CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14731|Reply: 128

[Dunia] budak umur 5 tahun lantang selamat kan gaza dari diperangi.....

Kawan2 forum aku tak tau thread ni ade ke tak.. Aku baru tgk video ni..nak tepek video maaf aku tak arif lagi..tpi tgk la video ttg keberanian budak ni.. Terkesima aku...umor baru 5 tahun dah ade keberanian nak selamat kan negara die..sedih dgr kata2 die.. Berbeza dgn negara kita walau pon tiada peperangan tapi manusia itu sendiri berlumba2 nak cipta peperangan... Marila kita bersama jadi manusia yang sentiasa mensyukuri...

http://m.youtube.com/#/watch?v=ZwH6JOI4Wo0

virus dalam link tu.

kau ni nyah, kopipes betul-betul tak boleh ke?

http://www.youtube.com/watch?v=ZwH6JOI4Wo0

motif anak itu dicostumekan ala2 pejuang berani mati sebegitu?

budak2 palestina memang diajar untuk provoke tantara israeli.

nah dari thread peristiwa dunia sana;

http://mforum4.cari.com.my/forum ... &extra=page%3D2

chazey posted on 20-11-2012 09:09 PM
motif anak itu dicostumekan ala2 pejuang berani mati sebegitu?

budak2 palestina memang diajar  ...

memang ummah palestina suka mengacah-acah provoke-provoke tentera Yisrael, nah rasakan peluru yang dipohon-pohon.....

perang_saudara posted on 20-11-2012 09:03 PM
kau ni nyah, kopipes betul-betul tak boleh ke?

http://www.youtube.com/watch?v=ZwH6JOI4Wo0

sory la ling(semanis kurma gitukkk)... tima kasih yea tulunnn tepek.... hahahaha!

Follow Us
perang_saudara posted on 20-11-2012 09:12 PM
memang ummah palestina suka mengacah-acah provoke-provoke tentera Yisrael, nah rasakan peluru yang ...

owhh mmg gitu ke? tapi tetap kesian larr kecik2 dah kena hadap situation getir camni..

perang_saudara posted on 20-11-2012 09:12 PM
memang ummah palestina suka mengacah-acah provoke-provoke tentera Yisrael, nah rasakan peluru yang ...

cam bangsat saja mak dia boleh ajar anak dia buat gitu pehtu dengan bangga ambik bidio pehtu post di youtube supaya seluruh dunia terkagum katanya.

aku tak kagum dengan orang tua yang mempergunakan anak2 sebegini.

kalau anak itu sendiri berani jumpa tantara israeli itu kemudian lantang bersuara mengutuk mereka, aku kagum la.

ni ada suara2 sumbang kat belakang soh dia buat begitu. siap rakam bidio lagi.

puui.

Dulu saya kesian orang Palestin. Tapi setelah berkawan dengan a few of them (pemuda pemuda dan gadis gadis mereka semuanya good looking) saya lihat mereka dalam perspektif yang berbeza.

Mereka yang saya kenal sangat bongkak. Sebenarnya mereka pandang amat rendah pada Malaysia dan Malaysians. Siapa yang pernah kawan tau lah. Saya selalu jer dengar dorang komen tentang gadis gadis malaysia yang sungguh tak pandai berfesyen, tidak cantik dsb. Negara Malaysia yang tidak maju. Mereka datang sini hanya kerana tak perlu visa dan belajar murah.

Saya pun selalu kutuk Malaysians tapi bila orang luar yang kita puja puji sanggup berkorban nyawa untuk mereka hanya bersama kita kerana tiada choice dan tak putus putus mengkritik, kita rasa terhina.

Kita tu bukan saya hehe of course mereka pandang tinggi pada saya dan kami kawan baik, keluar sama. But deep down I know the kind of people they are.

Tak payah la kesian sangat. Saya potong jari they wont do the same untuk Malaysia if the table turns.

truly posted on 20-11-2012 09:44 PM
Dulu saya kesian orang Palestin. Tapi setelah berkawan dengan a few of them (pemuda pemuda dan gadis ...

so kesimpulannya nak kesian bleh..tp x pyh la nampak terhegeh2 sangat kan

saladin780 posted on 20-11-2012 09:49 PM
so kesimpulannya nak kesian bleh..tp x pyh la nampak terhegeh2 sangat kan

Yes memang terhegeh orang Malaysia so tak payah la. As you said, nak kesian boleh. Percaya la cakap saya hehe. Dorang memang anggap kita ni rendah amat.

truly posted on 20-11-2012 09:44 PM
Dulu saya kesian orang Palestin. Tapi setelah berkawan dengan a few of them (pemuda pemuda dan gadis ...

