CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

APA AKAN TERJADI JIKA PR KE PUTRAJAYA

citer banyak, sembang lebat, takutkan orang sana sini, spekulasi sana sini pun tak guna la wei. bagi peluang pr naik sekali untuk kita sebagai rakyat nilaikan sendiri adakah pr tu lagi bagus atau lebih taik dari bn. bila dah tgk dua2 parti pegang pusat barulah adil nak bandingkan antara bn dan pr. ini spekulasi macam giler babi, sembang lebat, tapi cuma bn je yang pegang pusat, pastu tuduh macam2 cakap pr tak reti memerintah la, cina la, yahudi la, jxbxr la. cmonla toksah pening2 kepala la wei.

kasi tukar ini kalilah pastu baru bleh nilai mana intan permata mana satu batu tak berguna. kalau dua2 bn dan pr sama2 bangsat at least kita pilih la yang mane yang kurang mudharat.

nampak senang cakap kasi tukar parti sekali untuk malaysia ... 5 negeri dah tular parti, so apamacam, ada perubahan kah? gua takut ooo, kasi tukar lepas tu seksa nak tunggu PRU14 nak lasi tukar balik .... dalam 5 tahun macam2 boleh berlaku, boleh bankrup malaysia ni ooo ...

unhas posted on 1-3-2013 04:27 AM
cmonla toksah pening2 kepala la wei

betul tu...toksah pening2 kepala..teruskan aje kerajaan sedia ada, teruskan aje aktiviti macam biasa, teruskan aje keamanan yg sedia ada. kerajaan baru belum tentu dapat dinikmati apa yg sedia ada. Last edited by rashiman on 1-3-2013 08:41 AM

rashiman posted on 1-3-2013 08:39 AM
betul tu...toksah pening2 kepala..teruskan aje kerajaan sedia ada, teruskan aje aktiviti macam bia ...
kerajaan baru belum tentu dapat dinikmati apa yg sedia ada.

haaa kan aku dah cakap. maknanya kau masih pening lagi bro. ayat ni menunjukkan kau tertanya2. so supaya elak daripada tertanya2 sampai pening kepala ini kalilah kasi tukar. baru kau bleh buktikan semua komen2 kau selama ni yang membuktikan bahawa pr tu teruk kalau pegang pusat. gov tak shut down maa kalau parti bertukar. ini kalilah bro. kalau teruk kita tukar balik

unhas posted on 1-3-2013 08:53 AM
haaa kan aku dah cakap. maknanya kau masih pening lagi bro. ayat ni menunjukkan kau tertanya2. s ...

kalau tukar, rakyat lagi pening,

Lynas nak tutup, apa nasib dengan pekerjanya.
Penjawat Awam nak dikurangkan.

sebab itu toksah nak pening2.
teruskan aje macam biasa, pilih kerajaan sedia ada.

rashiman posted on 1-3-2013 09:12 AM
kalau tukar, rakyat lagi pening,

Lynas nak tutup, apa nasib dengan pekerjanya.

aiseh lu complicated la bro. banyak sangat berandai2an yang lu pun tak pasti lagi jawapan dia kan? see? maknanya lu masih pening2 lalat bro. bagi dulu diorang peluang kat pusat untuk buktikan depa capable atau tak. ni kau tak habes2 nak buat comparison tapi berdasarkan perandaian je. tak bleh la camtu. sekali la bro, tak lame. 5 taun je. tak kiamat dunia kalau tukar kerajaan bro. mentaliti kena ubah bro takleh ditakuk lama cam seolah2 bn saje yang harus memerintah negara ni. tak bleh itu macam. ada waktu kena ubah jugak.

Follow Us
cmf_BeachBoys posted on 27-2-2013 09:58 PM
memang la skang xkorup dah...dah teruk kene bambu ngan PAS.....tu tak campur isu kertas undi yan ...

betoi ke... kenapa ada pemimpin PR kata kalau BN still menang lagi PRU 13 ni dia nak anjorkan arab spring kat mesia... hehehehe...

SPR bebetoi bersih pada definisi mereka bila mereka menang pilihanraya... kalau kalah still korup lagi...

betoi ke SPR korup atau mereka nak ugor rakyat supaya pilih mereka... tanak kacau bilau berlaku pilih mereka...

apa akan jadi jika betOi PR menang dan Bn pulak buat amaran yang serupa... tanak pilih mereka semula mereka akan letopkan KLCC dan infrastruktur yang dibina pada zaman mereka...

berhati-hati dengan berita fitnah... bahaya... heheheh...

politik adalah permainan persepsi... rakyat sebagai "BOS" kena lebih cerdik dari "KULI" (pemimpin politik)

matabelalang posted on 1-3-2013 07:34 AM
nampak senang cakap kasi tukar parti sekali untuk malaysia ... 5 negeri dah tular parti, so apamacam ...

