CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4525|Reply: 35

[Tempatan] Seramai 81,950 warga Malaysia lucut kewarganegaraan

Hisham: 81,950 Malaysians renounce citizenship                                       
By YUEN MEIKENG                                                                                                                                    

KUALA LUMPUR: A total of 81,950 Malaysians renounced their citizenship in the last 20 years, said Home Minister Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein.

He said the figure was recorded between 1992 and August this year.

Hishammuddin said this in his written reply to Karpal Singh (DAP - Bukit Gelugor) in the Dewan Rakyat.

Last edited by ifanonline on 22-11-2012 05:17 PM

kaum mana paling ramai? dulu x silap dgrnya ada ramai Melayu yg mohon gak

NIXAR posted on 22-11-2012 05:19 PM
kaum mana paling ramai? dulu x silap dgrnya ada ramai Melayu yg mohon gak

Kaum kiasu paling ramai..

Dan aku tak hairan kalau tiada perubahan dalam pentadbiran, banyak lagi kaum akan memohon..

p/s: Aku ni masih waras dan tidak tergamak lagi nak lucutkan kewarganegaraan aku... PAS ke UMNO ke yg tadbir (say no to PKR okay.. yg lain lagi laa..) Malaysia tetap tanah tumpahnya darahku

akak dulu ingat nak mohon PR australia....coz aussies are so hot!! tp bila pikir2 balik,dah ader anak2 nie,x perlu lah............

SulurBidar posted on 22-11-2012 05:58 PM
Kaum kiasu paling ramai..

Dan aku tak hairan kalau tiada perubahan dalam pentadbiran, banyak la ...

dulu pernah ada thread kat sini pasal isu ni jugak. ada statistik dr kementerian. ramai jugak kaum melayu selain cina yg mohon. ada ramai juga yg dah kaya di sini lari ke europe. x tau la sbb apa. banyak penyebabnya.

skarang x payah mohon dah PR kat Europe. smalam ada thread negara mcm Spain bagi PR utk sesapa yg beli umah rega 160K ke atas

Follow Us
bos aku & family antaranya.. sekarang diorang dah jadi org sweden plak...

NIXAR posted on 22-11-2012 06:16 PM
skarang x payah mohon dah PR kat Europe. smalam ada thread negara mcm Spain bagi PR utk sesapa yg be ...

mostly ramai yg Msian mohon jadik PR kat Aussie. kalau n3gara Timur Tengah takde lagi kecuali pompuan Melayu yg m3nyerahkan farajnya secara halal pada lelaki Arab yg berlagak warak..

kakak aku dah jadi warga canada

multinick bedah taknak jadi warganegara jepun ke? boleh beli rumah sebelah istana maharaja Akihito lepas tu berdakwah bagi maharaja Akihito jadi alim ulamak pulak macam Melayu2 makan belacan duk luar negara sambil2 citer bab Malaysia lepas tu gitau, aku duk luar negara

SulurBidar posted on 22-11-2012 06:20 PM
mostly ramai yg Msian mohon jadik PR kat Aussie. kalau n3gara Timur Tengah takde lagi kecuali pomp ...

Ng Yen Yen pun dpt PR Oz gak. tp katanya dh bagi balik. sapa la nak apply kat Arab nun. x berbaloi

NIXAR posted on 21-11-2012 10:39 PM
Ng Yen Yen pun dpt PR Oz gak. tp katanya dh bagi balik. sapa la nak apply kat Arab nun. x berbaloi ...

Jadi warganegara Palestin tak berbaloi ke? Boleh mati syahid masuk syurga tak payah hisab2 dah

NIXAR posted on 22-11-2012 06:39 PM
Ng Yen Yen pun dpt PR Oz gak. tp katanya dh bagi balik. sapa la nak apply kat Arab nun. x berbaloi ...

minah busuk faraj tak berbasuh tu tak layak nak dijadikan contoh coz dia sbg menteri perlancongan spatutnya keja dia promosi Msia di mata dunia. ini tidak! d8alah menteri dan dia jugaklah nak mohon jadik PR negara lain... aku kat luar negara ni boleh je promote Msia... baik jwtan tu bagi kat aku... bodoh punyer Ng Yen Yen aka ah soi faraj tak berbasuh.

betul kalau duk luar kita kena la berbangga jadi rakyat Malaysia dan promosikan kebudayaan Malaysia ni utamanya kebudayaan orang Melayu sambil bawa peluang perniagaan keluar dan ke dalam negara

itu baru lucut..cuba statistik mengenai jumlah rakyat asing dapat PR..

SulurBidar posted on 22-11-2012 06:44 PM
minah busuk faraj tak berbasuh tu tak layak nak dijadikan contoh coz dia sbg menteri perlancongan  ...

Kalau bn kalah nanti senang nsk larikkkkkk.....hehehe...

izumiza posted on 22-11-2012 06:19 PM
bos aku & family antaranya.. sekarang diorang dah jadi org sweden plak...

Sapa ye boss ko n familynya.....Klu aku lucutkan warganegara, aku akan pilih jadi warga salah satu negara Scandinavia jugak. Agaknya maybe boss ko n familynya dah tak boleh hidup kat negara mcm Msia lagi lepas ni. Mesti dorg rasa dorg buat keputusan yg tepat untuk masa depan anak2 dorg.

Orange1 posted on 21-11-2012 11:18 PM
Sapa ye boss ko n familynya.....Klu aku lucutkan warganegara, aku akan pilih jadi warga salah satu ...

Bedah dengar sistem pendidikan dorang pun bagus juga yang tu bedah rasa Malaysia patut contohi selain perdana menteri mereka pun agak berfikiran terbuka dan mendengar muzik metal. Tapi selalunya juak2 yang berada di atas tu bukannye nak dengar cakap orang bawahan macam kita ni, nampak je dorang macam urban tapi kampungan nye same je macam yang duk di Jepun. Lain la bedah duk ulu je kalau kampungan pun takde la kena cerca Tunggu je bedah kawin dengan abang KJ nanti jadi PM ke-8 Malaysia bedah akan minta tunjuk ajar negara2 Skandinavia tu

Bedah.Cun posted on 22-11-2012 06:48 PM
betul kalau duk luar kita kena la berbangga jadi rakyat Malaysia dan promosikan kebudayaan Malaysia  ...

Bedah..

aku kalau promote, mmg negara lain tak terkata apa-apa...

kat negara Arab tempat aku kerja nie, mmg fakta aku lengkap..

1 - Malaysia negara Islam (walhal rakyat Malaysia je lah yg tahu.. tapi takkan nak burukkan negara sendiri kan?)
2 - The most multi-religious multi-racial country in the world... Arab hada? China hada? India hada? England hada?
3 - Truly Asian country - Melayu, India, Cina, pribumi hidup dan dan sebagai warganegara..
4 - Semua perayaan ada.. Eidul Fitr, Eidul Adha, Gong Xi Fa Cai, Hari Wesak, Deepavali, Thaipusam, Krismas, Awal Muharram, New Year, Maulid Nabi... China ada? Australia ada? India ada? England ada? Amerika ada?
5 - rakyat Malaysia paling baik di dunia.....

Keluar fakta nie, mmg semua tak terjawab.. Even warga India yg dok bangga dgn negara dia tu senyap... warga China pun kelu tak terkata.. Apatah lagi Arab..

cikglemer posted on 22-11-2012 07:12 PM
Kalau bn kalah nanti senang nsk larikkkkkk.....hehehe...

Larik? DAsar faraj tak berbasuh dan tak bertanggungjawab punya ah soi. Nanti aku upah orang jentik klentitnya baru tau!

12Next
Return to list New