memang udah dasar keturunan padang pasir ni sombong bongkak iya.

truly posted on 20-11-2012 01:51 AM
Yes memang terhegeh orang Malaysia so tak payah la. As you said, nak kesian boleh. Percaya la caka ...

bedah setuju tu truly, tak payah kita nampak terhegeh2 sangat la. kita bersikap neutral pun dah cukup tak menyebelahi mana2 pihak

ni daripada pengalaman aku la masa di usm penang dulu. aku duk roommate dengan dua ekoq palestine. sekuq nama muhammad sekuq lagi nama abdul jawad. yang nama muhammad tu penah kena jail dengan yahudi dia buleh cakap hebrew sikit2. yang nama abdul jawad tu pulak masuk lepas aku sepak keluarq barua indon faggot tua melenyaq tak sedarq diri dah nak mampoih.

untuk pengalaman pertama aku dengan muhammad tu, dia penah dengaq aku sembang dengan forumer lama forum ni nama dia migdal bavel ikut aplikasi intenet. aku terlupa nak pakai headphone, lagipon aku tak bawak headphone nak beli pon sengkek masa tu. muhammad tu termasuk dia dengaq suara budak tu sebut berkah bahasa hebrew. dia truih lecture aku lepaih tu. aku check jam balik dia lecture aku drpd pukoi 10 malam sampai jam 4 pagi. naharam betui. lepastu aku plak nak kena lari pi mejid lena kat mejid abdul aziz dalam kampus malas nak kena lecture lagi.

bropa bulan kemudian muhammad tu keluaq. masuk pulak pak indon faggot. aku mengamuk di ofis depa halau buang menatang tu. tak bropa lama kebahagian aku sorang2 dalam bilik tu berakhir. masuk plak abdul jawad palestine naharam mata biru rambut kuning. mata saja biru tapi bau babi. baju tak penah basuh, bila dia berak buang taik bau hawmmm macam bom hamas satu area jamban ngan alley bilik orang. dia buat teh arab busuk bau taik kuda dia tu sampai pening kepala aku kena bakar getah lubban. malam2 suka bukak lagu ommi kalsom deras2 pastu tengok lawak bodo ereb gelak kuat2 mcm org gila sampai orang kena lari lena dalam musalla. pastu tengok orang semacam. ada la orang melayu sorang duk mai terkagum sana sini ngan palestin abdul jawad tu. aku tak heran pon dengan barua2 palestin ni sebab adik bardik aku sniri pom ada puak2 ereb sombong macam cheebye utamanya yang kaya2 macam sebelah selatan di singapore tu yang sengkek nak kena cium tangan yang kaya dan terhegeh2 ke depa. pi mampos la!        

kawan sekelas aku sekuq emad shams pon budak gaza sama macam dua ikuq bekas roommate aku. lecturer n klasmet kami bek yang Muslim Malaysia berbangsa Melayu atau yang lain2 agama dan bangsa pun pening dengan barua ni. aku tak impress langsung ke creta2 dia tapi kadang2 aku layan pi la dia dok whining like shit dalam bilik dia sebelah Bakti Perfu.cK dekat area Fajar Haraf.Uck n mesjid abdul aziz. pasai dia xleh muhung aku ngan creta keji tarik simpati depa, jadi dia yang terhegeh2 bila jumpa aku sampai la hari ni dia duk di gaza dia tak berani pon emel papa ke aku lagi dah. ini tak termasuk lagi orang sebelah Mass-Com punya pengalaman dengan palestin2 betina garit dan juga di makmal komputer awam di sebelah School Social Science n Mass-Communication kat pusat seni tu, depa kawai komputer yang elok2 perabeh buang dakwat guna printer sampai rosak macam harta makpak depa sniri mengkelai mengalahkan babi sampai tertepis kepala2 orang dalam makmal komputer. ni pengalaman rakyat Malaysia dengan orang Palestin dalam negara sendiri.

Lagi satu palestin2 yang aku kenai memang penah call aku tanya nak masuk universiti lam malaysia macam mana. depa masuk sini pasai murah, depa dapat peruntukan UN n depa memang pandang rendah ja kat Melayu baik laki ka pempuan. aku cuma menggalakkan ja depa masuk ramai2 lagi biaq ummah Melayu n Islam Malaysia rasa sikit bila orang2 mengada2 mua ni pijak pala hangpa lepaih ni. setakat dengar creta saja memang akan buat orang ingat ada orang nak blacken imej suci palestine2 ni semua. duk sebilik dengan depa tengok french-kissing ngan mulut busuk depa lepas tu creta mai bab perang holy war ka jihad ka. ni antara beberapa saja yang aku penah kena ngan naharam palestin tak termasuk dengan naharam ereb jordan jiran palestine yang kutuk orang Melayu lagi cuma hangpa tak dengaq ja depa kata pa pasai depa sembang individually ja ngan aku... pooodah! ciao -

genot posted on 21-11-2012 12:33 AM
ni daripada pengalaman aku la masa di usm penang dulu. aku duk roommate dengan dua ekoq palestine. s ...

