CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: comingsoon

PROTON PREVE

kegimaru posted on 18-8-2013 12:37 PM
medang..cabin soundproof preve ok dak?

So far mmg ok ....aku banding dengan Iswara aku mmg teramat ok la...tp klu banding dengan Kete2 mewah mmg kureeeng skeet la kan...

agak puas hati sbb bawak laju tak dengar sgt bunyi2an angin menderu....ujan lebat pun tak berapa dgr sgt ...kirer ok la so far,....

Just service my preve for 20,000km. Guna minyak syntium 1000. Aritu masa service 10,000km (kedai lain) guna minyak shell helix ultra fully syn. Kesimpulan - syntium lebih sedap dan smooth berbanding shell. Rega pun lebih murah. Syntium 1000 RM195. Shell Helix Ultra RM210.

Dah booked preve IAFM+ CVT kaler hitam..minggu depan kereta keluar.

bila nak kuar SE?

haji_one posted on 30-8-2013 08:08 AM
Dah booked preve IAFM+ CVT kaler hitam..minggu depan kereta keluar.

Salam,

Naper tak angkat CFE terus!?

Bell posted on 30-8-2013 12:05 PM
Salam,

Naper tak angkat CFE terus!?

hehe..memang nak angkat CFE terus, tapi bajet lari, sebab antara CVT3 dan CVT2 tu ada gap RM100.00 ++, jadi ingatnya beza Rm100.00 tu nak guna utk bayar keter Viva secondhand (utk town driving)..kalau tak sebab nak amik kete secondhand, tanpa banyak soal, harus dah saya angkat CFE.

Follow Us
Hmm..CFE ni, memang the best in the class. No doubt.

Just in case, kalau ada sesiapa yg nak amik Preve Exec, powered by IAFM+ (CVT2) due to kekangan loan, atau sebab slip gaji mampu setakat tu je..saya rasa jangan risau, amik je exec version.

Saya ni adalah pengguna proton persona, juga menggunakan enjin IAFM, tapi bukan dengan menggunakan gearbox CVT2, sebaliknya menggunakan 4 transmisi gear. Beza berat diantara preve dan persona adalah 145kg..on paper nampak mcm preve lebih berat (yg akan indicate lebih banyak bahan bakar), tapi hakikatnya dr segi penggunaan bahan bakar tu akan di'balance'kan balik dgn penggunaan gear CVT yg lebih menjimatkan berbanding sistem transmisi 4 kelajuan biasa. So, plus minusnya..pemanduan preve exec adalah sama sahaja dgn persona.

Rakan sekerja saya yg sebelum ni pengguna persona dan kini guna preve exec juga memberi komen yg sama..

1.6 IAFM+ ni dah cukup untuk membekalkan tenaga yg mencukupi sama seperti model kenderaan yg berkuasa 1.6 cc lain, ianya dah sangat mencukupi utk menggerakan badan preve ni, dan meluncur laju atas highway. No issue. Sebenarnya, tenaga dr enjin 1.6 cc dah cukup utk bawak berat badan kereta besar, i.e 1.6cps yg digunapakai utk exora..

Bagi CFE version, ianya dibina utk berikan lebih kuasa iaitu 1.6 cc yg boleh stand up like enjin berkuasa NA 2.0, thats why senang2 je boleh capai 180 - 210 km/j..kiranya more power la..

So, kalau tak mampu utk amik premium version, just go for exec. Tapi, nasihat saya, kalau loan mampu pergi ke CFE, angkat CFE la..hehe.. Last edited by haji_one on 2-9-2013 08:20 AM

Rate

1

haji_one posted on 2-9-2013 08:17 AM

Just in case, kalau ada sesiapa yg nak amik  ...

Utk tempat landai, no problem la tp bab naik bukit tu problem skit laa..

CFE byk syiok bila naik bukit...hehe. Civic FD pun kalah..

Preve CFE - 205nm of torque.
Civic FD 1.8 - 174nm of torque.

