CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: uniq61

Terbongkarnya Agen Yahudi Di Malaysia

karengkang posted on 23-3-2013 04:43 PM
So, terpaksa jugaklah kena pilih yg bodoh, kaki songlap, kaki komisyen dan salahguna kuasa..
Ituk ...

grup yg satu lagi tu pun bukannya cerdek, suci, tere sgt pun. Sikit lebih kurang sama jah. Silap2 lagi terok sebb tekejut berok baru dapat kuasa. Amat jarang atau mungkin takda dlm sejarah dunia moden,penukaran kerajaan membawa perubahan yg positif kpd rakyat. Aku cuba bagi clear and balanced picture jah... So,  terpulanglah masing2 punya pick. Cuma aku nyampah bila satu  pihak dipotraykan sebagai terlalu suci, zuhud, berseh,kompeten, cerdek.....uweeekkk

apam posted on 23-3-2013 05:31 PM
grup yg satu lagi tu pun bukannya cerdek, suci, tere sgt pun. Sikit lebih kurang sama jah. Silap2  ...

Itu tak dapat nak dipastikan lagi sbb mereka belum berkuasa sepenuhnya. Kemampuan mereka pun belum benar2 teruji. Cuma kalau melihat rekod beberapa negeri yg mereka kuasai sekarang (walaupun ada campur tangan federal yg cuba mempolitikkan beberapa perkara), pencapaian mereka masih boleh dipuji.soal terperanjat beruk atau tidak kita nilai selepas mereka menang PRU.

Bab "amat jarang pertukaran kerajaan membawa perubahan yg positif kepada rakyat" tu ko merujuk kepada negara maner ? Indonesia kah ? Iraq kah ? Syria kah ?

Rasanya byk jea negara yg sentiasa bertukar PARTI PEMERINTAH (kerajaan tidak bertukar, hanya parti memerintah yg bertukar)
yg mempunyai rekod yg bagus ( minus the monetary system which has been designed to be finally collapse). But then, they were still doing good up until today. Byk negara2 yg bermasalah tu terdiri dr negara2 dunia ketiga jea. Kat negara2 maju, rakyat mereka lebih bijak dan matang dalam berpolitik. Depa tak begitu taksub (atau ditaksubkan) dengan politik kepartaian, tetapi mereka melihat politik as a whole - kepentingan bersama, bukan kepentingan pihak tertentu sahaja. They just lets the politicians play the politic games, they don't have to be in the games. Tugas mereka hanya memilih pihak mana yg lebih bijak berpolitik.

Bagi aku mudah jea...kalau 1 penggal tak nampak hal yg positif pada PR, next election kasi tukar balik jea. Ntah mangkuk mana yg dok hari2 cerita kat tv dan paper kata "jangan cuba2 bereksperimen menukar kerajaan". Ini satu doktrin nak memperbodohkan rakyat. Seolah2 parti lain yg bertanding tu tak layak jadi warga malaysia, seolah2 mereka tu pengkhianat negara yg harus dihapuskan. So then, why we need an election ?

Oh ni lar nasib rakyat dunia ketiga - rakyat yg 3rd class mentality DAN mempunyai pemimpin2 yg juga 3rd class mentality. Pastu dgn tak malunya tiap2 tahun menangis kononnya bangsa kita ni dok terhimpit di negara sendiri.

Benda ni sama kes dengan cita2 pemimpin nan satu itu nak jadikan malaysia sebuah NEGARA BERPENDAPATAN TINGGI. Berdegar2 dok kempen sana sini. Then tell me - kalau malaysia kononnya menuju ke negara berpendapatan tinggi, what the fark BR1M is all about ? Err and  tell me how many percent of malaysian yg salary mereka di bawah RM 3K ? 70 perceny ka brape ka ?

So i conclude...ini semua poyo. Rakyat marhein hina dina dah tua nak mampus pun masih bodoh lagi dok kagum dgn kencingan2 pemimpin minda 3rd class yg ada ni. I want change. Not for myself. But for all malaysian. Last edited by karengkang on 24-3-2013 12:45 AM

Macai yg lari dari skrip ni masalahnya low IQ..
Beras takde disuruh makan ubi kentang..
Nilai wang susut dibagi BR1M..
Org nak permit teksi, dibaginya tayar..
Idea yg berwawasan tarak..nihil..illek..
Masih gigih lagi dok jaja fitnah bila macai nan satu lagi bagi fakta..
Masih gigih dok kayakan diri padahal duit dah billion2..
Masih guna segala jentera kerajaan, macam kerajaan tu depa yg punya..
Setan yg dikenali dgn kesetanan dan kebodohan camni nak dipilih ?
Oii ni dah tahun 2013 laarr..

