CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Penghalang jodoh

nicuya posted on 31-10-2012 05:35 PM
pelalu ni effect pd pompuan je ke?..ade x kes laki2 yg kne pelalau jodoh ni?
er..kl ade kt page lps ...

entah le..selalunya enzim perantaraan sihir tu yg glamernya minyak le,selain henbusan angin,makanan dan api..
berdasarkan niat si penghajat tersebut..kalau nak pelalau jadi le pelalau,yg paling power,sihir pelalau tu boleh kena kat sesiapa sahaja yg terkena,selalunya yg sihir pelalau jenis minyak wangi la yg paling mahal,sebab bau dia tu meresap dengan bau(pakai angin)walaupun xkena calit...boleh pakai ejen-ejen yg lain selain dijadikan minyak wangi,boleh bubuh dlm makanan,pakai asap rokok..xpun pakai api(tuju-tuju).. mantan tok batin kt tpt saya yg ckp..skrg dia dah xde,dah xnampak kereta2 menjalar masuk jalan balak..skrg jalan tar ke kampung mereka pun dah hancur dan rosak,sebab dah lama xbaiki..dulu setiap tahun tar baru...
selalunya sihir pelalau yg tok batin tu buat,sebelum dia pegi cari barang yg diperlukan dia akan tanya,nak ubat@minyak tu untuk apa?..kalau kita ckp nak wat utk pikat pompuan sebab @#$%^&*@#$!,..tok batin akan pasang niat,selalunya sampai seminggu tok batin tu xbercakap..membisu je..cam orang pekak kena penampor jepun sebab curi getah sekerap..mmg minyak yg kita hajati tu power gila..tp kalau utk pelalau kan seseorang tu,kena sebut nama pompuan tu,kalau xsilap sesapa yg nama sama cam nama pompuan yg kita nak kasi kepayang tu..kesan dia sama kuat kalau terkena...tu yg selalunya melayu yg berjiwa sedikit kotor ni hanya bagi nama je,xkasi gambar@rambut@pakaian harian(selalunya orang akan ambil pakaian dalam le.)...ape2 pon sihir tu salah..ini just nak berkongsi je...
tp kalau yg siam punya..lg power..angau terus,bila dah kena kita dah kena calit,kalau orang tu duduk kt penang,dia kalau seru nama pompuan tu,otomatik menggelabah angau cam orang gila kena catu makanan..tp sekarang ni kalau diorang seru pon pakai talipon..dia punya power lg mujarab..xpayah nak terpekik2 mcm orang kena tibi tengah malam hembus kt angin pakai panah arjuna..lambat,kekadang seminggu,sbb angin selalu berubah arah,...
oleh itu,bg kaum wanita..kamu beruntung dan bertuah sebab pakaian kamu menutup semua badan..xde ruang untuk minyak tu meresap kat kulit.kami bagi kaum lelaki lebih terdedah...kalau rasa was-was jangan la berjabat tangan dengan lelaki(lebih baik xpayah langsung),kalau rasa cara jabat dia tu mcm terkeluar dr tapak tangan,cepat-cepat lepaskan dan minta diri ke tandas dengan cara terhormat(gi basuh tangan tp xpasti la pulak kalau kena baca doa2 tertentu,bab ni kena tanya dan catit kalau ada kt sifu HK dan rakan2 yg seangkatan dengan beliau)..selalunya anak jari kelingking yg orng xperasan,sebab jari anak kelingking tu kalau genggam boleh capai belakang tapak tangan yg berbulu roma@berongga....tu jela petua  serba sedikit pasal penggunaan sihir yg menggunakan minyak ni...

nicuya posted on 31-10-2012 05:35 PM
pelalu ni effect pd pompuan je ke?..ade x kes laki2 yg kne pelalau jodoh ni?
er..kl ade kt page lps ...

lelaki pon ade yg kena..lelaki ni berjiwa keras tu yg lambat effect tu...

syue86 posted on 31-10-2012 09:32 AM
Waalaikummussalam,

terima kasih sudi singgah!

Salam TT,

Kerana itulah maksud saya rahsia Allah yang menjadikan jodoh itu hakNya untuk diberikan kepada sesiapapun, hatta awak Islam, munafik, zindik dan kafir sekalipun.