Last edited by Bell on 2-9-2013 08:52 AM

Bell posted on 2-9-2013 08:50 AM
Utk tempat landai, no problem la tp bab naik bukit tu problem skit laa..

CFE byk syiok bila nai ...

hehehe..kalau dr jauh dh amik lajak, should be ok je..kalau bukit curam, jadi mcm exora cps naik bukit la gayanya.

Tapi klu dr standstill di bahagian curam, nak kena tarik handbrake, tekan minyak kuat skit (untill cluth cvt tu engage), then baru lepas handbrake dan kereta meluncur naik..kalau tak, mau terundur dulu kete tu..

haji_one posted on 2-9-2013 04:00 PM
hehehe..kalau dr jauh dh amik lajak, should be ok je..kalau bukit curam, jadi mcm exora cps naik b ...

Yap....ramai yg tak taw pasal mende ni.....mmg konpom mengundur ke belakang la jawabnya...sama mcm kes sorang poremer sini dulu...

medangmru posted on 2-9-2013 04:18 PM
Yap....ramai yg tak taw pasal mende ni.....mmg konpom mengundur ke belakang la jawabnya...sama mcm ...

Tu la..bayangkan plak kalau ada kete lain kt belakang..jenuh..kena plak yg kat belakang tu Bimmer ke, mercs ke..perghhhh..jenuh nak 'berbincang' dgn tuan owner kete tu nanti..hehehe..

haji_one posted on 2-9-2013 08:17 AM

Just in case, kalau ada sesiapa yg nak amik  ...

Good Info

hari sabtu lepas br je try bawak dr Kajang ke Ipoh ( simpang Pulai )...berjarak 272km sehala....pergi balik dlm RM56+ km sbb melencong sana sini....isi minyak penuh dalam RM88.....masuk je heway membesit je manjang...maks speed bawak cecah200km/j ( ada la dalam 10 sec kot sbb binik aku udah start bising2 ).ni aku tak pasan sbb bini kasik warning setiap kali meter naik +10km/j selepas meter naik atas dr 160km/j...biasa naik iswara aku...nak nek 140km/j mmg jenuh...campur dengan body dan stereng gegar kalau bawak lebey dr 140km.j....btw aku pakai exec CVT jah (A)....handling mmg agak manthoppp.....

alhamdulillah sbb penggunaan minyak bg aku ( dgn membesit jah kat heway) adalah agak menjimatkan....pergi balik dengan jarak jauh tu hanya sekali je isik minyak....ada belen 1 bar lagik ( kat panel tunjuk berbaki 105km lagi)...

haji_one posted on 2-9-2013 04:20 PM
Tu la..bayangkan plak kalau ada kete lain kt belakang..jenuh..kena plak yg kat belakang tu Bimmer  ...

mau tunggu kete belakang blah dulu kot...br brani gerak.,...

medangmru posted on 2-9-2013 04:27 PM
Good Info

hari sabtu lepas br je try bawak dr Kajang ke Ipoh ( simpang Pulai )...berjar ...

uihhh..tak sabar nak dapat kete ni, td salesman baru ja sms bgtau semua dh settle (dh register jpj dll), kete dah ada..tk petang ni, esok bleh amik.

Kalau mcm tu, kiranya jimat jugak la cvt2 ni, compare dgn transmisi 4 kelajuan biasa (yg persona pakai)..ok sangat dah tu..saya pernah try preve cfe dan iafm rakan sekerja, so, memang best sebab stability, ride and handling dia mmg puas hati la..

Medangmru punya preve kaler apa? saya punya kaler hitam..jenuh la nak membasuh pas ni..hehehe..

p/s - thank Q so much utk kredit tu ye..makaseyyyy..

haji_one posted on 2-9-2013 04:37 PM
uihhh..tak sabar nak dapat kete ni, td salesman baru ja sms bgtau semua dh settle (dh register jpj ...

warna merah.....fire red...ada tepek gambor kat page belakang Haji...

medangmru posted on 2-9-2013 04:39 PM
warna merah.....fire red...ada tepek gambor kat page belakang Haji...

aah la..camana saya boleh lupa..hihi..

wah...momod @medangmru pakai preve fire red..

hoho..dah pakai skirt dengan tuka kasut tak?

