CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moribb

Perbezaan ketara antara Perhimpunan Agung Umno & Muktamar Pas 2012

zamalakazam posted on 13-12-2012 01:31 AM
Mungkinlah ayat aku tu macam bodoh.. tp pernah tak ko fikir yg engkau lebih bodoh dr ayat aku tu.  ...

hey, tak bace paper ker??? tak penah ade ahli politik malaysia g turki g lawat makam mustafa kamal, najib g lawat plak!!!!!!
bengong!!!!! aku ckp sal dlm malaysia, jgn tunjuk sgt yg ko tue malas membaca!!!!! kalau ko ckp sal solat jumaat nnt dap halang??? wey ko boleh ramal ke ape jadi nnt.. hanya allah jea maha mengetahui ape nk jadi nnt.. kalau ko pandai2 nk predict ape jd nnt, mane boleh!!!!!!!!! plis la.... nk ckp sal bende yg tak psti...mmg mcm bodoh!!!!!!! jgn nak belagak pandai!!!!

zamalakazam posted on 13-12-2012 01:31 AM
Mungkinlah ayat aku tu macam bodoh.. tp pernah tak ko fikir yg engkau lebih bodoh dr ayat aku tu.  ...

lupe.. ko ckp turki teruk enn... ko stdy dulu sal president ngn perdana menteri turki.. sape ngn ape diorng dah buat.. pas tue ko pkir sendiri ngn ape yg ko dah ckp sal turki... memalukan!!!!

kittycomel posted on 13-12-2012 06:26 PM
nk ckp pasal murtad , jgn pikir kt msia ni kes murtad tak terjadi. Bkn jer murtad officially mur ...

Selama 55 tahun umno memerintah, ramai je org kat Malaysia ni pandai.. korang je masih tak berapa nak pandti..Aku rasa negara ni dah cukup baik lah. Masih menitikberatkan agama sebagai medium perpaduan. Korang yg cakap degar2 pasal agama pun, bukan tahu nak cari jln penyelesaian. tak habis2 nak ngaku korang lebih Islam dr yg lain.. Bila berlaku kes murtad, korang sume salahkan kerajaan. Bukan nak membantu. Ini bila sesama Islam dok mengaku lebih Islam dr yg lain, org kafir bantai gelak dan naik menyampah dengan Islam.. Tak tak tahu jenis najis tu yg ko nampak, tp perkara yg lebih buruk pemimpin korang buat, korang sikit tak kisah. Dosa menipu rakyat, mengkafirkan org, memecahkan umat, langsung korang tak nampak. Tu lah, bila dah ujub diri sgt., salah diri sendiri pun tak perasan. Pemimpin dan yg dipimpin pun sama.. asal boleh aje!

cowey posted on 13-12-2012 09:39 PM
hey, tak bace paper ker??? tak penah ade ahli politik malaysia g turki g lawat makam mustafa kamal ...

Iyelah.. iyelah.. ko sorang je lah yang bijak laksana.. kang cakap bodoh, marah.. ko cakap orang bodoh takpe.. Memang dah jenis puak2 cam korang ni, kalau orang lain buat sume salah.. korang buat takpe. Pemimpin korang pun sama je.. Mungkinlah aku tak banyak baca pasal Turki sebanyak ko.. tapi, apa yang aku maksudkan adalah sejarahnya. Tak mustahil kita juga boleh jadi macam Turki kalau kita biarkan pemimpin sekular memerintah negara ni. Ko pun jangan lah perasan yang aku kata Abang Anuar ko tu serupa Erdogan.. tak logik langsung!!!.. Kalau serupa pun setakat ikut kempen dengan gambar besar kat bas je. Dan kalau ko pun suka membaca, cukup banyak artikel yang memperkatakan persamaan Anuar dengan Kamal Artartuk tu, dari segi kebebasan seksual sehinggalah ke segi sekular nya.. Sekali sesuatu negara tu dah di sekularkan, ko ingat senang ke nak bangkitkan Islam semula?.. Kalau nak harap PAS pulak.. tertiarap kita semua ni nanti. Bukan nak membangkitkan Islam.. nak memecahkan dan meruntuhkan Islam lagi ada.. Kalau aku kata, kes murtad kat Malaysia ni bertambah sebab PAS, pun tentu ko marah!.. Iyelah.. ko dan pemimpin ko kan dah angkat diri tahap ma'sum.. Mana ada salah!! Yang salah sume orang lain. Semua salah UMNO kan? Secara logiknya, orang kafir pun menyampah dengan Islam bila korang yang perasan lebih Islam dari orang Islam yang lain, tak pasal2 nak mengkafirkan sesama Islam. Iyalah, kalau diorang masuk Islam pun, tentunya susah diorang nak dipandang Islam di mata korang.. Apataknya, yang lahir Islam pun korang boleh kafirkan.. inikan pula yang memang lahir kafir!

