CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Jenayah] Mudahnya Tertipu Dengan mudah.my

Ini bukan masalah Mudah.my....ini masalah kebengapan si pembeli yg tak reti dlm bab jual beli nih... Kalau nak beli bende riban2 RM, mana bleh trus bank-in tanpa sbrg jaminan akan wang tu....security lebih utama kalau deal scara internet nih...

Ramai je yg dah brjaya ber'trading di Mudah.my takde masalah, so yg terkena tu sah2 le mmg mudah ditipu....Mudah.my utk memudahkan mencari barang2 utk dibeli, bukan utk mudah ditipu....

thieo posted on 1-1-2013 12:00 PM
setakat bank in duit dulu tu thieo rasa biasa lah. hampir semua website trading international macam  ...

yerp..salahkan dia yang tamak...

tapi kena terima jugak lah..dalam seribu mesti ada sorang dua macam ni untuk bagi pengajaran..

ifanonline posted on 1-1-2013 11:56 AM
kadang2 ade manusia yg sehari tak meratib nuart...rohnya tak aman...

Sebenarnya ade org2 tertentu yg sgt mencintai Anwat....maka setiap hari meratib namanya dgn harapan suatu hari nanti akan menjadi pengganti Sepol Baukari...

5229 posted on 1-1-2013 12:04 PM
yerp..salahkan dia yang tamak...

tapi kena terima jugak lah..dalam seribu mesti ada so ...

kalu tak da oram macam ini limo, macam mana AC dan tokey2 mlm stok2 penipu bulih kaya

mudah tempat iklan ja pun bukan mcm ebay amazon,
pon kena tipu jugak...

Setakat ni aku dah berkali2 beli online pelbagai. alhamdulillah tak pernah kena tipu lagi. kekdahnya Allah bagi otak tu suruh fikir, bukan menonong jah transfer duit dekat orang.

Follow Us
Slalu je guna mudah.my beli dan jual brg. No problem. Yg penting buat background check dulu. Kalau impreza harga 25k.. tu sah sah tipu

site mudah tu bukan tuk beli online, tapi beli COD, kan ada tulis bwh tiap item yg nk dijual,

site ebay tu baru beli online, kalu kene tipu ka, bole minta refund, tapi tgkla feedback dia, tu paling penting.. yang paling besh dlm ebay, kalu sellers tu mmg jaga feedback, dia bole bagi refund lebih kt buyer. kdg2  buyer yg untung gile..

ifanonline posted on 1-1-2013 11:56 AM
kadang2 ade manusia yg sehari tak meratib nuart...rohnya tak aman...

Biaq pi ka dia la, lagipun mcm la anuwat tu anugerah tuhan

Decaffeinated posted on 1-1-2013 10:25 AM
kdg2 kita perlu berterima kasih kpd org2 yg kita kata bodoh sbb krn dia ramai dpt belajar.

bg yg  ...

True. At least ada cerita macam ni, kita boleh berhati hati. Saya ingat selama ni mudah.my boleh di percayai. Baru jugak teringat nak beli second car used dari Mudah. Kalau macam tu, kena hati hati lah.

Saya rasa dalam hidup ni setiap orang pernah kena tipu. Saya sendiri pun pernah kena tipu, cara lain lah but still tipu hanya kerana kita tak terfikir untuk buat, jadi tak fikir orang lain akan buat. But then bila dah jadi saya anggap jer la charity event. maybe they are very poor sebab tu menipu. Entah entah kalau saya miskin saya pun incline untuk menipu.

Life is not fair, setengah orang kaya, setengah miskin. Mostly luck although people claim hard work hek eleh mesti ada juga luck lahir dari keluarga kaya misalnya.

Stepping stone tu ada.

awangbok posted on 1-1-2013 10:37 AM
tapi mamat tu pun rasanya tak leh lepas. no tipon, no akaun mana mau lari. cuma lambat dengan cepat  ...

jgn terlalu mengharap.

nombor prepaid amat mudah dicampak ke longkang.

akaun bank pun tak susah nak buka....

mintak2 laa tak pernah kene tipu kalau beli online ni..

nak beli suunto kat mudah.com pun aku fikir banyak kali... memang kurang sikit la nak membeli online mcm mudah dan yg lain-lain ni, seram la kena tipu.

orang tamak selalu bahlol.

lasagnaklcc posted on 1-1-2013 10:35 AM
Excited sgt sampai tak blh nak fikir...ntah2 si wong tu dah kaut puluh ribu...

Saya pernah iklank ...

aku pernah kena macam ni masa nak jual kete lama

aku memang dah well known pasal scammer , saja aku layan macam aku dah ready nak jual kat dia. menda ni bukan rugi duit je .setakat rugi masa dan bil eletrik masa nak deal guna email .

aku setuju nak jual dan mintak dia hantar duit kat aku dulu baru aku booke utk dia. beria dia kata dah sent duit tapi aku lum terima..

last2 aku buat senyap je

busuk-busuk pun orang kita

negro suka menipu andartu...

Betol tu.antara bijak dgn x shj.laki aku selalu je beli brg2 ke,brg kete ke.tp alhamdulillah xpernah kena tipu.mcm kalo jauh.laki aku akan suruh rakan yg nak pegi sana ke,pg tgk.banyak je jumpa org kaki penipu lagi2 yg jual spare part kete.dh banyak sgt bhadap dlm mudah tu.tp xsampai kena tipu.coz mmg aku yg akan uruskan pembelian tu,n aku rasa kita ni boleh baca dolak dalih penipu ni.sbb akan banyak belit2 dia.

setahu aku usrusan kat mudah.my ni biasanya orang jumpa penjual dulu.mungkin dia ingat macam ebay kot.dgn ebay pun boleh tertipu bila barang yg dapat tak seperti apa yg ditawarkan

Ada ke org nak beli kereta nak beli rumah nak beli tanah pakai main byr  je booking fees without seeing the item tu dulu? Agaknya si fendi tu igt beli kereta ini mcm beli t shirt pagoda gamaknya.. Yennadei may u learn your lesson very well brother