CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nobito

Asal Usul Melayu ada kaitan dengan DNA Babi

nobito posted on 2-4-2013 03:30 PM
X faham baca artikel English ek?

tak yah ko nk belit aku....tak gune pun......apa2 yg ko post semuanya sampah dan berunsur anti-melayu.......kalo US sembelih org islam kat iraq, ko tetap kutuk melayu yg bangsat......mana ade post2 ko yg kutuk kekejaman bangsa lain.......tak habis2 jenggi ngan melayu......ceh...akal sejengkal mcm ko ni, ko copy paste thesis prof dlm bahasa rusia pun aku tak herannnnnn.............

Yustan posted on 2-4-2013 03:31 PM
org cerita pasal surah, takde sape kaitkan melayu ngan yahudi....ko je tiba2 kaitkan mende2 ni.... ...

Buat apa masuk Islam awal tapi ramai yang fasiq munafiq serta suka sembah perkataan Allah dan mengkagumi bentuk 4 segi yang dikatanya bentuk suci macam Temple of Solomon
Last edited by nobito on 2-4-2013 03:38 PM

nobito posted on 2-4-2013 03:36 PM
Buat apa masuk Islam awal tapi ramai yang fasiq munafiq serta suka sembah perkataan Allah

itu pasal aku cakap ko akal sejengkal.......apa kene mengena org zaman dulu masuk islam ngan keimanan keturunannya skrg........pernah dengar kisah anak nabi nuh? isteri nabi lut?........ko nk aku cakap 'bugis last masuk islam sbb tu dpt keturunan perangai pundek cam ko??'

drpd hal babi ko melarat ke hal fasiq munafiq.......berbelit btl la ngko nih......dah2 pegi bagi babi peliharaan ko makan skrg....

Yustan posted on 2-4-2013 03:41 PM
itu pasal aku cakap ko akal sejengkal.......apa kene mengena org zaman dulu masuk islam ngan keima ...

Yang ko nak sentap meroyan kenapa?

Sebab aku sebut nama Melayu?...Melayu lani wujud tahun bila? 1957 ke yang ko nak sentap meroyan?

nobito posted on 2-4-2013 03:46 PM
Yang ko nak sentap meroyan kenapa?

Sebab aku sebut nama Melayu?...Melayu lani wujud tahun bila? ...

ko ngan ko punye 'beloved pet the babi' je yg suke meroyan........dan aku suke gak tgk ko meroyan dgn kebodoh piangan ngko.....dh bagi makan pet ngko ke belum?

Yustan posted on 2-4-2013 03:51 PM
ko ngan ko punye 'beloved pet the babi' je yg suke meroyan........dan aku suke gak tgk ko meroyan  ...

Buka mata besar baca tajuk thread dan simpan dalam kepala kau....x payah susah nak meroyan Hidup Melayu Hidup Babi

Follow Us
nobito posted on 2-4-2013 03:55 PM
Buka mata besar baca tajuk thread dan simpan dalam kepala kau....x payah susah nak meroyan Hidup M ...

Aikkk.....abang bugis marahhhh????apa yg aku nk sampaikan : tajuk thread tu pun dh berunsur perkauman.......takde bangsa dlm dunia yg nak dikaitkan dgn babi......semua org dlm dunia pun tau adalah satu perbuatan yg biadap mengaitkan sesuatu bangsa lain dgn babi.......so, ko adalah biadap.......bugis yg biadap........bugis yg biadap yg membela babi.........bugis yg biadap yg membela babi dan kemudian sentap....bersama babinya........

Yustan posted on 2-4-2013 04:01 PM
Aikkk.....abang bugis marahhhh????apa yg aku nk sampaikan : tajuk thread t ...

Research tu orang bijak pandai yang buat...dan ofkos la orang bijak pandai tu bukannya Melayu

nobito posted on 2-4-2013 04:03 PM
Research tu orang bijak pandai yang buat...dan ofkos la orang bijak pandai tu bukannya Melayu

tak semua researcher boleh dikategorikan sbg bijak pandai.........darwin yg kata manusia asal dr monyet tu pandai ke???? sbb babi takde kat easter island, so conclude yg babi ikut manusia??? ini statement pandai ke?? ade prove ke? sbb takde concrete prove la istilah 'theory' and 'hypothesis' diguna.......itu pasal jgn taklid buta abg bugis oiii........

lagi satu, ko jgn dengor la ckap atau pendapat dr babi peliharaan ko tu.......dia ape tau.......semua yg babi peliharaan ko cakap, ko nk post kat sini......suda2 la...... pi bela kucing lak......

