CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kikuri

bagi aku idea macam mana nak handle kes ni (hampir setel...)

aku rasa citer mamat tu mgkin betol kot coz mgkin dia suka kt janda tuh.. tp janda tu suka kt laki ko la plakkkk! tu yg dia gigih bgtau ko and jadi spy tak bertauliah ko

aku rasa lah kan..ada 1 soalan penting ko kena tanya kat diri ko seblum ko siasat ke akar umbi sampai dapat pengakuan.

adakah ko opt utk bercerai atau tidak sekiranya SEMEMANGNYA YA ..YES.. laki ko skandal/ada hubungan dgn janda tu?

kalau ko mmg nekat/tekad/bersedia utk bercerai..YE..ko boleh siasat ke akar umbi sehingga semua orang buat pengakuan.

tapi, kalau ko rasa nak selamatkan umahtangga..tanak bercerai..masih sayang laki..kesian anak2..bla.bla..bla..bla..apa2 lah alasan yang munasabah lagi hakikat bahawasanya TANAK BERCERAI..aku rasa, takyah le siasat betul2. tahu dasar2 sudah. takyah tahu dalam sedalamanya. buat sakit hati bertambah sakit hati SEKIRANYA MMG ADA APA APA. ITU, aku rasa, mau ribut taufan melanda umahtangga ko tu karang..pastu malam2 tido tak tenang. tiap2 hari menangis. pastu meratap jiwa - nape la laki aku buat begini kat aku..bla..bla.bla..bla..

kalau takder apa apa, takpe.

aku pikir negative side - impact & consequences ajek.

sementara tak tahu dalam sedalamanya boleh lagi dlm denial mode lagi.

kalau dah tahu from A to Z..mmg susah nak berlakun takder apa2 ..denial mode pun separa on. kejap ok. kejap tak ok.
Last edited by Hana on 23-11-2012 05:57 PM

Rate

1

Hana posted on 23-11-2012 05:56 PM
aku rasa lah kan..ada 1 soalan penting ko kena tanya kat diri ko seblum ko siasat ke akar umbi sampa ...

Aku sokong Hana..... nk buat sesuatu kena set goal/objektif dulu.....

Penat la gaduh2, stress2 ni..... cepat tua...

tima kasihlah pada yang bagi pendapat dan nasihat tu...aku nak mengamok takdelah sampai nak bercerai sbb cerita belum sahih..cuma aku ikutkan perasaan amarah aku jek...sbb takde pon sebelum ni aku dgr benda buruk dr laki aku just from mamat gila talak tu jek.

aku dah jumpa ex-wife dia..dia dah explain semua..tp masa dia dtg jumpa aku dia tak tahu pasal note yg bekas laki dia tulis tu...dia ingt mamat tu call aku jek...bila aku dah bagi note tu..memang dia marahlah. so dia mengaku salah satu silap dia adalah tak bawak kes ni pergi court atas lasan kesian kat bekas laki dia dan sebab anak-anak.

katanyalah kan...ex- laki dia ada ugut nak rebut anak2. adalah cita dorang cerai pon antara salah satu sebab adalah kewangan. masa bercerai pon janda tu memang utang banyak angkara bekas laki dia ni...nafkah anak tak bagi..bagipon rm200 sebulan. duda tu meroyan pasal janda ni tanak rujuk balik. sbb janda tu kata kalo nak rujuk sila baiki diri and yes sila cari pendapatan yang tetap.

itu apa yang dia cakaplah kan...katanya nak bawak kes ni naik court dah. dia pun dah penat kena ugut ngan bekas laki dia jek..kalo nak naik court baguslah...tp aku rasa mamat tu still akan ganggu aku gak lagi pasni sbb mesti dia bengang selama ni janda ni senyap je...ikut jek kata dia...kita wait and see...

pada ingt opt aku ni hanyalah bercerai jek...tak kot...buat masa ni....tak taulah kalo jenis ada masalah skit nak cerai ada masalah skit nak cerai...lepas aku dah tenangkan diri aku...aku tunjuk semua note tu...kita bincang elok...so aku amik pendekatan kaka bling...kenal-kenal...tanya elok2...meroyan pun takkan selesaikan masalah.

kikuri posted on 26-11-2012 09:26 AM
tima kasihlah pada yang bagi pendapat dan nasihat tu...aku nak mengamok takdelah sampai nak bercerai ...

tahniah, kerana ambil tindakan yang tepat..

tima kasihlah pada yang bagi pendapat dan nasihat tu...aku nak mengamok takdelah sampai nak bercerai ...

maceh momod...

bagus TT..jgn ribut2..lg 1, as yg iols cakap, better u jgn masuk campur urusan missJ tu ngan bekas laki dia..it's not your problem at all to know their problems..x pasal2 u jadi tempat luahan missJ tu..seolah2 dia nk mintak simpati kt TT pulak..jgn smpai u simpati kt missJ n seterusnya merelakan kongsi kasih..sbb tu u better keep yourself away from that woman please..jangan cari pasal..