panjangnya...pening k.noor nak baca...

jgn racist ler..
baru kawan seekor , dua terus claim 11 juta org palestine serupo je perangai..

ni dah serupa spesis kaki racist ckp psl bngsa india
"jupe ular ngn india, pukul india dulu.."
serupe juge racist ckp psl cina..
"tak menipu tu bukan cina la tu..."
serupe juge racist ckp psl bangse melayu
" tak merogol tu bukan melayu agaknya.."

dlm zmn IT berteknologi tinggi ni dunia silikon cyber gaban ni, masih ada org bebal nk buat analisis rupenya....

aku pun ada bkwan ngn org palestin, siap pernah bercouple lagik..... dgn bangsa yahudi yg duk israel pun masih keep in touch, takdela dorg ni teruk, ada juge yg biasa2, dh manusia..tapi takde lak aku pnah label semua bangsa ni serupa mcm perangai seekor yg dajal tu..berkawan biasa aja la..mcmla dorg ni makhluk asing smpai nk terus claim tu buruk, ni baik , ni baik , tu buruk..

eeeiiiuuuuuuuuwwwwwwwww...
cetek akal langsung..

Kita kalau nak tolong...tolong kerana Allah......xperlu fikir mrk akan lambung tinggi jasa2 bakti kita ke tidak...

Kalau rasa xde keikhlasan utk menolong...jgn tolong...xde paksaan...

Jgn persoal bagaimana jika kita berada ditempat mrk...adakah mrk akan buat yg sama...jgn persoal...
kerana jika mrk berada di zon aman seperti kita dan kita berada di kancah peperangan seperti mrk...mungkin kita sgt mengharapkan pertolongan sesama manusia (selain drp pertolongan Allah) walaupun mrk ikhlas ke tidak...

Bila sudah terdesak......ko xkan fikir soal ikhlas ke tidak....ko hanay mengharap....walaupun sampai mati berharap...tetap berharap.

Bedah.Cun posted on 21-11-2012 12:10 AM
bedah setuju tu truly, tak payah kita nampak terhegeh2 sangat la. kita bersikap neutral pun dah cu ...

Bila Islam vs Yahudi.....ko harus memilih apa yg ko yakini dlm agama ko...

Tp kalau ko jual tong gas ,lepas tu ada yahudi pesan tong gas..ko jual lah...ko kan berniaga

Tp xkan kalau saudara seagama ko susah ko buat2 pekak ,endah xendah....???

Relax la Bedah....kalau yepun jgn ketepikan apa yg menjadi hak..

hak org susah adalah utk dibantu,,,tong gas Bedah tu kosong ke ,tolong isi...

HannahMontana posted on 20-11-2012 05:58 AM
Bila Islam vs Yahudi.....ko harus memilih apa yg ko yakini dlm agama ko...

Tp kalau ko jual ton ...

bedah tolong semua orang tak pilih agama dan bulu. sape2 susah bedah tolong je setakat yang bedah mampu bedah tak payah sibuk2 suruh orang tukar nama di geran tanah pusaka bagi orang lain. kalau bedah tolong tanpa pilih bulu pun bedah rasa tu dah dikira kebajikan walaupun bedah tak tahu dapat pahala ke tak atau bedah tak nampak. kalau tolong muslim sebab die muslim tapi die buat salah adakah itu satu yang adil? ade pernah dengan kisah Tukmah seorang yang dikira sahabat nabi yang pernah menfitnah orang Yahudi di madinah mencuri walaupun die sebenar nye mencuri? sape yang nabi menangkan bile turun wahyu? Yahudi tu ke Tu'mah penipu tu? lagipun tolong menolong dalam makna yang sempit ni sama je macam hukum agama Yahudi yang sebanyak 600 lebih tu yang cakap tolong Yahudi je "tanpa" sebut tolong manusia tak mengira agama apa pun sebab semua hamba Tuhan dan tolong juga makhluk sekeliling sebab Islam tu rahmat sekelian alam

batmana posted on 21-11-2012 12:47 AM
jgn racist ler..
baru kawan seekor , dua terus claim 11 juta org palestine serupo je perangai..

patut jumpa ular jumpa keling, ketuk madey dulu