SO APA SUMBANGAN SDR YANG PEMALAS KECIK KECIK TAK NAK MAMPUS NI???
SDR JANGAN DENGKI DENGAN NEGARA MALAYSIA YANG MAKMUR NI DIBANDINGKAN DGN NEGARA SDR...

Itu tak dapat nak dipastikan lagi sbb mereka belum berkuasa sepenuhnya. Kemampuan mereka pun belum benar2 teruji. Cuma kalau melihat rekod beberapa negeri yg mereka kuasai sekarang (walaupun ada campur tangan federal yg cuba mempolitikkan beberapa perkara), pencapaian mereka masih boleh dipuji.soal terperanjat beruk atau tidak kita nilai selepas mereka menang PRU.

Bab "amat jarang pertukaran kerajaan membawa perubahan yg positif kepada rakyat" tu ko merujuk kepada negara maner ? Indonesia kah ? Iraq kah ? Syria kah ?

Rasanya byk jea negara yg sentiasa bertukar PARTI PEMERINTAH (kerajaan tidak bertukar, hanya parti memerintah yg bertukar)
yg mempunyai rekod yg bagus ( minus the monetary system which has been designed to be finally collapse). But then, they were still doing good up until today. Byk negara2 yg bermasalah tu terdiri dr negara2 dunia ketiga jea. Kat negara2 maju, rakyat mereka lebih bijak dan matang dalam berpolitik. Depa tak begitu taksub (atau ditaksubkan) dengan politik kepartaian, tetapi mereka melihat politik as a whole - kepentingan bersama, bukan kepentingan pihak tertentu sahaja. They just lets the politicians play the politic games, they don't have to be in the games. Tugas mereka hanya memilih pihak mana yg lebih bijak berpolitik.

Bagi aku mudah jea...kalau 1 penggal tak nampak hal yg positif pada PR, next election kasi tukar balik jea. Ntah mangkuk mana yg dok hari2 cerita kat tv dan paper kata "jangan cuba2 bereksperimen menukar kerajaan". Ini satu doktrin nak memperbodohkan rakyat. Seolah2 parti lain yg bertanding tu tak layak jadi warga malaysia, seolah2 mereka tu pengkhianat negara yg harus dihapuskan. So then, why we need an election ?

Oh ni lar nasib rakyat dunia ketiga - rakyat yg 3rd class mentality DAN mempunyai pemimpin2 yg juga 3rd class mentality. Pastu dgn tak malunya tiap2 tahun menangis kononnya bangsa kita ni dok terhimpit di negara sendiri.

Benda ni sama kes dengan cita2 pemimpin nan satu itu nak jadikan malaysia sebuah NEGARA BERPENDAPATAN TINGGI. Berdegar2 dok kempen sana sini. Then tell me - kalau malaysia kononnya menuju ke negara berpendapatan tinggi, what the fark BR1M is all about ? Err and  tell me how many percent of malaysian yg salary mereka di bawah RM 3K ? 70 perceny ka brape ka ?

So i conclude...ini semua poyo. Rakyat marhein hina dina dah tua nak mampus pun masih bodoh lagi dok kagum dgn kencingan2 pemimpin minda 3rd class yg ada ni. I want change. Not for myself. But for all malaysian.

INI JENIS PANDAI TAK BOLEH DIIKUT
BODOH TAK BOLEH DIAJAR...

uniq61 posted on 25-3-2013 10:28 AM
SO APA SUMBANGAN SDR YANG PEMALAS KECIK KECIK TAK NAK MAMPUS NI???
SDR JANGAN DENGKI DENGAN NEGAR ...

Pencacai yg lebih hina dari peliwat yg dah tua2 nak mampus pun tak bijak2 lagi dok tanya apa sumbangan aku pada negara...
Prrfgfffttttttuuuuiit jea lar gelak sambil kentutkan muka org tua tak tau malu nih..

Hey org tua..
Aku rasa aku bayar income tax lebih dari ko  kot..
dan tiap2 tahun biler company aku di audit pun company bayar tax..
Tu belum lagi import barang kontena2 yg sah2 kena bayar tax..
Sikit hari lagi jual barang pun nak kena tax jugak..
Ditangguhkan sementara sbb nak PRU jek..
Part gst pandai lak follow negara maju..
Part lain, layan rakyat mesia ni cam minda caprut kelas ketiga..

