CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 191024|Reply: 68

Al Waqiah surah kaya? (TESTIMONI)

Salam sume..saje nak syer..ni amik dari forum seberang..harap boleh naikan semangat kita untuk rajin bace quran.. sila sharing2 pengalamn korang kalo ade...terima kasih

Izinkan dengan kerendahan hati saya mau sharing sebuah amalan yang saya lazimkan sejak beranjak muda sampai sekarang, dan alhamdulillah jalan tak terduga selalu ada bagi saya di dalam kehidupan.

1. Lazimkan Baca Surat Waqi'ah 3x sehari; boleh 3x dalam sekali duduk atau pisah-pisah yang penting sehari 3x.
2. Melazimkan Sholawat apapun. Dulu saya melazimkan Sholawat Nariyah sehabis sholat fardhu 11x.

Setiap selesai membaca Surat Waqi'ah; saya diajarin oleh guru saya membaca doa di bawah ini:

"Alloohumma inna nas aluka bihaqqi suuratil Waaqi'ah
Wa asroorihaa antu yassiroli rizki kamaa yusarrituha li katsiirin
Bi kholqika Yaa Allooh Yaa Robbal 'Aalamiin
"

Syarat: Amalkan & baca dengan dawam (terus-menerus) sampai terlihat atsar (bukti) dari amalan tersebut. Begitu saya diwejang oleh guru saya dulu. Namun untuk pemula, coba lakukan hal di atas tanpa terlewat dalam waktu 90 hari. Catat perjalanannya dan diikuti dengan puasa-puasa sunnah lainnya, untuk memperkuat aura keberhasilan.

Alhamdulillah segala sesuatu akan melimpah ruah di dalam kehidupan Anda semoga; tidak kurang suatu apa. [color=black !important]TS sudah membuktikannya. Dan kejadian tidak diduga-duga yang membantu kita seolah-olah datang dengan sendirinya, atau di istilah modern sekarang LOA (Law of Attraction) akan dengan mudah terjadi.

Quote:
setelah membaca ini akan TERASA MANFAAT KITA MEMPUNYAI HATI YANG KAYA SEKALI ane udah coba dan ini memang nyata
---
betul gan, ini yang saya rasakan sekarang setelah mengamalkan, hati plong dan selalu optimis

Quote:Original Posted By FrameRate ►
ane mau ngasih fr dikit gan
ane dah beberapa bulan ngamalin surat al waqi'ah ini dari sejak ane buka perusahaan baru, dan alhmadulillah sejauh ini lancar, ane dapet kantor yang enak dengan harga yang sesuai, ane juga dapet karyawan yang semuanya baik dan mau bekerja keras dan soleh, mereka pada maklum karena ini kantor baru jadi ga minta fasilitas macem2
ane berasa banget kalo ane dipermudah gan

terus ane karena sibuk jadi ga sempet ngamalin lagi surat al waqi'ah ini
sejauh ini kita butu* tambahan dana untuk jalanin perusahaan, kita udah nyoba ngubungin investor kita, tapi ternyata investor kita susah banget dihubungi dan keliatannya emang blm pasti mau invest lagi
kita udah nyoba telp berkali2 ga pernah diangkat, ane jadi sempet down
terus tadi pas kebetulan buka kaskus, ane inget thread ini lagi terus ane langsung keingetan udah lama ga ngamalin al waqi'ah
terus langsung deh ane baca pagi itu, terus pas siangnya abis ashar ane baca lagi..

dan tiba2 ane dapet pesen dari jakarta (kantor ane di bandung), barusan si investor nelp dan udah setuju invest 50juta lagi
alhamdulillah, wah ane seneng banget gan bacanya, emang ampuh banget al waqi'ah ini gan
orang susah2 nyari kekayaan ke gunung ato ke goa, padahal ada yang Maha Kaya dan Maha Pengatur segala sesuatu, tinggal minta aja ke Allah
ane akan berusaha untuk ga putus ngamalin surat al waqi'ah ini gan, ane jg bakal berusaha istiqomah terus, bahwa semua semua urusan di dunia ini udah ada yang ngatur, kalo kita berserah diri semua bakal lebih ringan

maap kalo kata2 ane ada yang salah gan

Quote:Original Posted By akirasei ►
ane mo share gan.... dulu ustad ane berpesan amalkanlah surat Al-Waqiah, lebih utama di baca sesudah ashar, Alhamdulillah setelah ane amalkan kurang lebih 2 minggu, ane dapat panggilan kerja di salah satu perusahaan swasta di Jakarta, padahal waktu itu ane susah cari kerja, melamar ke perusahaan slalu di tolak ,

Quote:Original Posted By isupardi ►
saya itu pekerja swasta dengan penghasilan tetap tiap bulan. saya juga terinpirasi dengan ceramah ustadz Yusuf Mansyur dan ustadz Ahmad Al Habsyi. pada awalnya saya hanya ingin membuktikan ceramah dan pengalaman mereka dalam mendawamkan surat alwaqiah. saya bercerita pada istri kalau ingin mendapatkan penghasilan tambahan dan mendapatkan uang tambahan setiap hari.

Saya pun mendawamkan surat alwaqiah seperti yang dilakukan ustadz ahmad alhabsyi. seminggu setelah pengamalan baru terasa, ada banyak yang cari saya untuk suatu keperluan.

berawal dari itulah saya selalu mendawamkannya. ajaib memang...

Quote:Original Posted By Sharkman_ ►
Dua tahun lalu saya ngamalin surat Al Waqiah 40 kali setiap harinya tuk 40 hari, tapi ternyata baru hari ke tujuh udah kepayahan, ndak berhasil sampai 40 harinya. Tapi ternyata sekalipun 7 hari ada berkahnya juga, dapat proyek yg pendapatannya lumayan dibandingkan jadi PNS. Kalo dipikirkan ndak mungkin tuh ada proyek..

Tahun kemarin coba lagi 40 kali tuk 40 hari.. tapi gagal juga... Tapi Dapat lagi pekerjaan baru dan tetap..lumayan sampai punya rumah sendiri...
Saya penasaran kalo berhasil 40 hari .... sampai mana ya rizkinya... Ada yang tau?

Quote:Original Posted By ertass5758 ►
asslkm. skdr membagi pengalaman dlm mengamalkan surat ini..sy mempunyai usaha sablon. bulan lalu sy benar2 sepi order. tentu pemasukan sy sangat sedikit sekali sampai2 untuk makan sehari2 aja sngat sulit harus hutang sana sini..setelah saya membaca artikel ttg alwaqiyah sy coba membaca setiap habis sholat subuh 1x pada minggu pertama subhanallaoh…..ada order yg sangat besar menurut sy bgaman tidak dgn modal 4jt sy mendapatkan untung 20 jt hingga sampai sekarang order lainnya terus berlanjut..subhanallaoh alloh maha besar yg selau menepati janjinya..

Quote:Original Posted By kunthoz ►
assalammu'alaikum wr wb..

ane juga sama gan..mengamalkan surat al waqiah tp ga konsisten.. he.. mang susah jd manusia, kadang iman kita naik dan turun..

ane br baca thread ini pas hari minggu kmrn kl ga salah, abis itu ane coba baca al waqiah lagi 3x sehari.. habis subuh, habis ashar, dan habis sholat tahajud.. dan ane nulis ini bukan maksud riya, tp percaya ga percaya, tadi malem ane di sms temen ane..

alhamdulillah.. ane dpt 300 rebu gan dari titipan jualan ane di temen ane..

alhamdulillah.. sungguh Alloh SWT Maha Pemegang Janji..

apalagi kite sampai tiap hari ngamalin al waqiah ini ya gan.. aminnnn..

wassalammu'alaikum wr wb..

Quote:Original Posted By jeanlarc ►
seminggu ngamalin, udah dapet kerjaan, pdahal dah sempet frustasi nyarinya,. menurut ane sih bukan trgantung jumlah bacanya, tapi asal rutin dan ikhlas juga mantep,

Quote:Original Posted By MalamMingguOne ►
Sudah lama saya mendawamkan Surah Al-Waqiah ini, kurang lebih 2 tahun, tapi biasanya cuma 1x/Malam

Saya sendiri masih duduk di bangku Kuliah, jadi untuk mendapatkan "rezeki" dari Allah SWT berupa materiil belum terasa, tapi yang saya dapatkan itu "rezeki" yang lain, berupa ilmu yang gampang masuk ke otak saya, saya jarang sakit, dan juga merupakan doa mustajab dalam masalah-masalah lain, ga terbatas masalah keuangan . Surat ini emang ampuh untuk doa segala problem, dan tentu saja atas Kehendak-NYA lah urusan kita bisa diselesaikan.

