CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kecik82

[Tempatan] Kelantan vs Johor Darul Takzim (15.1.2013)

cik.ijaw posted on 16-1-2013 10:39 AM
demokrasi tu demokrasi juge..tp jgn sentuh sensitiviti x gitu

cik ijaw marah sy ek. nnti sy treat lunch tau sy belanja c food

peYno posted on 16-1-2013 10:21 AM
Klate lagi kaya laa... Tarak loan dgn bank

ah beng proton ni GENIUS juga rumah2 kt kelantan setakat emas aq rasa dalam rm2k dalam setiap rumah tu pekara asas je.. rumah simple. dalam akaun bank ratus ribu.. kerja kampung je.. org kelantan kerja kt luar pun belum tntu dapat nikmat yg kerja dalam negeri kelate.

menurut pembacaan aq, ore kelate ni asal nye indon, mereka jenis nomad suka pindah randah merantau. tgk je ore kelate kt mana2 ada je aq xboleh jd ore kelate sebab dop make budu. kalau kecek kelate cara aq kecek mcm siam kecek. tak serupa ore kelate

peYno posted on 16-1-2013 10:11 AM
Cuba korang kutuk jawa johor.... Nanti keluar la bahasa jawa kasar garuda didadaku

hahaha...lepaih tu jawa juhor ada ati nak kutok2 indon caprut bagai...alahai....

Let me speak. Benda ini senang saja nak faham. Kronologi Provokasi Bolasepak yang terjadi di Stadium Sultan Muhammad IV. - JMF datang ke SSMIV - BERUK Kelantan baling mercun - BERUK FAM 3 orang dalam dan tepi padang tak pandai buat kerja - Penyokong Kelantan Provoke Penyokong DTFC - Penyokong DTFC balas Provoke Penyokong Kelantan - BERUK Kelantan baling kereta Presiden KAFA Semua yang berlaku banyak sebab dan bukan dikira siapa yang mula atau mengakhir kan tragedi yang berlaku. Ramai yang kena tanggungjawab sebab ramai yang beremosi. FAM kena tetapkan boleh atau tak pasukan Elite Forces datang ke stadium tempat yang beremosi. FAM kena hantar pengadil yang berwibawa. KAFA kena tetap kan tempat kedudukan lokasi yg baik bagi fan luar duduk di dalam stadium, contohnya di astaka batu. KAFA kena ketatkan lagi kawalan bawa masuk mercun. Perbadanan stadium kena kaji tahap sekuriti stadium. Kerajaan Negeri kena cepat fikirkan untuk siapkan stadium baru. Penyokong Kelantan kena berubah. Penyokong DTFC kena akur dengan provokasi benda wajib di stadium. Sekurang-kurangnya alasan diatas ini untuk mengurangkan kawalan emosi jahat yang tak terbendung, semua pihak terlibat. Nak ubah perangai jahat 20-30 orang dalam 20,000 orang adalah perkara yang hampir mustahil. Ini emosi bolasepak yang boleh berlaku di mana-mana tempat tak kira sejauh mana bertamadun atau tidak negeri/negara tersebut. Berjuta-juta cara berjuta-juta alasan boleh di cari dan di beri. Mulut pong pang pong pang macam saya ini pun nak jadikan isu supaya menarik untuk dijadikan bahan sedap untuk berborak tak akan habis. Ada tempat di stadium yang tak beremosi dan biasanya selalu emosi. Kerajaan Malaysia kena buat sukan ini di stadium kosong dan di tayang di TV saja? Industri akan hancur. Untuk masuk ke kawasan emosi anda harus bersedia. Jemput datang ke Stadium Kami, THIS IS KOTA BHARU.... betterman@kelate.net

gaara_X posted on 16-1-2013 10:01 AM
nasib baik laa free kick danial semalam tue masuk..kalau tok masuk.....aku rasa geng-geng tue kena p ...

danial tu mcm peter crouch ek? player liverpool sepakan dia semalam bg aq kalau ikut saiz badan dia biasa je cuma apek tak biasa lg dengan bola screw danial. danial main kt malaysia alamat haram lah dia dapat gelecek.

aq harap kelantan beli ANDIK skill andik player indon tu lincah majid tp syg body control dia x power kena tackle sikit jatuh. kemudahan dapat free kick dan penalti melalui andik badan dia kecik tp larian dia CR, MESSI boleh kalah tau.. eli aiboy tu dh tua dh ayam pencen tak boleh lari laju dah rugi je beli dia

smlm aku tgk gitu2 je..sbb aku dah rasa mest game ni panas..ptg tu je,aku tgk budak poli kok lanas konvoi ngan motor penuh jalan.yg aku sedih bila game je ada penyokong yg bodoh buat malu negeri.pastu penyokong lain akan salahkan kelantan.habis dok bangkit segala yg buruk tentang kelantan.padahal web kafa,kelab penyokong selalu ckp benda2 yg baik.nasihatkan penyokong.mudah ckp klu dh bangang tu,bangang situ la jg.

cuma,aku rasa team JDT keterlaluan.smpai aku pikir tmj mimpi apa sampai nk handle bola johor?nk tunjuk apa?cara mcm diatas ni bukan kesukanan langsung.kita kat msia la...gaduh sikit2 biasa la..xyah over sgt.FAM komen apa?macam mn fanatik kelantan xmarah?dah semua orang tau perangai kelantan ni kenegerian?org sendiri kena buli,pasukan sendiri kena caci,aku mmg bet klu FAM bg tempat bg masa nk berperang pun,ramai yg turun.tu mmg aku tahu pasal negeri aku.

