CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6641|Reply: 25

Cerita Tahun Baru 2013

Aku pernah share citer pasal rumah kat kampung aku ada "org tumpang" sebelum nie. Sebenarnya aku pindah kat rumah baru masa berumur 17 tahun. So, masa baru2 pindah nie tak adalaa aku perasan sgt bende yg pelik berlaku kat rumah aku. Tapi bila malam2 aku duk sorang .... tgk tv kat hall rumah mcm perasan2 ada bende "tgk" or melintas kat dapur. Abah aku pun cerita benda yg sama. Tapi kiteorg buat tak tahu jer.
        Lepas pindah 3-4 bulan aku masuk U.  Dari situ mula laaa episod kacau2 nie. Bila tido kat bilik tgh pasti aku kena hempap laa...org tarik kaki laa. Tapi aku wat tak tahu jer, malas nak pk. Aku btau mak bapak aku pun diorg wat tak tahu. Sampailaa satu masa abah aku suruh sorang ustaz tgk kan rumah kami. Ustaz btau tapak rumah tue ada "org yg menumpang" dah lama sebelum rumah tu siap. Masalahnya....bende tue tak nak lari jugak , ada jer kat situ. Ustaz tue cakap bende ni takkan ganggu org. So, sampai sakng nie ada laaa kot bende tu  kat umah aku.
         Aku rasa sejak peristiwa tu .... lebih 5-6 tahun kot aku tak kena kacau. Maybe adik aku or mak bapak aku kena laa. Tapi diorg tak bercerita. So, nak dijadikan cerita....aku balik kampung haritue (mlm tahun baru) . Kiteorg kuar lepas meghrib....nak pergi makan. So, semua org tgh bersiap masa tue. Aku paling last kuar ....sebab tertinggal barang kat bilik. Masa aku kat bilik ....aku terdengar bunyi org main guli. Pastu aku pergi laa ketuk pintu ingatkan lipas...tikus. Perasan aku ketuk pintu ...abah aku masuk balik rumah. Suruh aku masuk bilik tgh...bila masuk bunyi tue lagi kuat! Seram aku.....tetiba mak aku cakap tak per diorg tgh main kot. Memandangkan isteri aku penakut .... aku ada 2 anak kecil, sampai harinie aku tak cerita kat dier.
          Rupa2nya akhir-akhir nie... bende ni nakal skit. Dier ada kacau bapak aku. Bapak aku jenis yg suke bgn pagi2 semayang. So, selalu laa dier perasan kelibat....kaki kena tarik dan sebagainya. Ok...nanti aku citer lagi...nak balik keje dah nie.

Rate

1

Sampai sekarang ke gangguan tu TT?

Menanti sambungan

Sambung2...hiyakkk!!

SEREMMMMMMMMMMMMMM

leh lak mak bapak ko bertahan bertahun2 x pindah. knp x jual je umah tu n beli umah lain jerk...

Follow Us
to be continued...ayoooooooooo..abg tt, hari senin ler baru boleh baca citer abang ni......

Sambungannya.....
Bayangkanlah aku pindah rumah tu umur 17 tahun....skang dah 30 tahun dah umur aku. Nak kata selalu ada gangguan, x berani laa nak cakap. Maklumlaaa umur 18 masuk U....pastu kerja, semua di KL. Mcm skang nie tinggal mak dgn ayah aku jer kat rumah.
Diorg nie mcm malas skit nak bercerita bab2 bende ni. Sebabnya diorg tak mahu kiteorg takut. Almaklumlaa anak2 jarang balik....kang takut plak nak balik. Ekekekkeke..... tapi yg palin lucu ialah masa malam kawen aku. Biasala duk rumah teres.... sebelah menyebelah. Sebelah rumah aku nie ...tinggal satu famili, laki bini guru. So, nak dijadikan cerita selepas majlis kahwin aku. Esoknya, jiran aku tanya mak aku....pagi2 ni. "Kak, semalam dalam kul 12..... ada ker adek (adik bongsu aku (21 tahun) main guli memalam". Main apa kebendenya.....tgh malam. Guli lain adala . Mak aku pun tak tahu nak explain macam mana. Tapi sebabkan dier jiran....mak aku cerita laaa semua bende dekat dier. Sebanarnya, dier pun selalu dgr bunyi guli dari rumah kiteorg. Pelikkan!!

Masa aku balik baru2 nie.... Ayah aku ada cerita. Ada satu malam lepas semyang mlm (dlm kul 2-3 pagi). Dier tido balik. Masa dier tido, tetiba dia rasa kaki dier kena rentap. Terbangun terus ayah aku. Mcm biasa ayah aku  berdeham jer......ekkkekek. Pas tu tido balik. Tapi masa bgn nak semayang Subuh. Terasa sengal laaa kakinya. Kesian ayah aku.......
Sat lagi aku perincikan cara gangguan yg aku terima ...masa baru2 pindah....
Last edited by mertzxx on 7-1-2013 10:06 AM

otai_g posted on 5-1-2013 10:29 PM
leh lak mak bapak ko bertahan bertahun2 x pindah. knp x jual je umah tu n beli umah lain jerk...

Mungkin sebab diorg boleh handle kot.... Lagipun tahap kekacauan mereka mcm tahap normal jer. Tak der laaa extreme mcm yg selalu kita baca kat sni. Tapi aku rasa mak and ayah aku ada simpan cerita lain kot....maksudnya diorg mungkin ada kena kacau lebih teruk.