Makasih udah sharing sesepuh TS

Quote:Original Posted By mdiwse ►
Saya sudah amalkan rutin tiap habis isya, atau magrib 1x..sudh berjalan 3tahun lebih, alhamdulilah. Semakin yakin bahwa rejeki memang sudah dijamin Allah. Alhamdulilah setiap ada keperluan selalu sudh ada rejekinya, insyaallah barokah.
Buat rekan kaskuser, cobalah amalkan, org2 yg tau mengenai resep ini tpi gak amalkan sungguh sayang sekali...

Quote:Original Posted By 22desember ►
sebenarnya saya ragu-ragu mau kasih FR, takut jatohnya riya.
tp buat semangat temen-temen tanpa sedikitpun maksud untuk riya
:

saya baru sempat amalin 2 hari, itupun bolong karena lupa bawa Al quran di kosan

sedikit intermezo, saya baru saya membuka usaha penerbitan dan mengeluarkan 1 produk. selama beberapa hari sebelum mengamalkan al waqiah penjualan produk saya hanya segitu2 saja laku 1-2pcs, pas pertama kali amalin tiba-tiba di hari itu juga ada pesenan sebanyak 50pcs, wow bagi saya itu jumlah yang lumayan mengingat usaha saya baru seumur jagung dan saya sangat bersyukur kepada Allah SWT. di hari berikutnya saya bolong ngamalinnya sampe hari ini keajaiban al waqiah dateng lagi gan, td pagi iseng2 maen ke rumah temen SMP dah lama gak ketemu, kebetulan bawa produk saya bakal kasih ke dia, singkat cerita sy pulang krn dah siang,setelah sholat dzuhur saya baca2 al waqiah daripada nganggur , eh tau2 temen sy td sms : " eh (nama saya) , ibuku kn mau sosialisasi PAUD tingkat kecamatan dan mau nawarin produk kamu,besok klo order aku hub lg yaa". SUBHANALLAH...ampe mrinding ane nulisnya gan.

udah gan gt aja FR dr ane takut dikira cerpen , Buat TS dan pengamal Al waqiah...Al fatehah sent. terima kasih buat trit yang bermanfaat ini.

Quote:Original Posted By A7X.Morningstar ►
maaf gan Nubie mau kasih FR aja dikit gan....

emang ada perasaan yang beda gan.... kalau kata ane sih...
ane jalaninin segala sesuatu di hari2 ane jadi lebih inget Allah dan bawaannya setiap waktu ''SlOW'' kaya gak ada beban...
cuma kadang2 ane masih kurang kuat lawan hawa nafsu gan.
kalo soal rejeki hehehehehhe..... gak enak dibabarin disini
walaupun ane baru jalanin 1 minggu...
ane dah ngerasain kepedulian Allah sama ane, ini membuktikan Alah benar2 membuktikan janjinya untuk mengasihi setiap hambanya yang selalu mengingat, berdoa, dan memohon atas namanya....
Quote:Original Posted By eldorado31 ►
gan...
ane sudah coba mengamalkan saran agan ini selama seminggu
Alhamdulillah gan...hati berasa lebih tenang...beban hidup terasa lebih ringan...
selain itu juga ngebuat ane merasa lebih dekat denganNya...dan jadi lebih disiplin...
terima kasih banyak yah gan
tapi ane ada pertanyaan gan...
cek PM yah

makasih gan...

Quote:Original Posted By buzz1004 ►
Bulan Agustus 2010 Saya ngamalin al waqiah 40x selama 40 hari tanpa terputus . Saya Menjalaninya setiap subuh(kebetulan bulan puasa, sambil selepas sahur saya bisa melakukannya)...Sebelum menjalani amalan Al waqiah saya bekerja di suatu perusahaan IT dibandung sebagai Service Support yang gaji perbulannya 800.000. .coba agan bayangin..saya punya cicilan mio yang perbulannya 550.000..anak waktu itu umur 6 thn...ga cukup gan uang segitu....tiap hari ribut terus sama istri gara2 ekonomi..trus ane coba ngamalin al waqiah 40 x selama 40 hari tiap subuh...Alhamdullilah...setelah saya selesai mengamalkannya 3 minggu kemudian saya mencoba melamar pekerjaan yang ditawarkan kaskuser di forum...dan alhamdullilah diterima...Salary saya sekarang lebih dari 10jt...plus komisi 3jt - 20 jt/bulan......

Coba deh agan2 jalanin amalan ini dengan yakin..insya allah semua terbuka

Last edited by contactlens on 8-11-2012 01:49 PM

Quote:Original Posted By spykiller ►
mau kasih testimoni neh buat agan2 sekalian...yg barusan banget ane alamin.. td sebelum magrib ane buka thread ini..ane baca dan ane lsg amalkan surat wa'qiah pas sholat maghrib..subhanallah..10mnt kemudian tetangga ane gan ngetuk pintu dan ternyata dia ngasiin obat buat ane yg lagi sakit...alhamdulillah ya allah...makasih buat TS yg bikin thread ini mudah2an allah membalas kebaikannya...,thread ini sangat bermanfaat dan mudah2an bermanfaat bagi yg lainnya juga...amiin!

Quote:Original Posted By zulfikar74 ►
Subhanallah gan melalui tread ini agan membabar rahasia ampuh kepada kita semua........sebagai bukti bahwa usaha itu hanyalah jalan yang memberi hakekatnya Allah melalui usaha-usaha kita........

berkaitan dengan amalan-amalan mungkin saya akan share dikit ......
saya termasuk orang boleh dibilang orang yang sangat susah......anak ada 4 tiap hari harus ada duit terus smua bisa membayangkan apa yang bisa terjadi kalo keadaan seperti ini jika kita ngalamin selama 13 tahun tanpa pekerjaan yang mapan, tapi saya percaya Allah maha kuasa diatas segalanya.....
diantara ambang putus saya.....karena kemiskinan yang terus mendera saya.....sementara anak istri saya harus makan......akhirnya hancurlah kesombongan saya selama ini yang selalu beranggapan bahwa untuk cari rejeki kita cukup usaha atau cari kerja yang mapan jadi guru atau jadi direktur atau jadi jadi programmer atau jadi apa aja yang menurut saya yang bergaji gede.....setelah menyadari bahawa hakekatnya rejeki itu milik Allah saya menangis tersedu2sedu diantara sholat saya, menyadari kesalahan saya selama ini, sya mohon ampun kepada Allah atas prinsip saya selama ini, saya jadi rajin baca qur-an dan shalat duha......murni hanya untuk memohon ampun atas segala kesalahan saya.........saya sampai berdoa ...ya Allah saya terima keadan kemiskinanku ini karena kesalahan berfikir yang menyaebabkan Engkau jauh dari sisiku.......setelah beberapa lama menyadari kesalahan saya bermimpi disuruh bersedekah Rp. 2000 setiap hari....pas bangun saya bengong kok disuruh bersedekah....boro2 sedekah Rp. 2000 bua makan aja saya ngga cukup, 3 hari saya mikirin tuh mimpi ...ini mimpi kosong atau petunjuk...?...saya konsultasi ama istri saya......kata istri jalanin aja....ngga ada salahnya...kalo ngga ada gunanya ...kan minimal dapat pahala......setelah itu saya bertekad....saya meminjam duit ...hanya untuk mengikuti saran mimpi.......aku sisihin 2000 tiap hari nyisir jalanan nyari orang2 yang bener2 butu* duit.......Subhanallah ngga disangka2.....saya ditolong orang dikasih sebesar Rp. 10 juta buat modal.......dan Subhanallah hasil dari modal itu diluar nalar saya...saya usaha.....keuntungan untuk orang gajian sebulan saya bisa kejar hanya 1 minggu....dan itu berkali2....saya sampai2 saya merinding mengalamin kejadian ini.......Allahu Akbar2......sungguh saya semakin menyadari kekuasaan Allah, dan saat ini kondisi saya sangat berubah......dulunya disertai keributan karena duit,skarang penuh dengan zikir syukur kepada Allah, ........
Ampun Ya Allah atas segala penghiatanku selama ini ya Allah, yang selalu meremehkanmu, selalu melupakanmu, yang hanya mengagunkanmu pada saat shalat saja........sunnguh ...Alqur-an jalan toll bagi semua umat tang beriman untuk mencapai segala cita2 baik di dunia maupun di Akhirat Amin..............

Ternyata usaha manusia itu hanyalah cobaan aja buat manusia......Allah senantiasa memberikan jalan keluar bagi hambanya yang betul2 dekat dengannya Yang Penting Adalah Usaha Dan Berdoa Insya Allah Berhasil atas segala yang dicita2kan...amin.....

