CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fauuzi

Guiza sah tinggalkan JDT

Aku cdg pasni JDT amik messut ozil.
Bagus bdk ni,rajin sembayang.boleh gitu..

edmundo posted on 1-4-2013 09:06 PM
Aku cdg pasni JDT amik messut ozil.
Bagus bdk ni,rajin sembayang.boleh gitu..

x payah mesut ozil....amik star2 Jepun cukup......paling2 try amik Shunsuke Nakamura, takat level Liga-M dia ok jer kot......nak lagi best bawak laaa Keisuke Honda dtg JDT terus aku ngaku jadi fans JDT sejak zaman Ervin Boban dgn Darren STewart lagi...hahahahhaha

lazlo repasi player perak taun 1997 dlu yg top score,masok tgh musim leh dapat kasot emas,,

ramai jugak peminat guiza aka JDT nih,mulut kate macam2,tapi dalam hati penuh bunga harapan,hahahahaha

TuntungReturn posted on 1-4-2013 09:17 PM
lazlo repasi player perak taun 1997 dlu yg top score,masok tgh musim leh dapat kasot emas,,

yg tu legend giler kot.......masuk half season bleh beat Carlos Roberio dari Kedah yg main dari awal musim....rasanya purata jaringan dia 1.5 gol ke hapa setiap match.....

antara player import yg paling sharp pernah beraksi di bumi malaysia selain Jan Janostak(Kedah), Scott Ollerenshaw(Sabah), Ervin Boban (johor), Alistair Edward (spore) n rite now legend adalah Marlon Alex James(MK Land, Kedah, ATM),

axl_bach posted on 1-4-2013 09:27 PM
yg tu legend giler kot.......masuk half season bleh beat Carlos Roberio dari Kedah yg main dari aw ...

aku tak taw bpe rm gaji player import nieh,,mau rm20 ribu keatas kot

Follow Us
TuntungReturn posted on 1-4-2013 09:35 PM
aku tak taw bpe rm gaji player import nieh,,mau rm20 ribu keatas kot

busuk2 mau RM35k-40k kot........giler kentang laa player star tempatan cam Copot, Matyo, Piya, Indra, Baddrol pun bleh cecah RM30k-60k apatah lagi yg cekang cam Marlon, Guiza, sumer nih.....

axl_bach posted on 1-4-2013 09:40 PM
busuk2 mau RM35k-40k kot........giler kentang laa player star tempatan cam Copot, Matyo, Piya, Ind ...

main bola ni sampai umur 30 ja,,pas tu prestasi down,,,paling tinggi leh pi pun umur 35...tu tak temasok cedera,cm akmal rizal,,pretasi die pun tak mcm dlu dh...

ok je tgk guiza ni main

axl_bach posted on 1-4-2013 09:08 AM
tp aku rasa dewa ganas lagi kebal....sbb badan dia x kunjung mati, asyik bertukar roh jer....memul ...

juara wira dari episod rayz mati sudah ngarut, hui king sum dah malas la tu nak teruskan, watak2 dimatikan cara bangsat sekali

kazaraf posted on 1-4-2013 09:34 AM
oo yeke.. tp skrg sapa yg asih hidup?
harimau kumbang masih hidup tak? Penyelamat Dunia? Dragon L ...

dewata raya dah habis tahun 1998 la bro

sekngucing posted on 1-4-2013 10:08 PM
dewata raya dah habis tahun 1998 la bro

oo yeke. haha. aku last follow dorg thn 96.