Follow Us

kennn, dengar sebelah pihak mmg tak leh percaya walau dlm apa kes sekalipun

bagus betul TT nih. aku respek habislah sebab masih berakal nak tanya kat porum ape perlu buat sebelum aktiviti perang bermula
sebabnya... kalo jadik kat aku.... tak tunggu esok.... balik umah ajer mmg perang dulu
ntah le... agaknya motto aku perang dulu... siasat kemudian, pikir implikasi kemudian

amal12bh posted on 26-11-2012 05:15 PM
maceh momod...

bagus TT..jgn ribut2..lg 1, as yg iols cakap, better u jgn masuk campur urusan m ...

masa sesi meluahkan perasaan tu aku dengor je. tak rasa apa-apa. takdak perasaan langsung. sebab aku fikir dia ni nama jek keja bagus tapi akai kureng. dah tau hari2 kena ugut ngan laki kesian lagi wat apa...pi lah sana tu repot polis ka, repot jabatan agama ka. dah jadi mcm ni baru nak terhegeh2 gi isi borang sana sini nak bawak kes naik mahkamah. aku memang tak campur hal dorang tapi perangai duda dia tu buat aku hangin. aku tak rasa pasni duda dia senyap. sebab kalo makJ tu nak bawak kes ni naik court mesti dia naik antu. mesti lagi dia ganggu aku...rasanyalah

penmerah posted on 26-11-2012 08:42 PM
bagus betul TT nih. aku respek habislah sebab masih berakal nak tanya kat porum ape perlu buat sebel ...

uols, mak memang nak gi serang je lepas dpt surat tu...ala2 nak mengamok kat tempat keje laki aku mcm orang takdak iman. tapi kakak kerani tu tenangkan aku. dia cakap kita tak tahu hala lagi. karang kalo silap faham aku laki bini yang malu. lepas dah tanya org kat porem nih, aku muhasabaha diri aku amik keputusan bincang elok2. sbb apa, aku fikir dari aku kapel, tunang ngan dah nikah ada anak ni memang kami jarang ada masalah. jarang sangat bergaduh. berselisih pendapat tu biasalah tapi gaduh2 manja je. lgpon laki aku bukan jenis panas baran. aku just anggap ni ujian Allah. selama dari kenal dah kahwin brapa tahun ni kami memang bahagia jek. ni baru kena jentik sikit je kot....aku bersabo jelah semana yang boleh

cmf_blingblings posted on 26-11-2012 08:16 PM
kennn, dengar sebelah pihak mmg tak leh percaya walau dlm apa kes sekalipun

kalo bole kaka bling saya memang nak ajak duda tu duk sama meja bulat, tanya apa masalah dia. bior masa tu laki me ngan missJ tu ada sekali.tengok cemana. sapa yang betul. baru buat keputusan. baiki diri. bukan salahkan orang lain. buat masa ni weols aman2 aja... idop mcm biasa...kang kalo kes bersambung, weols meroyan balik kat thread neh

kikuri posted on 27-11-2012 10:43 AM
masa sesi meluahkan perasaan tu aku dengor je. tak rasa apa-apa. takdak perasaan langsung. sebab a ...

bagusla camtu..jgn dilayan sangat duda tu..kalau dia bg apa2 lg kt ko, ko abaikan saja..xyah pening2 pk pasal masalah diorang..yg penting ko jaga laki ko elok2..hehe..

aku pon setuju agar kau bertindak dengan tenang...bila kita bertindak dgn marah syaitan akan bersama kita...nak robohkan apa yg ada sangat senang...

kikuri posted on 27-11-2012 10:51 AM
kalo bole kaka bling saya memang nak ajak duda tu duk sama meja bulat, tanya apa masalah dia. bior ...

so lebih baik ko ignore si jantan itu..

12
Return to list New