CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

Chef mizan buzy lagi ke? Rindu dgn cerita chef dan tip2 yang boleh dijadikan amalan

assalamualaikum, saya newbie kat sini.  Salam kenal

Tumpang tanya, saya pernah nampak lembaga hitam yang betul2 menyerupai bentuk fizikal suami saya. Sedangkan masa tu suami saya tengah tidur dalam bilik.

Apakah lembaga itu?  Kakak ipar suruh kami berubat, tapi kami malas nak layan sebab x der masalah apa pun. Semua ok. Adalah juga beberapa kali anak2 lain pn nampak.  

belum habis rumah 1, tp check in dulu sini

lan_jmy replied at 3-12-2012 01:45 PM
sory yea bro kaulat.. saje nak cite ckit pngalaman aku nie..

aku nie penah gak la kena kacau d ...

LAnggar batu nisan??? Ayah ngko turun plak dri kereta. Heee~

Silmy replied at 13-4-2017 04:53 PM
Tumpang tanya, saya pernah nampak lembaga hitam yang betul2 menyerupai bentuk fizikal suami saya. Se ...

Orang ckp klau ada yg menyerupai tu, kita ada hantu raya. Xtahu la betul ke tk. Bawak2 lah berubat. G syifa' ke..

Follow Us
KAULAT replied at 4-12-2012 11:49 AM
hmmm...tapi kalau tomato dah tak tahan...cuba sound je sekali..
cuba cakap...",AKU LAGI MULIA DAR ...

Maaf, tapi saya pernah dengar satu terjemahan surah tapi sy xpasti surah apa.. Ustaz Dr. Zahazan Mohamed yg bagi penerangan pasal surah tu. Ustaz cakap, kalau kita marah2 dengan syaitan atau jin yang mengganggu, nnti kemarahan kita tu buat pengganggu tu jadi makin besar dan besar. Tapi kalau kita baca A'uzubillahiminassyaithonirrajiim.. Nanti pengacau tu jadi makin kecil dan kecil dan kecil sampai jadi lalat dan terbang meninggalkan kita.

Begitulah yang saya dengar Ustaz Zahazan kata. Wallahu'alam~

AraBellaJuan87 replied at 19-4-2017 05:07 PM
Orang ckp klau ada yg menyerupai tu, kita ada hantu raya. Xtahu la betul ke tk. Bawak2 lah berubat ...

Hmmm entahla. Sebenarnya tapak umah tu sesuatu juga. Sebelum umah dibina kawasan tu kira mcm kebun getah yg terbiar. Org kampung sekitar pun ada mention kalau diorang pegi kebun tu amik pucuk2 ulam ke kayu api ke balik umah nnti mesti rasa sesuatu..

. Kakak ipar kata situ laluan angin jadi x heranla kalau ada sesuatu....entahla . Tapi memang ada beberapa siri penampakan di kalangan anak2.

Pernah sekali suatu malam anak saya baru nak tidur. Saya bukakan pintu sikit bagi ada cahaya skit dr ruang tamu . Then saya masukla bilik saya.

Tiba2 bole pulak anak saya masa tu darjah 1 datang tanya "mama ada jengok adik kat pintu bilik eh?"

"Eh kenapa?"

"Tadi adik nampak muka hitam dtg jengok kat pintu. "

Hu hu sapa pulak tu

"Aa mamala tu. Nak tengok adik dh tidur ke blum"

"Tapi apasal pendek. Muka hitam pulak tu"

"Ooo. Mama la tu nak ngendap adik"

Sudaaah. Anak jin mana pulak yg sesat ni.  Nasib baik malam tu bapanya ada kat umah.

Redho je la. Anggap aje dia tumpang lalu. Sekarang kitorwng  dh pindah. Alhamdulillah setakat ni dh x der penampakan tu suma

TT bole tak saya tumpang bercerita lagi.

Cerita ni dh lama. Masa tu saya f5 kat satu sekolah sbp kat utara. Sepanjang saya kat situ x penah nampak atau alami pengalaman misteri. Cuma sekali tu je.

Tapi saya x pandai bercerita. Layan je la. Satu hari tu gempar skit dalam dorm kami. Ada budak terjatuh bantal di tgh malam. Tiba2 tengah2 mamai tu bole pulak ada satu makhluk berbaju sekolah tolong bagi balik bantal tu. Budak tu ingat kawan2 dia ja. Sambungla tidor balik.

Rupanya bila dia bercerita esoknya, dia bukanla yang pertama mengalami pengalaman pelik tu. Dh beberapa orang. Kecoh juga la bila dh terbongkar.

Saya ingat benda x serius. Saya gelak2 je la. Saya cakap " malam ni giliran kau, esok kau pulak ha ha ha"

Saya x pasti malam ke berapa. Tengah2 syok tidur terasa bantal saya hilang. Terjatuh ke? Hish mustahil. X penah2 jatuh. Ah lantakla. Sambung tidur lagi baik.

Tiba2 saya terjaga. Macam mamai lagi tapi pasti ada orang berbaju putih serahkan bantal kat saya. Saya pun amik la sambil ucapkan terima kasih. Sempat lagi tu . Hi hi

Esoknya saya tnya jiran sebelah.
" eh kau ke yang bagi bantal kat aku malam tadi?"

" x de la. Ni pun baru bangun" hah! Terkena aku hari ni. Itula gelak2 kan orang. Dh balik ke diri sendiri. Sekian.