Quote:Original Posted By carfmu79 ►
sekedar sharing gan....
sepuluh tahun yg lalu ane bertiga teman ane adalah pengangguran berat,saking mengkhawatirkannya sampe emak ane sering nangis klo liat keadaan ane..bayangkan ditahun 2000 penghasilan ane cuman 40rb rupiah perminggu hasil dari kerja di konveksi..iseng2 ane bertiga teman ane ikut ijazah kubro..dan mujiznya menekankan utk mengamalkan amalan surat waqiah utk mmperbaiki ekonomi dulu sebelum ngamalin yg lain,memang bnyak amalan yg di ijazahkan waktu itu,singkatnya ane sma teman ane mengamalkan amalan surat waqiah tersebut..teman ane yg satu mah gagal diperjalanan..cma ane berdua yg ngamalin sampe selesai..hanya berselang satu bulan kemudian ane mendapat tawaran menjadi asisten bos..otomatis ini meningkatkan gengsi ane walaupun scara ekonomi belum bnyak berubah dan selang satu bulan kemudian oleh bos tersebut ane dipromosikan jdi kepala agen diluar jawa dan otomatis secara ekonomi meningkat drastis.adapun teman ane yg satunya yg sma2 ngamalin smpe tamat usaha die langsung melesat bak roket dg modal 7jta an dalam jangka satu tahun sudah punya kendaraan roda empat....dan alhamdulillah ane dan teman ane sudah berumah tangga dgan gadis yg sebelumnya sepertinya hanya mimpi utk bisa mempersuntingnya...malah teman ane mah dapet gadis anak org kaya juga baik banget.....memang semuanya adalah ketentuan dari NYA..... kita hanyalah manusia yg wajib berusaha dan disertai doa dan dalam hal ini ane menyimpulkan memang maha benar apa yg disebutkan dalam hadits nabi bahwa mendawamkan surat waqiah akan dijauhkan dari kefakiran..

Quote:Original Posted By ezkaton ►
jangan ragu amalin al waqiah nya, ane udah buktiin, posting terakhir ane dimari ane masih nganggur, skrg ane kembali lagi tapi udah dapet kerja alhamdulillah, mnrt ane yg ptg jgn lalaikan 5 waktu, ga cuma jgn bolong tapi jg jgn males2an udah adzan tapi ntar2an, segera ambil wudhu, tahajjud, dhuha, sedekah jaminan mutu trs istiqomah gan, ane dipanggil interview pertama ane sakit, kemudian dipanggil lagi, ane ga dateng cz males, kemudia dipanggil untuk yg ketiga kali ane dateng, daripada ditelponin trs2an eh nyampe sono, psi****s, trs lanjut interview sama atasannya yg interview ane pertama kali, trs sama manager, sehari interview 2 orang maraton, pas selesai ane dijanjiin dkasih kabar seminggu, eh pas pulang ane dipanggil lagi disuruh tunggu 15 menit, trs disuruh ttd gaji, trs besok nya ane di telpon tapi ga ane angkat cz hape ane di kamar, ane maen pees di kamar adek ane kemudian senin ane di telpon lagi buat ngasih tau kalo seminggu lagi ane masuk kerja amalin dah, jaminan mutu mantep

Quote:Original Posted By cyberfox ►
Assalamu'alaikum wr.wb
Sungguh amalan ini luar biasa saya diajarkan (baca Al - Waqiah + Sholawat Nariyah) oleh alm. oom sejak kelas 4 SD, subhanallah usaha keluarga sampai sekarang dibidang percetakan yg berdiri dari 1980 tetap yg terbesar di kota kami. kepada TS semoga Allah SWT memberikan imbalan yang setimpal atas sharenya dan kepada yang mengamalkan bacaan Surah Al-Waqiah ini segera mencapai tujuannya yang barokah dan diridhoi oleh Allah SWT, amin

Quote:Original Posted By aminovic ►
makasih TS, atas inpohnya..

ane dah ngamalin gan, sekitar semingguan setelah ane ngamalin ane nerima sms lowongan kerja,

iseng2 ane datengin tuk wawancara, cm bawa CV itupun CV yang seharusnya ane kirim ke perusahaan lain tapi kagak jadi. bisa dibilang CV bekas lah gan. tanpa ane amplopin gan..

paginya ane d sms kalo ane ketrima gan..

walo gajinya cm UMR tapi ane dah bersyukur banget gan. siapa tahu ini awal dari segalanya buat ane gan. bosnya njanjiin jenjang karier bagi karyawannya. kemarin si bos bilang dia mau nyoba masarin mebel (jepara) buat eksport n kemungkinan besar ane yang diminta megang, soalnya cm ane yg bahasa inggrisnya paling lancar disono gan.. moga2 yg diomongin dia bener2 bakal kejadian. doain ya gan.

sebelumnya 2 tahun lebih ane nganggur gan, ndaftar kemana2 slalu gagal di tes akhir. padahal ane ga bego2 banget lho gan, secara skill n pengalaman kerja ane dah lumayan banyak lah.

oh ya gan selain baca alwaqiah, ane juga coba merutinkan sholat dhuha n tahajud. sering2 baca istighfar n sholawat.. moga aja bisa langgeng ngga cm anget2 tahi ayam.

Quote:Original Posted By cooln3tt3r ►
Alhamdullilah, saya sudah mengamalkan Al - Waqi'ah selama seminggu, 3x sehari. Benar kata agan2 yang lain, ketentraman hati dan ketenangan saya dapatkan.
Dan, satu anugerah terbesar yang saya dapatkan selama seminggu itu adalah saya telah berhasil menghafalkan surah Al - Waqi'ah. Alhamdullihan, Syukur kepada Allah dan terima kasih banyak kepada Kang Mirad dengan tritx yang sangat berguna.

Dengan menghafal surah ini, maka kapanpun dimanapun saya bisa membacanya, baik sedang bekerja, di jalanan maupun sedang tiduran, ada kenikmatan besar yang saya rasakan setiap membacanya dalam hati ataupun mulut saya. Luar biasa.

Saya harap agan2 disini juga berusaha untuk menghafalkannya, karena dengan begitu, kita bisa dengan mudah membacanya kapan saja dan dimana saja tanpa terhalang waktu dan pekerjaan.

Alhamdullilah dan Terima kasih kepada Kang Mirad, semoga beliau selalu mendapat rejeki yang melimpah dan rahmat dari ALLAH SWT, Amin Ya Rabb.

Quote:Original Posted By abi3an ►
mau lapor gan
Alhamdulillah sampai hari ini ane sudah 40 hari ngamalin nich baca surat waqiah 3 X sehari kaya obat hehehe
alhamdulillah yang ane rasakan bisnis ane lancar goncar gan, pikiran jadi santai gak ngotot dalam segala hal
mohon do'anya semoga bisa istiqomah sampai 90 hari bahkan lebih

tuk kang mirad makasih semoga Allah memberkahi hidup akang amiien

Quote:Original Posted By helicopter_agen ►
pengen confirm aja gan,,,
sebelumnya makasih untuk share ilmu-nya, berikut hal-hal yang ane mau review:

1. Alhamdulillah rezeki semakin lancar, walau dulu terpuruk berkat amalan ini keknya rezeki tuh dateng ada aja.

2. sangat bermanfaat kalo kita ga cuma baca arabnya aja, kalo kita baca artinya juga sungguh kita makin tau akan kebesaran Allah SWT.

3. ane juga belajar untuk baca surat yang laen gan beserta artinya, impactnya ya ane jadi pengen tau isi alquran padahal udah puluhan tahun ga pernah baca alquran.

4. ane jadi suka curhat sama Allah melaui doa ane gan.. rasanya nyaman banget beda banget kalo curhat dengan manusia.. sunggug hanya Allah yang tau rahasia langit dan tau apa yang terbaik untuk kita.

5. tau ga gan waktu itu cuma megang duit 50rb,, tiba2 ada aja uang yang dateng.. orderan rumah yang kemaren sepi abis,, ini ada yang pesen.

intinya : Hanya Kepada Allah kita memohon pertolongan......

sekali lagi makasih ya...

Quote:Original Posted By katasyapa ►
alhamdulilah mulai terbukti gan tadinya usaha ane sepi (bulan kemaren)
eh ternyata setelah ngamalin waqiah, ane ngamalin 1x tiap malam. Usaha ane alhamdulilah langsung rame benar apa sabda kanjeng Rasul tentang Waqiah.

Tapi perlu diingat, ngamalinnya perlu diiringi sama menjaga syariat (trutama sholat), sedekah dan terutama taubat yang sebenar2nya.

