CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: R2D2

[Tempatan] Rokok: Kerajaan akan bertegas dan berkeras slps ni

din_atos posted on 6-11-2012 05:04 PM
buat la apa2 pon xkan jadi apa2 selagi rokok tu ada DIJUAL aku akan  beli.

Betul tu. aku setujua sangat. Yang diorang dengki pasal apa ek? Kalau tak ader lak kilang rokok dengan kilang air haram tu, mampos kerajaan tak berduit...Mane nak korek kalau dah belanja lebih?..Yang sibuk sangat pasal sakit, apasal diaorang nak kisah, kalau tak isap rokok, % penyakit kencing manis ker, darah tinggi ker tak turun juga..naik lagi ader la....

Kalau sakit pun, harge perubatan meningkat juga, memang la ada yang bagi murah tapi tengok layanan diarorang macam mane? Kalau yang tak suka perokok, g la dok jauh2.....apa masalahnya....merokok ni jadi masalah ker? Kalau tak merokok,kanser memacam lagi.....kalau payah sangat tutup kilang rokok dengan air haram tu...tengok macam mane melompat ker tak.....

NI masuk hopsital pun kene bayar gak, sikit ke banyak tetap kene bayar.....cube bagi free, ade ke diaorang nak bagi?

Rokok membahakn kesihatan? - Musykil ni

Kerajaan juga perlu menggubal akta/dasar melalui
Kementerian Kesihatan juga Alam Sekitar, etc. berkenaan:
- mengubah ekzos kenderaan bermotor ke muka pemandu
- memindahkn semua stesen janakuasa elektrik berdekatan bangunan Kementerian Tenaga & Teknologi Hijau
- perancangan semula bandar2 baru bg menempatkn kawasan industri sbg pusatnya
- mengenakan kadar cukai tertentu kpd pembakar wang berdasarkan asapnya i.e. perokok, tariff letrek, bahan api, etc

Luckman posted on 7-11-2012 02:55 PM
Betul tu. aku setujua sangat. Yang diorang dengki pasal apa ek? Kalau tak ader lak kilang rokok de ...
Kalau yang tak suka perokok, g la dok jauh2.....apa masalahnya....merokok ni jadi masalah ker?

Yang patut duduk jauh2 patutnya perokok, bukannya yang tak merokok..

Nak merokok 10 kotak sehari sampai mampus pun aku tak kisah, yang jadi masalah bila bahlol2 yang merokok ni tak reti hormat orang lain bila terang-terangan depan mata ada sign dilarang merokok kat public area... tak pasal-pasal orang lain sedut second-hand smoke... bila ditegur sentap pulak...dasar mentaliti pprt...nak mampus pergi mampus sorang2...

menteri menteri dah tinggal merokok ker belum?