Tiba2 saya terjaga. Macam mamai lagi tapi pasti ada orang berbaju putih serahkan bantal kat saya. Saya pun amik la sambil ucapkan terima kasih. Sempat lagi tu . Hi hi

Esoknya saya tnya jiran sebelah.
" eh kau ke yang bagi bantal kat aku malam tadi?"

" x de la. Ni pun baru bangun" hah! Terkena aku hari ni. Itula gelak2 kan orang. Dh balik ke diri sendiri. Sekian.

Sorry double pos pulak

Salam @chefmizan .. Tidak busy, sudi sudikan lah share cerita. Tetibe rindu nak baca. Dah lama tak jenguk mps ni.. Hehehehe..

Silmy replied at 20-4-2017 09:44 PM
Hmmm entahla. Sebenarnya tapak umah tu sesuatu juga. Sebelum umah dibina kawasan tu kira mcm kebun ...

Hugo... Nauzubillah min zalikh... Dia Boleh main jenguk2 pulak. Try pagar la rmh tu sis...

Aa rindu dengan cerita chef n kaulat.

berminggu - minggu nak habiskan baca

harap-harap adalah sambungan nya lagi

Bleh ke aku nak share kisah aku kat sini

Kisah seram di hujung bulan

Edited by zeetacunn at 25-10-2017 12:48 AM

Wow...hebat betul thread ni... sy SR dr vol 1 hingga skrg.... tq berkongsi pengalaman dan ilmu @kaulat & @chefmizan

AraBellaJuan87 replied at 22-4-2017 04:11 AM
Hugo... Nauzubillah min zalikh... Dia Boleh main jenguk2 pulak. Try pagar la rmh tu sis...

Salam Kaulat, Chef dan suma forumer. Ara, Kitorang dah pindah KL sekarang.  Rumah tu di utara semenanjung pn dah disewakan pda orang lain. Tapi tu la rupanya ada kisah disebalik penampakan lembaga hitam dalam rumah tu. Semasa mak mertua sakit nazak tahun lepas, kakak ipar jumpa sorang perawat ni untuk tengokkan maknya. Dia jadi mcm bukan dirinya sendiri. Nampak mcm uzur sangat, kusam dan yang agak merisaukan tu dia macam boleh dengar apa yang anak cucu tengah bualkan kat luar bilik walaupun perlahan je. Macam dah didampingi semangat jahat. Yang ni bukan saka belaan mak mertua saya tapi mungkin asal dari keturunan lama2 dulu yang kami x pernah tau pun kewujudannya.

Lepas perawat tu rawat mak mertua saya, dia terus makin elok hari ke hari. Muka pun nampak berseri balik walaupn masih uzur. Semua ni diceritakan balik kepada kami la. Tak lama kemudian mak mertua saya pun meninggal. Rentetan dari situ perawat tu suruh kakak bawa suami dan anak sulung saya untuk dapatkan rawatan.Katanya makhluk tu mungkin nak mendampingi suami saya pulak.

Kitorang mcm biasala buat x tau jer. Malas nak semakkan kepala.  Sampaila satu hari Allah gerakkan hati kami untuk balik kampung. Kakak ipar terus ajak kitorang pi jumpa perawat tu utk buang saka tersebut. Yang seramnya perawat tu kata 'hampa ni lambat sangat mai. Benda tu dh pi rumah sana" Ayyoooo.. hi hi. Nasib baik x pernah jadi apa2 kat umah KL ni.

Setelah dibagi mandi , dibuat beras kunyit suma saya pun tanyala kat perawat tu.
"Sebenaqnya saka apa suma tu"
"aih x payah dok takutla. DIa pun makhluk macam kita juga. Ni suma hal orang lama2. Zaman dulu bukannya macam la ada alat kosmetik macam2 nak bagi cantik. tu yang depa pakai pendamping "
Dalam hati dok kata chek bukannya takut, tapi nak tau lebih terperinci pasai saka tu. Sapa punya? Jenis apa? he he macam bagus, mcm berani  je. Rasa exited nak tau tu lebih dr takut sebenarnya.

Malam tu juga kami diijazahkan dengan amalan surah At Tariq utk diamalkan sebelum tidur sebagai pendinding dari segala kejahatan jin setan dan sihir. Sebenarnya selepas mak mertua saya meninggal suami saya mendapat beberapa siri mimpi yang berkaitan ular htam dan besar. juga beberapa mimpi macam hint untuk suami terima 'si dia'. Kecut perut juga bila dapat mimpi2 pelik tu. Tapi rasanya dah lama x mimpi macam tu sejak adik bongsu suami mimpikan sesuatu hint yang sama. Dan yang menggemparkan kami bila dia certakan balik mimpi tu semacam dia setuju untuk jaga benda tu tanpa dia sedar. Mungkin dia ingat mimpi biasa saja sebab dia baru kematian ibu. Saka tu datang dalm bentuk maknya yang sangat uzur dan asyik dok merintih merayu "sapala yang nak jaga dia ni. mak sakit dikk..."

So kami ingat sejak mimpi si adik tu prob sapa yang terpaksa mewarisi saka tu settle hinggala kami jumpa balik perawat tu dan berubat. Alhamdulillah so far suma ok macam biasa. Agaknya misi perawat tu dh accomplish la.

Sekian terima kasih