CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Jenayah] Mudahnya Tertipu Dengan mudah.my

ifanonline posted on 1-1-2013 11:56 AM
kadang2 ade manusia yg sehari tak meratib nuart...rohnya tak aman...

Ekekekekekekekee.................kalau dier kojol, waris nya akan tulih kat batu nisan, Anwart...Anwart....Anwart

C.K posted on 2-1-2013 02:43 PM
tenteramsuci ini bukan ada kes menipu uwang forumer sampai berpuluh2 ribu kah?...MN dia yang lain  ...

tq kerana kesian kat aku

akau teringin lak nak beli ni

camera samsung galaxy ni, whity!!!!!

kat kedai rm1800 , online barapa erk?

Ala,aku kena kt tred ni.
Bodo sgt kan nk brg murah
melayang duit aku rm140
Sia-sia je

ni la kaum yg tamak selalu rugi..klu dah mampu saga je toksah la mimpikan sport ke apa. syukur la bank in 5k je..buat nyer 25k mau meraung.
kes gini mmg licik..aku pernah tgk ppuan preggy kena tgkp dgn hubby nyer..psl kad kredit, klon ke apa ntah. bila aku tny..katanyer kes kelapan baru polis leh tgkp masa dia tgh buat aktiviti tu sbb follow ..kumpul bukti.

Aku kena yang jenis tipu tipu nak jual jer, letak iklan, copy gambar dalam internet pastu letak rege paling murah dari pasaran, masa call xangkat taim sms baru layan, bgtau itu ini barang ok pastu tetiba senyap, bukan serius nak jual cuma nak pekena orang, maybe socially retarded punya manusia, buat iklan camtu orang pakat sms dia rase bangga diri hahaha

Follow Us
boleh tahan la,kalo rm5 jerk xpelah nak transfre.aku kalo beli/jual kat mudah aku COD jerk senang

aduhhh ramai nak beli online tp jahil dan lurus bendul.

C.K posted on 2-1-2013 02:27 PM
mahu COD pun kena hati2 jua...silap2 kamu pula yang dirampok...karena itu lokasi COD hanya ditetap ...

tu laa pasal...COD ni kekadang risiko juga...tapi boleh dielakkan kalau kita berada di tempat crowded... jgn pulak dia buat buat pi tandas pastu hilang terus... ...

Adoi. Bukan mudah kena pergi jumpa dulu ke seller dia? Dia sesuka je bayar dulu. Uh oh

I baru 2 hari lps iklan handbag kat mudah. Rege 2k. Lps iklan di publish, terus dpt 2-3 email drp org yg konon2 bminat. Masalah yg I muskil adalh diaorg nk beli tp bukan dok d malysia.pastu brg ni bukan nk pos kat diaorg tp nk pos pd org ke-3 . Dia suruh kira berapa kos semua dia tanggung. Yg muskil, email2 ni semua nak beli utk org ke tiga. I malas nk layan. I lebih bminat utk cod

aku siap beli umah kat mudah..nsb baik x tipu..

Iols pun dah berpuluh kali duk hogging beli barang kat mudah, bermacam dah order, tak pernah lagi COD, syukur tak ada penjual yang menipu lagi, semoga ummah ini di rahmati tuhan kerna menjadi peniaga yang jujur.

Pasal ni bukan masalah penjual tapi masalah pembeli yang bodoh kot? Penjual tu nak kata bodoh takdenya bodoh, lagi bodoh dik ummah melayu felda pprt itu, kena tipu dek penjual yang cerdik, kalau gelaran jahat baru la sesuai untuk penjual penipu tu.

dia teruja sgt kot.. msti seller tu beria kata kna book cpat sbb ramai yg bkenan kt kete tu...

otomen_taro posted on 1-1-2013 10:30 AM
si pembeli yg xcerdik sebenarnya
masa aku jual kete dulu si pembeli dtg tgk brg dulu
pastu dia min ...
mudah.my xtipu tp mamat tu xcerdik..dan penyangak terlebih pandai
analisa yg tepat & jitu.

wakaka91 posted on 1-1-2013 11:40 AM
selalu dengar buyer kena tipu ngn seller..kes aku mamat nigga scam claim from kanada nak beli lens a ...

oprah ada buat show pasal derang kan?

mmg derang ada sindiket mengajar tipu2 orang ni. orang2 dia pandai, tapi negara miskin... takde kerja, menipu kat cyber la kerja dia. nak berkebun tanah kering kontang

kat mudah.my tuh aku tgk iklan utk jual umah je...

yg lain aku x brp nk percaya..especially yang jual2 gadget neh...mmg tak la aku nk beli dr depa,,
biaq p la murah mana pn

Tak pernah pakai murah.com adakah murah.com macam. Ebay yg boleh dispute? Kalau kena tipu? Dan selalu kalau aku urus Niaga aku pakai PayPal.

sueism posted on 26-10-2013 01:26 AM
Tak pernah pakai murah.com adakah murah.com macam. Ebay yg boleh dispute? Kalau kena tipu? Dan selal ...

Murah ke mudah kak, sebab saya search murah.com keluar website biru.
Haaa ahkak dah sebut eBay, saya sendiri memang lebih gemar Ebay dari mudah.my, mudah ni bezanya takdak paypal pelbagai, takde transaction form, kita kena contact penjual tu, dia dah kasi email atau nombor fon, kemudian kita sendiri la kena hogging duk tanya itu ini macam mana pembayaran, lepastu kena hogging bagi alamat, lepastu kena hogging gi bank in (buat yang takde online banking), eBay lagi senang, just click buy now and pay je selalunya. Bezanya mudah ni banyak risiko kena tanggung, macam kes di atas ni la kot, nak report kena duk hogging masuk surat khabar. Satu lagi website ummah melayu caprut punya shopping yang saya suka adalah lelong, tapi verified seller je lah selalunya jadi perhatian saya.

Last edited by BurningTimes on 26-10-2013 01:35 AM

Mudah.my ni mommy mmg xcaya nk transfer duit ke aper