Harkkptuihhhh...
Pencacai RM 2 yg lebih hina dari peliwat tanya apa sumbangan aku..

karengkang posted on 25-3-2013 11:25 AM
Pencacai yg lebih hina dari peliwat yg dah tua2 nak mampus pun tak bijak2 lagi dok tanya apa sumba ...

Sumbangan kita pada negara adalah dgn tukar kerajaan demi masa depan generasi akan dtg..jom undi

Follow Us
cocorex posted on 25-3-2013 11:57 AM
Sumbangan kita pada negara adalah dgn tukar kerajaan demi masa depan generasi akan dtg..jom undi

Doktrin puak2 ni layen brO/sis..

Sumbangan kepada negara = sumbangan kepada UMNO BN
berterima kasih dan syukur = berterima kasih dan syukur kepada UMNO BN
duit BR1M = duit UMNO BN

Orang lain kat luar sana bertungkus lumus berkerja, fight servicr dan fight harga bagai..
Depa senang2 amek komisyen jota2..
Bisnes takde risiko..untung semedang..

Org lain bisnes sebulan 4-5 kontena bayar cukai..
Dia jadek keyboard warrior jea..
Pastu sibuk nak tanya org lain apa sumbangan pada negara..

Semoga Allah gantikan generasi mesia dgn generasi yg gigih, ikhlas, beragama, berakhlak dan ada maruah diri. Bukam cam generasi RM 2 yg dah tua nak mampus pun bodoh lagi dok ada pung pang sana sini perasan molia. Amin ya rabbal alamin..

tsk tsk tsk

karengkang posted on 25-3-2013 03:44 PM

Tu sbb keluar lagu " Terima kasih malaysia"...dgr lirik dia meluat aku sbb kena bersyukur pada gov atas nikmat yg diberikan..lenkali bersyukur pada ALLAH..lirik pun dah tau tahap kejahilan diaorg

karengkang posted on 25-3-2013 03:44 PM

relax la der. Apsal meroyan macam kena sampok? kan kau pun tau 2,2 macai yahudi. macai yg belum dpt kuasa akan potray themselve to be suci murni, berseh 2.0 (sedangkan CEC parti sendri pun dia kenceng), telus (president Transparecy International pun lari der) , takde kronisme (sedangkan anak,bini menantu, terang2 pegang jawatan dlm GLC dan parti, ade satu kes, dia buleh kata legal adviser tak advice katanya hihiihi....tapi cai2 percaya jah),,,, err rasuah (ade ke mana2 parti dlm dunia takde rasuah?, UK? US? hihii).......tu depa belum dpt kuasa.....dah dapat kuasa,akan jadi macam BN la der, most probably worst! ni pendapat aku......kau kata kepla hotak ko tere, takkan ko tak bley terima arguement2 pro kerajaan?  

apam posted on 25-3-2013 04:17 PM
relax la der. Apsal meroyan macam kena sampok? kan kau pun tau 2,2 macai yahudi. macai yg belum dp ...

Tsk tsk tsk..
Aku teremosi biler ada org suka2 hati tanya apa sumbangan aku pada negara..
Haha..ni tgh chill lar nih..

Satu point aku suka tekankan..
Tak kira lar nak pro parti memerintah ke..
Nak pro pembangkang ke...
Jadi lar penyokong yg ada integriti..
Penyokong yg bermaruah..
Jgn biler part pemimpin sendiri salah pun dok bertegang urat nak pertahankan.
Sokonglah apa yg patut disokong..
Bantahlah apa yg perlu dibantah..
It applies to both party.

Cuma, aku lebih tekankan pada yg sedang memerintah..
Pasal kuasa ada pada tangan mereka..
Esok2 maner tau kot2 pembangkang plak memerintah..
Part maner yg tak betul mmg aku akan bagi jugak secukup rasa..

Peace y'all

karengkang posted on 25-3-2013 04:47 PM
Tsk tsk tsk..
Aku teremosi biler ada org suka2 hati tanya apa sumbangan aku pada negara..
Haha.. ...

tu memang tak patut aaa....semua org ade sumbangan.,,,mungkin bangla lagi banyk sumbangan drpd kita yg ngngkang aje nih...hihihihi.....agaknya dia terpesona ayat kokosen  amerika....."don't ask what your country can do for you but what you can do for your country".....hihihihihi

apam posted on 25-3-2013 04:17 PM
relax la der. Apsal meroyan macam kena sampok? kan kau pun tau 2,2 macai yahudi. macai yg belum dp ...