Bola sepak msia mmg akan kekal mcm ni,klu kepala yg handle badan tu sendiri xbetol...

Follow Us
peYno posted on 16-1-2013 10:21 AM
Klate lagi kaya laa... Tarak loan dgn bank

aku selak newspaper.. semua melayu2 yang bankrap semua dari sane ape cite????

cupu posted on 16-1-2013 10:54 AM
smlm aku tgk gitu2 je..sbb aku dah rasa mest game ni panas..ptg tu je,aku tgk budak poli kok lan ...

Yup..setuju ngan enko

peachRose posted on 16-1-2013 10:53 AM
Let me speak. Benda ini senang saja nak faham. Kronologi Provokasi Bolasepak yang terjadi di Stadium ...

asal nate beruk kelate baling mercun kt kereta presiden KAFA??? walhal dia paling banyak berjasa dalam bola sepak kelate?? cm kartoon je nate beruk tu??

beruk2 kelate tak berani baling mercun kt askar ke? takut kena ragging ek?

orang Johor takder fanatik sangat bola sebab kitaorang sibuk banyak benda nak buat...orang Johor banyak keje...takder masa nak demo2 ni

renking bola Fifa tercorot dunia, perangai pun tercorot jugak....memang mulayu2 ni bangsa tercorot, tak mampu mencipta & bangsa paling haprak lepaih aprika....

unekspekted_XII posted on 16-1-2013 10:56 AM

melayu bankrap? bg BUKTI? jgn ko ckp ko ambil dari utusan? mau kena pelempang hang  jet li dari aq

statistik negeri paling ramai guna kad kredit, selangor,johor, penang. ni top 3. so mcm mana kelantan boleh bangkrap?? buat loan? org kelantan banyak emas.org terengganu banyak kedai emas? cmne blh bangkrap??  

cita kalau nk FITNAH. baik tak payah..

KALAU NAK KATA CARUT MENCARUT, BERADAB TAK BERADAB NIH XYAH LAH NAK KAITKAN MANE2 NEGERI.....

KALAU DAH MMG DIRI SENDRI KURANG AJAR, LAHIR KT NEGERI HATTA NEGARA MANE PON MMG KURANG AJAR.

NI X, ASAL NEGERI ITU INI CARUT LA, KURANG AJAR LA....PDHAL DAH MMG DIDIDIK N MEMBESAR MCM TU....

same la cam forumer2 kat sini yg dok kutuk org negeri tu itu ini, pdhal bahasa dia sendri kat forum ni pon kurang ajar....dah tu ade ati nak kutuk org negeri lain....sgt poyo....
ntah ape2 ntah....

sebab bola jadi tak pro cam tak ada agama............alangkah indahnya sebab agama jadi cam gini

shamsadis posted on 16-1-2013 10:58 AM
orang Johor takder fanatik sangat bola sebab kitaorang sibuk banyak benda nak buat...orang Johor ban ...

org johor J corp sponsor team bola. tp tak berbaloi. setiap liga kalah je nasib baik ada TMJ prihatin

pyropura posted on 16-1-2013 10:58 AM
renking bola Fifa tercorot dunia, perangai pun tercorot jugak....memang mulayu2 ni bangsa tercoro ...

dengan bawa daniel gonzeloz sy jamin ranking fifa malaysia akan naik 0.0000000000000000000000000000000000000001 mata

unekspekted_XII posted on 16-1-2013 10:56 AM

ye ke dok mung,kecek supo xdok otok,hu2...

Sama gak yg cakap Sultan Kelantan bagus apasal lak rakyat haprak..so sendiri mau ingat la..dah dinasihati tapi perangai ni hanya orang tu sendiri yg buleh ubah..

AdamBillionaire posted on 16-1-2013 10:47 AM
cik ijaw marah sy ek. nnti sy treat lunch tau sy belanja c food

ada nampak cam marah ka. xnampak ikon senyum sampai telinga nk putuih ni

pyropura posted on 16-1-2013 10:58 AM
renking bola Fifa tercorot dunia, perangai pun tercorot jugak....memang mulayu2 ni bangsa tercoro ...

ni suma salah britis,sebab kalo britis x jajah maybe mulaya dh jadi bangsa terhebak di donia nan fana,hu2...
umno bn pun salah jugok,dok reti mencorak pasukan mesia supaya jadi no 1,ha2...