CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PAPA: RM6,700 untuk ambik maid Indon. MAMA pulak bantah

selalunya murah tu kalau tak melalui agensi
melalui org yg bekalkan maid secara partime
atau kita cari sendiri terus di sana

Bukan kerajaan kena buat sesuatu untuk menurunkan harga tersebut. Kita yang perlu buat sesuatu untuk diri kita sendiri. Kalau terlalu bergantung dengan org ini la kesannya.

Yang kerajaan perlu  buat ialah, memperbanyakkan lagi pusat2 jagaan anak/ org tua yang berkualiti. Sebab ramai yg perlukan maid ini adalah untuk menjaga anak2 dan ibu bapa yg uzur. Aku tak pakai maid. Anak2 hantar ke rumah orang. Letih, tapi apa boleh buat. Rasanya mampu lagi untuk ambik maid, tapi aku lbh prefer hantar ke rumah org. Kalau hantar rumah org pun jgn la berkira sangat pasal gaji. Ada sesetengah yg siap potong2 lagi kalau hantar tak cukup sebulan. Aku hantar 2 minggu je pun bayar penuh. Sekurang2nya org menghargai apa yg kita buat.

Tak mampu... jgn pakai maid. buat sendiri

ssbrosi posted on 5-1-2013 07:17 AM
Harga sudah melampau.Kenapa Malaysia tak train ibu tunggal sebagai pembantu rumah baik beri orang ki ...

sangat setuju. lg pun indon2 yg dtg ni bukan btl2 jd maid. alasan aja utk jadi maid, nanti lari keje restoran mana2

Harga sudah melampau.Kenapa Malaysia tak train ibu tunggal sebagai pembantu rumah baik beri orang ki ...

dari train ibu tunggal tu, baik suh somi jadikn ibu tunggal tu bini no. 2,
dh bini seniri tkde msa nk jaga anak, sibuk keje kehulu hilir..lebih elok jadikn famili terus, dpt juge bantu ibu tunggal.

kamu yg lelaki2 kt sini perlukan maid, pegila kawin dua, ramai sgt ibu tunggal yg masih bergetah kt kg tu.dari buang duit byar maid, baik jadikn bini.. tunjukkn lar korang ni jantan, ni asik ikut ckp bini, suh amik maid, suh amik maid, suh amik maidd.... cm laki dayus la plak..

zach2008 posted on 5-1-2013 10:38 AM
Bukan kerajaan kena buat sesuatu untuk menurunkan harga tersebut. Kita yang perlu buat sesuatu untuk ...

setujuk bangget ahhh....hal2 rumahtangga uruslah sendiri...kemas mengemas tu ujung minggu panggil la org cuci...bersepah je serbis cuci rumah ujung minggu..tak yah pening pala..bayar ribu riban amik maid tup2 main larikk..dah la gaji cukup2 tekak saja...dah masalah lain timbul...

batmana posted on 5-1-2013 10:42 AM
dari train ibu tunggal tu, baik suh somi jadikn ibu tunggal tu bini no. 2,
dh bini seniri tkde m ...

eh eh ehhhhhhh amboi3... ingat cadangan 'bernas' la tu ye...

kasik naik darahhh je baca.. huh!

Follow Us
skrg aku msh tak perlukan maid..sbb ku kerah seluruh tenaga dlm umah tlg aku buat keje2 umah..tp aku strt pk, 1 fine day, aku sure akan berhadapan dgn urusan nak pakai maid..normal thinking, aku msh ada mak yg makin tua..nnt sure sampai masa kalau dia umur panjang akan alami uzur like pakai pampers ka..nk makan bersuap ka..etc..

that time sape nak tlg? harus cari maid jugak..tak kisah la daily maid time opis hour ke or amik terus semata2 nak jaga dia time aku pi keje..agaknya bape la rege time tu?

Hari ni hari kemas umah sedunia..letih xyah ckp..ujung mggu mmg time kemas umah...nak amik maid boleh tp org xd time keja...anak skolah..ntah apa dibuatnya time org smua takde...biar letih skejap drp tanggung azab mikir maid apa dibuat time org xda..

