CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ranggalawe

Khuldi Bukan Buah. Ia Cuma Simbolik..

kalaulah tuhan memilih utk menyorok spt skang ni dan hanya menunjukkan bukti2 kekuasaannya(kononnya lah kan)
maka tuhan ada trillion of better ways utk enlighten the human beings to obey his teaching. cara yg mungkin kita tak terfikir.

bukan dgn cara turunkan pesuruh dizaman kejahilan middle east dimana manusia justify semua benda dgn kepercayaan superstitious. dan manusia sendiri pon takleh buktikan samada benda tu legitimate real atau bukan. korang hanya percaya saja. bukti takde.

bukan dgn cara yg manusia lain semua boleh tiru dan copycat
bukan turunkan ajaran yg berpaksikan fairy tale tanpa bukti yg sohih.
bukan turunkan kitab yg penuh kesalahan dan kekurangan.
bukan dgn ajaran yg ancam orang itu dan ini. sampaikan siapa yg keluar isle pon kena bunuh.
bukan ajaran yg ajar racisme malahan segregate manusia into me and you, gelar mereka kafir dan paksa mereka hidup bawah undang2 isle dan jadi second class citizen. itu ajaran barbaric.

ahhh byk lagi lerr malas nak tulis.

anyway agama ni boleh dipercayai kalau ianya ada bukti kukuh. kalau setakat percaya aje standard cerita sang kelembai ajelah agama tu

PitMie posted on 16-12-2012 06:37 PM
Inilah beza umat Islam & yg bukan Islam....

Umat Islam tidak dibenar atau diajar utk persenda mah ...

abis tu muhammad dtg dan kondem kristianiti dah korup tu bukan menghina agama lain ke??

perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:26 PM
ada ke nabi dan rasul turun tempat lain???

cerita tak logik kan??

Rasul2 yang ada tercatat namanya dalam Al qur'an adalah Rasul2 yang dikisahkan... banyak lagi yang tidak dikisahkan !

An Nisaa:164
Dan rasul-rasul yang sungguh telah Kami kisahkan tentang mereka kepadamu dahulu, dan rasul-rasul yang tidak Kami kisahkan tentang mereka kepadamu. Dan Allah telah berbicara kepada Musa dengan langsung.

Setiap Umat ada Rasulnya - sebelum Rasul terakhir.

An Nahl:63
Demi Allah, sesungguhnya Kami telah mengutus rasul-rasul Kami kepada umat-umat sebelum kamu, tetapi syaitan menjadikan umat-umat itu memandang baik perbuatan mereka (yang buruk), maka syaitan menjadi pemimpin mereka di hari itu dan bagi mereka azab yang sangat pedih.

Yunus:47
Tiap-tiap umat mempunyai rasul; maka apabila telah datang rasul mereka, diberikanlah keputusan antara mereka dengan adil dan mereka tidak dianiaya.

Tapi banyak yang mengikut syaitan (dari kalangan Jin dan Manusia) - dengan menyangka itulah yang adil dan logik.

perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:25 PM
cacat le kalau ayat quran pon main suka2 aje manusia yg bernama ulamak tafsir

Ayat Al Qur'an tetap tidak berubah - dan tafsiran itu untuk memahamkan ayat Allah.

yang cacat adalah menjadikan tafsiran fahaman seseorang sebagai ayat-ayat Allah sepertimana terjadi pada bible

perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:27 PM
tapi tuhan ko jugak yg terhegeh2 nakkan manusia percaya dia

Berapa banyak tuhan yang ada ?.... ada tuhan ko, ada tuhan aku.

Ker tuhan ko lombu... logik gak jika lombu tu tak mahukan manusia percaya

perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:37 PM
kalaulah tuhan memilih utk menyorok spt skang ni dan hanya menunjukkan bukti2 kekuasaannya(kononnya  ...
... ko sangka menyorok sebab ko tak nampak... lalu ko cari benda2 yang nampak lalu disembah kononnya Tuhan.
maka tuhan ada trillion of better ways utk enlighten the human beings to obey his teaching. cara yg mungkin kita tak terfikir.

