CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Penghalang jodoh

syue86 posted on 30-10-2012 02:57 PM
jadi kaitannye dgn pertanyaan saya ialah......?

Entah.... saya respon kepada nick philipinoe2

sape yg gegeh yg buat penghalang jodoh itew?..

kalu btol, ape pekdah die dpt?

depade die letak penghalang jodoh, bek la die gune minyak pengasih/gune2 ke, pekdahnye dpt jugek die poen pmpuan yg die suke tu (even secare pmpuan tu tidak sedar)

wain kuntum junuban fatohharu...

mk-sabio posted on 30-10-2012 12:18 PM
scan macam mana tu? ikut pembacaan aku dalam kosmo hari ahad 28 october 2012, ada macam2 jenis per ...

Awk pakai Kosmo sebagai sumber rujukan bab2 ni? Kesian2...

Satu lagi, sape ustaz awak?

Atas dalil apa awak cakap amalkan wirid Al Mathurat siang dan malam,  susunan as Syahid Ustaz Hasan Al Banna, pengasas gerakan Ikhwanul Muslimin di Mesir, akan mengelakkan dari syaitan?

Telah dikisahkan, Imam Ahmad b. Hanbal r.a telah menghalau kerasukan jin dan syaitan hanya dengan mengirim selipar nya ke pada yg meminta pertolongannya dari jauh. Di bawa selipar tersebut kepada hamba sahaya Khalifah yg kerasukan, hanya dgn mengangkat selipar tersebut dan mengatakan "Wahai jin dan syaitan di dalam badan budak ini, ini adalah selipar Ahmad b Hanbal, jika kamu enggan keluar dari sini maka akan aku pukulkan selipar ini di atas kamu!" Biiznillah dengan izin Allah segala jin dan syaitan yg di dalam badan org dirasuk serta merta keluar dan terus pulih.

Lagi rilek je Imam Ahmad, kirim selipar buruk je utk halau jin yg merasuk. Xde pakai  wirid2 pun. Amacam??

Jangan main sebarang cakap ye... Last edited by evilcooler on 30-10-2012 07:10 PM

evilcooler posted on 30-10-2012 07:03 PM
Awk pakai Kosmo sebagai sumber rujukan bab2 ni? Kesian2...

Satu lagi, sape ustaz a ...

ekekeke...aku baca kosmo bukan tulisan wartawan dia. bab dia interview pengasas pusat rawatan islam yang ada lesen. aku byk quote yang dia cakap je. tak kan la aku refer tulisan wartawan hiburan dalam bab2 ni. hahahahaha.

imam tu pada pendapat aku dia dianugerahkan karomah. sbb tu aura dia kt selipar pun ada. lagipun org2 alim mcm ni selalu berwirid/zikir. kalau org yang selalu dekat dgn Tuhan, mcm2 benda dia boleh buatkan.

copy_paste posted on 30-10-2012 03:22 PM
tapi aku x pandai la cmne nak mulekan,biasenye org susah nak percaya kalau dlm alam maya nih.

wakakaka...tepek la gambar masing2 dlu..pastu meh aku tilik..aku pandai bab2 menilik neh..hahaha

Assalamualaikum,

Sorry la saya nak mencelah sikit..

Bab ilmu pelalau / pembenci ni, memang ada wujud dan ia adalah ilmu syaitan yg diajarkan kepada manusia2 syirik yg mempersekutukan Allah s.w.t dan ingkar terhadap-Nya.

Tapi bab pemberat jodoh ape semua ni, itu sama sekali konsep yg salah dan menyimpang dalam ajaran Islam. Rezeki dan jodoh adalah termasuk dalam kekuasaan dan rahsia-Nya. Tidak ada satu pun di dalam alam semesta ini yang mampu menahan ajal, rezeki dan jodoh, melainkan Allah kerana itu adalah rahsia-Nya.

Bila org sebut jodoh berat la hape la, pertama sekali cuba lihat diri sendiri. Adakah anda seorang wanita yg cantik, berperwatakan menarik, disukai rakan2 kerana baik tingkah laku dan perangainya serta seorang yg menjaga agamanya?

Jika YA kepada semua di atas dan masih lagi belum bertunang / berkahwin, maka anda wajib bersabar dan percaya bahawa Allah menyimpan jodoh anda sampai berjumpa dgn org yg sesuai dgn anda.