Bila memikirkan apa maid indon dah buat kat family aku membuatkan aku berazam takkan ambil pekerja indon..... Selagi boleh jgn la amik penipu2 ni .... sekor pun tak leh percaya... and agen2 pun sama gak... sama jer perangai...

There has never been a day when i dont wake up in the morning and curse these ppl!

pelicano posted on 5-1-2013 12:09 PM
Bila memikirkan apa maid indon dah buat kat family aku membuatkan aku berazam takkan ambil pekerja i ...

apa maid dah buat kat family ko?

aku buat masa ni masih belum berkehendakan utk ambik maid ...tapi kedepan tak tau laa

menipu, mencuri.... toddler aku dlm jagaan dia boleh ruptured gegendang telinga... dia boleh tak perasan darah mengalir keluar dari telinga budak tu...

pastu buat2 gila, merangkak sana sini buat2 tak kenal orang... merokok pastu dispose rokok bawah kapet ... kencing dlm bilik tidur dia instead of gi toilet... giler

hari tu aku dah meluru nk cekik perempuan sialan tu ... nasib baik agen tahan ...

ini peluang berniaga....

sesapa berminat tubuhkan syarikat cleaning servis dari rumah ke rumah term setiap hari... 2 hari sekali... seminggu sekali untuk kemas rumah dan cleanup hingga memasak.....

nak suh org melayu keje camnih...?? tak payah laa..
maybe kerajaan bleh buat solution untuk bawa ramai2 org2 dari sabah dan sarawak untuk train jadi maid disemenanjung...

aku ada pakai maid..daily maid.. tp sbb aku putihkan masa proses pemutihan tu, semuanya aku uruskan sendiri drp passport sampai dpt permit..kos kira murah byk la drp guna agen.. tiap2 tahun pun aku renew sendiri.. tp aku dengar2 jugak yg sapa2 kalau ada supply sendiri, leh jer isi form and apply kat immigration directly.. selalunya kalau medical report fomema lepas, insyaallah leh dpt permit.. tp to those yg takder masa nak buat semua tu and ada budget, leh jer apply maid under PAPA ni... samaada dpt maid yg baik or tak tu kira rezeki masing2 la.. doa dan bertawakal saja utk yg terbaik....

Tak yah lah....
Biorlah ibu tunggal kerja lain, nanti apa je ibu tunggal tu buat akan jadi bahan kata nak ngorat laki majikan lah....menggedik lah....padahal diorang kerja untuk cari nafkah je....

Skrg ni pun diskriminasi dah mcm-mcm....namakan "kopi janda" lah...
nanti kalau ibu tunggal jadi maid, segala barang akan tukar nama -"tilam janda", bantal janda", "periuk janda"....etc

bukan sebelom ni 5000 ke??

kucingTomey posted on 5-1-2013 01:46 PM
bukan sebelom ni 5000 ke??

Member aku 2 kali kena 7k with agent kt jalan kelang lama.
maid tklah bagus sangat..hampeh je...

norhaz posted on 5-1-2013 02:16 PM
Member aku 2 kali kena 7k with agent kt jalan kelang lama.
maid tklah bagus sangat..hampeh je...
...

aku amek indon jaga kebun aku elok ada je...jaga maaaa pekerja

totokreturn posted on 5-1-2013 12:52 PM
ini peluang berniaga....

sesapa berminat tubuhkan syarikat cleaning servis dari rumah ke rumah te ...

instead of nak bawa ramai ramai warga borneo d latih jadi kenapa x kerah seluruh rakyat malaysia yang unwell edu untuk jadikan maid????

memang ada service weekend
rasanya pakej RM99 sebulan
tak pernah cuba
sebab semua kerja rumah boleh urus sendiri

jazaa posted on 5-1-2013 01:45 PM
Tak yah lah....
Biorlah ibu tunggal kerja lain, nanti apa je ibu tunggal tu buat akan jadi bahan  ...

breakfast janda lunch janda dinner janda.....