CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SenahMontanah

Serina Chefwan Buat Sample Jualan Palsu - updated : serina menafikan pg 8

SenahMontanah posted on 30-12-2012 11:57 PM
dan ramai je dealer2 yg jual produk ni tak kurus2..sbb dorg sndiri tak snggup nak diet carb..

y ...

habis tu dlm fb. kmain banyak testimoni dari pnjual yg dh pernah cuba sd2....ada sorang tu berat 200kg, tp mnum susu sd2. tingal 100 je...kagum la......takan itu pon tipu???rasa x smua pjual sd2 ni tipu penguna kowt

maxim posted on 31-12-2012 03:44 PM
abis mamat tu sape nak kesian?

haha ayat kau sama mcm mamat tu ckp..dia kesiankan serina tapi dia lagi kesiankan diri dia
aku takleh blah pengomen kat blog nara si kopipes tu
org tu kata kalau mamat nih xmakan sd2 cemana gambo dia yg before time gemok tu ade kat sd2
jawapannya mudah yahamat tapi taktaulah si pengomen letak otak dia kat mana
jawapannya pihak SD2 tu curik gambo org
ambik gambo yg org uplod kat fb atau kt memana dan menipu org konon org tu guna produk dia
bab gambo2 ni jgn memain tau
aku dah penah tgk kawan aku gaduh besar dgn sorang blogger pemes 2-3 thn lepas..ni pasal gunakan gambo org la ni walau letak caption sekadar gambar hiasan ke apa.

sya bukan agent tau..sya start ambik sd2 lepas bulan raya aritu..berat sebelum 72kg..skrg 62kg..trun la 10kg..sbulan prtma mmg x mkn karbo langsung..tp skrg sya dah mkn sket2..jamah sket2..dah nk stop sd2 sbb x mampu sbulan 6ratus..yg pnting dah thu cra nk diet..mkn karbo boleh shari skali je..bila dah smbk sd2 ni dah boleh disiplin makan...kdg2 tringin nk mkn nasi..tp bila dah msuk pinggan boleh mkn suku je..ratah lauk2 je lebih ngn sayur..air mmg mnum air masak je..kdg2 tibai gak nescafe..ambik sd2 pun kna senaman jgak sbnrnya...target lg 7kg..nk try tnpa sd2 lak...

biozipstar posted on 31-12-2012 05:20 PM
sian chef wan.. dua2 anak menipu camni.. huk3

i dont think dia menipu
cuma dia tak cerdik
main re-post status or gambar orang and buat statement on it tanpa usul periksa bukanlah satu perbuatan yang cerdik

funnyTONE posted on 31-12-2012 03:10 PM
kalau jenguk kt thread wanita tu berlambak produk kuruskan badan, putihkan kulit n tegangkan wajah y ...

aku dulu suka kat pegi bod sana,tapi SR jela.tapi skrg menyampah sbb bod tu dah jadi tempat jual beli.penah gak aku report tapi mod buat bodo je..ade tu.. mod pon 2x5

Kdg2 bengang jugak time jln2 kt shopping complex ada la amoi2 yg duk iklan produk pelansingan ni..mcm duk paksa2 aku try..yg buat aku hangin 1 badan..aku ni bkn spesis berisi...spesis biasa2 ja...berat dlm 50 kg...sekali tu laki aku pun naik hot amoi ni duk paksa2...sekali dia sound terus...eiii...u xnmpk ke dia dh kurus...mau kasih tulang dia berterabur kt sini ke...

Follow Us
Update dr serinq from london

Selasa Januari 1, 2013

Serina Tidak Tipu Peminat Guna Testimoni Palsu
Oleh MOHD AL QAYUM AZIZI

PETALING JAYA: Pelakon dan pengacara Serina Redzuwan menafikan tuduhan kononnya dia menggunakan gambar testimoni palsu bagi melariskan produk kesihatan yang dijualnya.

Serina, 30, yang kini berada di London memberitahu gambar yang dimaksudkan telah dimuat naik oleh ahli lain yang mewakili produk itu di laman Facebook miliknya dan dia hanya berkongsi kejayaan individu tersebut dengan para peminat.

"Saya tidak tahu menahu mengenai perkara ini kerana berada di London dan gambar yang dimaksudkan hanya di ambil menerusi Internet selepas ia dikongsi oleh ahli lain di laman Facebook saya.

"Malah gambar itu bukan saya sahaja yang kongsi di Facebook tetapi ahli-ahli lain juga," jelasnya menerusi Khidmat Pesanan Ringkas (SMS) kepada mStar Online ketika dihubungi pada petang Isnin.

Tambah Serina, dia tidak pernah menokok tambah maklumat tentang gambar testimoni tersebut hanya untuk menarik pelanggan.

Menurut laporan tersebut Serina ada mengirimkan sekeping gambar melalui Facebook dan Twitter miliknya tentang seorang lelaki yang berjaya menguruskan badan selepas menggunakan produk makanan tambahan yang dijualnya.

Bagaimanapun individu tersebut telah menafikan mengambil sebarang produk menguruskan badan apatah lagi produk jualan Serina.

Dalam pada itu, Serina memberitahu dia terkilan apabila ada pihak cuba menjatuhkan reputasinya dengan memburukkan namanya.