Bukankah di dalam Al Qur'an sendiri telah menyebut :

"Wanita-wanita yang keji diperuntukkan bagi lelaki yang keji. Dan lelaki yang keji diperuntukkan bagi wanita yang keji pula, dan wanita yang baik diperuntukkan bagi lelaki yang baik, dan lelaki yang baik diperuntukkan bagi wanita yang baik pula". :-  tafsir Surah An Nur,ayat 26.   

Jadi bersyukurlah dengan Allah s.w.t yang awak masih lagi bujang/dara kerana ada hikmahnya yg tidak dapat dilihat.

p/s: Kalau dah garik / merenyam sgt nak kawin, pergi ke pejabat Perkim dan cari mualaf lelaki yg baru menganut agama Islam. Insya-Allah akan ada hamba Allah yg sudi untuk dikahwini.

hantukiller posted on 30-10-2012 01:48 PM
Kalau ikut sejarah para wali Allah dulu dulu, ada wali Allah yg bantu orang lain dari jara ...

dalam jawapan sbelum2 ni aku ade cakap jugak pasal wali2. wali2 mungkin diberi karomah dari Allah. nak dapat title wali tu pun bukan senang kan.

al-ma'thurat tu seru jin? baru tahu nih bro...ulas lah lagi.

Follow Us
hantukiller posted on 30-10-2012 01:35 PM
AlMathurat dinding paling power????????????

salah tu.....

sorry bro kalau info aku salah. bila ustaz aku bagi tau,aku terima bulat2 je. aku pun tak buat homework. bab al-ma'thurat jadi penyeru jin tu mmg aku baru tahu. minta ko huraikan lagi. boleh share pengetahuan.

hantukiller posted on 30-10-2012 05:32 PM
Jangan percayalah!

Lagi banyak ko berubat, lagi banyak kemungkinannya jin bertamnbah tambah.... ...

aku pon bujang 3

mk-sabio posted on 30-10-2012 07:28 PM
ekekeke...aku baca kosmo bukan tulisan wartawan dia. bab dia interview pengasas pusat rawatan isla ...

Betul tu..

Kerana itulah penyembuhan bukannya datang dari amalan dan ayat yg awak baca, tetapi datang dari Allah s.w.t.

Kerana itu saya menyanggah kalau ada orang cakap ini ayat paling power, kalau baca confirm selamat. Itu dah silap pergantungan tu.

Ayat2 yg kita baca dan amalkan hanyalah utk kita bertawassul dan sebagai medium pengantara dalam memohon kepada Allah s.w.t. Kerana yg kita pentingkan adalah pergantungan kepada Allah s.w.t semata2, bukan pada penyembuhan secara mutlak.

Bahkan ada org sakit ape semua pergi jumpa berubat dgn Tok Cha, sami Hindu dalam gua boleh sembuh cepat. Jumpa dengan ustaz2 kekadangmakan masa berminggu2 bahkan sampai berbulan tak tentu. Mana satu yg kita nak pergi jumpa? Cakap Islam mengatasi yang lain, tapi camne boleh kalah dgn diorg?

Pasal tu kalau seorang Muslim yg sejati akan bertawakal dan redho dgn ujian yg diberi, disamping berikhtiar dengan cara yg halal dan mengikut syariat. Ni sakit kena sihir sikit terus jumpa org kafir, memang la cepat sembuh. Syaitan dan jin2 kafir cepat2 keluar konon nak tunjukkan ilmu org Buddha, Hindu ni lagi power. Last2 akidah kita entah kemana, agama dah ke laut.

evilcooler posted on 30-10-2012 08:02 PM
Betul tu..

Kerana itulah penyembuhan bukannya datang dari amalan dan ayat yg awak baca, tetapi  ...

astaghfirullah..aku tersalah guna perkataan. apa yang aku maksudkan dgr 'paling power' tu medium la. bukan ayat tu. nabi musa pun 'kena ajar' ng Tuhan dalam bab tawassul ni.

tapi betul ke mathurat tu seru jin seperti yang dibagitau oleh hantukiller?

harap2 ada jawapan dari kalian. kalau zikir tu seru jin, ape hukumnya kita amalkan? mohon pencerahan.

mk-sabio posted on 30-10-2012 08:06 PM
astaghfirullah..aku tersalah guna perkataan. apa yang aku maksudkan dgr 'paling power' tu medium l ...

