CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

[KOLEKSI] Kisah Seram dari Buku 555 Penulis oleh theflash-thread sudah tamat-

theflash posted on 9-1-2013 12:38 PM
terbaca ada komen pasal Nurse di Ganggu.hahaha
kebetulan saya ada kawan yang berkerja sebagai Nurse ...

salam flash.. wahhh bestnyer cerita ko kat sini, sampai aku ketagih nak baca sampai habis ek..

cerita pasal hospital muor pon ada gak ko masukkan.. actually ward yang ko ceritakan tue bangunan baru, aku ingatkan ward kanak2 lama, yang bangunan lama tue horror gak walau kat tepi jalan je.. lagi horror sebab menghadap kedai jual keranda cina. nak jadik cerita, pas ward kanak2 lama tue dikosongkan pihak spital buat tempat simpan rekod2 lama ( errr boleh ke tumpang cerita kat umah ko nie? hehheeh...) sampai satu masa, pihak spital nak lupuskan rekod2 lama tue, nak dijadikkan cerita... cerita nie pon disampaikan oleh junior aku yang amik part time asingkan rekod tue satu2.. diorang diminta untuk asingkan satu2 rekod tue, so sebab terlampau banyak rekod nak diasingkan so dari pagi2 sampai la ke senja diorang lepak ward tue.

kalau korang nak tau, ward kanak2 lama tue sebuah bangunan dua tingkat, dalam tue dipecah2kan mengikut bilik, setiap bilik ada la dalam 6 kali gitue, tapi tak semua bilik ada penghuninya, tapi bilik2 tue bahagian dalam tak ada tingkat atau pintu, just sekat guna partition je kat tepi. tandas pulak kat hujung2 bangunan, kalo memalam mmg ngeri la nak pg. so nak dijadikkan cerita, junior aku ngan kawan dia lagi dua orang (diorang ada tiga orang) busy la mengasingkan dokumen2 lama nak dilupuskan tu, sepanjang tempoh tue ada la gangguan yang diorang kena walau tak la takut sangat. cuma diorang rasa seram gitue.

biasanya gangguan yang diorang terima dalam pukul 4 ptg dan keatas, tak tau la sebab apa ek.. agak2 korang tau tak?? biasanya gangguan tue dalam bentuk bunyi atau nampak sekali imbas. mengikut cerita junior aku tue, biasanya diorang akan dengar bunyi baby menangis kat tingkat atas, mmg masa bangunan tue digunakan, ward untuk baby yang problem mcm kena demam ke , demam kuning ke akan diletakkan diatas. memula diorang ingat baby cina yang jual keranda kat seberang jalan, tapi tgk2 kedai tue tak ada orang. so diorang cam rasa seram la sikit... tapi lama2 bunyi tue berenti, tak lama ada balik.. bila biasa dengar diorang buat bodoh je la.

mcm yang gangguan lain plak, time diorang tengah buat keje, diorang ada mcm terperasan ada budak kecik yang main cak cak dengan diorang.. diorang buat bodoh je la, ada plak yang kena nampak mcm kelibat budak2 main lari2 kat korridor ward tue padahal diorang bertiga je la kat situ. gangguan tue tak la menakutkan sangat, memula diorang rasa takut tetapi lama2 tak lagi da, kata diorag kat aku, lantak la benda tue nak main apa, jangan muncul depan diorang dalam bentuk menakutkan suda la..

owhh lupa aku nak bagitau mcm mana bangunan tue, bangunan tue bangunan dua tingkat, memanjang mcm bangunan sekolah tapi besar lagi la, agak terasing dari bangunan utama spital, terletak kat hujung depan belah kiri pintu masuk utama spital, dekat gak dengan ward kelas 1st class yang lama ( nie pon ada kesahnyer jugak ).. sapa2 yang biasa dengan spital muor diorang akan tau kat mana ward2 lama tue.. tapi skang ward kanak2 dah pindah kat bangunan baru (yang TT cerita ada misi jumpa hantu dalam lift sampai pengsan) - bangunan baru nie pon memacam orang jumpa, sampai pakgurd pon takut nak tunggu kat atas, nanti aku cerita kemudian... bangunan ward lama kanak2 tue dengar cerita dorang renovate buat asrama doktor pelatih.... hheheh, nasib la sapa yang kena pas nie....