Menurut ane di Waqiah ada pelajaran tauhid yang harus kita camkan, bahwa Allahlah yang menurunkan rezeki, walau bagaimanapun ikhtiar kita kalau tidak atas izin Allah, maka rezeki dan barokah tidak akan turun.

Quote:Original Posted By apiznk ►
Wah, ane udah gak tau deh sekarang udah masuk hari yang keberapa, udah gak pernah ane itung lagi, yang jelas emang manfaatnya emang cukup banyak ane dapetin. even bukan dalam bentuk finansial seperti yang laen. Ane banyak mendapatkan bantuan2 dan rasanya perhatian yang melimpah dari orang2 terdekat dan bahkan dari orang2 yang baru dikenal juga. POkoknya maknyuuss deh gan...

Tanya dong, selama ini ane pake solawatnya yang annuuridzat tuh gan, itu gimana tuh? apa harus pake nurbuwah??

(yang ini nih solawat nuridzat)
sholawat annurid dzat

“Allohumma sholi wa salim wa barik ala sayidina muhammad. Annurid’dzati was sirris saari fi sairil asmai
wash shifati wa ala alihi wa shobihi wa salim”

(Artinya : Ya Allah, limpahkanlah rahmat, salam dan berkah kepada junjungan kami Muhammad, cahaya diri dan rahasia yang beredar dalam seluruh asma dan sifat, juga limpahkan hal yang sama kepada keluarga dan sahabat-sahabatnya)

Thx All..

Quote:Original Posted By SiPutihBiru ►
klo kata nyokap ane, ini doa kecukupan..
tapi ane baru ngamalin ini doa setelah nemu thread ini.
thanks TS..

sedikit cerita aja gan.
ane ngamalin 3x sehari, tapi cuma sampe seminggu doang trus putus, seminggu trus putus.
jadi belom pernah ngerasain sampe 40 hari atau 90 hari.

tapi ane udah ngerasain banget ke istimewaannya.
bukan cuma sekedar rejeki doang tapi yg lain lain juga.
udah sering banget kejadian yg namanya di hadepin suatu masalah, g selang berapa lama tiba tiba solusi dateng gtu aja.
itu sering banget ane alamin.
sekarang juga hati semakin tenang dan nyaman aja buat jalanin hidup.
sebenernya banyak sih ke istimewaan lain yg ane rasain tapi yg ane ceritain itu aja dulu om TS.

oiya waktu pertama kali ane amalin ini doa, ane barengin juga sama amalan yg lain.
sedekah, dhuha, tahajud.
mungkin itu juga yg ngebuat efeknya lebih mantep ke hidup ane..

InsyaAllah kedepannya bisa poll 40 atau sampe 90 hari atau bahkan bisa jadi amalan rutin sampai akhir..

Quote:Original Posted By cooln3tt3r ►
Absen pagi dulu sekaligus sharing hasil dari ngamalin surah AL - Waqi'ah 3x sehari.

Klo ga salah ingat, saya sudah mengamalkan ini hampir sebulan lebih. Ya, sehari saya membaca Al-Waqi'ah sebanyak 3x, tapi karena saya menghafal surah ini jadi biasanya, ketika saya lagi santai ataupun sedang berkendara saya pun kembali membacanya dalam hati.
Hampir setahun saya nganggur ehh tiba tiba dapat panggilan kerja di sebuah NGO dunia yang terkenal yang anggotanya bahkan ada yang artis artis Hollywood (tidak perlu sy menyebutkannya disini).
Tidak hanya itu, proses seleksi yang saya lalui pun berjalan dengan lancar. Belum lagi jam kerja saya yang sangat santai namun gaji yang bisa dibilang sangat sangat cukup. Terima Kasih ya ALLAH.

Selain rezeki tadi, saya juga sudah mendapatkan rejeki2 lainnya. seperti dompet tidak pernah kosong (real), selalu saja ada traktiran, berjalan dengan santai dan tanpa beban, pikiran bersih dan yang paling tinggi adalah kenikmatan pada lidah saya setiap saya membaca surah ini, benar benar nikmat dan menenangkan.

Alhamdullilah, Syukur Alhamdullilah, Al-Waqi'ah benar benar biangnya Rejeki.

Oh iya satu lagi, Dalam mengamalkan ini dibutu*kan kesabaran dan konsisten, kurangi maksiat dan ya itu tadi, sabar sabar sabar. Rumusnya --> Amalkan - Usaha - Sabar.

"Campur tangan ALLAH sesungguhnya baru dimulai ketika usaha terbaik kita telah selesai"

ekhaku
Insya Allah..
Khasiat Surah Waqiah ini sudah sayabuktikan mustajabnya. Subhanallah, Allah memang dengan sangat jelasnya sudahmenunjukkan kebesaran-kebesarannya, kemudahan-kemudahan yang bisa kita amalkanagar bisa mendapat ridho’ darinya.. lalu kenapa kita tidak bersyukur.

moko
ASWB
Subhanallah…………… saya memang jalanitapi saya sadari aq usahain baca tiap hari…….. jujur aja kadang bykbolongnya…….. maklum sih pasang surut( Imannya) dan juga merasa sok sibuk. tapimesti begitu aq secara tidak langsung merasakan. begini” : aq sering terbenturkeb. ekonomi yang serba mendadak…… dan tak berduit. enggak tau dr mana tiba”ada saja rezeki datang.. yaaaaah Ahamdulillah aq bersyukur.

Maduarab
Alhamdulillah..
Allah Swt selalu memberi aku cukup tak kurang suatu apa pun.
Hanya ada beberapa hajat yg belum terwujud.
Bismillah…

ShahranHashim
Subhanallah…saya kagum dengankebesaranNya. Semasa awal penubuhan firma guaman( pengacara) lapan tahun yanglalu, saya buntu untuk memulakannya.. dari mana mahu mula . Soal kewangan turutjadi kebimbangan saya. Lalu saya serahkan soal ketentuan ini kepadaNya setelahusaha. Surah Al Waqiah antara amalan saya. Lalu saya jadi ringan ataskehendakNya. Subhanallah….
melah
bagus sekali utk cptkan jodoh….
pasangan hdp yg bakal dpt, insylallah yg terbaik di sisi Allah. sy sendirialaminya& ada baca surah al waqiah dgn niat. dulu kerap juga baca.sy nibujang,andartu,umur pn 30an.
tak lama lg, saya nikah….

Alhamdulillah….saya sedang giatmengamalkannya dan walaupun belum sepenuh mengamalkannya kerana begitukesuntukan masa tapi Alhamdulillah….saya rasa tenang sedikit dari dulu keranarezeki yang diberiNya tidak putus walaupun sedikit…Alhamdulillah…
Salam
Pengalaman saya beramal dengan SurahAl-Waqiah
Suatu ketika dahulu, saya mengalamimasalah kewangan yang agak dasyat. Masalah kerja. Masalah rumahtangga. danpelbagai masalah yang timbul berpunca dari masalah kewangan.
Sejak saya diperkenalkan dengansurah al-Waqiah ini, dan saya amalkan sehingga hari ini tanpa tinggalkan walausehari… kini saya telah pun menghafalnya. Seringkali juga saya membaca surahini ketika solat (sendiri / jadi imam).
Disamping itu, solat Dhuha juga jadikan amalan.
Allah Maha Kaya dan Luas denganrezekinya. Saya telah menerima limpahan rezeki tanpa batas… Ketika itu sayatiada pekerjaan dalam masa 7 bulan saya tetap mendapat rezeki dari sumber yangtidak disangka-sangka. Saya memang bersyukur dengan KurniaanNya.
Pernah saya ditegur oleh kawan-kawanagar memperbaiki doa saya kepada ‘Ya Allah Limpahkan rezekiku mengikutkemampuanku’ kerana saya mendapat banyak peluang rezeki sehingga tak mampumenguruskannya… Segala pujian bagi Allah.

kahmadz
Alhamdulillah, saya juga sudahmengamalkan surah Waqiah ini. Ternyata dari tidak memiliki apa2 saya bolehmembeli sebuah rumah yang saya tidak jangka saya mampu beli. Juga rezekiberubah setelah mengamalkan surah ini. InsyaAllah saya akan terusmengamalkannya disamping bersedekah kepada fakir miskin – yakni menolong orangyang susah. Sesuai dengan hadis nabi yang bermaksud “Sesungguhnya kamu ditolongdan diberi rezeki kerana (menolong) orang2 yang lemah (susah) dikalangan kamu”.Sebarkan kepada rakan, sahabat dan taulan. Amin.