TuntungReturn posted on 1-4-2013 09:44 PM
main bola ni sampai umur 30 ja,,pas tu prestasi down,,,paling tinggi leh pi pun umur 35...tu tak ...

yup, sbb tu aku x kisah kalo memana player kegemaran aku nak berpindah bila dpt offer lagi baik, cam Baddrol Bakhtiar yg dpt offer dari Kelantan n Selangor sbb usia karier dorg sgt singkat n prestasi memang akan down bila ada injury yg serious, in case of the legendary Akmal RIzal Mohd Rakhli dia x salah kena ACL/PCL ntah.......

memang lepas injury prestasi Akmal memang down sgt2 berbanding masa dia baru balik dari Haguena FC/Strasbourg n masa dia jadi anak emas Allan Harris berpasangan dgn Indra Putra Mahyuddin.....

sekngucing posted on 1-4-2013 10:06 PM
juara wira dari episod rayz mati sudah ngarut, hui king sum dah malas la tu nak teruskan, watak2 d ...

yup, sebenarnya Juara Wira dah bleh ditamatkan bila pertarungan kemuncak Penyelamat DUnia vs Rayz tu.......tp Hui King SUm nak gk sambung tu yg jadi merepek, tetiba ada Rao(anak Rayz dgn Kak Tai Si) yg kemudiannya jadi watak apantah yg pakai topeng tu, then come Drikula yg kononnya pendekar terkuat di Semesta, then dtg plak pembesar2 Livira abang2 besar kepada Rayz iaitu Kala Bahari, Badai Gharib n Ayah Liga/RIga iaitu Dewa Ganas.....

paling x bleh blah Sang Merah jadi hero, padahal Sang Helang lagi berkarisma biarpun just jadi penjual mee jer then bleh nyamar Pendekar Kamen plak tu......

hish apa yg aku merepek nih memalam....hahahahha

penyelamat dunia adalah antara watak aku paling minat dan hormati, tapi mati secara bangsat di tangan anak sendiri pulak

nie apa thread pasal Guiza dah posting sampai ke laut ni

kazaraf posted on 1-4-2013 10:13 PM
oo yeke. haha. aku last follow dorg thn 96.

aku ingat last aku baca dewata raya episod yg ada Ratu Seribu Tahun tu..dah melalut dah tym tu dgn terminator2 nyaa....lepas tu terus aku tinggal sbb komik hong kong nih memang susah nak abis....abiskan duit aku jer beli...hahahaha

axl_bach posted on 1-4-2013 10:42 PM
yup, sebenarnya Juara Wira dah bleh ditamatkan bila pertarungan kemuncak Penyelamat DUnia vs Rayz  ...

secene rayz memperkosa kak tai si di stadium tempat pertarungan jaguh2 kung fu dunia adalah antara scene yg aku tak dpt lupakan dlm dunia komik
-bayangkan diperkosa di depan beribu2 penonton (walau diblock dgn keranda)
-aku harap raja utara dpt mengarwahkan rayz dgn hikmat kebangkitan : gaya naga mengejar bulan, tapi kecewanya aku bila sang merah yg biol tu pegi tumbuk bapa angkat dia
-rayz>. pembunuh, perogol, perompak, tak hormati mayat, last2 mati dgn keji jugak

axl_bach posted on 1-4-2013 10:45 PM
aku ingat last aku baca dewata raya episod yg ada Ratu Seribu Tahun tu..dah melalut dah tym tu dgn ...

dewata raya ok lagi dari juara wira, biasa komik tony wong ok aje, tp masuk bab terminator, ratu seribu tahun, taman tergantung babylon, permaisuri lebah dan biawak tu memang agak ngarut sikit
-lagi penjelmaan semula naga merah dan harimau hitam yg merupakan zeus dan poseidon di zaman dulu kalau, mengarut wey!

sekngucing posted on 1-4-2013 10:47 PM
secene rayz memperkosa kak tai si di stadium tempat pertarungan jaguh2 kung fu dunia adalah antara ...

hahahah, abis rosak tred pasal JDT nih......

tp rasanya hikmat paling unggul dlm komik Juara Wira adalah Hikmat Penaklukan Alam Semesta kan....yg Penyelamat DUnia lancarkan masa dia nak pulihkan Raja Utara dari koma.....but hikmat paling terkenal x lain  adalah Hikmat Jalan Syurga Tidak Terbatas yg kemudiannya ada versi dark iaitu Jalan Iblis X Terbatas...hahahahha