Anyway, sbg org bisnes aku takde masalah besar maner pun pasal kronisme..
Business is about who are u, what u can offer and who u know..
Depends on the level..

Jangan cam kes NFC..
target ntah ke mana..duit lebur gitu aje..
Projek yg suci murni tu kalau betul2 dijalankan..
Silap2 malaysia bley jadek livestock nett exporter..
Kroni tak kroni blakang cerita..
Lu bley deliver ka takbley...
As simple as that..
Bapak aku kalau menteri pun confirm2 aku mintak projek..
Heh..

So aku rasa aku berhak marah ngan kak ijat sekeluarga...
Begitu jugak ngan pro parti memerintah yg lain..

Pemimpin ni kalau takde yg betulkan..
Benda ni lar yg ajan terjadi lagi dan lagi..
Ramai lagek yg bijak dan tau buat kerja dalam UMNO tu der

apam posted on 25-3-2013 04:51 PM
tu memang tak patut aaa....semua org ade sumbangan.,,,mungkin bangla lagi banyk sumbangan drpd kit ...

Duluuuu masa sekolah terkagum2 dgn ayat tu..
Skang ni rasa nak muntah dengar..

Oitt..bangla yg pakai passport guna visa 'malaysia my second home' pun mampu beli 2-3 bijik bangunan harga jota2..
Keyboard warrior mampu ? prrfffttt

Betul lar tuh..
Agaknya bangla lagi banyak bayar tax dari keyboard warrior nan hado...
Sumbangan pada negara kunun ...

karengkang posted on 25-3-2013 05:02 PM
Anyway, sbg org bisnes aku takde masalah besar maner pun pasal kronisme..
Business is about who a ...

aku setuju 121% dgn stetment ni....hihihi

karengkang posted on 25-3-2013 05:07 PM
Duluuuu masa sekolah terkagum2 dgn ayat tu..
Skang ni rasa nak muntah dengar..

aku pun niaga gak; aku ade kenal satu bangla dah mampu bukak gudang rege ratus2 riban....cash......aku rasa dia lagi banyak bayar tol utk ekonomi negara kot...dari tol turun tongkang kat polis, tol kene tahan naik moto, tol cover kedai kat polis, processing fee untuk visa/paspot/pemit, cukai bisnes, cukai pintu kedai,...pehh macam2...hihiihi...tapi rejeki Allah yg bagi kan

akughi posted on 21-3-2013 02:23 PM
akal singkat puak nyanyok.........gambo ni pun jadi nak meratib....ape info pun tarak  ...

cerita belakang....celaka lahanat punya yahudi...
bila jumpa depan2...siap salam2 peluk cemolot bagai...
tu pun macai tolol mcm ko tk blh nk faham...
ooo...macai tolol mana nk faham....
mcm dewa madey ko ckp...
yg tinggal dalam umno semua yg tolol2 belaka...

bangcak posted on 21-3-2013 03:04 PM
nak info kita bagi info

fakta mcm ni macai tolol2 ni mana nk faham...
yg dia faham apa yg pemimpin dewata dia org cakap je....

apam posted on 21-3-2013 04:43 PM
apco ajelah yg dijaja. KALAU betul pun, apco hanya sbg PR co atau consultant dan kerajaan mmg bany ...

sebenarnya APCO ni mmg pihak perunding so , depa jaja ni cthnya nak jaja otak yg boleh tengok 1 cm sahaja  yg kerajaan Najib 'sokong ' yahudi .

Walhal kalau baca NST today , Daim dah dedahkan siapa dia dan Dam tu kira yg close tu.

tapi ada juga  yg nak sedapkan hati kata Daim sokong PR dan tak berani tunjuk depam , kan NST , well...takkanlah Daim nak dia disaman...benda yg Tun Daim cakap tu benar ...ini sama seperti sesiapa yg kenal dia ketika dia dalam belia akan tahubenda yg macam ni.

i punya hujah

i belum nampak

anwar saman ASWJ
Anwar pi Gaza
Anwar bersama sama Matthias Chang naik mavi marmara  - org akan selekehkan but ini satu petanda jelas yg kita protes + bersama badan NGO humanitarian sedunia  - so kat sini kat mana Anwar?
ambil nasihat gang gang siapa tu ?

Anwar i tak nampak secara terang like TDM did menolah kekejaman kemanusiaan di Gaza.

Sekat semua kapal laut yisrael  dan kapal terbang yisrael yang nak tumpang lalu, atau yang nak singgah isi minyak... Understang!