Salam,
Saya disarankan oleh Tn Hj Lokmanuntuk mengamalkan surah waqiah ini. ( http://www.syifa-alhidayah.com ) *sila baca maklumat peribadi beliau.
Sebenarnya surah ini telah menjadidarah daging saya dan membacanya merupakan hobi. Tak kira di mana sayamembacanya. Sudah lebih 5 tahun mengamalkannya.
Malah saya tidak pernah tinggalkanwalau seharipun tanpa membacanya. InsyaAllah.
Secara jujur saya katakan rezekimelimpah ruah sehingga hari ini. Setiap jumaat saya bersyukur dapat membantuanak2 yatim secara istiqamah.
Bagi yang baru bermula mengamalkansurah ini:
Mulakan dengan Al-Fatihah hadiahkanpada RasulAllah.
Selawat 11 kali
Baca ayat surah waqiah ini
bermula dari ayat ke 36 sehingga ayat 74
Jika berhajat menghafalnya (silabaca setiap hari dalam tempoh 21 atau 40 hari)
Jika baca 40kali non-stop dalam satuhari shj, insyaAllah dah boleh hafal. Percayalah.
Setelah lancar barulah baca surahini sepenuhnya.
Allah hanya uji hamba yang disayangi file:///C:\Users\user\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gifUjian saya dulu takkurang hebatnya.
Amalan lain seperti solat Dhuha,puasa sunat dan bersedekah pasti memberi pengalaman luarbiasa.
Tahniah kepada semua. Selamatberamal.

liza
salam En.Zahisham,menurut dari apayg En.tulis,adakah utk mengamalkan surah ini bagi tujuan reziki, bacaan adalamdari ayat 36 hingga 74?.tidak perlu membaca seluruh surah waqiah? tolong diberi respon

Ini adalah ayat yang disarankan olehTn Hj Lokman kepada saya ketika berjumpa dengannya secara peribadi. Saya mulamengamalkan surat waqiah ayat 36 hingga 74. Dan sehingga hari ini, saya masihlagi membacanya tanpa henti. Kini, mengamal membacanya setiap kali selepas asarsabanyak 14 kali, terutama ketika memandu.
Walaubagaimanapun, membaca keseluruhanadalah yang terbaik. Ramai kenalan saya yang telahpun menghafal surah ini. Dansemuanya memberi respon yang amat baik. Bagi sesiapa yang ingin mengamalkansurah Waqiah ini, sila layari http://waqiah.belajarphp.com.
Saya memang amat yakin dengankehebatan ayat-ayat Allah ini. Alhamdullillah rezeki saya tidak pernah putus,walaupun saya tidak bekerja. (pendapatan dari sumber internet sahaja).
Semasa saya menulis ini, saya barusahaja bertemu KakCT di sebuah pasaraya. Ternyata jauh sangat berbezaberbanding kali pertama berjumpanya dahulu. Kepada KakCT, Saya sekeluargamendoakan yang terbaik untuk seluruh keluarganya.

Uun
Assalamualaikum,saya mw tanya pasurah Al waqiah bs untk do’a cpt dpt jodoh?please.,jwbnx y file:///C:\Users\user\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif
flipflop
untuk cepat dapat jodoh, dianjurkanbaca surah Yaasin 3 kali utk 3 kali jumaat selepas subuh. Jika selepas 3kali jumaat, ttp masih belum tercapai hajat, blh diulang sampai hajat tercapai.Menurut Ustzh Dato’Fatma Elzahra, ada org mengamalkan bacaan yaasin ini untukmendapatkan jodohnya dan hasilnya Alhamdulillah.
ju
salam…
subhanallah..surah al waqiah inimemang membantu sya ketika saya benar2 kesusahan..saranan dari adinda sayauntuk mengamalkannya beserta solat duha…rezeki yang ALLAH Subhanawataalabagi..sangat cepat…alhamdulilah…

mimi
Asalamualaikum…
Saya telah mengamal membaca surahalwaqiah setiap jari tanpa jemu sudah 6 tahun. Ada hari saya baca 3 kaliselepas isyak, atau baca 1kali lepas asar atau baca 3 kali lepas magrib atau 1kali selepas subuh. Ini kerana jadual kerja saya yang sibuk. Saya menjalankanperniagaan sendiri. Saya menjalankan perniagaan network marketing. Hasilnyaperniagaan saya maju dan mendapat rezeki yang datangnya dari segenap pelusukalam yang tidak di duga dan rezeki yang berlapis2. Wang banyak datang dan sayadapat keluar dari masalah kewangan. Disamping itu saya dapat menyelesaikanhutang2 rumah, kad kredit dan hutang peribadi. Setiap bulan saya dapatmenyimpan dengan banyak di dalam bank. Rezeki makanan dan kesihatan punbertambah. Allah s.w.t memudahkan segala urusan saya. Ramai orang senangberurusan dengan saya. Alhamdulillah sekarang saya semakin kaya dan kaya.Rezeki yang Allah beri kepada saya saya sedekah dan keluarkan zakat, membantuorang2 susah dan anak2 yatim. Saya juga mengamalkan solat sunat Dhuha setiaphari, sunat hajat , solat tahajud dan soolat taubat. Disamping itu saya jugamenjaga solat, rajin membaca quran dan berpuasa isnin khamis. Selepas itu sayaberusaha bersunggug2 dan bertawakal kepada Allah. Hasilnya Allah beri kekayaankepada saya. Jadi amallah selalu surah al waqiah ini.

Assalamualaikum,
Ayat ini benar2 mujarab.Saya pernah dibebani hutang dan kehidupan sangatsempit.Saya bertekad membaca surah ini sebanyak 44 x mulai selepas isyak(9.00mlm) hingga ke jam 4.00 pagi baru selesai.Selepas itu ayat tersebut terus dapatsaya hafaz tanpa melihat al-quran.Yang mujarabnya selepas itu rezeki datangseara tidak disangka2 dan akhirnya hutang yang menjadi beban dan memeningkankepala itu dapat dilangsaikan. syukur Alhamdulillah.kini saya menjadikan amalanharian iaitu membaca surah ini setiap kali selepas sembahyang fardhu 1 x.Masamula-mula membaca merangkak-rangkah 10 minit baru habis. kini setelah menghafazayat ini dapat dihabiskan dalam masa 3 minit.

salam..
saya ingin berkongsi pengalamansaya. mula mengamalkan surah ini tahun lepas dan alhamdulillah dapat rezeki ygxdiduga. awal tahun ni saya ada web sendiri n bisnes sendiri. aliabeauty.com.walaupun saya baru pertama kali melibatkan diri dalam bisnes ni (zeroknowledge) tetapi berkat dari amalan mengamalkan surah ini, dan bantuan darirakan, bisnes saya menampakkan hasil walau dalam masa singkat. tapi kena adausaha selain berdoa. amalan lain juga perlu dijaga dengan sebaiknya. syukuralhamdulillah. saya doakan anda juga berjaya.
alivewire
assalammualaikum,
Ini pengalaman saya sendiri. 5 tahunyang lalu saya di berhentikan kerja kerana masalah syarikat. Saya seorangJurutera di sebuah syarikat swasta. Saya mengamalkan berpuasa sunat bermuladari hari khamis hingga hari jumaat (seminggu). Berbuka puasa dengan makananyang tidak berdaging. Saya membaca surah Al-Waqiah sebanyak mungkin yang sayamampu pada setiap lepas solat setiap hari. Dan setiap lepas membaca SurahAl-Waqiah saya akan membaca doa Surah Al-Waqiah dan memohon hajat. Pada hariJumaat, hari terakhir saya berpuasa, Alhamdulillah, saya mendapat panggilantelefon dari seorang sahabat lama yang menawarkan kerja yang berpendapatanlebih baik dari kerja lama saya. file:///C:\Users\user\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif. Selepas itu, bermulalah saya menulis blog ini untuk berkongsi ilmu.
wassalam.
alivewire.