Jelas Serina dia tidak pernah berniat untuk menipu sesiapa sebaliknya hanya ingin membantu mereka yang mempunyai masalah berat badan.

"Saya tidak pernah kacau hidup sesiapa dan biarlah saya cari rezeki dengan cara yang halal. Walaupun saya ni seorang artis tetapi perniagaan adalah satu bidang yang saya suka.

"Saya tidak faham mengapa ada orang yang suka memburuk-burukkan hidup orang lain," jelasnya.

Sementara itu, Serina berkata, atas dasar minat itu juga dia bakal melancarkan produknya sendiri pada pertengahan Januari ini sebagai satu bukti kesungguhannya dalam bidang perniagaan.

***TT or @skymania Tukar tajuk dh update dr serina
Last edited by mixed on 31-12-2012 11:27 PM

mixed posted on 31-12-2012 10:55 PM

Selasa Januari 1, 2013

tak kira la... klau dah tahu die pun tertipu mintak maaf je la.... sah2 la tak usul periksa nak share ape pun...

mixed posted on 31-12-2012 10:55 PM

Selasa Januari 1, 2013
Jelas Serina dia tidak pernah berniat untuk menipu sesiapa sebaliknya hanya ingin membantu mereka yang mempunyai masalah berat badan.

MAK OII LUCUNYERRRRRRRRRRRR!!! GELAK GULING GULING MACAM TENGGILINGGG

kau gi jual produk kurus, tp kau sndiri gemuk x kurus2..bukan ke menipu namanya?

Kalau serina ni keluarkan produk memperkasakan badan harus jd usahawanjaya ni...
Kalau  produk menguruskan badan...hehehe...lu pikir la sendirik..

hahaha..kantoi...so, moral of the story??

Pembohong je SD 2 ni... nak kurus pergi berlari siang tengari.... kuruslah... jangan makan nasi...

maxim posted on 1-1-2013 01:10 AM

Hurm..mangsa keadaan...

Hahahahha
ko pun sama la x study
main amik je
Pastu dlm berita lak kate org yang tag
Dasar

Bukan salah dia pong - tau jer lah FB ni semua orang boleh letak gambar dan tags sana sini.

maxim posted on 1-1-2013 12:20 AM
MAK OII LUCUNYERRRRRRRRRRRR!!! GELAK GULING GULING MACAM TENGGILINGGG

Khenn diri sendiri pn cam tong ada hati nk tlg org lain sedeyyyy

dino posted on 31-12-2012 11:51 PM
tak kira la... klau dah tahu die pun tertipu mintak maaf je la.... sah2 la tak usul periksa nak sh ...

Tu le main boh jer kt FB org dok tag kan dh kena
Kalo dia bkn artis x lah kecoh camni
Sb katanya ramai dh guna gambo mamat ni tiba2 kali ni yg terkono serina artis plak hmmmm

Apa lg lubuk emas kalo saman pn masyukkkkk

mixed posted on 1-1-2013 06:22 AM
Tu le main boh jer kt FB org dok tag kan dh kena
Kalo dia bkn artis x lah kecoh camni
Sb katan ...

geram tu ramai lak kondem mamat tu konon amik kesempatan lah..
xngaku amik sd2 lah adoi
walhal mamat tu sendiri cakap ngan kami menda ni dah lama dia dah pernah bising2 tp pihak sd2 wat bodoh ejen dorang tetap juga guna gambo org main kopi pes je bila nampak gambo2 muncul di wall partner lain..
bila dah sampai selebriti yg sepatutnya lebih bijak tapi juga main hentam keromo upload gambo org tanpa nak siasat dulu..takkan nak wat bodoh jugak
dah tu xnak ngaku..xde nak pi minta maaf ke apa.
ade kawan aku baru jd ejen sd2 ni katanya bayar RM60 utk ahli,yg lawaknya aku xtau lah dia makan ke tidak susu tu sbb baru je jd ahli terus dia post iklan pasal sd2 kat wall sepanjang masa
macam2 testimoni yg ada kan
tapi testimoni sndiri xde plak..
kalau aku lah kan selagi aku xberjaya aku xkan nk ajak org lain makan produk tu
sdgkan aku pakai PB selama 2 tahun pun xpenah sekali aku ajak org lain pakai sbb aku xnampak2 hasilnya huhu..udahnya rasa tertipu
kawan aku yg jual pb tu bengang ngan aku sbb aku xpenah pomot pun PB tu kat org lain dah menda xmemberi hasil xkan aku nak menipu lak..igt pakai PB leh slim cam neelofa tu rupanya utk sorok lelemak dan kelihatan dompot..xkan seumur idup kena bergantung ngn PB kan.

Suchi posted on 1-1-2013 06:46 AM
geram tu ramai lak kondem mamat tu konon amik kesempatan lah..
xngaku amik sd2 lah adoi
walhal m ...

Tu le nok serina tongong main boh er x selidik silap teknik dh terkono

Btw mak aku pn minum alpa lipit ni mmg kurus le sb badan dia dulo mmg berisi
And sll sakit lutut pas dh kurus dia dh x mau minum susu ni...
Tp badan still maintain kurus sbnya mak aku mkn sayur rebus & ikan goreng jer
Dia ada gastrik x bole mkn pedas2 & mkn lambat ni akan membuat perut dia rasa x sedap