Memang kita duduk dikelilingi oleh masyarakat setempat yg masih kuat mengamalkan adat Melayu dan memandang serong wanita yg lanjut usia tetapi masih belum kahwin. Tetapi pernah kah kita terfikir bahawa ada hikmah di sebalik itu? Mungkin jika awak sudah kahwin sekarang, suami anda seorang kaki pukul, kaki mabuk, kaki betina dan tidak menghiraukan nafkah awak dan anak2 (andainya ada) sehingga awak merempat sehingga goyah iman awak sampai terpaksa mencari pekerjaan dan sumber rezeki yg haram semata2 utk mengisi perut awak dan anak2 awak?

Pertama sekali awak patut bersyukur kepada Allah s.w.t yg awak masih hidup, cukup sifat dan sempurna akal sebagai seorang manusia. Andai rupa paras awak tidak menarik sekalipun, Allah masih menyayangi awak dan tidak memandang wajah dan bentuk badan, melainkan taqwa dan amal salih.

Jadi saranan saya, perbanyakkan istighfar, tunaikan solat sunat taubat, bersedekah dan solat hajat bagi mempercepatkan jodoh. Kalau nak dengan terperinci lagi, sila PM saya. Tak ada bayaran dikenakan.  

evilcooler posted on 31-10-2012 10:48 PM
Salam TT,

Kerana itulah maksud saya rahsia Allah yang menjadikan jodoh itu hakNya untuk diberik ...

assalam evilcooler,

yup2..
couldnt agree more
msyrakat kite sgt skeptikal n masih nk buat benda2 ni lg
pastu klu xkawen2, mcm2 dicercanya

sy stuju
sy mmg beranggapan sj mgkin sy xkawen lg utk jaga fmly
since ade sikit mslh dgn ank lelaki sulung yg xbrp tau tggjwb nye tu

anyway, thanks!
i'll PM u

saya doakan awak dpt jodoh yg baik.. saya pun mcm awak teringin utk berumah tangga tp saya susah nak suka sesorang. ada hati dgn seseorang tp tulah mungkin jodoh x sampai lagi. saya dah bersendirian hampir 7 tahun dan mungkin saya kena tgg 7 tahun lagi utk ebrtemu jodoh dgn dia... apa yg boleh saya buat berdoa ajelah
saya yakin ALLAH SWT dengar doa kite cuma x pasti biler.. sabar ye Syue86

mamaida28 posted on 1-11-2012 09:58 AM
saya doakan awak dpt jodoh yg baik.. saya pun mcm awak teringin utk berumah tangga tp saya susah nak ...

Ini yang terbaik.

Ikhtiar, doa dan tawakkal. Allah pasti tidak akan menghampakan hamba2nya yang sabar.

Follow Us
DumBell posted on 31-10-2012 08:13 PM
entah le..selalunya enzim perantaraan sihir tu yg glamernya minyak le,selain henbusan angin,makana ...

wow...terima kasih for the info..
maybe btol jgak kate mu dumbell, llaki ssh nk kne sbb defend diri agak kuat/ keras hati...
sbb tu jgak kl skali kne ssh nk pulih...

good job bro..

di board lain ada ahli forum yg kongsi pengalaman lambat jodoh mereka tapi akhirnya berjumpa jgk; jadi aku kongsi lah kat sini beberapa usaha yg dilakukan mereka tu...nak cari balik posting2 ni aku takde byk masa...tapi kredit kpd forumner tersebut.

1)Selain solat fardhu,lazimkan solat tahajjud,dhuha,istikharah,hajat...mudah-mudahan kita jadi hamba yg dekat dgn Allah
2)Khatam kan Al-Quran-ada kakak tu ajar niatkan sekali agar ditemukan dgn jodoh yg diredhai Allah
3)Doa bersungguh2 ketika hujan dan yakini doa kita ini didengari Allah
4)Ketika Ramadhan baca surah Yassin secara istiqamah dan titipkan apa saja niat baik kita

Kiranya ini antara usaha2 yg telah membuahkan hasil,jadi apa kata TT mencuba.

blinkazwa posted on 31-10-2012 03:37 PM
hattooiiiiii! jauhnyaaa...
ingat kt KL.. muleh jumpe.. tengok2 mana la tau kot ada something l ...

kalo cungkil guna keris 2 kan cepat effectnye

mamaida28 posted on 1-11-2012 09:58 AM
saya doakan awak dpt jodoh yg baik.. saya pun mcm awak teringin utk berumah tangga tp saya susah nak ...

