CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dlayla

AURAWHITE

nk tny u all...kalau aurawhite baru ni 900 ribu mg...maksudnya apa ye? x faham laa....kira dh nk dekat sekilo berat kandungan bhn dlm aurawhite..adakah satu jar tu berat sekilo? betul ke sy kira 900 000mg hmpr 0,9kg...hmpr sekilo..atau sy salah kira? mate sy fail ke?
ada sapa bole tlng explain x?

lagi satu..x bahaya ke kalau terlalu tinggi dosnya? uhuuhu Last edited by norsh05 on 12-5-2013 10:59 PM

tu la mieza pn x faham yg packaging baru ni formula dia cmne...gluta bape byk..collagen bape byk..

norsh05 posted on 12-5-2013 10:50 PM
nk tny u all...kalau aurawhite baru ni 900 ribu mg...maksudnya apa ye? x faham laa....kira dh nk dek ...

dgr2 kata pertambahan dr beratnya sahaja..itu sbb botolnya besar
wallahualam Last edited by missmechy on 13-5-2013 04:06 PM

Oo skng dh boleh meniaga pomot jual brng ek kat bod ni...momod bagik kacang tuh

Comments

mungkin akak yang tak tahu beza antara tolak dan tambah kredit?  Post time 13-5-2013 06:24 PM

bukan kuantiti yg tambah..jumlah kolagen yg tambah..berat still sama..

Salam semua... Saya baru je guna AW 1st jar ni dekat 2 minggu jugak la.. setakat ni saya rasa ada perubahan kat muka saya ni la...jerawat dah malu-malu nak naik, cuma bekas jerawat je la dok dalam proses pudar..Kulit saya rasa dah semakin cerah, biasa kita pakai tudung, ada effect berbelang kan? saya tengok dah sekata kulit saya, nak kata efek kosmetik saya pakai, kosmetik saya hanya untuk rawat jerawat, bukan memutihkan kulit..

Tapi takde la nak kata putih melepak, sebelum ni saya pegi kerja, saya pakai 2x foundation : stick n cecair punya (punya banyak jerawat + malu kulit kusam dan nak hide kan kawah2 bulan yang ada)...sekarang ni, saya masih guna foundation tapi saya kurangkan amaun dia (lebih nipis)...

Oh ya, kulit tangan dan kaki saya agak kering sikit, sekarang saya rasa dah lembab sikit.. Kesan tak ketara tapi nampak.. Dan saya puas hati, bukan buat pembedahan nak kesan automatik kan? kan?

Maybe kesan kat orang, lain-lain....

Rate

1

Follow Us
kalau jumlah collagen bertambah..maknanya jar pun makin berat laa ye..brp berat - net weight jar aura white baru ye?
kalau dulu x silap 400 00mg bhn.berat  jar dia pun 400gm juga..baru mcm logic..

bukan apa  ...laa ni mcm berlumba2 org nk ambil dos beribu2 mg collagen, glta, stem cel...adkah hny gimik pengeluar.... adakah badan kita bole terima dos tinggi itu?

kalau ambil vit c pun setakat 1000mg....sehari sebiji je yg disyorkan....

SiRiangRiang posted on 13-5-2013 04:15 PM
bukan kuantiti yg tambah..jumlah kolagen yg tambah..berat still sama..

kalau jumlah collagen dh bertambah..berat mesti laa bertambah juga kaan....colagen tu bentuk serbuk mcm tepung juga ka? kalau jumlah tepung bertambah..maknya berat tepun pun bertambah laa.....

brp berat 1 jar aurawhite yg baru ye?

mengikut supplier collagen sy.. ambil 2 gram sehari colagen untuk ia berfungsi dlm badan.. lebih akan di buang oleh proses perkumuhan..
colagen yg terbaik ialah dari ox tapi paling murah dan senang didapati ialah dari ikan talapia...

yerp 900,000mg tu ialah kandungan berat...

kwn2 sy biasa buat amik Aura White + ekstrak colagen ikan talapia... hasil dia dorang cakap superb... hehehe   