Bab ni saya malas nak ulas panjang sebab kita berhujah atas konsep syariat dulu.

Berzikir adalah satu amalan yg paling diutamakan dalam agama. Berzikir mencuci hati dan mengingatkan kita tentang kebesaran Allah s.w.t serta ingat tentang mati.

Yang memanggil jin adalah bila zikir yg dibuat bukan kerana Allah s.w.t, melainkan disuruh oleh guru silat kita umpanya supaya kita dapat ilmu kebal, telapak besi dan sebagainya. Dalam bab ni, dah ada perselisihan pendapat. Memang adanya jin (Islam ke kafir wallahua'lam) yg suka dgn benda2 mistikal ni dan tumpang sekaki. Ada yg cakap itu adalah khadam ayat/zikir yang terdiri golongan jin yg membantu.

Sebaik2nya, belajar dengan guru yg mursyid dan benar.

Yang penting, penggantungan dan hati kita minta kepada Allah s.w.t. Kalau diturunkan bantuan dari malaikat, golongan ghaib dsbnya itu rahsiaNya.

p/s: Tahukah bahawa jin Ifrit yang paling kuat paling suka datang pada org yg amalkan ayat Al Qur'an dibacakan terbalik.
Last edited by evilcooler on 30-10-2012 08:17 PM

evilcooler posted on 30-10-2012 08:15 PM
Bab ni saya malas nak ulas panjang sebab kita berhujah atas konsep syariat dulu.

Berzikir adala ...

well noted and thanks.

so yang penting zikir tu atas inisiatif sendiri, bukan di suruh. dan zikir tu pulak kena yang 'approved'.

lagi satu, kan ada sesetengah manusia yang gantung/tampal ayat quran yang dicampur dengan simbol2 pelik di dinding2 kedai. yang aku tahu, tu syirik sbb tu dah dikira sebagai tangkal. tapi aku tak tahu apa hukumnya kalau kita berkunjung jugak ke kedai tu. ada sesiapa boleh share ilmu tak kat sini.

mk-sabio posted on 30-10-2012 08:37 PM
well noted and thanks.

so yang penting zikir tu atas inisiatif sendiri, bukan di suruh. dan zi ...

Bab ni tanya pada org yang arif le.

Kalau si pemakai atau tuan restoran tu cakap benda tu utk pelaris, maka elakkan lah pergi makan kat situ. Pelaris pakai wafak dalam bahasa dan tulisan yg dia sendiri tak tahu memang bahaya lah.

Kalau mereka yg menggantung ayat2 al Qur'an di rumah dan sebagainya, tengok le seni khat yg digantung. Jika boleh di baca ayatnya dgn jelas dan lancar, maka ia harus dan tidak salah. Yang bahayanya bila gantung ayat2 Al Qur'an yg dia sendiri dah tak boleh baca. Jadi apa guna digantungnya ayat2 tu??

evilcooler posted on 30-10-2012 08:53 PM
Bab ni tanya pada org yang arif le.

Kalau si pemakai atau tuan restoran tu cakap benda tu utk p ...

wafak tu ape plak bro?

mk-sabio posted on 30-10-2012 09:20 PM
wafak tu ape plak bro?

wafak tu adalah tulisan al Qur'an yg ditulis di atas kertas, lembaran kain, kulit bintang dll dan di gantung atau diikat di dinding atau di pakai dengan tujuan sebagai pendinding sebagainya. dah lebih kurang cam tangkal jugak le.

ThousandSwords posted on 30-10-2012 06:11 PM
Ush..buka baju n mcm merangkak? huuu...lain je rupa... herm...mmcm posisi...er.. lupakan.. ...

Hahahaha! kejiiiii nyeeee pemikiran ko..
Aku taktau la.. Tapi setakat ni aku cari dlm youtube, tak nampak lagi muka aku buat aksi kat situ.. Hahhahaha!
*dush! dush! kat ko!*

syue86 posted on 30-10-2012 02:53 PM
kannnn
ko g kt darus syifa mn?

Aku gi yg kat Bangi tu.. Bangi ke Kajang yer? Yang umah besar tu.. Tapi masa tu Dato' Haron Di takde..
Ada org lain...

Kalau cerita pasal bomoh ni, macam2 bomoh aku jumpa masa sakit tu..
Ada suh bawak telur ayam la.. gi buang telur ayam kat Bukit Langat.. Macam2..
Bila terkenang balik, duk gelak semula.. eheheh..