Oklaaa, sebabkan aku ada masa.....aku sambung.
Masa baru2 pindah dulu aku selalu kena kacau. Tapi x derlaa parah sgt. Aku rasa "diorg" nak memain jer dgn aku kot. Malam2 kalau mak dgn ayah aku keluar. Selalunya aku malas nak keluar sebab nak tgk TV. Bila tinggal sensorang nie. Aku mmg berbaring sajalaa sambil tgk TV. Tgh2 tgk TV tue.....mesti aku dgr mcm ada org kat dapur. Bila pergi dapur tak der plak org. Kekadang tue dgr mcm periuk dibuka laa, pinggan laaa. Tapi aku tak pernah laaa nak kata....bende2 tue yg kacau aku. Aku cuma wat tak kesah jer.
Aku duk asrama kan ....so bab2 kena himpit, kena hempap nie kira biasalaaa waktu tuekan. So, masa masuk rumah baru ni tak kira masa....siang pun boleh kena. Sampai kan kadang2 mcm semput aku dibuatnya. Satu mlm aku tidor mcm biasa kat bilik tgh. Sebelum tidor tue aku ada rasa panaslaa. So, aku pun bukak laaa baju. Tgh lena tidor tetiba aku kena himpit ...punyalaa kuat and lama. Mcm2 aku baca....tapi tak berjaya juga. Sampaila..... aku berniat dalam hati. Baik ngko tunjukkan diri ngko. Aku tak suka kena himpit2 nie. Pada waktu tue aku pun tak tahu kenapa aku rasa berani sgt....walaupun aku sebenarnya penakut. Last2 aku mcm nampak bende warna hitam....bgn dari badan aku. Aku mmg tak nampak mukenya.....tapi mmg besarlaa. Sebab dier berdiri depan aku.....Tingginya sampai ke syiling rumah aku. Lepas tue apa lagi tutup mata jerlaa....wat2 tidur. Bgn2 basah badan aku dengan peluh.... Jahatkan diorg nie.

zie_haqqin posted on 5-1-2013 11:04 PM
to be continued...ayoooooooooo..abg tt, hari senin ler baru boleh baca citer abang ni......

Yer...yer dah sambung. Silalah baca. Sekadar berkongsi pengalaman, tak ngeri mana pun. Rasanya ramai yg ada pengalam mcm nie

nak lagi cerita, best2

mana ni TT ni.....sambung lah lagi cerita....

laaaaaaa............tu saja kaaaaaaaaa..........susah payah panjat gunung, nak baca, tu saja..............haishhhhhhh

tt cter rumah baru, tp dh bebelas tahun dh. hehehe

anyway kalo slalu sgt kna tindih, tidur telentang letak bantal atas dada

ataupon masa kena cuba azan. mula2 dlm hati. smpi dh blh becakap habiskan azan jgn berhenti. jgn kuat sgtlh karang tekejut plak satu rumah

slalu saya wat camni. insyaAllah serik gak lah menda tu. bebulan gak lah baru kena balik

Kami sekeluarga tak adalah dibelenggu dengan masalah ini. Sebab aku percaya ... diorg cuma menumpang. Lagipun dah try dgn sorang ustaz nie. Tapi tak moo jln jugak. Bapak aku kata....selagi tak ganggu yg pelik2 x perlaaa. Biasala mana2 kawasan perumahan pun pasti ada sebiji dua rumah yg ada penghuni lain. Takut....siapa tak takut. Cuma kena kuatkan diri laaa.
Kekadang aku pelik jugak .... bila aku bgn semyang mlm kat rumah tue. Dari dulu sampai sekarang.....mesti ada rasa panas nya....siap berpeluh-peluh lagi. Agaknya diorg ada duk kat sekeliling aku kot. ...kekkeke.
Baru dapat baby hari tue...bawak balik kampung mmg agak risau jugaklaa. Tapi aku wat tak kesah jer depan bini aku. Aku tawakal. Semayang berdoa...dijauhkan daripada sebarang gangguan. Alhamdulillah .... x der gangguan.
Cerita pasal baby. Aku ada cerita lain skit..... anak aku dilahirkan kat hos[ital swasta di subang jaya. Lepas 2 hari....kami dibenarkan pulang. Cuma doktor minta aku pantau keadaan kuning dier. So, setiap 2 hari kami ke hospital buat test. Masuk hari ke 5, baby aku admitted. Yg paling sedih...masa tue semua bilik dah penuh. My wife tak der pilihan kecuali stay kat bilik susuan...sebab nak susukan baby. Kesian keadaan wife aku,baru lepas bersalin....x cukup rehat kena tido kat kerusi jer. Masuk hari kedua...bilik masih penuh. Aku tension/kesian tgk wife aku. So, aku pun merayulaaa kat dirog agar diberikan juga bilik.  Rayu punya rayu....Akhirnya dapat kat OLD Wing...tingkat 5 kalau tak silap. Walaupun jauh dari tmpt baby aku sanggup jer. Asalkan wife aku dapat rest. Bila kami sampai kat floor tue. Rupanya diorg bukak satu wing baru....ada dalam 20-30 bilik.....tapi semua bilik kosong. Diorg cuma siapkan bilik kami. Dari bilik kami nak ke nurse lobby......mmg jauh. So kiranya....kat situ cuma ada aku, wife and my daughter. Ok esok sambung.... Last edited by mertzxx on 8-1-2013 05:57 PM

Im waiting..hehe

menunggu juga

alamak lambat plak tt nak sambung..

Sambungan plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

12Next
Return to list New