Terima Kasih kerana berkongsi ilmukepada semua. Terima kasih juga kepada saudara-saudari yang luangkan masaberceritakan pengalaman & berikan kita semua semangat untuk mengamalkansurah Al-Waqiah. Saya pun macam saudara-saudari yang lain, saya mengalamimasalah kewangan yang teruk, hati tak tenang, hidup terumbang-ambing. setelahmengamalkan surah Al-Waqiah ini, saya ada nampak perbezaaan. hati rasa tenang.Peluang-peluang rezeki Allah sudah nampakkan pada saya. Insya Allah, Semogasaya dapat mengamalkan Surah ini terus menerus secara istiqamah. Saya inginmenjadi KAYA, dengan cara ini saya dapat hidup lebih selesa & saya dapatmembantu orang-orang yg perlukan bantuan, bersedekah, berzakat. Semoga kitasemua dapat berjaya Dunia & Akhirat. INSYA ALLAH..
aji
satu saat saya di kasih rezeki olehAllah,dari rezeki itu saya buat rumah sederhana tapi setelah di pasanggentengnya sy sudah tidak punya uang untuk meneruskannya bahkan masih banyakhutang saya. setelah satu tahun saya di ajak teman ke jakarta naik pesawat.Dipesawat inilah saya diberi hidayah oleh Allah sehingga saya bisa baca surat Alwaqi’ah sampai 7x kemudian setelah sampai ke rumah teman, betapa terkejutnyasaya karna dia mau nanggung keramik rumah saya. masya Allah…..barokahnya suratwaqi’ah betul2 terasa bagi kami…Alhamdulillah…….
bashajuri
jazakallahhu qairan.
saya sudah mengamalkan surah ini walaupun tidak sentiasa dan setiap kalimembacanya, kerja saya menjadi lebih licin dan hati saya tenang… jazakallah.

ajie
alhamdulillah, kalo semuanya harusngamalin dulubaru terasa khasiatnya itu juga atas izin Allah SWT, kalo yangsaya alamin baru di baca belum beres baca, nggak disangka-sangka ada yg ngetukpintu sambil salam terus ngasih rezeki yg saya juga nggak ingat. daripengalaman itu saya makin haqul yakin bahwa Allah itu sangat mudah dalammemberikan rizki-Nya. Alhamdulillah
jadi kata siapa yg ngomong cari rezeki yg haram udah susah apalagi yang halal.pernyataan itu jelas-jelas salah. tapi saya bingung ko masih banyak orang-orangyang masih korupsi yah. padahal tuntunan dalam mencari rezeki yang halal dandiridhoi sudah jelas dan ada.

takpe la..sikit aje tu..saya puninsan kerdil juga.syukur di pertemukan Allah ayat2 murah rezeki ni. sbnrnya byklagi surah2 untuk murh rezki ni contohnya spt ayat 1000dinar, surah al ikhlas,al kautsar, al insyirah dll. amalkan selawat tafrijiyah yang akan membantu kitamenghuraikan segala masalah dan insya Allah rezki tdk putus.
Maksud selawat tafrijiyah :-
Ya Allah, wahai tuhan kami,limpahkanlah rahmat dan kesejahteraan yg sempurna ke atas penghulu kami NabiMuhammad SAW. Dengan kedatangannya akan terhurailah segala simpulanikatan,terhapus sgla kesusahan & kesukaran, tertunai segala hajat,tercapailah segala maksud serta mendapat kesudahan umur yang baik (mati dalamhusnul khatimah) serta terkabullah segala permintaan hujan (rezeki) dgn berkatkeagungan ZAt yang Mulia. Tetapkan kemuliaan kpd baginda serta ahli keluarga& sahabat2nya pd setiap kelipan mata dan tarikan nafas dgn bilangan sglaapa yang Engkau ketahui.
Selawat ini sgt byk khasiat, lehcari dlm kitab senjata mukmin atau dlm kitab2 lain.
azie_ummirahman
salam….semua
Subhanallah…Subhanallah…Subhanallah…
Amalan Surah Waqiah ni memang hebatdan benar. Saya pernah jatuh sakit dan terpaksa hidup menderita menumpangkesana sini. Namun setelah yakin dan amalkan Surah ini, kini hidup saya“seperti berjalan diatas angin”. Allah membuka hati seorang wanita kaya untukmenjadikan saya pembantu peribadi wanita itu. Rumah,gaji yang mencukupi,makanminum dan segala keperluan disediakan. Termasuk pembantu rumah….
Astaghfirullah…bukan untuk bermegahtapi ingin saya kongsi dengan pembaca apakah khasiat amalan Surah Waqiah inisetiap lepas solat maghrib….cubalah dan rasai kebesaran Allah serta Nikmatrezki yang berkah itu….Insya Allah

Rudyanto I. Prabowo
Ass.wr.wbb,
Alhamdulillah ….
Dengan membaca surah Al-Waqiahsetiap hari, saya sekarang menjadi HAFAL !!!
Saya baca 1x selesai shalat Subuh dan Isya’ (atau saya baca saat shalat Isya,rakaat 1 (ayat 1-40) & rakaat 2 (ayat 41-96), terkadang (ayat 1-74) dan(ayat 75-96).
Ditambah dengan shalat Tahajud 8rakaat + Witir 3 rakaat, dan juga shalat Dhuha 6 rakaat. (2 rakaat diantaranyadengan membaca surah Al-Waqiah)
Dan yang terakhir diiringi denganshadaqah 10% (atau lebih) dari rezeki (uang) yang kita terima.
Alhamdulillah hasilnya sangat luarbiasa !!!!!!
Wassalam,
Rudyanto
Juna
Alhamdulillah setelah saya mengamalsurah Al-Waqiah saya tidak sesusah dahulu lagi, ada sahaja rezeki yangmendatang, hati mulai tenang..
Sesungguhnya kata2Mu adalah Benar,janjiMu adalah Benar..
segala2nya adalah benar..Alhamdulillah..Alhamdulillah…
zain
saya selalu amalkan baca surahAl-Waqiah ini selepas solat subuh.Syukur saya pada-Nya,kerana setiap kali sayasusah nak bayar hutang,tiba2 ada saja rezeki yang tak disangka2datang.maklumlah kita banyak hutang spt rumah ,kereta,perabot dan anak sekolahlagi.Contohnya saya niaga sambilan(part time) tiba2 hujung bulan tengah keringpoket,tiba2 ramai orang beli barang.Alhamdullilah.Senang kata poket tak pernahkering atau kosong.Disamping tu saya dah hafazan surah ini,surah Al-Mulk,surahAs-Sadjadah,An-Naba dan sekarang dalam proses hafazan surah Yassin dan SurahAl-Isra serta surah Muhammad.
Fikiran saya sentiasa tenang sahaja,walaupun masaalah banyak dan mudahselesaikan satu persatu,Inilah kehebatan Al-Quran.

zimbo
Saya dpt ni drpd seorang ustaz
Ada satu lg amalan murah rezeki @ dibaca ketika sedang menghadapi kesulitan hidup iaitu mengamalkan membaca
ayat seribu dinar sebanyak 40 kali setiap kali selepas solat subuh – awalsubuh.
InsyaAllah kita akan mendapat rezeki yg tak terduga @ Allah akan menemukan kitadgn jalan keluar.

Mami
Salam,
Subhanallah…walhamdulillah…Allahu Akbar…saya yakin dengan janji Allah Yang MahaBenar, Maha Pengasihnya Allah dengan hambanya. Saya telah mengamalkan surah iniselama beberapa bulan. Sejak mengamalkannya banyak rezeki yang tidak terdugadatang kepada saya, suami dan anak-anak..Alhamdulillah syukur tidak terhinggaya Allah.
Satu lagi berita gembira…Anak saya baru saja lulus peperiksaan sekolah ugamadengan keputusan yang cukup membanggakan…walhal sebelum beberapa minggu sebelumpeperiksaan sebenar, dalam peperiksaan penilaian dia gagal dgn dengan keputusanyang teruk.
Inilah rezeki yang cukup bermakna buat saya dan keluarga..syukur ya Allah
ipung
Subhanallah. Yakinlah hanya Allah ygmemiliki dan memberi rejeki. Saya sudah mengalami sendiri dan Alhamdulillahberkat bantuan Allah, hutang2 saya sudah selesai. Tapi saya terus memohonkarena rejeki bukan cuma materi, persis seperti yg Mami bilang di atas. Sabardan syukur bumbunya juga. Insya Allah manfaat dan berkah buat semua dunia danakhirat. Amin