Betul la kata diorg dlm ni..
Jodoh tu ditangan Allah.. Cepat atau lambat, Dia yg  tentukan...
Kalau sampai ke tua takde jodoh, kita jadi lah kekasih DIa jer..

Tapi bila part kenduri tu.. Buih2 mulut org tanya bila nakkawen.. bila nak kawen..stresss!
Kadang2 bila ada kenduri, time tu la aku kata aku busy.. Nak mengelak punya pasal.. eekkeke!
Mak ayah pon mula la risau.. Maklum la.. aku anak bongsu..
Bila cakap kat bestfriend aku, dia kata biarlah takde sesiapa.. janji ada mak ayah.. jaga diorg baik dpt pahala..

*ot jap.. citer pasal ayat ruqyah kat thread sebelah, aku download, aku bace.. kepala rasa cam nk pecah..dengar kat opis, rasa cam nk pitam. pastu aku stop.. dengar hari jumaat lepas.. sampai ke isnin aku pening.. dgn muntah nya.. pastu terus demam.. ada gangguan jugak ke tu... tapi aku anggap memang aku nk demam jer..

evilcooler posted on 30-10-2012 07:29 PM
Assalamualaikum,

Sorry la saya nak mencelah sikit..

Waalaikummussalam,

terima kasih sudi singgah!

tujuan thread ni utk melihat n mcari penyelesaian
sy xnk la benda2 tak baik ade kt sy
so, mmg sy usaha utk buang if ade (sy still xprcya sgt ye)

Bila org sebut jodoh berat la hape la, pertama sekali cuba lihat diri sendiri. Adakah anda seorang wanita yg cantik, berperwatakan menarik, disukai rakan2 kerana baik tingkah laku dan perangainya serta seorang yg menjaga agamanya?

mrujuk pd ayt di atas, maksudnye hnya yg cantik n menarik mudah dapat jodoh?
jadi bagaimana pd yg serba kekurangan dari segala segi yg evilcooler letakkan terutama dari segi tingkah laku dan agama?
sebab ade je sy tgk perangai xsemenggah tp mudah jodohnye.

p/s: Kalau dah garik / merenyam sgt nak kawin, pergi ke pejabat Perkim dan cari mualaf lelaki yg baru menganut agama Islam. Insya-Allah akan ada hamba Allah yg sudi untuk dikahwini.

sy xde la garik sgt.
just klu benda ni betul ade kt sy
sy nk buang
itu sahaja

klu evilcooler ade tempat, perawat or cara
bley la usulkan

terima kasih ye!

blinkazwa posted on 31-10-2012 09:27 AM
Aku gi yg kat Bangi tu.. Bangi ke Kajang yer? Yang umah besar tu.. Tapi masa tu Dato' Haron Di tak ...

ooo...
bangi

aiyak
aku pon nk poei gak
tp asik2 ade hlgn jek

ye, aku prcya jodoh tu ade cepat n lambat
tp pape pon kena usaha gak

eh, mmg kelakau weh bl igt blk!
hahaha
siap ade yg aku bdebat ngn "ustaz" tu
hahaha

*nk cari gak ayt ruqyah tu

so, skg ko ok dh?

jodoh ade dimana2
so aku kena berusaha
go!

PASIR MAS: Seorang penoreh getah tidak pernah terfikir bahawa akan bertemu jodoh dalam tempoh singkat selepas dia tersilap mendail nombor telefon kira-kira tiga bulan lalu.

Tanpa melihat keadaan fizikal bakal isterinya itu, Bakri Setapa, 32, yang juga seorang lelaki normal meneruskan perkenalan mereka menerusi panggilan telefon setiap hari tanpa menyedari wanita itu adalah seorang orang kelainan upaya (OKU).

Bakri berkata, dia sedikit pun tidak rasa terkilan apabila Siti Habsah Mamat, 26, berterus terang memberitahu bahawa keadaan fizikalnya kurang sempurna.
Malah katanya, dia langsung tidak kisah mengenai kekurangan bakal isterinya itu yang mengalami kecacatan pada kedua-dua kaki.

“Sebenarnya perkenalan ini tidak disengajakan kerana saya tersilap mendail nombor telefon. Sejak itu, saya berasa selesa berkomunikasi dengannya menyebabkan hubungan semakin rapat.