Yustan posted on 2-4-2013 04:09 PM
tak semua researcher boleh dikategorikan sbg bijak pandai.........darwin yg kata manusia asal dr m ...

Teori Darwin masih diterima dalam bidang Biology

Tabiat pemakanan Melayu Silam dan ternakan yang dibawa satu kajian menarik...bukan sahaja kita dapat tahu pergerakkan mereka tapi kita dapat tahu menu kegemaran mereka...contohnya daging Babi segar

nobito posted on 2-4-2013 04:13 PM
Teori Darwin masih diterima dalam bidang Biology

Tabiat pemakanan Melayu Silam dan ternakan yan ...

abis, ko setuju la ngan darwin??? babi peliharaan ko ke yg suruh post mcm ni????

Yustan posted on 2-4-2013 04:14 PM
abis, ko setuju la ngan darwin??? babi peliharaan ko ke yg suruh post mcm ni????

Dalam bidang Biology kami setuju dengan Darwins dan teori tu digunakan dalam classification setiap hidupan melalui Kingdom, order, family, genus....

Pape pon kajian daging babi segar yang dieksport fresh(hidup2) ke suatu tempat oleh masyarakat Melayu memang kajian menarik

nobito posted on 2-4-2013 04:20 PM
Dalam bidang Biology kami setuju dengan Darwins dan teori tu digunakan dalam classification setiap ...

'kami' stuju dgn darwin??? lu sapa.......main copy paste ada hati nk bercakap cam saintis......puiiiii

ko setuju ngan darwin......maksudnya ko setuju ngan manusia asal dr menatang......patot la ko teruja ngan babi......
tak abis2 dgn daging babi segar......ko terliur nk makan ke?? jgn bugis, marah babi peliharaan ko nnt........

Yustan posted on 2-4-2013 04:24 PM
'kami' stuju dgn darwin??? lu sapa.......main copy paste ada hati nk bercakap cam saintis......pui ...

Lecturer biology aku cakap...kita belajar biology kena terima teori Darwin...

Terserah la pada ko nak terima ke tak...

Ko tak payah la meroyan dengan daging segar babi yang diimport oleh Melayu....wat malu je, nampak sangat ko cuba menegakkan benang yang basah....

nobito posted on 2-4-2013 05:53 PM
Lecturer biology aku cakap...kita belajar biology kena terima teori Darwin...

Terserah la pada  ...

ye la tu....putar + auta.......ko tu yg byk bukak thread menegak benang basah........ko ikut la lecturer biology ko.....jenis tak reti berpikir mcm ko ni aku tak heran la main terime je semua facts yg boleh dijadikan modal kutuk melayu............lagipun ko yg meroyan dulu pasal daging babi segar.......babi ko dh makan ka blom....

Yustan posted on 2-4-2013 06:07 PM
ye la tu....putar + auta.......ko tu yg byk bukak thread menegak benang basah........ko ikut la le ...

Macam tu ko haram kan je la ilmu Biology sebelum ramai yang tersesat....lagi mau konar

Yustan posted on 2-4-2013 06:07 PM
ye la tu....putar + auta.......ko tu yg byk bukak thread menegak benang basah........ko ikut la le ...
yg meroyan dulu pasal daging babi segar.......babi ko dh makan ka blom....
Patutnye aku tanya ko...ko beli daging babi kat kedai Cina atau kedai Melayu.

nobito posted on 2-4-2013 06:14 PM
Macam tu ko haram kan je la ilmu Biology sebelum ramai yang tersesat....lagi mau konar

Blajar boleh....malah amat digalakkan....tapi jgn la jd mcm ko......apa yg kapir tulis n bgtau....ko trime bulat2.......bongok

pakai otak.....bukannye terime je ape yg kapir bgtau......

Yustan posted on 2-4-2013 06:29 PM
Blajar boleh....malah amat digalakkan....tapi jgn la jd mcm ko......apa yg kapir tulis n bgtau.... ...

ko tak dapat nak terima cara kajian ni dibuat ngaku je la....

x payah nak meroyan....Allah bagi ko akal biar ko berpikir secara logik...

Melayu sebelum Islam makan babi adalah logik