Tu je maksud aku.. jangan kita jadi cam Turki.. ko pun, jgn le emosi sgt.. Masa tengah senang ni.. (aku rasa senanglah.. sebab tu aku bersyukur, korang aku tak tahu plak!) mmg tak nampak implikasi. Dah terngadah esok.. baru ko tahu langit tu tinggi ke rendah. Cara yang terbaik, sama2 muhasabah diri. Tak semua orang sempurna. Termasuk pemimpin2 PAS juga. Sepatutnya, kalau dah rasa ilmu tu tinggi.. cubalah cakap berhikmah sikit.. Ini  tidak, serupa macam orang tak beriman pulak lagaknya..

Okeylah.. korang ni bukan boleh terima kenyataan pun.. Kalau dah mental block tu.. tak dapat den nak nolong eh!..

zamalakazam posted on 15-12-2012 10:44 PM
Iyelah.. iyelah.. ko sorang je lah yang bijak laksana.. kang cakap bodoh, marah.. ko cakap orang b ...

beb, aku tak penah same kan mane2 pemimpin turki or pemimpin mane2 negara ngn anuar k... jgn nk putar belit ayat aku...
plus, aku tak penah ckp aku maksum pown, memandai jea ko wat cerita..
sempurna ke tak aku tak penah sebut okay, aku tak de kutuk sape2..
i had never said bad word to umno...
then, aku tak ckp pown aku ilmu tinggi ke hape.. did i mention that????

satu jea, seorang pemimpin tue takkan jadi pemimpin if dye tue tak de pape... so klau ade org still nk vote ntok pr tak yah nak marah sgt lah sampai nak cite sume sikap pemimpin pr... betul ke tak mane kite taw... setakat kenal kot tv ngn paper ape la sgt sampai nk jaje cerita buruk org.. hahahaha
btw, selamat bermuhasabah diri!!!!!!

p/s: make sure ko dah daftar ngundi... cakap panjang lebar pown tak gune gak kalau tak daftar lg...

zamalakazam posted on 14-12-2012 09:37 PM
Selama 55 tahun umno memerintah, ramai je org kat Malaysia ni pandai.. korang je masih tak berapa  ...

pm n tpm pon xtau jenis najis berat mughallazah , what do u expect? tarian kpop pon pm restu utk tayang kt ummah remaja muslim. what do u expect? buat masjid besar2 tp kosong dari segi rohani n isian. berape kali pm n tpm dok jenguk kt situ? haha. tak pyh nk tutop mata sgt laaa.

Follow Us
Don Henley posted on 4-12-2012 12:41 PM
awek tudung labuh PAS takdo ke?...

tak de..nik aziz cakap maksiat mata

akughi posted on 17-12-2012 02:08 PM
tak de..nik aziz cakap maksiat mata

kalo puteri ameno yg rambut kaler2 karat tu baru maksiat mato bro...
kalo tertutup sopan cam muslimah PAS ni alhamdulillah..sejuk mata mandang...

Don Henley posted on 17-12-2012 02:10 PM
kalo puteri ameno yg rambut kaler2 karat tu baru maksiat mato bro...
kalo tertutup sopan cam musl ...

ceh......pernah ade kes pompuan pakai tudung labuh tapi dlm ade rantai salib don....paham paham je la maksud aku ni...mendalam sikit

akughi posted on 17-12-2012 02:16 PM
ceh......pernah ade kes pompuan pakai tudung labuh tapi dlm ade rantai salib don.. ...

itu memang la luar bidang kuasa kita..hanya Allah yg Maha Mengetahui..

yg pentingnya aurat tu tutup...stetment kalo tutup aurat pong bukannya tentu baik tu sepatutnya dibankan..
kalo dh Islam ngaku Islam maka benda wajib ni kena la buat..