.. Dengan satu jalan terbaik (aqidah) pun dah lintang pukang.... nak  trilion ways pulak.
sekali lagi ko jadi bengong.. menyangka ada jalan lain yg lebih baik, sedangkan ko sendiri tak terfikir !
maka ikutlah jalan yg telah diperintahkan - jangan ingkar.
Last edited by Nazrulism on 16-12-2012 08:58 PM

Follow Us
perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:22 PM
mcm maha diktator aje.

sekali-kali, pakai lah akal mu itu supaya berguna ... supaya tidak terlalu pekak menghadapi kenyataan

coba sebutkan, dimanakah tempatnya kamu bisa berlepas dari hukum2 Tuhan? ... coba katakan, kapankah waktunya kamu bisa terlepas dari konsekuensi2 yang telah ditentukan?

tidak aneh bagi kami, tuhan yg kamu impikan hanyalah khayal dalam ketololan kamu ... kamu sendiri menolak keberadaan Tuhan yg mengatur dan BERKEHENDAK di seluruh alam ... toh? ...

semua hal diatur, bahkan ketololan dalam batok kepala kamu pun terukur dengan rapi ... bagaimana mungkin manusia berlepas dari kehendak Tuhan?

kamu menimbang Tuhan dengan memaksakan kebodohan kamu ... apakah harus kebenaran dipersalahkan karena dinilai oleh kebodohan manusia?

sementara Tuhan Berkuasa dan Berkehendak atas segala sesuatu, kamu ingin menolak nya dalam alam khayal?

KEHENDAK Tuhan adalah yg harus terjadi, dan batu itu jatuh ke bawah, meskipun hati kamu menolaknya ...

bisa saja kamu berkhayal tentang tuhan yg lain, yg sesuai dengan hasrat kamu sendiri ... namun Tuhan yg menguasai alam dan berkuasa menentukan segala hal tidak akan pernah tunduk pada kebodohan yg kamu ciptakan.

cobalah untuk tidak bertindak bodoh, apalagi sombong, padahal pengetahuan kamu bertentangan di sana-sini

ada memang cerita, tentang tuhan yg harus mati untuk menebus ketololannya sendiri ... tuhan ini pernah mengutuk, dan kutukan ini dia makan sendiri ...

apa ada yg lebih tolol dari orang tolol yg berkorban untuk ketololan orang lain?

Sy mengajak rakan2 seagama utk tidak lagi berhujah dgn org yg benar2 jelas anti-Islam...malah sedang seronok mempersenda ALLAH dgn pelbagai sendaan yg sgt bangang. Kalau mamat perangsuci1 nih berminat nak tau ttg Islam, & bertanya kerana ingin tahu sbrg kemusykilan ttg Islam, tak mengapa kalau byk mana dia komen pun....

Tp komen2 dia di sini smuanya saje cari pasal nak bg forumer Muslim di sini geram & marah, maka aku nak ajak rakan2 seagama yg mulia agar berpegang kpd ayat ini agar golongan anti-Islam takkan trus mempersendakan Islam dlm thread nih....

"Qaaluu salaamaa" sudaahhh.....

Nazrulism posted on 16-12-2012 06:50 PM
Apa hal pulak - dilarang tapi diperintah !

Ibnu Arabi ? ...  ....

Assallamualaikum warahmatullahi wabarakatuh..

Tuan Nazrulism yg alim lagi bijaksana...saya yg jahil akur dgn kealimana Tuan...saya hanya memetik kata kata Ulama...

" Bahawa sesunguhnya Adam A.S berijtihad,
maka salah ijhtihadnya,
maka Allah ada memberi nama kesalahannya itu " maksiat",
padahal tidak pernah terjadi daripadanya dosa kecil dan dosa besar,
hanya sanya hal ini termasuk dalam perkara ;
" Hasanatul abrori saiiatul muqqorrabin"..   

Cukuplah setakat ini saya ditajuk ini...saya menerima baik arahan Tuan Pitmie...