Rate

1

aiskrimvanilla posted on 2-3-2013 10:14 AM
salam flash.. wahhh bestnyer cerita ko kat sini, sampai aku ketagih nak baca sampai habis ek..

...

perghhhhhhhhh
panjang citenye
saya tahu sket je. huhu
tphspital ane yg tak seram kan

setelah sekian lama, akhirnya ada juga penulis cerita seram yang tak meleret-leret, straight to the point and plg penting cerita semua seram.

Good job theflash!!

thoyol posted on 3-3-2013 01:59 AM
setelah sekian lama, akhirnya ada juga penulis cerita seram yang tak meleret-leret, straight to the  ...

huhu ada jeis yg melert keeeee

ok..thread nih tak abis rempit lg ..
thread tt yg lain dah abis baca..tp pasal kisah rahim.tgh tggu update..

slamat mengarang lg..
oekh, nak smbung bc

raihaneem posted on 4-3-2013 02:45 PM
ok..thread nih tak abis rempit lg ..
thread tt yg lain dah abis baca..tp pasal kisah rahim ...

ttttttttttttttttttq

Follow Us
theflash posted on 10-1-2013 03:45 PM
Kejadian Di Surau lama

nota kaki- dialami oleh penulis dan meor

citer seram awk ni best la.. khayal saya membacanya sampai terlewat masuk meeting.. hehehhehehe

mizzriena posted on 5-3-2013 09:42 AM
citer seram awk ni best la.. khayal saya membacanya sampai terlewat masuk meeting.. hehehhehehe

sampai cmtu ke kesan die. hehehe terharu
nway tenks baca

theflash posted on 5-3-2013 04:03 PM
sampai cmtu ke kesan die. hehehe terharu
nway tenks baca

t jgn lupa tambahkan lg koleksi yg best2 tu..

huh

theflash posted on 11-1-2013 09:39 AM
nota kaki- cerita ini di ceritakan oleh bapak aku. waktu ni bapak aku masih bujang. dan bapak berasa ...

slow akak baca..bru smpai sini..
bila free ja bleh ngadap lama2...nnti incik bos marah..hihi

akak ada sdra mara kat sayong..mak sdra akak pun org sayong..

satu lg..bru teringat...akak penah eksiden keta dekat masjid azlan shah..
kami berempat, nak masuk ke masjid nak solat isya' , dan sewa satu bilik dlm prkarangan masjid tu.
akak rasa masjid tu dekat dgn PUO kan?..

tt..teruskan mengarang

raihaneem posted on 11-3-2013 12:17 AM
slow akak baca..bru smpai sini..
bila free ja bleh ngadap lama2...nnti incik bos marah..hihi

memg dekt sgt dengan politeknik tu.huhuh

tq baca

src skolah lama den ni
banyak berubah dah...

dah abis baca....
anak teman bleh la baca..hihi...

penah p pontian dan menginap di hotel pontian
sbb ada urusan di pontian..mgkin dlm masa trdekat ni suami nak p pontian

raihaneem posted on 13-3-2013 08:16 PM
dah abis baca....
anak teman bleh la baca..hihi...

hotel situ bes.
tepi mamak.tepi giant and tepi laut

theflash posted on 14-3-2013 12:20 AM
hotel situ bes.
tepi mamak.tepi giant and tepi laut

betoi..best, masa first time p anak masih kecik, kat kdai mamak dia nangis punya la kuat..
abis mamak2 mai kerumun
akak tak cam sgt area pontian, tp mmg ada p ladang nanas, mmg keliling dia pokok kelapa sawit..

cerita la lagi,,, best!

baca separuh, then tpaksa stop...takut!

best gle citer tt

Da bebulan aku x menjengok umah ko ni kan..da xhengat page bape aku last bace..
Jenuh aku nak kene belek se2 page.. ..akhirnye abis jugok aku merempit..ngeh..ngeh..ngeh..