Don Henley posted on 17-12-2012 02:22 PM
itu memang la luar bidang kuasa kita..hanya Allah yg Maha Mengetahui..

yg pentingnya aurat tu t ...

tu cume pendapat ko, pandangan ko...org lain? realiti yg berlaku kat luar? pengalaman aku sendiri ngan org bertudung ni byk don...pompuan kelantan tu....yg konon islam segale....turun KL...tudung pun tudung la..ni dia yg cakap...hahahaha

sejarah kenegaraan rakyat beragama Islam ni memang banyak masalah... lihat contoh Afghanistan zaman Iran...

yang menjadi punca permasalahan kerana orang Islam gagal mencarik titik keseimbangan antara tuntutan agama dan juga tuntutan kedunian...

dalam mencari keseimbangan itu kadang-kala berlaku kezaliman dan penyelewengan... misalnya Afghanistan era 60-70an dulu... agak progressif dengan kemajuan duniawi sehingga mengabaikan keperluan agama... bila datang gerakan seperti Taliban yang membawa harapan keagamaan... mereka diterima dan disambut... kemenangan mereka diraikan...

kemudian berlaku ketak seimbangan kembali... kali ini dari segi keagamaan pula sehingga membantutkan kemajuan dan fitrah kemanusia... pusingan berlaku sekali lagi bila golongan agamawan ditolak dan golongan yang lebih liberal diterima...

itu juga yang berlaku di Iran dan Turki...

semua ini berlaku kerana umat Islam gagal mencari titik keseimbangan... perkara ini bakal juga berlaku di Malaysia...

akughi posted on 17-12-2012 02:41 PM
tu cume pendapat ko, pandangan ko...org lain? realiti yg berlaku kat luar? pengalaman aku sendiri  ...

that's why hanya Allah Maha Mengetahui..

tapi tuntutan menutup aurat itu wajib...tu yg kena difahami..bukannya alah bertudung bukan tentu baik...

cipOt_cedOt posted on 17-12-2012 02:58 PM
sejarah kenegaraan rakyat beragama Islam ni memang banyak masalah... lihat contoh Afghanistan zaman  ...

Islam itu mudah...manusia itu sendrik yg menyusahkan...

Don Henley posted on 17-12-2012 04:32 PM

Islam itu mudah tapi ada orang amik mudah segala pasal Islam... itu yg akhirnya jadi tak seimbang jugak...

Don Henley posted on 17-12-2012 04:32 PM

Islam itu memang mudah

sebab itu ada lobai ambik mudah daftar parti islam bukan dengan tuhan,
cuma daftar dengan encik nadarajan pegawai ROS je

cipOt_cedOt posted on 17-12-2012 04:40 PM
Islam itu mudah tapi ada orang amik mudah segala pasal Islam... itu yg akhirnya jadi tak seimbang  ...

Islam mengajar segalanya...tiada yg tiada dlm Islam...
hanya manusia2 engkar yg tidak mau mengambil sepenuhnya...

d'zeck posted on 17-12-2012 04:44 PM
Islam itu memang mudah

sebab itu ada lobai ambik mudah daftar parti islam bukan dengan tuhan,

PAS sebagai landasan...

utk meletakkan Islam di tempat yg sepatutnya...

Don Henley posted on 17-12-2012 04:56 PM
PAS sebagai landasan...

utk meletakkan Islam di tempat yg sepatutnya...

landasan keretapi ke kapal terbang?

makin memudahkan pencapaian
atau menyusahkan dan jadi batu penghalang
kepada evolusi islam sepanjang masa?

Don Henley posted on 17-12-2012 04:55 PM
Islam mengajar segalanya...tiada yg tiada dlm Islam...
hanya manusia2 engkar yg tidak mau mengamb ...

Islam mengajar segalanya...
dlm ibadat solat pun, jika tak mampu solat berdiri, dibenarkan solat duduk, tidak mampu solat duduk, dibenarkan solat berbaring.
begitu juga dengan zakat dan mengerjakan haji, buat mengikut kemampuan. Bukan bila kita tak mampu melakukan secara sempurna bermakna kita engkar dgn perintahnya.
Kita buat dan berusaha kearah kesempurnaan. Last edited by rashiman on 17-12-2012 05:04 PM