08:11 PM
hehehe.. btol la tu chimei.. lain org lain perangai.. heheeh.. tp yg aku satu suke org korea ni..  ...

ngahahhaa tu mabuk la gamaknye tu..kalo tak takkan dok pi melepas tepi jalan..huhu...
ha ah aje nye beno..wpun dorang x reti cakap english tapi dorang beria ia tolong wpun cam ckp ayam itik..uhuhu...ritu chimei jalan x guna subway map ..dok pi jalan je..skali ade la pokcik ni dok panggil2 lam stesen subway tu tulung bagiikan subway map sbb dia kata takut aku sesat..dia siap nak tulung antokan lagi...ekekkekee..padahal aku guna map kat smartphone..uhuhu..ajushi tu siap ckp nak pegi mana semua nnti dia trus anto...uhuhu...baik ati sungguh..x ngape le pakcik den tau nak gi cano..uhuhuhu

Peterpan17 posted on 25-11-2012 08:53 PM
Itulah kan. Mahal gilos. Last april aku tukar baru RM2.79. Adik aku pergi Korea 1/12-5/12 company  ...

perghh haku suka hidup travel di sponsor ni...sapo nak anto den pi koreaaaaaaaa...ekekeke

chimei posted on 25-11-2012 09:27 PM
perghh haku suka hidup travel di sponsor ni...sapo nak anto den pi koreaaaaaaaa...ekekeke

Woi!! aku pun tunggu gak sapa nak sponsor aku gi Korea. Klu boleh aku nak 14 hari musim autumn. Hahahahahaha!!

Peterpan17 posted on 25-11-2012 09:28 PM
Woi!! aku pun tunggu gak sapa nak sponsor aku gi Korea. Klu boleh aku nak 14 hari musim autumn. Ha ...

hahaahhaha mari mari sape nak taja aku cepatttttt....

akubudakmuor posted on 25-11-2012 03:21 PM

thanks ...
p/s : aku ade terserempak ngan TA yg student kt korea.. tp cam payah nak bg kerjasama.. nape ek ? huhuhuhu aku tanye direction.. dorg ckp xtau.. ke x paham bahasa melayu ?
ni aku nk share sket la. ada la sorg msian ni kan.. kira femes la dia ni dlm bwk org2 mesia jln2 kt seoul sana ni.. including kat forum ni la. rata2 org dok suh refer blog dia kalo apa2 berkaitan korea ni.

before aku nk pegi tu aku ada la PM dia kat fb. since aku gi sorg kan, aku agak risau la kot2 jd pape hal kt sana kan. so aku tanya la kot2 dia leh bg contact no in case of emergency. pastu aku tanya dia kalo2 ada msian kt sana yg available masa aku nk g everland, nk mintak teman kan aku sbb aku sorg.. kira aku support la duit tiket, makan, tmbng sume.. nk bayo full 1 hari tak mampu dik non (KRW100,000 per day ok).. tp haram langsung tak berjawab PM aku. senyap je sampai la ari aku nak fly. ok fine xpe la aku consider dia bz kan or maybe x bukak fb..

pastu masa aku kt sana, Tuhan nk tunjuk kan. 4x aku bertembung ngan dia. kali pertama tu aku tego je la dia masa tu dia ada la bawak org msia gak. say hi-hi-bye-bye je lah. lepas tu waktu2 lain yg aku terserempak ngan dia tu dia langsung x tego. padahal dia nampak ni aku tengah jalan sorg2, ada yg aku tgh berhujan bawak payung sensorg lg. haram tak tanya aku ni ok ke tak jalan sorg2, dok mana, makan ok ke tak.. n last aku jmpa kat masjid itaewon. muka seketat2 nya ok. aku tego dia jawab pandang aku pun tidak. fuhh.. masa tu la aku buat conclusion - gila kerek minah ni!!! aku rasa dia ni berkelakuan baik pd mereka yg bayar dia je kot. kalo nk mintak bantuan tu, kalo x memberi apa2 advantage kt dia mmg susah laaa..

tp aku ada jumpa sorg budak yongsan siap bg no fon n suh aku call dia in case apa2 jadik. very2 helpful indeed. pada pendapat aku la, budak2 msian yg study kt sana ramai je yg helpful kecuali minah ni sorg. minah ni ingt dia sorg je melayu yg dok oversea kot. helloo.. kot ye pun nk survive kat sana dgn hasil guide tourists dr msia pusing2 seoul tu toksah la belagak sgt. awak tu mkn belacan juge...

setankuning posted on 25-11-2012 10:58 PM
ni aku nk share sket la. ada la sorg msian ni kan.. kira femes la dia ni dlm bwk org2 mesia jln2 k ...

uhuuu trajis...lagi parah sbb jumpe ye...adesss...xpe la peringatan tuk diri sendri jugak di masa depan...jgn riak or sombong..tak kemane pun..dok ceruk atlantik pun, pusing2 jumpe jugak org sekampung yg makan belacan sama nnti ye dok..huhuhu..

chimei posted on 25-11-2012 04:09 PM

dulu ada someone bg tau money changer yg murah tu..kat mana yek..siap bg no tepon lagik...mode malas nk selak muka belakang...heheh..boleh paste kat pg 1 x?

aunty_alonso posted on 26-11-2012 01:10 AM
dulu ada someone bg tau money changer yg murah tu..kat mana yek..siap bg no tepon lagik...mode mal ...

dekat thread money changer ramai yg post no tepon mc semua...nanti me compile kan letak sini ....

setankuning posted on 25-11-2012 10:58 PM
ni aku nk share sket la. ada la sorg msian ni kan.. kira femes la dia ni dlm bwk org2 mesia jln2 k ...

bertabahlahhh.... banyak org banyak ragamnye ...

InshaAllah saya pergi October tahun depan, dah beli tiket dah
Tak sabarnya

reoreoisland posted on 26-11-2012 09:03 AM
InshaAllah saya pergi October tahun depan, dah beli tiket dah
Tak sabarnya

taknak share travel date ker?kasih meriah sket...