Pid
Assalmualaikum,
Aku terbaca ruangan ini 18 bulanyang lalu, ketika itu aku sedang ditimpa musibah yang berganda-ganda. Akumenghadapi kemelut kewangan yang sangat hebat kerana tertipu. aku menanggunghutang yang banyak dek penipuan ini. Sebagai ibu tunggal, aku amat sengsaradiatas bebanan ini. Alhamdulillah saya temui ruangan ini bagi mengutip doa danharapan. Aku bangun, tabah kan hati tak berhenti berdoa agar Allah beri aku keupayaanuntuk meneruskan perjuangan hidup dan mkenebus hutang yang melampaui batasan.SURAH Al WAQIAH, SOLAT DHUHA aku mulai amalkan setiap hari. Aku yakin akan adasinar dihadapan ku. Setiap kali perjalanan dalam kereta, aku mengikuti bacaandalam kaset, sehingga aku menghafalnya. Hanya Allah sahaja yang mendengar doaku, Aku mula merasakan ketenangan, yangmana sebelum ini aku diibaratkan tidakmampu membuka mata untuk memulakan hari. Sesungguhnya aku redho’ denganperjalanan hidup yang pahit ini, dan aku sedar Engkau lah ya Allah yang memberiganjaran dan hikmah Nya. Lama kelamaan aku mulai membayar hutang-hutangkumengikut priority. berselang seli membayarnya sedikit demi sedikit. Akusentiasa mohon kepada Allah agar aku di beri jalan untuk menyelesaikan keseluruhanhutang ini sebelum mati. Aku ingi hidup tanpa hutang (zero debt) .Alhamdulillah aku mula merasai nikmat kebesaran Illahi yang tidak memungkirijanji nya. Amin.
erine
saya sudah lama mendengar khasiattentang ayat tapi tidak pernah mengamalnya (ya pastinya malas)…
baru2 ini sahabat saya menyuruh sayamembaca surah al-waqiah dan teringatkan khasiatnya yg sy ingat-ingat lupa dulu.tanpa bantahan saya baca selepas solat subuh. rezeki yang tidak diduga adalahada satu sahabat lain sudi menghulurkan bantuan utk majlis perkahwinan saya.saya masih tidak menyedari lagi rezeki dari Allah, sehinggalah saya ke blog inidan membaca kesemua mesej yg ada. Masya Allah memang kebenaran yang sahih.
saya rasa insaf seketika dan amatsyahdu, pasti Allah telah menolong saya tanpa diduga ia dtg secara tiba2.sahabat yg ingin membantu ini sms saya sejurus saya masuk ke ofis bertanyakanpersiapan nikah dan sudi menghulur bantuan. ya…saya terdiam takterkata….sewaktu leka membaca blog ini saya teringat…ya pagi tadi sesudah solatsubuh saya telah membaca surah Al-Waqi’ah….Allahuakbar!

Saya juga ingin bercerita….
Sebelum saya tunaikan umrah circa2009,selalu menanam azam untuk hafal surah2 al-quran dan pohon Allahpermudahkan agar dapat belajar baca quran secara berlagu yang sedap.
Masyaalah,di Mekah saya diperdengarbacaan Muhd Taha Al-Junayd ,terdengar di kedai menjual CD/Quran.masyaallah..sayatertarik dan beli.Allah mendengar permintaan saya rupanya.
Dari situ,jatuh cinta dengan bacaanAl-Fatihah.kemudian surah Al-Waqiah yg sangat indah bacaan beliau.Membuat sayajadi tertarik untuk sentiasa membaca.betul cakap komen di atas,jika kita baca40 kali dlm 1 hari,insyaallah dapat kita hafalnya.
Alhamdulillah,saya baca dgn penuhminat sambil pasang CD.Now saya dah dapat hafal.
Saya galakkan kawan2 semua carijugak pemangkin untuk kita rajin membaca quran.Cth :saya selalu pasang CD MuhdTaha dlm kereta,kerana saya suka bacaannya.Now,dgn izin Allah saya berjayahafal(Insyaallah) surah Ar-Rahman,Taha,Al-Buruj,Al-Waqiah,Al-Qiyamah.Surah2 niada dalam CD beliau.
Yang belum pandai baca quran,kenaambil inisiatif untuk belajar…Barakallah..
survivor
Assalamualaikum wbt,,
Sekadar perkongsian bersama..
Saya juga pengamal Surah ini..memangnyata kelebihannya..Rezeki datang tidak putus-putus,,pengalaman saya membacasurah ini sejak setahun,.memang berbeza dengan surah2 lain yang terdapat dalamAl-Quran..ayat-ayat dalam surah ini termasuk tafsirnya amat memberikan kesanmendalam pada jiwa saya..bila di baca ayat2 nya perasaan kagum danberdebar-debar datang pada diri sebab setiap ayat yang keluar dari mulut. hatiakan serentak memberikan maksud..menitis pula air mata.. itulah cara sayalakukan agar khusyuk semasa membaca Al-Quran
Dalam banyak2 surah dalamAl-Quran..surah inilah yang paling cepat saya hafal dan mudah untukmengingatinya…
PS: Niat adalah palingpenting,,kerana:
Satu keadaan yang cukup rendah sekiranya kita membaca surah ini hanya inginmendapat beberapa keping wang..Namun niatlah demi untuk memenuhi kekayaanhati(kepuasan rohani) dan untuk maksud akhirat,,maka dengan sendirinyakeuntungan dunia pun akan datang kepada kita.

didi
mula-mula tak tau apa khasiat surahal-waqiah ni. tapi selalu baca sebab mak suruh. walaupun kerja ambil upahmenjahit, alhamdulillah rezeki saya tak putus.tak pernah rasa sempit. walaupunada sikit selalu rasa cukup. Alhamdulillah.

Zharm
Assalammualaikum…
Bukan niat untuk takbur ataumeninggi diri. Sekadar untuk dikongsi bersama. Dgn rasa hina & rendah dirisaya boleh dikatakan seorang yang “DAH SUSAH BARU NAK INGAT TUHAN”. Mcm2 sayabuat untuk menambah pendapatan. Buat kerja part time lah, MLM lah tapi takpernah jugak rase cukup. Badan makin kurus kering ade lah. Sampaikan sangguptebalkan muka pinjam dgn orang tua nak baya hutang. Patutnye bila da keje anakyang kena bagi orang tua. Hinggalah pada pertengahan tahun 2011, sesambil katopis tengah dok tercarik2 kat internet “CARA2 NAK BUAT DUIT” entah mcmana sayadiketemukan dengan laman ini (mungkin petunjuk dari Allah) saya baca satupersatu komen2 yg diberikan rasa terbuka hati untuk mengamalkannya. Balik rumahsaya terus dapatkan naskah Al-Quran yang dah berhabuk kat dalam rak. Itupundapat mase kawin dulu sebagai hantaran. Dah jadi style kot. Lps Solat Isyaksaya cuba baca, tapi tetiba rasa sebak sebab tergagap2 untuk saya membaca darisatu ayat ke satu ayat tak seperti waktu kecik dulu. Mungkin dah lama tak baca Quranlidah dah keras. Hampir satu jam jugak untuk saya menghabiskan Surah Al-Waqiahni. Sesambil tu baca sekali terjemahannya. Memang besar maknanya. Keesokkannyasaya mengajak isteri untuk sama2 cuba mengamalkan nya setiap hari.Alhamdulillah secara tak lansung Ibadah solat saya juga dapat dibaiki. Biasanya5 waktu tu tak pernah cukup. Selepas sebulan mengamalkannya, Alhamdulillah,Sesungguhnya Allah tidak memungkiri janji. Pada akhir bulan Jun 2011, sayatelah dinaikkan pangkat dan gaji. Walaupun tak seberapa tapi saya rasa cukupuntuk perbelanjaan keluarga. Sejak dari itu saya terus mengamalkannnya walaupunkadang2 tertinggal jugak. DAN SESUNGGUHNYA ALLAH ITU MAHA PEMURAH LAGI MAHAPENYAYANG!!! Selepas enam bulan iaitu pada akhir bulan Disember 2011 sekalilagi saya dikurniakan rezeki. Isteri disahkan mengandung anak kedua dan padamasa sama saya dinaikkan lagi pangkat dan gaji. Saya betul2 bersyukur, terujadan gembira dgn apa yang telah dikurniakan kepada saya. YA ALLAH, KAUTEGUHKANLAN IMAN KU. SEMOGA AKU TIDAK LEKA DENGAN KURNIAAN YANG ENGKAU BERIKANPADA KU. AMIN YA ROBBAL ALAMINNN…

mimie
saya juga merupakan pengamal surahini.memang diakui rezeki datang tanpa diduga dan ada saja petolongan yg datgdlm keadaan kt memerlukannya…syukur alhamdullilah

Follow Us
penditamulia
PENGALAMAN MUJAHID NORDIN BERJUMPADENGAN SEORANG LELAKI TUA YANG MENGERJAKAN HAJI SEBANYAK LAPAN KALI!! AMALANNYAMEMBACA SURAH AL-WAQIAAH DAN AL-MULK SETIAP MALAM.
well, I want to share a realexperience of an old man who had practice the surah every night in his life.
Just a month ago, while visitingMadinah al-Munawwarah upon performing Hajj…
My brother went to masjid Nabawi toperform solat (prayer) as usual, on that day he pray beside an old man fromIndia. After concluding the prayer, my brother smile at the old man and then heask the old man where he come from? (they talk in Urdu since my bro can speakUrdu)
The old man said, he from India. Hesaid that he really happy to see youth doing hajj.
“Is this your first time doinghajj?” my brother asked him.
” Not, this is the eighth” hereplied.
” Son, I read surah al-Waqiah everynight and surah al-Mulk before I go bed. Alhamdulillah, Allah bestowed me withHis wealth to come here eight times. Read the both insya Allah your wealth willbe enriched.” he continued.
Actually so many story like thathappen to the people who istiqamah in practicing surah al-Waqiah. But, I sharewith you what have been told by my own brother.
When we purposely read surahal-Waqiah every night as suggested by our prophet Muhammad (P.B.U.H) and havefaith (yaqin) on it, insha Allah it will happen. It will work such the Law ofAttraction making it effect.