Baper reger aw ni sebenarnye yg dh less abis..tdik g kedai 140..letak balik....amik jamu reger 18rm jer

norsh05 posted on 13-5-2013 05:48 PM
kalau jumlah collagen dh bertambah..berat mesti laa bertambah juga kaan....colagen tu bentuk serbu ...

daripada yang saya duk baca2 conversation seller2 kat page aurawhite official tu, kuantiti sama..
jumlah collagen je bertambah..
sebab tu diorang duk suruh HQ tukar printing kat jar tu..900 000mg net weight..
kalo compare dengan jar lama xde rasa beza pun sukat2 berat pakai tangan..
sapa yang ada 2-2 jar baru n lama yg tak bukak lagi boleh la buat comparison..timbang kat penimbang tepung tu..

nk tmpg tnya..aurawhite or produk2 yg ade colagen ni mmg x sesuai ke utk org yg ade migrain?
sy bru try sbtu lps..ambik 2 scoop pg sblm b/fast..pstu tghari dh start kena sakit kpla yg amat sgt..1 kpla sakit mcm nk pecah..
lps tu muntah2 dh x tau brpa kali, mkn ape smua kluar blk..smpaila ke mlm sy muntah2 & pitam, trus jatuh kt bilik air.mmg ngeri bila ingt2 blk..esoknya ptg skit baru btul2 ok..nsible time cuti, klau x mmg x dptle nk bygkn mcmana..
sy yakin sbb aurawhite sy jd mcm tu sbb sy xde ambk produk lain..
sy ingt nk try guna gk, but just ambk 1 scoop je..blh ke??any advice??

AW atau FW??
ada yg ckp AW kesan lmbt tpi FW kesan cepat...
kat opis nih ramai yg amik FW...
tpi nk cuba AW...arrghhh...

SiRiangRiang posted on 14-5-2013 10:02 AM
daripada yang saya duk baca2 conversation seller2 kat page aurawhite official tu, kuantiti sama..
...

kalau yg lama betul laa 400 gm..tp yg  baru ni dh timbang 600gm shj...bukan seperti yg depoa kata 900gm... jd mana lagi extra 300gm tu ye?...adakah gimik shj?  perlu penjelasan sbb cust sekarang dh bijak....

so far iols tak berani nk amik produk2 yg tibe2 femes mcm goreng pisang panas ni..
tak tau sejauh mana kajian dia whatsoever..
iols makan supplement yg well-known jer..cth vit E, C, GLA etc dr Shaklee
kulit maintain jugak ( alhamdulillah )
jerawat pun susah dh nk kuar..

lgpn supplement2 berikut memang keperluan utk tubuh badan jugak. so kekurangan tu sume la penyebab kulit kita kdg2 bermasalah

misnana posted on 15-5-2013 03:34 PM
so far iols tak berani nk amik produk2 yg tibe2 femes mcm goreng pisang panas ni..
tak tau sejauh m ...

ni terpulang pada diri masing2 agak2 serasi dgn badan,kita beli. tpi klau x serasi jgn beli..abis cerita
Last edited by kristal on 17-5-2013 02:53 PM

Aku mkb be dr sne aku gtal2. Ni aku brubh pd aw plk. Br hari pertama

Sapa nak aura white dan maixara pm aku...felina pun ada.

Rate

1

aku dh ambil sebotol aurawhite tp period aku jd lmbt..ada sape jd cam aku x? mmg ada healing crisis ker??

yancute79 posted on 14-5-2013 12:32 PM
nk tmpg tnya..aurawhite or produk2 yg ade colagen ni mmg x sesuai ke utk org yg ade migrain?
sy bru ...

first time saya ambik aurawhite saya pun nak pitam..saya ambik mlm sblm tido..
tengah mlm terjaga dehydrated yg amat sangat pastu sampai bdebar2 n kena panic attack..
rasa kering 1 badan..lepas tu saya minum air banyak2..
sebelum consume pagi esok tu pun mnum air jugak dulu..n maintain minum air byk sampai skang..
tapi kadang2 kalo lupa minum air mula la mual2, rasa dehyrated sakit kepala balik..
so untuk diri saya sendiri, air mesti kena cukup..biar blebih2 kuar masuk toilet xpe..