unhas posted on 1-3-2013 09:24 AM
aiseh lu complicated la bro. banyak sangat berandai2an yang lu pun tak pasti lagi jawapan dia kan? ...

aku nampak berserabut dengan sistem Pakatan Rakyat, siapa yg menjadi ketua negara pun masih menjadi tandatanya,
bergantung kepada keputusan PRU.
Umat islam berpecah kepada 3 kumpulan dlm PR ada yg dlm PAS,dlm PKR dan dlm DAP, jadi suara umat islam tidak kuat dlm PR dan terbukti banyak perkara yg bercanggah dan tak sependapat diantara pemimpin PR.

matabelalang posted on 1-3-2013 07:34 AM
nampak senang cakap kasi tukar parti sekali untuk malaysia ... 5 negeri dah tular parti, so apamacam ...

negeri dengan pusat takbleh samakan bro.lagipun buat ape lu nak takut bankrupt negeri yang pakatan pegang semua pengurusan kewangan terbaik dan dipuji ketua audit negara. sebelum ni ade yang defisit bila pakatan pegang jadi surplus. even kelantan yang katanya negeri miskin pun bleh bayar hutang kerajaan negeri sampai tinggal sikit je hutang .tapi tu la kita toksah cakap banyak. kasi test dulu baru bleh sembang sape lagi bagus dan siape yang tak bagus. baru sedap kalau nak berbalah antara bn ngn pr kalau dua2 penah tadbir pusat. ini kalilah kasi tukar sepenggal.

rashiman posted on 1-3-2013 10:42 AM
aku nampak berserabut dengan sistem Pakatan Rakyat, siapa yg menjadi ketua negara pun masih menjad ...

bro berserabut gua tgk pemikiran lu bro. macam2 lu punya andaian. gua rasa explaination gua tu dah paling simple dah. tukar sekali, kasi tgk camne pihak yang situ memerintah, pastu lu nak komen ape pun lu komen la bro. lu nak kasi serabut kepala pun suka hati lu la. tapi kasi can dulu depa pegang. simple je. kalau tak bagus tukar balik. susah sangat ke bro? cmon la tak yah serabut2 kepala fikir macam. tu semua ketakutan dalam fikiran lu je. kalau tak bagus tukar balik. as simple as that.

membentuk kerajaan bukan main test test try try cuba cuba............saya mengundi berasaskan report card mereka, prestasi selama ini,....motif masing masing, yang tersurat dan tersirat, ................

lantanao8 posted on 1-3-2013 01:30 PM
membentuk kerajaan bukan main test test try try cuba cuba............saya mengundi berasaskan report ...

Dari dulu samapai lani duk belek report card orang sama je... macam mana nak buat perbandingan dik oii...

namirulmukminin posted on 1-3-2013 02:54 PM
Dari dulu samapai lani duk belek report card orang sama je... macam mana nak buat perbandingan dik ...

analisis dengan mata hati....

lantanao8 posted on 1-3-2013 03:29 PM

Analisis dgn mata hati.... Kalu you ada dua student, A dgn B la katakan... dari dulu asyik A aje yg you bg kepercayaan utk lantik sebagai ketua kelas dan B pulak penolong je. Masa bila you nak tengok perestasi B pulak mcm mana? B tak penah jadi ketua kelas, so macam mana you nak kata yg A memang lebih bagus dan terbukti lebih bagus daripada B?

namirulmukminin posted on 1-3-2013 03:37 PM
Analisis dgn mata hati.... Kalu you ada dua student, A dgn B la katakan... dari dulu asyik A aje ...

analogi yg lemah....................

lantanao8 posted on 1-3-2013 03:40 PM
analogi yg lemah....................

Ye la... analogi ko je la yg HEBATT!!... siap boleh buat analisis pakai "hati" tu...

unhas posted on 1-3-2013 12:23 PM
bro berserabut gua tgk pemikiran lu bro. macam2 lu punya andaian. gua rasa explaination gua tu dah ...

ko pulak yg berserabut, jgn tengok pemikiran orang, memanglah berbeza-beza.
jangan berserabutkan pemikiran ko, kalau ko rasa nak tukar kerajaan, ko pangkahlah pembangkang.
aku ada penilaian aku sendiri, siapa yg aku nak pilih sebagai kerajaan.
kalau aku sendiri menentang penilaian aku sendiri dan mengikut penilaian kau, itu boleh membuat pemikiran aku serabut.

namirulmukminin posted on 1-3-2013 03:43 PM
Ye la... analogi ko je la yg HEBATT!!... siap boleh buat analisis pakai "hati" tu... ...

mana????????????????????

lantanao8 posted on 1-3-2013 04:04 PM
mana????????????????????

Ni...

membentuk kerajaan bukan main test test try try cuba cuba............saya mengundi berasaskan report card mereka, prestasi selama ini,....motif masing masing, yang tersurat dan tersirat, ................