Allah says in al-Ahqaf:19 ;

وَلِكُلٍّ دَرَجَاتٌ مِّمَّا عَمِلُوا ۖ وَلِيُوَفِّيَهُمْ أَعْمَالَهُمْ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ

And for all there are degrees [of reward and punishment] for what they have done, and [it is] so that He may fully compensate them for their deeds, and they will not be wronged.

what will make it show the effect of reading it every night is when we read it continuously or istiqamah. Shaykh Ahmad Bin Idris (rahimahullah) said,

al istiqamah fauqal karamah

the continuous deeds overcoming the dignity

and the other most important thing is Du’a. Always pray for His Blessing.

hope this entry benefiting you.

Sumber: Hifz Diary
http://hifzdiary.blogspot.com/20 ... urah-of-wealth.html

xleh nk layan sgt.. panjang n berbahasa indon.

skeezotone posted on 8-11-2012 02:15 PM
xleh nk layan sgt.. panjang n berbahasa indon.

post # 4 ade testi dari blog malaysia sori x sbb x phm bahasa indon..aku pn x bape paham sangat..main agak2 je..

contactlens posted on 8-11-2012 02:21 PM
post # 4 ade testi dari blog malaysia  sori x sbb x phm bahasa indon..aku pn x bape pa ...

hahaha.. ko bayangkan.. camne kita nk baca benda yg panjang lebar tapi kita xberapa nk paham. xpe.. bg org2 yg paham baca.. aku surrender.. hahaha

skeezotone posted on 8-11-2012 02:26 PM
hahaha.. ko bayangkan.. camne kita nk baca benda yg panjang lebar tapi kita xberapa nk paham. xpe. ...

sebab tu aku nak testi dr org masia lak..senang nak paham and bagi tambah semangat..sian mereka2 yg x pham..termasuk aku ............................................................................

aku pon xreti nk komen.. tnya la pakar2 agama kat dlm bod agama islam. tanya diorg ada nas tak ayat ni leh wat jd kaya kt dlm quran.. aku mmg xdpt nk nolong..

bahasa indon tak brapa nak faham.
saya baca alQuran tak terfikir fadhilat2nya, baca kerana ALLAH.
cuma saya pastikan dpt khatamkan bacaan dlm masa 2 bulan.
Alhamdulillah kadang berjaya kadang idak.

Aku paham tapi kerana aku ni dah tua... orang tua takmau baca panjang-panjang, aku tengok trus skip bawah tgk komen. Blah....

alamak, panjang sangat. angkat bendera putih papepun, thank you for sharing.

apa2 pon.. baca la ayat quran dgn ikhlas, Insyaallah fadhilatnya akn dtg scara automatik. pergghhh.. cam ustat plak aku komen.. hahaha

umisha posted on 8-11-2012 02:40 PM
bahasa indon tak brapa nak faham.
saya baca alQuran tak terfikir fadhilat2nya, baca kerana ALLAH.
...

untuk org yg x de masalah kewangan memang bace  xfikir fadhilat ni sume..ni untuk mereka2 yg terdesak..mudahan2 ini jalan dorg mendekatkan diri and mintak terus pada Allah..drpada g jumpa bomoh atau along2..

Kelebihan Surah Al - Waqiah

Sabda Rasulullah s.a.w.: “Sesiapa membaca surah Al-Waqi’ah setiap hari, ia tidak akan ditimpa kefakiran.”

Sabda Rasulullah s.a.w. : “Siapa membaca surah Al-Waqi’ah setiap malam, dia tidak akan ditimpa kesusahan atau kemiskinan selama-lamanya. (Diriwayatkan oleh Baihaqi dari Ibnu Mas’ud r.a.)

Sabda Rasulullah s.a.w. : “Ajarkanlah surah Al-Waqi’ah kepada isteri-isterimu. Kerana sesungguhnya ia adalah surah Kekayaan.” (Hadis riwayat Ibnu Ady)

Sabda Rasulullah s.a.w. : “Barang siapa yang membaca surah Al-Waqi’ah setiap malam maka dia tidak akan tertimpa kefakiran dan kemiskinan selamanya. Dan surah Al-Waqi’ah adalah surah kekayaan, maka bacalah ia dan ajarkan kepada anak-anakmu semua.”

Menurut fatwa sebahagian Ulama’ katanya: “Barangsiapa membaca surah Al-Waqi’ah pada setiap hari dan malam dalam satu majlis sebanyak 40 kali, selama 40 hari pula, maka Allah akan memudahkan rezekinya dengan tanpa kesukaran dan mengalir terus dari pelbagai penjuru serta berkah pula.”

Surah Al-Waqi’ah adalah surah yang ke -56 di dalam Al-Quran, terletak pada juzuk ke 27 dan terdiri dari 96 ayat. Dinamakan Al-Waqi’ah kerana di ambil dari lafal Al-Waqi’ah yang terdapat pada ayat pertama surah ini, yang ertinya kiamat. Di dalam surah Al-Waqi’ah ini menerangkan tentang hari kiamat, balasan yang diterima oleh orang-orang mukmin dan orang-orang kafir. Diterangkan pula penciptaan manusia, tumbuh-tumbuhan, dan api, sebagai bukti kekuasaan Allah dan adanya hari berbangkit.

Di dalam surah Al-Waqi’ah terkandung beberapa khasiat dan kelebihan, antara lain:

Bila orang membiasakan membaca surah ini setiap malam satu kali, maka dia dijauhkan dari kemiskinan selamanya.

Bila di baca 14 kali setiap selesai solat Asar, maka orang yang membacanya itu akan memperoleh kekayaan yang berlimpah ruah.

Jika di baca surah ini sebanyak 41 kali dalam satu majlis (sekali duduk), insyaAllah di tunaikan segala hajatnya khususnya yang berkaitan dengan rezeki.

Supaya menjadi orang yang kaya sentiasa bersyukur, amalkan membaca surah ini sebanyak 3 kali selepas solat subuh dan 3 kali selepas solat Isya’. InsyaAllah tidak akan berlalu masa setahun itu melainkan ia akan di jadikan seorang yang hartawan lagi dermawan.

Amalan orang-orang sufi, supaya dilimpahkan rezeki. Hendaklah berpuasa selama seminggu bermula pada hari Jumaat. Setiap selepas solat fardhu bacalah Surah Al-Waqi’ah ini sebanyak 25 kali sehinggalah sampai pada malam Jumaat berikutnya; pada malam Jumaat berikutnya itu, selepas solat Maghrib bacalah surah ini sebanyak 25 kali, selepas solat Isya’ bacalah surah ini sebanyak 125 kali diikuti dengan selawat keatas Nabi sebanyak 1000 kali. Setelah selesai, hendaklah ia memperbanyakkan sedekah. Kemudian amalkanlah surah ini sekali pada waktu pagi dan petang. Insya’Allah berhasil.

Surah ini jika dibaca disisi mayat atau orang yang sedang nazak, insyaAllah di permudahkan untuk roh keluar dari jasadnya. Jika dibaca disisi orang sakit, diringankan kesakitannya. Jika di tulis, kemudian dipakaikan kepada orang yang hendak bersalin, InsyaAllah segera melahirkan dengan mudah. Boleh juga dibaca disisi orang yang hendak bersalin sebagai selusuh.

Menurut As’Syeikh Abi’l Abbas katanya:

Bila hendak mengamalkan surah Al-Waqi’ah ini, terlebih dahulu berpuasa selama 7 hari, di mulai pada hari Jumaat berakhir pada hari Khamis. Puasanya “tidak memakan sesuatu yang bernyawa / tidak makan ikan, daging, segala haiwan, hanya makan sayur-sayuran sahaja.

Dalam 7 hari itu, sesudah solat fardhu, membaca surah Al-Waqi’ah sebanyak 25 kali. Apabila bacaan tersebut di mulai setelah solat fardhu Subuh pada hari Jumaat pertama, maka diakhirilah pembacaan Al-Waqi’ah itu pada setelah fardhu Isya’ pada Jumaat berikutnya.

Pada malam Jumaat terakhir ini hendaklah membaca surah Al-Waqi’ah sebanyak 125 kali kemudian selawat 1000

Rate

1

aku rs elok pindah kat bod agama ni.. sana lg sesuai..