FMKiller posted on 3-9-2013 05:13 PM
wah...momod @medangmru pakai preve fire red..

hoho..dah pakai skirt dengan tuka kasut tak?

tak buek apo2 pung.....bior je stended mended....kang dah ubah satu...yg len nak kene ubah nanti....den bukan boleh start mengubah2 ni..kang miss soruuu..

baru dpt my preve cfe merdeka day lepas dan semalam dikejutkan dgn kenaikan rega minyak duaploh sen..huhuhuhu.

preve aku tu ada masalah kot dkt display, keta dah start n gerak tp dia still tunjuk mintak aku tekan butang push start button tu. dah kol SA tu dia kata nk kena reset something...so sabtu ni aku jumper dia.

then bile aku bwk 80kmj, cam ada bunyi wisel sikit...nk kata turbo, takkan la 80 dah on turbo kot. aku bwk 308T ok jer takder bunyik.

korang ada penah kena benda ni ke?

Saya pun dah dapat preve, variant CVT2 (sama mcm mode medang)..dapat pada malam minyak naik tu..dah la tank kosong, salesman tak sempat isi..last2 dia bagi saya duit utk isi minyak kete..at the end, beratur panjanglah saya dgn geng2 yg nak isi minyak tu..hehehe.

Sekarang ni, saya masih dlm proses try and error utk dapatkan rentak pemanduan terbaik bagi save fuel consumption kete ni..apatah most of the times saya sentiasa kt jalan2 yg sesak, start dr tabung haji jalan tun razak ni, lalu jalan tun razak (sah2 jammed), masuk besraya (pun jalan slow), exit SLIK (sesak), turun jalan reko..juga kekadang sesak..so far, untuk perjalanan pergi balik (70km tetap), ianya akan makan satu bar, so, satu hari 1 bar..dalam indicator ada 8 bar, suppose preve ni boleh pi 560km jugak la utk daily jammed usage. Rasanya lepas 1000k service, bacaan akan lebih baik. Untuk setakat ni, saya boleh terima since bacaan minyak sama je mcm persona saya.

Saya menggunakan nasihat kengkawan saya yg pakai preve IAFM+ ni utk corak pemanduannya (sebab ada kawan yg menggunakan varian yg sama mcm saya..)

Kaedah yg saya praktikkan, since preve ni berat..setiap kali jammed, tgh berasak2 dlm jammed tu, jangan nak buat pergerakan yg kecik2 (terutama apabila perlu ubah dr N ke D)..kiranya klu dh N, dah kereta depan bergerak skit je ke depan..tak payah bergerak (masukkan gear) utk merapat dlm jarak yg kecil tu..

Dan kalau sebab bersesak2 tp masih bergerak, just lepaskan pedal, biarkan kereta bergerak sendiri (dgn gear D)..

Kalau nak bergerak dr stay still, masukkan gear D, biarkan enjin sendiri yg gerakkan badan sebelum tekan pendikit sedikit demi sedikit..bukan masuk D dan terus tekan minyak, kalau buat mcm tu RPM akan naik mendadak sedangkan kelajuannya sama je..

Bila buat mcm ni, insyaAllah ada perbezaannya. Cuma yg menguntungkan, apabila kereta dah bergerak ke depan (momentum), meter dh clock 100km/h, rpm masih lagi 2k sahaja..yg ni yg betul2 memberi penjimatan sebenarnya..

Hmm...gara2 preve ni, sanggup saya tak beli exora bold..tak puas lagi nak layan sedan...hehehe.. Last edited by haji_one on 4-9-2013 11:24 AM