amin...

yup
doa, usaha, ikhtiar n tawakal

sy jua mdoakan awk juga btemu jodoh dlm masa tdekat
xperlu tggu 7 tahun
he

wallflower posted on 2-11-2012 02:23 PM
di board lain ada ahli forum yg kongsi pengalaman lambat jodoh mereka tapi akhirnya berjumpa jgk; ja ...

terima kasih!

tq2
mmg ade gak usha2 thread lain
alhamdulillah mereka dipertemukan
hopenye sy pon begitu

sabar...insyaAllah ada nya jodoh...
cuma lambat skit

salam..TT
lebih kurang mcm kes saya jer..... pihak sebelah sana..2-3 hari lg sebelum rombongan dtng,tiba2 ada case terjadi pd pihak sebelah sana...sdngkan pihak sebelah sy dah ready pon..tension lah jugak ni..
makin hari makin teruk sakitnya akhir2 ni bf sy,smpai skang.
dah berubat bekali2,dgn ramai perawat,still jugak sakit malah makin teruk..
mau angkat kaki rasanya..
tapi jodoh kita hanya Allah yg tahu..kita hanya berusaha..

sue_0684 posted on 3-11-2012 04:34 PM
salam..TT
lebih kurang mcm kes saya jer..... pihak sebelah sana..2-3 hari lg sebelum rombongan dtng ...

Bf sakit camne? Kabo ke bf ikut petua nih:

Tanam pinang rapat2, biar senang puyuh berlari,
Kalau abang nak mai pinang tak dapat2, abang bawa lari sue tutup kes.

te_peng posted on 3-11-2012 06:42 PM
Bf sakit camne? Kabo ke bf ikut petua nih:

Tanam pinang rapat2, biar senang puyuh berlari,

uikss......
mana leh bawa lari anak dara org...

sakit kena sihir..bila berubat hilang 2-3 bln dtg balik sakit..
x leh tido mlm2 sbb panas,jd serabut,selalu sakit2(mcm demam tiba2)..then bila selalu sakit,keje pon selalu cuti,jd x da duit..mcm berturutan..recently,x leh tido panas smpai berminggu ,,baru lepas berubat sebelum raya..lepas raya x smpai seminggu kena lagi teruk..kuar darah plak..
ramai perawat yg dia jumpa mmg bgtahu org yg antar niatnya untuk bg sakit2,x bleh buat keje,x da duit..dah kalo x da duit..ppn mn nak..ye dak?..i pon x mo kalo x mampu sara kuarga ...
nak pi bertunang pon x lepas2,ni plak nikah..mcm niat org tu nak halang jodoh dia..mungkin lah sbb dari apa yg selalu terjd nmpk cmtu  lah..

mohid posted on 2-11-2012 06:27 PM
kalo cungkil guna keris 2 kan cepat effectnye

aah iyerr..
pastu elok2 hantaran bleh 10ribu.. Dapat jer la 10 hengget..
Sebab badan dah berlubang2.. sape nak..

syue86 posted on 29-10-2012 06:00 PM
hmmm
penah gak cek kt internet
n mak pn penah tnye

iya ke TT mimpi org kasi baby tanda2 ada gangguan...?

blinkazwa posted on 31-10-2012 03:37 PM
hattooiiiiii! jauhnyaaa...
ingat kt KL.. muleh jumpe.. tengok2 mana la tau kot ada something l ...

kalo iya gitu kan blinkazwa..jenuh la ku ni ada bnykkkkkk tahi lalat diseluruh badan...huhuhuhu
takder la spai badan hitam dek tahi lalat tu tp mmg bnyk...

miss_pelangi81 posted on 3-11-2012 01:15 PM
sabar...insyaAllah ada nya jodoh...
cuma lambat skit

amin..
tq pelangi!

sue_0684 posted on 3-11-2012 04:34 PM
salam..TT
lebih kurang mcm kes saya jer..... pihak sebelah sana..2-3 hari lg sebelum rombongan dtng ...

tu la..
kena la gigih berusaha
xbley duduk diam jeks

xpe..
klu dh jodoh awk dgn die
n masing2 hadapi dugaan sesama
insyaALLAH dimudahkan jalan korg (pndai jek aku nasihat)