Bagi perangsuci : " lakum diinukum waliyadin... "

Maasalamah...   

perangsuci1 posted on 16-12-2012 07:24 PM
whatever janji aku tak tergolong dlm golongan yg berhalusinasikan ada god in the skies dan percaya ...

atheist ni mcm nie lah....bahan organic yg  rebel.....

aku bg ko sikit masa lagi, pastu aku pancung...

okay....relaks dulu...

aku bg kau chance jawap dgn forumer instead of claiming islam nie menipu bla,3...

buat penat je aku bg point kalo kau kata aku dan forumer lain auta......

so, tolong compose sket.....sebab kau dah provoke, kena cover balik.....behave

Last edited by ussopp on 17-12-2012 01:48 AM

Nazrulism posted on 16-12-2012 08:27 PM
Rasul2 yang ada tercatat namanya dalam Al qur'an adalah Rasul2 yang dikisahkan... banyak lagi yang ...

pigirahhh mengencing punya jawapan

so maknanya macam adalah golongan nabi yg turun di benua amerika atau far east yerrr????

jawapan paling sempoi

Nazrulism posted on 16-12-2012 08:34 PM
Ayat Al Qur'an tetap tidak berubah - dan tafsiran itu untuk memahamkan ayat Allah.

yang cacat a ...

maunya tak berubah, forumer CI pon siap ubah 100% tafsiran ayat quran tu ko kata tak berubah???

Nazrulism posted on 16-12-2012 08:52 PM
... ko sangka menyorok sebab ko tak nampak... lalu ko cari benda2 yang nampak lalu disembah kononn ...

mmg le akidah aku dah rosak, akidah tu benda bodoh aje. kepercayaan tanpa bukti. buat apa nak mempercayai sesuatu tanpa bukti

dionysusxxyyzz posted on 16-12-2012 10:43 PM
sekali-kali, pakai lah akal mu itu supaya berguna ... supaya tidak terlalu pekak menghadapi kenyat ...

kepercayaan dan ajaran tanpa bukti ko tak terpakai dekat aku. ada faham???

ussopp posted on 17-12-2012 01:44 AM
atheist ni mcm nie lah....bahan organic yg  rebel.....

aku bg ko sikit masa lagi, pastu a ...

nak pancung, pancung lerr. aku bukan forumer cni pon. aku kat CI.

sejarahnya thread ni dibuka dekat CI sana sebab aku mengatakan ttg buah khuldi. ada seorang forumer yg tercabar agaknya kerana sepanjang hidup dia tak pernah terfikir ttg perkara ni

dan aku bukan nak belajar ttg islam pon, pasal aku cukup kenal apa itu islam.

anyway kalau nak berdebat pon tak perlulah berlidah paria. lain yg diposting lain yg direply. pastu gunakan ayat2 posh dan cliche supaya nampak mcm berisi. padahal sampah.

anyway kalau kat syurga besok korang makan buah khuldi kena tendang balik kebumi ke atau keneraka???

aku tanya korang soalan simple jerr. tak tau cakap jer tak tau.

reinterprete utk distort meaning tak terpakai yerr. cthnya mcam khuldi tu bukan buah ianya blablabla

Last edited by perangsuci1 on 17-12-2012 07:06 PM

perangsuci1 posted on 17-12-2012 06:53 PM
mmg le akidah aku dah rosak, akidah tu benda bodoh aje. kepercayaan tanpa bukti. buat apa nak memp ...

... Kalau dah mengaku aqidah dah rosak atau mungkin tiada aqidah Tauhid lagi --> Go to hell !

Bukan Aqidah tu benda bodoh... yang bodoh adalah akal ko yang tak dapat menerima bukti2 adanya Tuhan Yang Maha Esa.
Yang mampu ko buat adalah penafian semata2-- tiada alasan dan bukti.

Rasanya... tak berbaloi nak bertekak dengan ko lagi !

perangsuci1 posted on 17-12-2012 06:56 PM
kepercayaan dan ajaran tanpa bukti ko tak terpakai dekat aku. ada faham???

bahkan untuk menyamai beruk saja kau tak sampai ...

jadi, hanya kalimat kosong yg kau gunakan untuk memenuhi otak mu itu? ... tidak perlu banyak neuron untuk menghasilkan jawaban semacam itu, kebodohan kamu sudah terbukti, SELAMAT!

HADIRIN SEKALIAN, tuan-tuan yg terhormat, yg dirahmati Tuhan Maha Pemurah, telah terbukti dengan meyakinkan, bahwa Beruk Suci ini hanya ingin mempertontonkan kebodohannya saja

tidak lebih, hanya menggongong seperti penjaga ladang. tidak ada yg berarti dari semua omong kosong yg dia ucapkan. tidak ada logika, tidak ada ilmu, tidak ada alasan materiil, yg dia bisa sampaikan hanya babbling without context.

pertunjukan yg cukup mengesankan ! HA HA HA !